שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:07
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

דירות להשקעה במרכז: מדריך קניית דירות להשקעה בתל אביב והסביבה!

נושאים מרכזיים

דירות להשקעה במרכז - תל אביב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות להשקעה במרכז מבטיחות יציבות גבוהה יותר גם בעת משבר בענף הדיור. זאת מאחר ויש הצדקה לביקושים הרבים למגורים בערי המרכז מאחר ובאזור זה נמצאים מרבית מקומות העבודה בישראל לצד אושר תרבותי, קולינרי, ושפע של פעילויות חווייתיות לצעירים ומשפחות בשונה מערי השינה וערי הפריפריה הרחוקים..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

קניית דירות להשקעה במרכז

ישראלים אוהבים להשקיע בדירות. היכולת להרגיש את ההשקעה, להבין את ההשקעה ולנהל אותה בכוחות עצמנו בהחלט הופך את אפיק זה למבוקש וראוי להשקעה. אך, כמו בכל אפיקי ההשקעה האחרים, יש מקומות טובים יותר וטובים פחות בהם ניתן להשקיע את הכסף. לא ניתן לבצע השוואה בין ערי הפריפריה ובין ערי המרכז, לא ניתן לבצע השוואה בין ערי השינה (פרברים) ובין ערי החיים והעסקים אשר במרכז הארץ..

כאשר מחפשים לקנות דירה להשקעה, חשוב מאוד לעשות זאת נכון, חשוב לאתר את הדירה הטובה ביותר וזו אשר תציע את התשואה הגבוהה ביותר לטווח הארוך. במאמר זה אנו ננסה להבין איך בוחרים דירה להשקעה במרכז הארץ וזאת על אף המחירים הגבוהים שנדרש לשלם על דירות במרכז.

מדריך קניית דירות להשקעה בתל אביב והסביבה!

לפני שנתחיל לדון בכדאיות ברכישת דירות להשקעה במרכז הארץ, עלינו להבין היכן נמצאת מרכז הארץ, אילו ערים נחשבות מרכז הארץ וזאת מאחר ומחירי הדירות בערים אלו מושפעות מהפרטים שנציג בכתבה זו.

כאשר מדברים על מגורים ועל עסקים בישראל, תל אביב היא מרכז הארץ ועיר הבירה של ישראל בפועל. בעיר תל אביב שוכנות השגרירויות, חברות רב לאומיות, רוב מכריע של חברות ההייטק והסטארטאפ הישראליים ובעצם בעיר תל אביב באמת מחוברים למתרחש בעולם ונהנים משכר גבוהה יותר, רמת חיים גבוהה יותר וכן הלאה.. סביב העיר תל אביב יש שלושה מעגלים תומכים, תושבים של ערים הנמצאות בקרבת מקום ואשר נוסעים מידי בוקר בתחבורה ציבורית ואו ברכב לעבוד בעיר תל אביב וכן הלאה..

להלן מפת המעגלים שמרכיבים את מרכז הארץ (בהתייחסות לזמן נסיעה לעיר תל אביב):

אזור המרכז - מעגלי קרבה סביב תל אביב
אזור המרכז – מעגלי קרבה סביב העיר תל אביב

 

כעת שברור לנו מהו מרכז הארץ, אילו ערים אכן עונות על ההגדרה של מרכז הארץ (מרכז כלכלת ישראל) ניתן לעבור ולהבין איך אכן מבצעים עסקאות לרכישת דירות להשקעה במרכז:

איך קונים דירות להשקעה במרכז?

כאשר אנו משקיעים בדירות מגורים. כלומר, דירות שייעודן העיקרי והמוגדר בחוק "מגורים בלבד" עלינו להתייחס לצורך המהותי למגורים דווקא במיקום הנבחר. בעוד בערי הפריפריה וערי שינה נוספים הצורך במגורים בעיר נובע מחיבור לעיר, מרצון לקרבה לבני משפחה, מהרגלים ועוד.. במרכז הארץ אנו מתייחסים למעט יותר פרמטרים שהופכים את הביקושים לקשיחים במיוחד:

חיפוש אחר דירה להשקעה במרכז הארץ תתבסס לרוב על ניסיון לאתר עוגנים משמעותיים שמצדיקים עליית מחירים בעתיד וכמובן גם דרישה קשיחה מצד שוכרים בסביבה. כדי להסביר את הנושא טוב יותר, נציג מספר דוגמאות:

עוגנים בתל אביב ובסביבה:

 • 52% מכלל המשרות במדינת ישראל!
  • עבודות בתחומי ההייטק והתקשורת.
  • עבודות בחברות רב לאומיות ובשפות זרות.
  • עבודות מטה ועבודות במשרדי ממשלה.
 • חיי תרבות ופנאי העשירים בישראל!
  • הופעות והצגות תאטרון ומוזיקה חיה.
  • מוזיאונים, אתרי בילוי וחוף ים.
  • חיי לילה עשירים במועדונים ופאבים.
  • אחוז גבוהה במיוחד של רווקים וצעירים.
 • השכלה גבוהה ונגישות למחקרים!
  • מוסדות לימוד להשכלה גבוהה.
  • קורסים מעשיים ולימודי מקצוע.
  • התמחויות במשרדי עו"ד ורו"ח.
 • נגישות ותחבורה יעילה לכל מקום!
  • תחבורה ציבורית נוחה בתוך העיר.
  • תחבורה ציבורית לכל רחבי הארץ.
  • שדה תעופה בקרבת מקום.

לצדם של העוגנים הללו, יש ענפים שלמים של שירותים כדוגמת תיירות ובריאות שמצדיקים ביקושי שיא לדירות מגורים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

קניית דירות להשקעה במרכז ובתל אביב בפרט תיעשה לאחר שאיתרנו נכסים שעונים על כמה שיותר עוגנים מהרשימה מעלה. עוגנים אלו מבטיחים ביקושים גבוהים לשכירות שנים רבות קדימה גם במידה ויהיה משבר בענף הנדל"ן ונראה ירידת מחירי דיור בישראל. דירות מגורים בעיר תל אביב והסביבה יושפעו בצורה שולית מעצם התפוצצות בועת מחירי הדירות דבר שלא ניתן להגיד על דירות בפריפריה אשר יספגו את עיקר הזעזועים מכל שינוי במשק.

איזה סוג דירות במרכז כדאי לקנות?

במרכז הארץ יש מגוון רחב של דירות. מדירות חדר ומחסנים ועד דירות ענק הנפרסות על פני קומות שלמות במגדלי דירות. כאשר קונים דירות להשקעה במרכז, עלינו להבין מי צפוי להיות השוכר של הנכס ומה הם יכולותיו הכלכליות..

כאשר מבצעים עסקת השקעה במרכז הארץ, כדאי מאוד להתמקד דווקא בכל אותן דירות קטנות וצפופות במרכז העיר תל אביב ובסמוך לעוגנים משמעותיים כדוגמת אוניברסיטה או חיי הלילה התוססים. זאת מאחר ומרבית השוכרים בעיר הנם סטודנטים, רווקים צעירים וזוגות צעירים ויכולתם הכלכלית מוגבלת. ניתן לראות שעל כל דירה קטנה יש תור של שוכרים שרק מחכים שהיא תתפנה על אף שלעתים כלל לא ניתן לקרוא ליחידת דיור קטנטנה כדירה וזאת כמובן מעצם הבעיה שחסרים דירות קטנות שיתאימו לשוכרים בפועל.

ככל שהדירה קטנה יותר, גובה התשואה ביחס למ"ר צפוי להיות גבוהה יותר אך יחייב מכם המשקיעים לנהל מספר דירות במקום דירה אחת. אך, מאחר ואנו מעדיפים ביטחון גבוהה בהשקעתנו על פני נוחות ברוב המקרים, הדירות הקטנות הן אכן האופציה הטובה ביותר של העיר תל אביב. לעומת זאת, ככל שמרחיקים בין המעגלים הפנימיים לחיצוניים (ראו מפה מעלה) כך ניתן ורצוי להשקיע דווקא בדירות גדולות ומרווחות יותר שיתאימו למשפחות צעירות ומשפחות מבוססות.

אנו מעריכים שאילו הן ההשקעות האופטימליות במרכז הארץ:

 • במעגל 1 (העיר תל אביב) – דירות חדר ושני חדרים ייהנו מתשואה אופטימלית.
 • במעגל 2 (עוטף תל אביב) – דירות שניים עד שלושה חדרים ייהנו מתשואה אופטימלית.
 • במעגל 3 (ערי הלוויין של תל אביב) – דירות שלושה חדרים ייהנו מתשואה אופטימלית.
 • במעגל 4 ומעלה – דירות שלושה עד ארבעה חדרים ייהנו מתשואה אופטימלית.
הבעיה: מחירי הדירות באזור המרכז יקרים במיוחד!

אזור המרכז נהנה אמנם מביקושי יתר למגורים. אך מאותה סיבה בדיוק, מעטים המשקיעים שיכולים לרכוש בעיר דירות במחירים של 2-3 מיליון ש"ח בממוצע כאשר טווח המחירים יכול לזנק עד לכדי עשרות מיליונים לדירות פנטהאוז ובתי יוקרה. כדי לקנות דירה במרכז הארץ יהיה על המשקיע לקחת משכנתא גבוהה במיוחד ולהיהנות מהכנסה גבוהה ויציבה ככל הניתן ואו לחלופין, ניתן לבצע עסקה בה קונים דירה להשקעה עם שותף וכך בעצם להגיע לרף ההשקעה הנדרש בכדי לשחק במגרש ההשקעות במרכז.

לסיכום,

החלטתם להשקיע בקניית דירות להשקעה במרכז הארץ ובתל אביב בפרט, שימו לב לסביבה ולביקושים מצד השוק ורכשו דירה שעונה על צרכים אלו ולא רצונות של עצמכם. בעידן בו יש שמדברים על התפוצצות בועת מחירי הדירות בישראל, כדאי מאוד להשקיע דווקא באזורים בהם הביקוש קשיח ומוצדק וזאת על אף המחירים הגבוהים מאחר וכך אנו מבטיחים תפוסה מלאה בדירות בהן השקענו וסיכון נמוך לכך שערך הנכס ירד עם השנים. כדי להבטיח תוצאות טובות במיוחד, כדאי להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן ולבחון את האפשרויות הטובות ביותר ביחס לתקציב שעומד לרשותכם.

להתייעצות עם יועץ נדל"ן בחינם, השאירו פרטים ונחזור אליכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan