שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות להשכרה בירושלים: מה מיוחד כל כך בשכירות בעיר ירושלים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

העיר ירושלים - דירות להשכרה בירושלים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות להשכרה בירושלים נחטפות במהירות על ידי שוכרים מכל רחבי הארץ ועל ידי תושבי חוץ שמגיעים לביקורים תכופים. בשונה מערים אחרות בישראל יש לירושלים מרקם אחר ומרתק ומשהו בה עושה למבקרים רצון לגור בה. מי שמגיע לבקר בירושלים בשנים האחרונות לא יכול שלא לראות את האושר על פניהם של הירושלמים ולחשוב לרגע אחד, מה מושך כל כך בעיר הזאת שרבים כל כך מעוניינים לגור בה?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

לאחר שנים בהם העיר ספגה הגירה שלילית של תושבי העיר החילונים שנסו מפני התרחבות האוכלוסייה החרדית משהו השתנה, אולי בזכות ראש העיר המכהן ניר ברקת שהחזיר את הצבע לפנים של צעירי העיר וסטודנטים שמגיעים לעיר כדי ללמוד כמה שנים ולעזוב. בשנים האחרונות סטודנטים אלו בוחרים להישאר ולהיאבק וכמובן לא לוותר על העיר הכה מיוחדת שנקראת ירושלים.

העיר מציבה בפני המתעניינים בה בעיות וקשיים לא מעטים אבל המשיכה של רבים לעיר גורמת לעוד ועוד צעירים לעבור לגור בעיר. ייתכן מאוד שהגירה חיובית זאת היא אחת הגורמים שהופכים את תהליך איתור השכרת דירות בשכונות החילוניות של העיר לכה מורכבת וקשה עם מחירים גבוהים ממילא.

למה רבים כל כך מבקשים לגור בירושלים?

אין תשובה חד משמעית לעניין. דתיים רבים מאמינים שזוהי שליחות להתגורר בעיר הקדושה והמיוחדת מכולן. אחרים בוחרים לגור בעיר בגלל ההוויי המסורתי דתי והחוויה של מגורים עם אנשים מכל סגנון ומקור אפשרי. אין ספק שהאווירה בלילות הקיץ מחשמלת. העיר צבועה בצבעים צעירים ומרכזה שוקק חיים כאשר שדרות הפאבים והמועדונים ברחוב יפו מלאים עד אפס מקום.

צפיפות העיר תורמת לאווירה משפחתית ותיירים מכל העולם לצד סטודנטים המגיעים מכל רחבי ישראל ותלמידי ישיבה אמריקאים לצד תושבי חוץ המחזיקים בעיר דירות לביקוריהם התכופים הם שיוצרים תמהיל אנושי מרתק ומיוחד שאין כדוגמתו בכל מדינת ישראל. בשונה מהעיר תל אביב בה הניכור והריחוק של אחד מהשני מורגשים בצורה קיצונית ובהבדל מערים אחרות בהם יש ידידות בין שכנים אך בזה מסתיים הקשר ביניהם. ירושלים, עושה משהו מיוחד לתושביה ויש חיבה אמתית בין אדם לחברו וחמימות זו חסרה בעולם דיגיטלי ומנוכר מאי פעם.

דירות להשכרה בירושלים:

העיר ירושלים בעייתית ומורכבת וזאת בלשון המעטה אך העיר משפיעה על תושביה בצורה לא מוסברת. יש משהו מאוד ייחודי בהתנהגות של התושבים בעיר, מאין ענווה וקבלת האחר בצורה שווה ועניינית. אין הסתכלות מגבוהה על האחר ואין הבדלי מעמדות בעיר שבה כולם נמצאים בבעיות היום יום יחד.

ירושלים היא עיר ענייה ורוב תושביה נעימי הליכות ופשוטי עם. עשירי העיר לא ניכרים על פני השטח מאחר והם נוסעים ברכבים פשוטים ונוהגים בהליכות רגילות ואינם מנכרי עיניים. תחושת השייכות מעולם לא הייתה יותר חזקה מאשר עיר שלמדה סבל מהו ואת המשמעות של חבירה יחד ושותפות גורל.

המורכבות באיתור דירה להשכרה בירושלים

מספר הדירות להשכרה בירושלים אינו גבוהה וזאת מאחר והעיר נחלקת לשלשה חלקים שאינם שווים. חילונים, חרדים וערבים. כל אוכלוסייה מתגוררת באזורים נפרדים ואינם מתערבבים זה בזה בחיי היום יום ולכן כאשר חילוני מגיע לבקר בעיר עליו לבחור מבין מספר שכונות מצומצמות וישנות בהם רוב הדיירים מתגוררים בבעלות ואינם משכירים דירות.

מעבר לבעיות דמוגרפיות של חלוקה, ישנו תמיד חשש מבנייה במזרח העיר ולאחרונה גם במערבה של העיר בשל השלכות בינלאומיות של בנייה בשטחים שנחשבים ככבושים למרות שאינם ולכן אין מספיק דירות בבנייה וכתוצאה מכך רבים לא רואים איך הם יוכלו לעמוד בהוצאות הגבוהות על שכירות שצפוי רק לעלות בשנים הבאות.

ככל שמעמיקים בחיפוש אחר דירות בעיר מגלים את המורכבויות לעומקם. את הזרמים התת קרקעיים שפועלים נמרצות ברחבי העיר כדי לשנותה לכיוונים שונים. החרדים מושכים לסגירות וחסידות ואילו החילונים מושכים לפתיחת חנויות בשבת, חופש ופלורליזם וניגודים אלו מורגשים בעיקר כאשר תושבי ירושלים החרדים פולשים אט אט לכל דירה להשכרה בשכונות החילוניות.

המסוכנות בהשכרת דירה בירושלים?

העיר ירושלים אינה בטוחה לעולם. התפרצויות אלימות מצידם של תושבי מזרח ירושלים הערביים הן עניין של זמן וכל תקופה של שנה שנתיים ירושלים סופגת התקפי זעם ואלימות אשר עימם קשה עד בלתי אפשרי להתמודד. כה מורכב העניין שתושבי העיר כבר כמעט ואינם נרתעים מכך וממשיכים בשגרת יומם כמעט כרגיל.

שכונות הלוויין של העיר סופגות את עיקר האלימות כך לדוגמה השכונות במרכז העיר שנמצא בצמוד למזרח העיר ושכונותיה הערביות לצד שכונות כדוגמת ארמון הנציב, פסגת זאת והר הצופים שצמודות לכפרים ערביים סובלים מירי תועה בימים כתיקונם וירי ואבנים בכוונה תחילה בעתות מלחמה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

ולמרות זאת רמת הביטחון שמורגשת במערב העיר דומה לערים אחרות בישראל ושוטרי מרחב ירושלים עובדים ימים כלילות כדי לאבטח ולהגן על תושבי העיר.

איפה יש דירות להשכרה בירושלים במחיר שפוי?

דירות להשכרה בירושלים מושכרות במהירות גם באזורים מורכבים. אך כיום במידה ואתם רוצים להתגורר בעיר מדובר בהוצאה לא קטנה שאינה נגמרת בהוצאות על שכר דירה אלא ממשיכה גם אל הארנונה היקרה ביותר בכל מדינת ישראל. ישנם כמה שכונות בודדות בהם צעירים יכולים להרשות לעצמם לגור מבלי לפשוט את הרגל:

פסגת זאב היא שכונה מעט מרוחקת משאר חלקי העיר אך הרכבת מחברת אותה במהירות אל מרכז הבילוי והעסקים במרכזה של ירושלים. למפרע עשו טעות שהעבירו את הרכבת הקלה דרך שועאפט ובית חנינה שכונות ערביות שיוצרות הרבה מתחים ולכן רבים מתושבי השכונה החילונית ברובה נמנעים לעתים תכופות בשימוש ברכבת דבר שמעיק במעט על המגורים בשכונה. מעבר לכך שכונות ערביות אלו יורים לעתים ירי טועה שמגיעים לפאתי השכונה אך מחירי השכירות בה נמוכים משמעותית.

נווה יעקב צמודה אף היא לשכונות הערביות ומורחקת במעט יותר ממרכז העיר מפסגת זאב כאשר לה גם רכבת אין. מחירי הדירות בה נמוכים משמעותית והשכונה סובלת מהתחרדות הולכת ומתמשכת ומבעלי דירות ושוכרים ממעמד סוציאלי נמוך במיוחד דבר שמרתיע סטודנטים צעירים ממגורים בתחומה.

גילה היא שכונה שבעברה סבלה מירי ופיגועי טרור מאחר והיא צמודה לכביש 60 הפונה אל עבר גוש עציון בה מתגוררים ערבים ויהודים בסמוך זה לזה. גילה נהנית מכבישים חדשים שמנגישים את מרכז העיר ומאפשרים יציאה מהירה אל עבר רכבת העתיד לתל אביב והכניסה לעיר ירושלים למרות היותה בקצה העיר הרחוקה.

ארמון הנציב נמצאת בצמוד לכפר ג'בל מוכבר ממנה יוצאים מפגעים רבים אך זוכה לאבטחה ברמה גבוהה של צבא ומשמר הגבול. הגעה אליה וממנה לעיר מורכבת אך מחירי הדירות לקנייה ולהשכרה נמוכים מאוד וזאת מאחר והביקוש לגור בשכונה נמוכים משמעותית למרות שמדובר בשכונה מבוססת ויציבה ובניינים יחסית חדשים.

הר חומה שוכנת בקצה העיר ונבנתה בשנות התשעים כך שיש בה הכל ומאחר והיא בקצה הרחוק של העיר יש בה שקט ושלווה. מחירי הדירות בשכונה עולים ועימם עלויות השכירות אך עדיין מדובר בעלויות נמוכות משמעותית ביחד למרכז העיר והשכונות במערב ירושלים בהם הביקוש של תושבי חוץ וירושלמים גבוהה מאוד.

רמות מנותקת מהעיר אך שייכת לה ונמצאת בצד "הנכון" של העיר מאחר והיא מרוחקת ממזרח העיר ולכן סופגת הרבה פחות מהאלימות המתמשכת. זול לגור בה אך בדומה לשכונות אחרות בעיר בהם השכירות וקניית דירה זולה יותר השכונה סובלת מהתחרדות מתמשכת וישנם חלקים בשכונה שלא ניתן לנסוע בהם בשבת.

מה עם דירות להשכרה בירושלים לסטודנטים?

דירות שותפים בירושלים הן הדבר החם ביותר כיום! מאחר והסטודנטים רוצים להתגורר במרכז העיר היכן שהכול קורה הם נאלצים להתפשר ולהתגורר בדירות שותפים בירושלים. דירות אלו הן אבן שואבת של צעירים מדהימים שבאים לחוות את העיר ביחד ונהנים כל כך שבחלקם פשוט נשארים לחיות בעיר שנים רבות לאחר תום לימודיהם.

דירות שותפים בירושלים הן בדיוק החום והמשפחתיות אותו לא ניתן למצוא בשום עיר אחרת בישראל. הלחץ של עבודה ועמידה בסטנדרטים הגבוהים של תל אביב ושכנותיה במרכז אינו קיים דבר  שמאפשר לסטודנטים הצעירים לעבוד פחות וליהנות יותר מבלי הצורך לחשוב כל הזמן על מה אחרים אומרים. דירות אלו חיות ותוססות ובהוויה הירושלמית מארחים זה את זה ונהנים מתקופה מן היפות בחיים.

אם אתם מחפשים דירות להשכרה בירושלים, אתם מוזמנים לחפש דירות שותפים ולבקר בהם כדי לגלות בדיוק על מה מדובר ולהתאהב בעצמכם.

לסיכום אין באמת סיבה או הסבר להתאהבות בירושלים. חיפוש דירות להשכרה בירושלים אמנם לא קל, האנשים אינם עשירים מידי, האוכלוסייה מורכבת ולעתים עוינת ולמרות הכל יש משהו מחשמל באוויר. משהו שגורם לרבים לארוג על העיר שחוברה לה יחדיו ולחיות בה כמה שנים בהחלט יכול להיות הדבר הטוב ביותר שתוכלו לתת לעצמכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל