שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
21/09/2021 16:46
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

דירות יוקרה: האם משתלם להשקיע בדירות יוקרה להשכרה?

דירות יוקרה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות יוקרה היו מצרך נדיר בעבר, עם השנים ככל שהחלו להיבנות מגדלי דירות אט אט צצו להם דירות יוקרה מעוצבות שמחירם אינו מתואם עם מחיר השוק. הייחודיות של דירות יוקרה אלו הם כמובן המיקום האסטרטגי בקומות העליונות של מגדלי המגורים החדשים במרכז הארץ. בעבר, כל דירת פנטהאוז נחשבה כדירה יקרה יותר אך השוני בין דירות אלו לשאר הדירות בבניין לא היה רב. אך כיום עם התפתחות ענף דירות היוקרה יש משהו ייחודי בכל הדירות הללו וזהו ההתאמה האישית שהן עוברות בהתאם לרוכש המאושר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מחירי דירות יוקרה מנותק ממחירי שוק הדיור כולו ולעתים נראה דירות שנמכרות בעשרות מיליוני שקלים וזאת למרות שמבחינת גודל הן אמורות לעלות הרבה פחות. הסיבה למחיר הכה גבוה הוא העובדה שבכל מגדל דירות יש מקום לדירה אחת או שתיים בלבד שמאכלסות קומות עליונות שלמות בבניינים. ככל שמספר דירות היוקרה בשוק קטן יותר וככל שמספר המתעשרים גדול יותר כך מחירן של דירות אלו הולך ומתייקר. הביקוש כיום לדירות אלו מצד משקיעים ומצד צעירים שהצליחו בחיים ומכרו חברה בעשרות ומאות מיליונים מצד אחד וההיצע המועט מהצד השני יוצרים ענף שפועל במנותק מהשוק כולו ומחירים מתנפחים במהירות כאשר מתגלים משחקי אגו בין עשירי ישראל.

בעבר, עשירי ישראל רכשו בתי קרקע רחבי ידיים בקיסריה, כפר שמריהו, בהרצליה פיתוח וביישובים אחרים אך כיום מגמת ההתכנסות לערים משפיע על כולם וכך גם על בעלי הממון. כולם רוצים להתגורר בערים הגדולות היכן שנוח ומהיר להגיע לפגישות עבודה ולעיסוקי הפנאי והתרבות. דירות יוקרה בתל אביב ודירות יוקרה בירושלים נהנות מהמחירים הגבוהים ביותר מסיבות אלו וכאשר מוצעות דירות יוקרה למכירה בתל אביב הן נמכרות במהירות רבה למרות מחירן הגבוהה וזאת כתוצאה מהביקוש הקשיח מצד המעמד הגבוהה.

אלו דירות נחשבות דירות יוקרה?

ניתן לומר שיש שינוי מהותי מאוד בין דירות היוקרה בתל אביב ולאלו בירושלים:

דירות יוקרה בתל אביב

דירות יוקרה למכירה בתל אביב יהיו לרוב בראש מגדלי מגורים. מדובר בדירות שמתפרסות לעתים על פני קומה שלמה ופעמים רבות אף על יותר כאשר כל סביבת הדירה מנותקת לחלוטין משאר הבניין. בדירות יוקרה במגדלי הדירות בתל אביב ניתן למצוא את מרבית עשירי ישראל שאמנם נכנסים לבניין ועולים במעלית כאחד הדיירים אך בעלייה לקומה שבבעלותם ניתן להבין את העצמה האדירה שיש בידם. ממרום מגדלים אלו ניתן לחזות בכל העיר ולהרגיש כאילו יש לנו את הכוח לעשות הרבה ולשנות עוד יותר. הניגוד בין קרבה לכל מרקם החיים והעסקים של מרכז הארץ אך השקט שמזכיר יישוב עירוני הופך את המגורים בדירות היוקרה למצרך נדיר ומבוקש במיוחד כאשר כל אימת שנבנית מגדל דירות חדש יש תחרות סמויה על גודלה ורמת הגימור של דירות היוקרה אשר ירכשו על ידי בני מזל עשירים במיוחד.

דירות יוקרה בתל אביב כבר נמכרו והושכרו במחירים מרקיעי שחקים ובכל פעם שנראה שנשבר שיא שיחזיק זמן רב הוא נפרץ די במהרה. בעיר בה כולם רוצים להיות מובילים וכאשר דירת יוקרה משמשת תכשיט וכסמל סטטוס נחשק יש משמעות רבה לגודל הדירה, לעיצובה וכמובן למחיר אותה שילמתם עבורה. אין בהכרח קשר בין מחיר הדירה לבין קרבה לים או לכל ערך ממוצע שניתן להחשיב בדירה ממוצעת וזאת מאחר ורכישות אלו נעשות לרוב בצורה שונה לחלוטין מקניית דירה רגילה והן עוברות תהליך התאמה אישית על ידי מיטב מעצבי הפנים בעלויות גבוהות במיוחד חלקם אף שוכנות שוממות רוב השנה ומאכלסות את בעליהם רק לתקופות קצרות בביקורים בישראל ובניגוד לכל היגיון כלכלי.

דירות יוקרה בירושלים

דירות יוקרה למכירה בירושלים שונות מאוד מאלו בתל אביב בכל כך הרבה פרטים. בראש ובראשונה מהסיבה שהן לרוב אינם במגדלי דירות אלא בקרבת אתרים היסטוריים. דירות יוקרה בירושלים שוכנות בקרבת מרכז העיר ובסמיכות מסוימת לעיר העתיקה. מאחר ומדובר בעיר מבוגרת ובה אין מגדלי דירות רבים, עשירי העיר שיכולים להרשות לעצמם להשקיע רוכשים דירות רבות ומחברים אותן יחד בשיפוץ ייחודי ומרשים שמתחבר לסגנונה הייחודי של העיר כאשר יש בדירות אלו שילוב של ארכאולוגיה, עיצוב ופריטים מההיסטוריה וככל שניתן להתקרב יותר לרוח כך מחיר הנכס עולה בהתאמה.

בשונה מתל אביב שבה יש משמעות לעולם העסקי והתרבותי, בירושלים משקיעים בעיקר ציונים נלהבים ובעלי הון מארצות הברית ואירופה שרוצים להרגיש שייכים לארץ הקודש ומגיעים לביקורים אחת למספר שנים ובתכיפות עולה ככל שהם מתבגרים. דירות יוקרה בירושלים יהיו פחות מוחצנים ופחות מורגשים ועליהם בעלי הבתים לא נוהגים לדבר וזאת מאחר והעיר ירושלים צנועה וחסודה ואלו המשקיעים בה אינם רואים צורך באשרור מעמדם או בהשתתפות בתחרות "למי יש גדול יותר" וכ"ו.

האם משתלם להשקיע בדירות יוקרה להשכרה?

אפיקי ההשקעה בירושלים ובתל אביב אם כך שונים מאוד. בעוד בירושלים ניתן להשקיע בדירות יוקרה ולהשכירם לתיירים אמידים שמגיעים לביקורים בירושלים ולהרוויח מכך סכומי כסף נאים במיוחד. בתל אביב מספיק להחזיק את הדירה בבעלות לפרק זמן לא רב כדי ליהנות מעליית ערך הנכס ומביקוש חזק עוד יותר מצד רוכשים רבים. העובדה שיש אינפלציה חדה במחירי דירות היוקרה ושהכסף משחק פחות ופחות תפקיד כאשר איל הון חושק בנכס שצפוי להוות לו גורם השראה ושיוך למעמד גבוהה ואינו בוחן את הערך המוחשי של הנכס אלא מה הנכס אומר עליו ועושה עבורו.

כאשר רוכשים דירות יוקרה להשקעה בהחלט אפשר לנסות לשלב בין השכרת הנכס לתקופות קצרות למבקרים נכבדים מחו"ל לבין שימוש בנכס למגורים תוך יצירת רווח נאה במיוחד על עליית ערך הנכס. אך חשוב לזכור שבכל מקום יש את היתרונות והמגרעות המיוחדות לו. בעוד בירושלים קשה מאוד למכור נכס יוקרה בתוך פרק זמן קצר, בתל אביב כל הזמן נבנים מגדלים חדשים ויוקרתיים בהם הדירות יוקרה גדולות יותר ומעוצבות בסגנונות חדישים יותר כך שאמנם הדירה שלכם שווה כסף רב אך קשה מאוד להישאר כאחד מנכסי היוקרה המובילים בעיר למשך זמן רב.

אז מה עושים?

כאשר יש בידכם הון משמעותי שמאפשר השקעה בנכסי נדל"ן המשתייכים לקטגוריית היוקרה הרי שיש בידכם את היכולת לשכור אנשי מקצוע מעולים שיוכלו לסייע לכם לנתח את מצב השוק נכון למועד הקנייה ולהעריך איך ובאלו דרכים ניתן להשקיע בנכס יוקרתי וליהנות ממנו גם בתור השקעה. ככל שפערי המעמדות בישראל הולכים ומתרחבים כך מספרם של בעלי ההון שיוכלו לרכוש את הנכס גדל. כאשר מנכ"לים משתכרים 700,000 ש"ח לחודש ומקבלים בונוסים מנופחים, כך רכישת דירות יוקרה הופכת להגיונית ונורמטיבית עבור מעמד שלם שיכול להרשות לעצמו נכס בסדר גודל כזה. וכך ניתן לגזור קופון נאה במיוחד על השקעה נבונה בנכס שנרכש במחיר הנכון הישר מהקבלן.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ישנם מתווכים לדירות יוקרה שמוכרים בתעשייה של בתי היוקרה ויכולים למצוא עבורכם את הנכס הטוב ביותר וזאת תוך השוואה לנכסים של בעלי הון אחרים כך שתוכלו לשמור על מיקום גבוהה בצמרת הדירות היקרות והמעוצבות ביותר בתל אביב. דירות יוקרה מעוצבות מושכרות כיום בעיר לתיירים בעשרות אלפי דולרים לימים בודדים ובמקרים נדירים אף יכולים להפוך לכדאיים ברמת ההשקעה להשכרה בלבד אך דירות אלו ממוסות מצד המדינה ומחייבות את דייריהם בארנונה גבוהה ובמגוון רחב של מסים נלווים כך שלא מומלץ להסתמך על המזל בהשקעה בדירות יוקרה לשם השכרתם אלא אם כן מדובר בנכס שנקנה למטרת מגורים והוסב לנכס להשכרה כתוצאה מנסיבות החיים.

כאשר מגיעים לרכישה של דירת יוקרה, שאלת הכדאיות זזה הצידה לטובת אינטרסים אחרים. ולמרות זאת ברכישת דירה יוקרתית למטרת השקעה ראוי לעשות זאת בליווי עורך דין, רואה חשבון, ואיש שיווק נדל"ן מנוסה שידע להכווין אתכם ליתרונות וחסרונות של כל נכס וכדי שתכירו את עוגת ההוצאות הצפויה לכם בהחזקת נכס יוקרה כאשר ישנם ערים בהם תמוסו בארנונה גבוהה יותר על דירה שנמצאת ריקה מרבית השנה כדי למנוע קיומם של דירות רפאים ולצד הוצאות אלו מומלץ להיעזר בחברת ניהול נכסים שתדע לנהל ולהפיק עבורכם את התועלת המרבית מהדירה.

צריכים עזרה? פנו אלינו ונשמח לעזור!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan