שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:29
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

דירות לחרדים: השקעה ארוכת טווח שנסמכת על גידול טבעי באוכלוסיה!

נושאים מרכזיים

חרדים - דירות לחרדים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות לחרדים לא אמורות לעניין את מרבית האוכלוסייה ולמרות זאת כאשר מחפשים השקעה מעולה לטווח ארוך חשוב ומומלץ להיות יצירתיים ולפתוח את הראש לכיוונים חדשים. מדובר באוכלוסייה הצומחת והמשפחתית ביותר בישראל וככזו אין לה פריבילגיה לעזוב לחו"ל או להתרחק יתר על המידה מבית ההורים ומשך צפוי גידול מתמשך באוכלוסייה החרדית במוקדים שונים דבר שלאורך השנים מגביר את הביקוש בהתמדה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

דירות לחרדים כהשקעה

כידוע, בכל השקעה כגודל ההזדמנות כך גודל הסיכון. בעוד בשוק ההון הסיכון גבוה וגם התשואה גבוהה. בשוק הנדל"ן שנחשב בטוח וסולידי יותר רבים מסתמכים על עליית ערך הדירה להשקעה כמקור רווח שצפוי לפצות על כך שהדירה מייצרת תשואה נמוכה מזו שהיו יכולים להרוויח לו הפקידו את כספם בהצמדה למדדים שונים בבורסה. כדי ליהנות מעליית ערך הדירה יש לבחון טוב טוב את האפיקים השונים ולבחור בדרך בעלת ההסתברות הגבוהה ביותר לייצר עלייה תלולה בערך הדירה:

 1. רכישת דירה בערים חדשות ומתפתחות.
 2. רכישת דירה עם התפתחות תחבורה (רכבת).
 3. רכישת דירה על הים.
 4. רכישת בתי קרקע שכבר כמעט לא נבנים בערים.
 5. וכן הלאה..

מעבר לחישובים המתבססים על ייחודיות הנכס ניתן להכניס למשוואה נתון חדש ומעניין לא פחות וזהו נתון הדמוגרפיה. בעוד בעולם אנשים יכולים לנוע חופשי ולהתגורר בכל מקום שיחפצו בו מבלי להרגיש ניתוק ואו מחויבות לאדם כלשהו. אנו הישראלים מחוברים מאוד למשפחה ולמדינה שבה שירתנו בצבא והכרנו חברים ועל נתונים אלו ניתן להוסיף את האנטישמיות והחוסר שייכות של יהודים בארצות ניכר ופערי השפה ויש לנו אוכלוסיה המחוברת בעבותות למדינה וכך נוצר ביקוש קשיח לדירות גם בעתיד.

כעת שאנו מבינים שישראלים צפויים להישאר בישראל מתוך בחירה או אילוץ ניתן לנסות להבחין באוכלוסיות שצומחות במהירות הגדולה ביותר וצפויות לייצר את הביקוש לדירות בעוד עשר או עשרים שנה:

 • משפחה ערבית בישראל – 3.33 ילדים למשפחה בממוצע.
 • משפחה יהודית בישראל – 2.98 ילדים למשפחה בממוצע.
  • משפחה חרדית בישראל – 6.5 ילדים למשפחה בממוצע.
  • משפחה חילונית בישראל – 2.4 ילדים למשפחה בממוצע.

*נתונים נכונים לשנת 2014.

כצפוי וכידוע, האוכלוסייה החרדית היא זאת שצפויה להציג את שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בעשור הקרוב והמשמעות היא זינוק חד בביקוש לדירות להשכרה ודירות למכירה. דירות לחרדים צפויות ליהנות מהתעניינות ערה מצד רוכשים רבים יותר ובעצם על ידי כך ליהנות מעליית ערך לנכס שהרי למיקום יש ערך עליון עבור משפחה חרדית שרוצה להיות במרחק הליכה מבית ההורים. מעבר לכך לחרדים יש בעיית מגורים במגדלי דירות גבוהים שמנצלים טוב יותר את השטח וזאת מאחר ומרבית האוכלוסייה אינה מסתמכת על מעלית השבת ובעצם מדובר במשבר דיור כפול ומכופל מכל דבר שראינו עד היום.

דירות לחרדים להשקעה יכולה להתברר כמוצלחת מאוד וזאת מאחר ומדובר באוכלוסייה מאוד ישרה ומוסרית שברובה המוחלט פועל בתום לב ובאחוזים ניכרים יותר מאוכלוסיות אחרות. המשמעות היא שאין מקום להונאות ועוקצים ודמי השכירות ישולמו בזמן ללא תקלות מביכות, מעבר לכך משפחה חרדית ממוצעת אינה מפונקת ואינה באה עם דרישות כלשהן לדירה בה היא צפויה לחיות ולכן אתם נהנים משוכרים שקטים ואמינים שישמרו על הנכס שלכם וישלמו דמי שכירות לאורך שנים רבות מבלי תדרשו לדאות יתר על המידה.

דירות לחרדים – נקודה למחשבה

כהשקעה אין ספק שדירות לחרדים יהיו החלטה מושכלת שהרי אין דבר בטוח יותר מהמשך גידול באוכלוסייה החרדית שהבאת ילדים היא ערך עליון וחשוב כל כך בעולמם. אך יש בעיה בעובדה שחלקים מאוכלוסייה זו אינם יוצאים לעבוד ואינם צפויים להרוויח די והותר כדי לרכוש דירות ואו לעמוד בתשלומי שכירות חודשיים וכאן יש חשש אמיתי שיש לקחת בחשבון. אך למרות זאת ניתן לראות יותר ויותר חרדים עובדים, חרדים מודרניים וזרמים תת קרקעיים בחרדיות המסורתית שאמנם עדיין משתייכים למגזר החרדי באמונתם ובמורשתם אך יוצאים לעבוד ויוכלו לרכוש דירות גם במחירים גבוהים יותר.

דירות לחרדים מכילות עניין מסוים שיש לדעת להתמודד עמו. חרדים רבים אינם משתמשים באינטרנט ואין לכם את היכולת להשכיר או למכור דירה בעזרת לוחות מודעות לדירות כמקובל בשוק החילוני והרגיל. עליכם למצוא מתווך מתוך המגזר עצמו או לתלות בכוחות עצמכם שלטים המיידעים את הציבור על דירה להשכרה ואו מכירה כאשר שיטת השיווק מפה לאוזן צפויה לפעול מהר יותר ממה שתכננתם ושוכרים צפויים להגיע במהירות זהה ואף מהירה יותר מפרסום בלוחות רגילות.

אז מה עושים?

במידת האפשר, מחפשים דירה ייחודית (דירת גן, דירה עם נוף וכ"ו) דירה שצפויה לשמור על ערך ייחודי לה. כלומר, צפויה לגרור ביקוש גבוהה אך כתוצאה ממיעוט בהיצע של דירות דומות יידרשו הקונים להתחרות זה עם זה ולשלם יותר עבור הנכס שלכם. כדאי ואפשר לשקול רכישת דירה מסוגים אלו בשכונות הצמודות לאלו החרדיות כך שתהיו בשנים הקרובות בצד החילוני של העיר אך בעוד כעשור כבר תהיו עמוק בתוך הקהילה החרדית (תהליך התפשטות והתרחבות הקהילות כתוצאה ממיעוט היצע מקומי) דבר שמבטיח לכם עלייה בערך הדירה ושוכרים מצוינים.

 • ניתן לרכוש דירה בעיר או שכונה חדשה על הנייר וליטול סיכון מסוים אך להרוויח את עליית ערך הקרקע והדירה מהיום הראשון.
 • מדובר בהשקעה ייחודית ועניינית בדירה שלא תוכלו להתגורר בה במידה ואתם אינכם חרדיים והדירה נבנית בשכונה חרדית.

מחפשים להשקיע כסף? שוקלים השקעות? פנו אלינו!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan