שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות למכירה: המדריך המלא לקניית דירות יד שניה במחיר זול!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירות למכירה - דירות יד שניה למכירה בזול

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחפשים דירות למכירה? כתבה זו היא בדיוק מה שחיפשתם!. אנו לא נגיד לכם איך לבחור את הדירה הייחודית שמתאימה רק לכם, אנו לא נגיד לכם איך לבחור את הדירה הרצויה. אנו רק נספר לכם על מגוון האפשרויות לקניית דירות למכירה במחיר זול יותר ממחיר השוק. כן, גם בתחום מסואב ועתיק כענף הנדל"ן יש אפשרות לאתר הזדמנויות לא רעות בכלל ולבצע עסקאות מוצלחות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירות למכירה

כאשר אנו רוצים לרכוש דירה למגורים ואו דירה להשקעה, אנו נלך אחר הרוב. כלומר, אנו נבקש לדעת היכן יש את מלאי הדירות הגדול ביותר ובתוך מאגר דירות זה נתחיל את החיפוש אחר הנכס הרצוי. הבעיה בשיטה זו שאנו נוטים לשכוח שיש מגוון מקורות בהם ניתן לקבל מידע על דירות למכירה ואין לדבוק רק לאחת מהן מפאת גודלה מאחר ואין לדעת היכן תימצא דירת החלומות שלכם ובאיזה פלטפורמה היא תוצע למכירה..

המדריך המלא לקניית דירות יד שניה במחיר זול!

אנו נוטים לחלק את אוכלוסיית מחפשי דירות למכירה לשני קבוצות:

 1. מחפשי דירות למכירה באפיקים רגילים.
 2. מחפשי דירות למכירה באפיקים ייחודיים.

הקבוצה הראשונה היא הגדולה ביותר ורוב כמעט מוחלט של הציבור בוחר דווקא במסלול פשוט וקל זה. לעומת זאת, אנשי מקצוע ומשקיעים נוטים להשתייך דווקא לקבוצה השניה אשר מחפשת הזדמנויות רכישה ומחירים זולים במיוחד בעבור דירות דומות לאלו הרגילות.

נסביר,

מחפשי דירות למכירה באפיקים רגילים:

מדובר ברוכשי דירות ממוצעים שמשתמשים באותם כלי חיפוש רגילים כדוגמת:

 • עיתונים עם לוח דירות למכירה.
 • מקומונים עם לוח דירות למכירה.
 • אתרי לוחות דירות למכירה.
 • מתווכים מקומיים עם דירות למכירה.

כפי שניתן לראות, לאוכלוסייה זו אין יותר מידי כוח או יכולת לזהות עסקת מקרקעין טובה. יתרה מכך, הם מסתמכים לא מעט על ממצוע מחירי השוק כמדד לכדאיות ואו אי כדאיות עסקת רכישת הדירה. אוכלוסיה זו בהחלט יכולה לעשות עסקאות טובות אם כי מדובר לרוב בדירות ממוצעות במחירי שוק סטנדרטיים וזאת מאחר ואין סיבה מהותית להורדה במחיר הדירה בכדי להשיג את הלקוחות.

במידה  ואתם מחפשים דירות למכירה אך מעוניינים במחירים נמוכים ממחיר השוק ואו הזדמנות לרכוש דירות ייחודיות ומבקושות במחיר סביר, הרי שאנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא על האפיקים הנוספים בהם רק מעטים אכן מחפשים דירות:

מחפשי דירות למכירה באפיקים ייחודיים:

יש מבחר אפשרויות לרכישת דירה במחירים אטרקטיביים אך רוב הציבור כלל אינו מודע לקיומם. אנשי מקצוע ומשקיעים שמוציאים זמן רב בכדי לאתר את הנכס האופטימלי בהחלט פעילים בשוק תחרותי זה אך מדובר באחוזים בודדים מהאוכלוסייה. כדי להצליח לסגור עסקה יפה באפיקים הללו יש צורך בייעוץ וליווי של אנשי מקצוע כדוגמת עורך דין מקרקעין ולצדו שמאי מקרקעין שיוכלו להעניק לכם תמונת מצב נכונה עבור הנכס שבעניין.

להלן מקורות נוספים לאיתור דירות למכירה במחיר מוזל:

 • דירות למכירה מכונס נכסים.
 • דירות למכירה כחלק מחלוקת רכוש בירושה.
 • דירות למכירה כחלק מחלוקת רכוש בגירושין.
 • דירות נטושות / מוזנחות שאינם מוצעות למכירה.
 • דירות למכירה בדמי מפתח / עם דמי מפתח.
 • ועוד..

המכנה המשותף לדוגמאות אלו הן כמובן הרצון למכור מהר ואו אי רצון לטפל בנכס ואו להחזיק בו בעתיד. אנו מנסים לאתר את אותם בעלי נכסים שמחזיקים בדירות למכירה מהסוגים הבאים:

 • בעלי דירות שרוצים למכור ומהר ומוכנים להתפשר על המחיר.
 • בעלי דירות שלא מודעים לערכן ואו לא רוצים בחזקת הנכס.

המורכבות אם כך לעתים תהיה לאתר את אותן נכסים מלכתחילה ואו לזהות את קיום עסקאות אלו בשלבים מוקדמים ככל האפשר קודם להצגתם ופרסומם לכלל השוק באמצעות הכלים הסטנדרטיים שהצגנו מעלה ובעצם יישור קו למחיר הרצוי עבור הדירה שבעניין..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירות למכירה מכונס נכסים:

ישנם משפחות ובעלי דירות אשר נטלו משכנתאות גדולות או הלוואות גדולות ופשוט לא הצליחו לעמוד בהחזרים לבנקים ולנושים. בשלב כלשהו, באין ברירה נקבע שאת הדירה שבבעלותם יש למכור בכדי לממן את החובות ולהעמיד צדק לכלל הנושים. בשלב זה הבית מעוקל ומוצע למכירה באישור ראש ההוצעה לפועל. דירות שנמכרות מכינוס נכסים מפורסמות באתרים ייעודיים ובאזורים נידחים בסוף העיתונים היומיים הגדולים. כדי לזהות הזדמנות ולהתחרות על דירה מכינוס נכסים יש לעקוב תדיר אחרי העיתונים ולהציע הצעת מחיר מתאימה לרכישת דירה מתאימה בבוא הזמן. לעתים ניתן לקנות דירה מכונס נכסים במחיר הנמוך בעד 20% ממחיר השוק..

דירות למכירה כחלק מחלוקת רכוש בירושה:

בדומה לאופן רכישת דירה מכינוס, גם מידע על דירות בירושה ניתן לקבל מהעיתונים וזאת מאחר ובכדי לקבל את הנכס ולחלק את הרכוש בין האחים (היורשים) יש לקבל צו ירושה. צו ירושה מתקבל רק לאחר שדבר בקשת הירושה פורסם ברבים ולא אותרו יורשים נוספים שבאים בדרישות לקבלת חלק מהירושה שבעניין. ישנם מחפשי נכסים להשקעה שיראו מודעות אלו ויפנו בצורות ישירות או עקיפות ובעדינות הנדרשת ליורשים בכדי לקנות את הדירה עוד קודם לפרסומה לרבים. היתרון שברכישת דירה עליה אין מתמודדים רבים היא בעובדה שניתן להציע סכום גבוהה אך נמוך ממחיר השוק ולזכות בדירה במחיר מוזל מעצם רצון היורשים למכור ולחלק את ההון כמה שיותר מהר.

דירות למכירה כחלק מחלוקת רכוש בגירושין:

זוגות המתגרשים רוצים לגמור עם הסיפור ולהתקדם הלאה. ישנם מקרים רבים בהם צד אחד רוכש את חלקו של האחר ואו צד אחד (לרוב הגבר) מוותר על חלקו לטובת האחר והילדים. אך ישנם מקרים בהם אין עוד ברירה מלבד חלוקת הרכוש המשותף. מדובר באירוע לא נעים בכלל בו הצדדים צריכים להסכים על מחיר לדירה ולהציע את הדירה למכירה בכדי לחלק את ההון שווה בשווה או בהתאם לפסק הדין בעניינם. לא תמיד ניתן לדעת על זוג שמתגרש ובטח שלא מדובר בידיעה בעיתון אך בעזרת קשרים נכונים ואו ביקורים בבית הדין באזור בו ברצונכם לרכוש דירה, בהחלט יש אפשרויות שונות לזהות עסקאות שצפויות לעלות על פני השוק בקרוב..

דירות נטושות / מוזנחות שאינם מוצעות למכירה:

בוודאי שמתם לב שישנם בתים ודירות מוזנחות ואף נטושות במרכזי הערים ובמיקומים אטרקטיביים במיוחד. לבטח שאלתם את עצמכם היכן הבעלים? למה לא משביחים את הנכס? למה אף אחד לא גר בנכס? לשאלות אלו לא תמיד יש תשובות אך בעזרת איתור גוש חלקה לפי כתובת והזנת הפרטים במסוף רשם המקרקעין באתר משרד המשפטים ניתן לברר את פרטי בעלי הנכס ולפנות אליהם ישירות בניסיון לרכוש נכס בעייתי ורעוע כדי לשפצו, להשביחו ולהעמידו למכירה לאחר מכן..

ישנם סיבות רבות לכך שבעלי הנכס לא השקיעו ממרצם בכדי לנצל את ערכו. לעתים יש בעיות משפטיות, בעיות תכנוניות, עלויות גבוהות מידי וכן עוד מגוון סיבות טובות. אך פעמים רבות תתפלאו לקבל תגובות של חוסר מודעות לקיומו של הנכס שעבר בירושה, חוסר אכפתיות בנוגע לנכס. וכן, גם מקרים בהם יש אפשרות להשביח את הנכס אך אין לבעלים די כסף לבצע את המוטל בכדי להחזיר את הדירה / הבית למצב תקין. במקרים אלו ניתן להציע סכומים נמוכים משמעותית מערך השוק ולקבל זכויות על נכסים אטרקטיביים בקלות ובזול.

דירות למכירה בדמי מפתח / עם דמי מפתח:

בתקופת המנדט הבריטי ייבאו ארצה פתרון דיור לקליטת העולים. דמי מפתח קראו לו. מדובר בשיטה בה שוכרים שילמו סכום גבוהה של כסף בתמורה לשכירות זולה ומוגנת להם ולקרוביהם. עד היום יש מספר לא מבוטל של דירות מסוג זה בהם הבעלים ירש זכויות מהוריו והשוכרים אף הם רכשו או ירשו זכויות מהוריהם. דירות אלו עוברות הזנחה פושעת מאחר ובעלי הדירה רוצים לעודד את הדייר השוכר לעזוב מרצונו ואינם מתקנים את הנדרש מעבר לחייב. לעומת זאת השוכר אינו משקיע בדירה אשר אינה שלו וכך יש גלגל אכזרי של חוסר אחריות.

לעתים יש הזדמנויות רכישה של בתים אלו על ידי רכישת זכויותיהם של בעלי הבית ושל השוכרים בנפרד ובמחירים נמוכים מאחר ועבור כל אחד מהצדדים יש ערך נמוך לנכס. איחוד הזכויות יחד וביטול מעמד "דירה בדמי מפתח" מחזיר את הדירה לשוק ומכך שניתן להשביח ולהתגורר ואו למכור ברווח גדול..


אפיקים אלו אינם חפים מבעיות ומורכבויות שיש להכיר ולכן חובה להתייעץ ולבקש ליווי של אנשי מקצוע שיוכלו לספק לכם את המטרייה הנכונה כדי להגן עליכם ולמנוע מכם לעשות טעויות יקרות ומביכות עם כספכם.

רוצים עזרה בקניה או מכירה של דירה למגורים או השקעה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק