שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות מרוהטות להשכרה: איך קובעים מחיר לשכירות בדירה מרוהטת?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירות מרוהטות להשכרה - עיצוב פנים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

אין הרבה דירות מרוהטות להשכרה, לרוב דירה מרוהטת תוצע להשכרה כאשר בעליה יוצאים לשליחות לחו"ל, נוסעים לתקופה קצרה עד בינונית לעיר אחרת ואו כאשר הדירה התקבלה בירושה / במתנה עם הרהיטים שבתוכה. כאשר אנו מציעים דירה מרוהטת להשכרה עלינו לקבוע את גובה דמי השכירות והם יהיו שונים מדירה ריקה וזאת מאחר ואנו מאפשרים לשוכרים להשתמש ברהיטים הקיימים ובכך חוסכים לשוכר עלויות רבות. במאמר זה נעבור על הנקודות החשובות שעליכם לדעת בהשכרת דירה מרוהטת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירות מרוהטות להשכרה

דירות מרוהטות להשכרה לרוב מתאימות לפלחים מסוימים מאוד מהאוכלוסייה וזאת מאחר ומשפחה רגילה כבר מחזיקה ברהיטים רבים ואינה נדרשת לדירה מרוהטת אלא להפך היא תעדיף דירה ריקה לחלוטין, סוגי השוכרים שיכולים למצוא דירה מרוהטת בברכה הם:

 • זוגות צעירים / סטודנטים ששוכרים פעם ראשונה דירה ואין להם ריהוט בשלב זה.
 • משפחות שדירתם עוברת שיפוץ שאינו מאפשר להם להתגורר בו לתקופה מסוימת.
 • תיירים ומבקרים שנדרשים למקום לינה הכולל מיטה וריהוט בסיסי ומעלה.

מדובר אם כך באוכלוסייה די קטנה שמתעניינת בדירות מרוהטות להשכרה ולכן עלינו לפנות אליהם במודעות ובעיצוב הנכס בצורה הנכונה. כלומר, ניתן לעשות שימוש בדירה כהשקעה ולשפץ ולעצב את הדירה בצורה יוצאת מן הכלל כדי שהיא תתאים להשכרה לפרקי זמן קצרים לתיירים במה שקרוי "סאבלט" ולהרוויח לא מעט כסף אך הדבר כרוך בהשקעה כספית לא קטנה ובניהול שוטף לנכס ואילו ניתן להשכיר את הדירה לתקופות בינוניות וארוכות לצעירים ומשפחות אשר נדרשות למקום למגורים לפרק זמן מוגדר מראש.

ולמרות זאת, מאחר וההיצע בשוק לדירות מרוהטות כה קטן ניתן לדרוש יותר כסף בעבור השכירות וזאת מאחר ופעמים רבות לשוכרים אין ברירה ועדיף להם לשלם מעט יותר מידי חודש ובתמורה לחסוך עלויות מעבר דירה ואו רכישת רהיטים חדשים שעלותם נעמדת בעשרות אלפי שקלים.

איך קובעים מחיר לשכירות בדירה מרוהטת?

דירות מרוהטות להשכרה אמנם יזכו לדמי שכירות גבוהים יותר מנכסים רגילים וריקים אך גובה השבחת הנכס יקבע בהתאם להגדרת השימוש בהם ולמצב הרהיטים והנכס כולו. כך לדוגמה, דירה מרוהטת ומשופצת יכולה להיות מושכרת בעד 20% יותר מבסביבה הקרובה וזאת מאחר והיא מקנה רמת חיים גבוהה יותר ומעלה את הביקוש מצד האוכלוסיות שהצגנו מעלה. מצד שני, דירה בירושה שמושכרת ומרוהטת אך ישנה ועתיקה תזכה את המשכירים בדמי שכירות גבוהים רק באחוזים בודדים בלבד מאחר והשוכרים לא בהכרח רוצים להתגורר בנכס מיושן על אף העובדה שמדובר בדירה מרוהטת שמאפשרת להם לחסוך כסף.

כדי ליהנות באמת מעליה בהכנסה מדמי שכירות יש להשקיע כסף ולשפץ ולרהט מלכתחילה ליעד זה. עלינו בעצם להשקיע מכיסנו ולהתאים את הדירה למרבית האוכלוסייה על ידי עיצוב עדכני חם ובועט שיגרום לכולם לרצות להתגורר בדירה. מומלץ לבצע השקעות בסדר גודל כזה רק כאשר מדובר בדירה הממוקמת מצוין בסמיכות לחוף ים, לעיר תל אביב ואו ירושלים וזאת מאחר והכסף הגדול מגיע דווקא מתיירים שירצו לשכור מכם את הדירה לימים בודדים ואולי אפילו שבועות מספר. כאשר דמי השכירות יכולים להיות מכופלים ואף משולשים ביחס לדמי שכירות רגילים לטווח ארוך.

אז איך קובעים את גובה דמי השכירות בדירה מרוהטת?

כדי להחליט על גובה דמי השכירות עלינו לבחון את גובה ההיצע והביקוש. כלומר, ככל שצפוי להיות ביקוש גבוהה יותר לדירה כך המחיר שלה עולה. כדי לבחון את הביקוש נבדוק את הפרמטרים הבאים:

 • מיקום – ככל שהמיקום טוב יותר הביקוש עולה (ליד אוניברסיטה, חוף ים, אתרי בילוי..).
 • עיצוב – ככל שהעיצוב חדשני ונוח יותר הביקוש עולה (שטיח, וילון, מטבח משופץ ועוד).
 • ריהוט – ריהוט חייב להיות עדכני ולא מיושן כדי הביקוש יעלה (ריהוט איקאה יספיק).
 • פרק זמן – ככל שההשכרה לפרקי זמן קצרים יותר המחיר עולה (אין היצע דירות רחב).
 • תחרות – ככל שהתחרות קטנה יותר המחיר עולה בהתאמה. (לתקופות קצרות בעיקר)

כדי לבחון את רמת השכירות הראלית בסביבה שלכם ראוי לבחון האם יש עוד בעלי דירות שמציעים השכרת דירה מרוהטת, במקרים רבים ובטח כאשר מדובר בהשכרת דירה לתיירים ניתן למצאו את טווחי המחירים באתרים השונים ובעצם על ידי כך לכוונן את מחירי השכירות אצלכם להיכן שהוא באמצע. במידה ומדובר בשכירות לזוגות צעירים ואו סטודנטים חשוב לזכור שהם מוגבלים ביכולתם הכלכלית ולכן ניתן לבחון השכרת הדירה למספר שוכרים בשותפות ובכך להגדיל את היכולת שלכם לפדות כסף גבוהה יותר מהנכס.

הגנה על רהיטים בדירה להשכרה

כאשר משכירים דירה רגילה, עלינו להחתים את השוכרים על חוזה שכירות בלתי מוגנת סטנדרטית שהורדה מהאינטרנט ולרוב זה יספיק. כאשר אנו משכירים דירה מרוהטת לאדם אותו אנו לא מכירים עלינו להיות זהירים הרבה יותר מאחר וייתכנו בעיות ונזקים שיגרמו הן למכשירי החשמל והן לרהיטים השונים עמם הדירה מושכרת. כדי למנוע מצבים לא נעימים בהם האחריות לתיקון ליקויים ואו התמודדות עם נזקים נופלת עליכם, רצוי מאוד לפעול לפי הצעדים הבאים ולהתקדם בזהירות רבה:

 1. צלמו את הדירה ואת כלל הרהיטים ומכשירי החשמל לפני השכרת הדירה.
 2. החתימו את השוכרים על חוזה שכירות מותאם אישית הכולל התייחסות לכלל הרהיטים.
 3. החתימו את השוכרים על התמונות שצילמתם ועברו אתם חדר חדר בכדי לאמת את המצב הנתון.
 4. הגדירו בצורה ברורה אחריות לתיקונים ואו פיצויים מוסכמים על נזקים שיגרמו לריהוט.
 5. בקשו ערבות בנקאית או שיק ביטחון על סכום גבוהה יותר מהמקובל.

ככל שהדברים יהיו ברורים ובהירים יותר הן לכם והן לשוכרים הסבירות לשכירות מוצלחת עולה ואתם יכולים ליהנות מתשואה נאה על הנכס שלכם. כאשר משכירים את הדירה לתיירים דרך האתרים המוכרים והבינלאומיים יש לכם הגנה ביטוחית עד לגובה 1,000,000 דולר אך כדי לקבל את אותו פיצוי במידה ואכן ייגרם כזה עליכם להוכיח זאת. ניתן להוכיח זאת על ידי צילומים והחתמת השוכרים בכל פעם שהם מתחלפים כך שיש בידכם כוח הרתעה מפני נזק וכוח הגנה במידה ואכן יגרמו נזקים בכל זאת.

רוצים להשכיר דירה מרוהטת לתקופה קצרה או ארוכה ולא יודעים איך? רוצים ניהול דירות מקצועי? פנו אלינו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל