שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות במחיר למשתכן: איך בוחרים בין דירות במרכז ובפריפריה?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירות במחיר למשתכן - בניה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות במחיר למשתכן החלו להיות משווקים במספר ערים ונראה שאט אט גם הציבור שכבר מעס בהבטחות הממשלה מבין שיש פה משהו חריג ואכן כדאי לבחון את הנושא לעומק. היצע דירות במחיר למשתכן צפוי להיות גדול מספיק בכדי להעניק לכולם הזדמנות לא קטנה להנחה של עד 30% במחיר הראלי של הדירה וכעת נשאלת השאלה איך באמת בוחרים את ההגרלות הנכונות ועל בסיס אלו החלטות רוכשים דירה או מוותרים עליה?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירות במחיר למשתכן

נכון ליום כתיבת שורות אלו יש בישראל כ-30,000 זכאי מחיר למשתכן שהוציאו תעודת זכאות מחיר למשתכן ורשאים להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן. עד כה, נפתחו הגרלות ללמעלה מ-1,000 יחידות דיור כאשר קצב פתיחת ההגרלות לגדול במהירות עד להשגת היעד של למעלה מ-100,000 יחידות דיור במחיר מוזל בכל רחבי הארץ.

עם התקדמות ההגרלות של מחיר למשתכן כך עוד ועוד זכאים מוציאים את התעודה הרלוונטית ומשתתפים אף הם בהגרלות. בעוד כיום הסיכוי לזכיה בדירה עומד על כ-5% בעתיד הסיכויים הללו יכולים לרדת אף יותר. המורכבות שיש להכיר היא שכולם יכולים להירשם לכלל ההגרלות בו זמנית ולכן בכל הגרלה משתתפים עוד ועוד זכאים והמשימה לזכות בדירה בדיוק היכן שאתם מבקשים להתגורר הופך למשימה בלתי אפשרית.

איך בוחרים דירה מבין דירות במחיר למשתכן?

אז נכון, אתם זכאים להשתתף בהגרלות ויכולים לעשות זאת בכל הארץ. אבל היכן מומלץ להשתתף? היכן עדיף להימנע? מה הסיכוי שאכן נקבל את הדירה המבוקשת? על שאלות אלו נענע בצורה מסודרת במאמר זה בתקווה שנוכל לעשות לכם מעט סדר בעניינים. כדי לקבל החלטה היכן להשקיע בדירה במרכז הארץ או בדירה בפריפריה עלינו לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:

  1. האם יש לנו מספיק כסף לרכישת דירה בפרויקטים השונים אליהם אנו  נרשמים?
  2. האם מדובר יהיה בהשקעה נכונה בטווח הארוך לרוכש דירה בפרויקטים השונים?

אלו נראות כשאלות פשוטות מאוד אך הן טומנות בחובם את התשובות לכל השאלות שלכם ובעצם מציירות לכם תמונה ברורה ועוזרות לכם לקבל החלטות נכונות. להלן המורכבות שעליכם להכיר:

דירות במחיר למשתכן במרכז הארץ

דירות במחיר למשתכן במרכז הארץ זוכים לביקושי שיא וזאת מאחר וההיצע עבור בני המרכז נמוך להפליא. ניתן למצוא פרויקטים של מחיר למשתכן בלוד, ראש העין, ואו בראשון לצין, הרצליה ובערי מרכז אחרות אך כאשר מחברים את הנתונים הללו יחד מגלים שמדובר באלפי דירות בודדות שצריכות להספיק לדרישה קשיחה מאוד מצד התושבים ומהגרים שרוצים לעבור למרכז הארץ מהפריפירה ומבינים ישר שמדובר במענה חלקי בלבד.

כדי לקבל החלטה על השתתפות בהגרלה על דירות במחיר למשתכן במרכז הארץ עלינו לבחון מספר נושאים ועל פיהם לקבל את ההחלטות המושכלות שנדרשות לנו:

  • כדאיות ההשקעה – חד משמעית כדאי גם בטווח הארוך.
  • מספר הדירות המשווקות – מעט מידי דירות שאינם משפיעות על השוק.
  • המחיר המבוקש – גבוהה אך לא מעבר להישג ידם של רוכשים רבים.
  • סוג הדירה – דירות בכל המידות שיכולות לאפשר זכיה מתאימה.

אמנם אנו לא שולטים על קצב מסירת הדירות. כלומר, לא ניתן לדעת האם גם כשנעלה בגורל יהיה לנו את הדירה בה אנו יכולים לעמוד אך בהחלט שווה לנסות להירשם להגרלות הללו מאחר ומדובר בסביבה בה היצע הקרקעות לבניה נמוך במיוחד והביקוש מהצד השני עולה לשיאים חדשים עם מגמה נמשכת וכלל עולמית של התכנסות לערים הגדולות. בעצם, במידה ויש לנו את היכולת הפיננסית לקבל מימון לדירה זו עלינו לקחת את ההזדמנות בשני ידיים ולקוות לטוב.

דירות במחיר למשתכן בפריפריה

דירות במחיר למשתכן בפריפירה אינם דומות לאלו במרכז הארץ. בממשלה מתחייבים למעל מאה אלף יחידות דיור ולמעלה מ95% מהם צפויים להיבנות דווקא בערי הפריפריה בהם לא בהכרח קיים בעיית מגורים קשה. בחלק מהערים ייבנו כל כך הרבה דירות שלא ברור שאכן יש ביקוש למספר כה רב של דירות. בעוד אין ספק שמחירי הדירות בפריפריה גבוהים ללא סיבה מוצדקת ובעוד אין ביקוש שיא להתגורר בערים אלו (רובם סובלים מהגירה שלילית לטובת המרכז) מחיר למשתכן צפוי לחולל מהפך במחירים ואכן להוריד את עלויות הדירות בכלל העיר ולא רק בפרויקטים של מחיר למשתכן.

כדי לקבל החלטה על השתתפות בהגרלות על דירות במחיר למשתכן בפריפריה עלינו להתייחס לאותן הפרמטרים ולבחון את הכדאיות שבהשקעה זו שאמנם קלה יותר לזכיה מאחר ויש היצע גדול יותר אך לא ברור האם מדובר בעסקה כדאית לאלו שאינם בוחרים להתגורר בנכס אלא לרכוש אותו להשקעה בלבד:

  • כדאיות ההשקעה – כדאי במחיר המוצע, לא ברור עם יעלו המחירים.
  • מספר הדירות המשווקות – מספר רב של יחידות דיור ויש לבחון זאת ברמת העיר.
  • המחיר המבוקש – מחירים נמוכים משמעותית שישפיעו על מחירי הדירות בעיר כולה.
  • סוג הדירה – דירות בכל הגדלים אך במחירים שפויים ומתאימים לכולם.

יש צפי שבני המרכז שאינם יכולים לזכות במחיר למשתכן במרכז הארץ ואינם יכולים לעמוד במחירים המוזלים במרכז הארץ יבחרו להשתתף בהגרלות בפריפריה וזאת במטרה לקנות דירה ולהשכירה לאחרים וכך אולי לממן חלק מדמי השכירות הגבוהים במיוחד במרכז הארץ. אנו לא מכירים רבים שיעברו עקב מחיר למשתכן להתגורר בדרום הארץ או בצפון הארץ אך בהחלט אנו צפויים לראות השתתפות גדולה מאוד של משקיעים קטנים שרוכשים דירה ראשונה וזכאים לכך לפי תנאי מחיר למשתכן.


יש מספר נקונות נוספות שעליהם יש להתייחס במחיר למשתכן:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אם נחזור לשאלות עמם פתחנו את המאמר נוכל לענות בפשטות שבמידה ומדובר ברכישת דירה למטרת מגורים – כלומר, יציבות, ביטחון, קיום בסיסי, בכל מקום שתרכשו אכן מדובר בעסקה משתלמת וחד פעמית ככל הנראה. מצד שני במידה ואתם משקיעים ויש לכם הון מוגבל תידרשו לפנות להגרלות בהם יש לכם את היכולת הכלכלית לעמוד בהוצאות הרבות שכרוכות ברכישת דירה וכמובן תעדיפו ככל האפשר רכישת דירה במרכז הארץ על פני רכישת דירה בפריפריה פשוט כי כך תרוויחו עליית מחיר הדירה ולא את ההיפך.

בטווח הארוך. מדובר במדינה בה יש גידול משמעותי באוכלוסיה ומעט מאוד שטחים לבניה עם כל המורכבות שבעניין ברמה הביורקטית וככל הנראה מדובר בהשקעה טובה בכל מקום בדומה לשוק הנדל"ן כולו שזוכה לשמור על ערכו גם בעתות משבר.

משרד השיכון ממליץ על ליווי ש לעורד דין לעסקאות אלו. פנו אלינו לקבלת הליווי המבוקש:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל