דירת סטודיו: דירה קטנה ומעוצבת למגורים ועסקים

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירת סטודיו למגורים ועסקים
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

דירת סטודיו היא דירה שבמקורה משלבת בין שני צרכים של השוכר או בעלי הדירה.
1. הצורך להתקיים, לחיות תחת קורת גג.
2. הצורך לעבוד, לייצר אמנות או כל דבר אחר.
דירות סטודיו הן לרוב דירות חדר רחבות ידיים שנדרשות לעיצוב מוקפד מאחר והאורחים שמגיעים לבקר נחשפים לבית כולו מיד בכניסתם לדירה. כיום יש צעירים רבים שמחפשים להתגורר בדירת סטודיו מטעמי נראות וסגנון ומאחר וזה בהחלט צעיר ומרענן כפי שרואים בסדרות רבות.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

אין דירות סטודיו רבות בישראל. אולי מהסיבה שרוב הישראלים מתחתנים בגילאים צעירים יותר או אולי מאחר וראשי העיר אינם מאפשרים עוד בנייה של דירות קטנות דבר שמזמין אוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך אך בכל זאת ניתן לאתר דירות סטודיו במרכזי הערים ובעיקר בבניינים ישנים בתל אביב וביפו בהם ניתן ליהנות משילוב ייחודי של חיים אישיים ועבודה.

ניתן לחלק את קהלי היעד של דירות סטודיו לשלשה חלקים שווים:

דירת סטודיו לרווקים

אין ספק שיש כיום רווקים ישראלים שמרוויחים היטב. רווקים אלו אמנם עוד לא מצאו את האחת או כלל אינם שואפים להקים משפחה אך בהחלט רוצים לגור בדירה מגניבה וצעירה שמתאימה לצרכים שלהם. אין סיבה שרווק שגר בגפו יידרש לחיות בדירה בת 3 חדרים ומצד שני אין סיבה שאותו הרווק יחיה בצפיפות בדירת 2 חדרים מעופשת ולכן דירת סטודיו היא הפתרון האולטימטיבי עבורו:

הרגשת רוחב שמתאפשרת כאשר גרים בדירת סטודיו לא ניתן למצוא בשום דירה אחרת. עיצוב הדירה נעשה במקרים רבים על ידי ריסוק קירות והרחבת החלל הפתוח כך שיהיה מקום לכלל החפצים והצרכים של הרווק האמיד ללא צורך בהצטופפות בחדר שינה קטן או בסלון קטן וכן הלאה.

סגנון ואישיות שניתן להבליט בדירת סטודיו לא ניתן למצוא בדירת חדר או דירה משפחתית וזאת משום שיש מקום לעצב את הדירה בהתאם לאישיות של המתגורר בה. ניתן לצבוע את הדירה בצבעים עזים או לחלופין לרהט את הדירה בריהוט כבד ומקצועי.

המרחב העסקי אף הוא משחק תפקיד. רווקים שבוחרים לגור לבד לרוב עסוקים מאוד בעבודתם. יש להם יכולת כלכלית להרשות לעצמם לרכוש דירה ולשפץ אותה כדירת סטודיו ויש ברשותם היכולת לעבוד מידי פעם מהבית בעמדת העבודה אשר הם יצרו לעצמם כחלק מעיצוב הדירה.

דירת סטודיו לתיירים

תיירים רבים מגיעים לישראל בכל שנה. עיקר הפעילות של התיירים נמצאת בערים תל אביב ובירושלים ובעוד עלויות הלינה במלונות בערים אלו הולכים ומאמירים ללא כל פרופורציה ליכולתם הכלכלית של התיירים כך הם מחפשים פתרונות חלופיים בהם יוכלו ללון במחירים שפויים יותר. בדיוק לחלל זה נכנסו דירות הסאבלט שמושכרות תדיר לתושבי חוץ שמגיעים לביקורים ובהם אתם יכולים להשקיע:

מיקום דירות הסטודיו בבניינים הישנים במרכז תל אביב או בבתים ערבים עתיקים ביפו מאוד מושכים את התיירים שמחפשים ללון בדירה ייחודית ומעניינת. דירות אשר ממוקמות במרכזי הערים מאפשרות ניידות נוחה עבור האורחים ונותנות להם תחושה שהם במרכז העניינים.

חווית המגורים בדירות אלו אף הן חשובות מאחר והיצע הדירות להשכרה לתיירות נכנסת שהולכת וגדלה מאפשרת לתייר לבחור את סגנון המקום ודירת סטודיו ייחודית שמעוצבת בקפידה ונראית מצוין בתמונות באתרי התיווך השונים בהחלט תצוד את עינו של התייר ותגרום לו לבחור דווקא בכם.

מחיר ההחזקה של דירת סטודיו שגודלה לרוב עומד על 50-60 מטר בלבד נמוך משמעותית בקנייתה אך גם בתשלומי הארנונה ומסים אחרים. מהצד השני דווקא התייר שמגיע לישראל לרוב לבד או עם חבר / בת זוג בהחלט נדרשים למיקום קטן ואינטימי ולא תמיד מעוניינים ללון בחדר ליד בעל הדירה ולכן ימצאו דירה יפה במחיר שפוי ויעדיפו אתכם.

דירת סטודיו לעבודה

אמנם מיוסרים יש בכל מקום. אמנים כדוגמת צלמים, פסלים, ציירים ומוזיקאים נדרשים למוזה, לאווירה כדי ליצור. חדרים חשוכים וצפופים פוגעים ביכולתם להגיע לכדי מיצוי אישי ולכן במדינות העולם אוכלוסייה זו מחפשת דירות רחבות ידיים אך מאחר ואין ביכולתם לאמוד בהוצאות של דירה בגודל מלא הרי שדירת סטודיו צפויה לספק את האשליה המתאימה כדי להתפתח למרות הכל:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

האווירה הייחודית שיש בדירות סטודיו לא ניתנת להחלפה. מדובר לרוב בדירת חדר רחבת ידיים עם חלונות גדולים או עם תאורה חזקה ומוקפדת. אווירה זו של רוחב של תנועת אוויר ושל צבעים עזים שנשקפים מכל חפץ ומוצר בבית מאפשרים לדמיון לפרוח ולהתפתח למחוזות רחוקים של יצירה ואמנות.

קבלת אורחים בדירה קטנה ומשפחתית לא מתאימה לעצמאים שחיים לנהל פגישות עם לקוחות בביתם מאחר ומשרד יהיה מעבר להישג ידם. במקרים רבים כאשר דירת סטודיו ממוקמת בבית ישן יהיו לה תקרות גבוהות וחדר השינה ישכון בגלריה התלויה מעל לראשם של הנכנסים לדירה דבר שמאפשר קבלת אורחים בצורה מכובדת ובתחושת מרחב בחלל הפתוח שנמצא מטה.

סטארט-אפים צעירים אף הם נדרשים למקום בו יוכלו לצמוח. בעוד השכרת משרדים מחייבים התחייבות ארוכת טווח ועלויות הזויות לשכור דירת סטודיו או לופט בבניין ישן בהחלט נמצאים ברמת האפשר ומיזמים רבים מתחילים את דרכם בדירות סטודיו ולופטים בכל רחבי הארץ. דירות אלו מעוצבות בקלות יחסית על ידי הוספת ריהוט משרדי מינימלי ושימוש בשירותים הבסיסיים של הבית דבר שמוסיף לסגנון ולאווירת ה"יחד" שכה נדרשת בתחילת הדרך.

בשונה מסטודיו הממוקם ברחובות צדדים ומאפשר לאמנים להציג את מרכולתם. בשונה מחנויות סטודיו הממוקמות בבתי מלון וברחובות ראשיים ומוכר אמנות. דירת סטודיו אינה בהכרח קשורה בשום צורה שהיא לאמנות. דירת סטודיו מתארת סיטואציה בה מתגוררים / עובדים / נהנים בחלל רחב ידיים שמתאים בדיוק לצרכים של השוכרים או בעלים כך שנחסכים הוצאות רבות שאין בהם צורך.

בשנים האחרונות ישנם פרויקטים לצעירים שהבינו שניתן למכור דירות סטודיו בגדלים של 50-70 מטר במחירים גבוהים לבני עשירים ולצעירים שלא רואים עתיד בו יוכלו להתגורר בדירה רחבת ידיים כשל הוריהם. צעירים אלו שקונים דירות סטודיו בפרויקטים חדשים נהנים משלל שירותים ואינם מתפשרים על דבר אך המחיר אינו נמוך במיוחד ויש לבחון היטב האם מיקומי הפרויקטים החדשים שווים את ההשקעה או שמה עדיף לקנות דירה קטנה בבניין ישן ולשפץ אותה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: