שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות בארצות הברית: האם כדאי לקנות דירות להשקעה בארצות הברית?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירות בארצות הברית - קומפלקס דירות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

האם כדאי לקנות דירות בארצות הברית? איפה כדאי לקנות דירות בארצות הברית? מה הם הסיכונים בקניית דירות בארצות הברית? שאלות אלו עולות לא אחת בשיחות עם משקיעים. במאמר זה אנו לא מציגים תשובה חד משמעית לגבי הכדאיות בהשקעה בארצות הברית אלא רק מציגים את היתרונות לצד החסרונות שבהשקעה בשלט רחוק בארצות הברית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירות בארצות הברית

לפני שנתחיל במאמר עצמו, יש לעשות מעט סדר בדברים. לא ניתן לבחון את ארצות הברית על 50 המדינות שבה כמקשה אחת. זאת בדיוק כפי שלא נבחן השקעה במדינות אירופה כמקשה אחת. בארצות הברית, לכל מדינה יש חוקים משלה וחוקים אלו כוללים בין היתר מיסוי על רווחי הון, רווחי שכר דירה ומגבלות שונות על משקיעים שאינם תושבי המדינה. לכן, כאשר שוקלים להשקיע בארצות הברית, ראוי להתמקד כמה שרק ניתן למדינות ואו מדינות בהם ביקרתם בעבר ואשר אותן אתם מכירים ברמה כלשהי קודם לכן..

כמו בישראל, גם בארצות הברית ניתן להשקיע בסוגים שונים של מקרקעין. יש כמובן הבדלים בין סוגי הנכסים וערכן. לצורך מאמר זה אנו נבחין בין 2 הנכסים הבאים:

 • דירות בארצות הברית.
 • בתים בארצות הברית.

כידוע, אין מחסור בקרקעות בארצות הברית. גם הביורוקרטיה פשוטה ומהירה יותר. לכן, רוב תושבי ארצות הברית מתגוררים בבתי קרקע בפיזור רחב במיוחד ורוב עסקאות המקרקעין מתייחסות לבתים שנמכרים ומושכרים לאחרים. אנו לא נעסוק בבתים אלו בכתבה זו אלא דווקא באותן דירות בארצות הברית.

האם כדאי לקנות דירות להשקעה בארצות הברית?

התשובה לשאלה זו לרוב חיובית אך צריך להכיר את התמונה המלאה.

בארצות הברית לא רואים יותר מידי דירות מגורים. מאחר ואין סיבה לוותר על בית קרקע על כל המשתמע מכך כאשר עלויות הבניה נמוכות, ערכי הקרקע נמוכים, הדרך לבית בבעלות פרטית קצרה במיוחד. אז היכן אנו מוצאים את אותן דירות להשקעה? אנו מוצאים אותן בדיוק באותן המיקומים בהם יש ביקושי יתר אך מגבלות קרקע ולכן אין מנוס ממגורים בדירות ולא בבתים סטנדרטיים.

נמצא דירות בארצות הברית בשני מקרים:

 1. מרכזי הערים הגדולות.
 2. קומפלקסים ייעודיים למגורים.

בשני המקרים הללו, יש צורך אמיתי בדירות אלו ולכן הביקושים עבורם גבוהים וקשיחים. המשמעות היא, שאנו משחקים במשחק הדומה מאוד לזה הקיים בישראל. כלומר, הכדאיות בהשקעות נדל"ן בדירות מגורים לרוב גבוהה בהרבה ומסוכנת פחות מהבחירה להשקיע בבתי קרקע אשר לא תמיד זוכים לביקושים, נדרשים לתחזוקה שוטפת ועוד מגוון הוצאות ומורכבויות ניהול שהופכים השקעה סולידית למסוכנת..

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה בארצות הברית?

אז נכון, הבנו שקניית דירה להשקעה בארצות הברית דומה לעסקה ממוצעת בישראל במאפייניה וברמות הסיכון אליה נחשפים. אך אי אפשר להתייחס לנתונים אלו מאחר וארצות הברית גדולה ורחבת ידיים ומה שנכון למדינה אחת לא בהכרח תתאים מדינה אחרת. כדי ליהנות מאותן תנאים שמבטיחים תשואה בטוחה והשבחה בנכס, יהיה עלינו לבחון דירות בארצות הברית בהתאם לפרמטרים שונים:

 • מיקום הדירה 
 • הביקוש לדירה
 • סוג הבניה של הדירה
 • סוג האוכלוסייה ששוכרת
 • ועוד..
מיקום הדירה:

מיקום משחק תפקיד חשוב במיוחד בכל הקשור לנדל"ן (מיקום מיקום מיקום) וכאשר אנו משקיעים במדינה בה אין מחסור בקרקעות למיקום יש משמעות גבוהה אף יותר. לכן, כאשר אנו מחפשים להשקיע בדירה במדינה הזרה לנו, עלינו להבין היכן מקומות העבודה, השירותים החיוניים ומגוון רחב של פרטים נוספים על הסביבה בכדי לדעת האם זהו מיקום ראוי להשקעה או שמה המיקום יהווה מכשול באיתור שוכרים בעתיד?.

הביקוש לדירה:

ביקוש לשכירות בדירה לא צפוי להיות גבוהה בכל מקום. אך, במידה והדירה ממוקמת בעיר מרכזית כדוגמת מנהטן בה כולם רוצים לחיות אך העלויות גבוהות. אין מנוס ממגורים בשכירות ולכן הביקוש לדירה צפוי להיות גבוהה בדיוק כפי שאנו מכירים מהעיר תל אביב בישראל. לעתים, הביקושים נוצרים מקרבה לשדה תעופה, בית חולים, מבני ממשל ועוד.. במקרים אלו, יש רבים שמגיעים לאזור לטווח זמן קצר והם אינם רוצים לרכוש דירה אלא רק לחיות בסביבה לפרק זמן של שנה או שנים בודדות בלבד והרי שהביקוש לשכירות צפוי להיות גם כאן קשיח במיוחד.

סוג הבניה של הדירה:

בישראל, אנו רגילים לבניה מסוג מסוים בלבד. אצלנו בונים בבלוקים ובטון בניינים רבי קומות שהעלויות להחזקתם נמוכה. בארצות הברית בהחלט ניתן להיתקל במגוון רחב של שיטות בניה כאשר חלקם מחייבות אותנו בהשקעות שוטפות בכדי לשמור על תקינות המבנה. הבניה בעיר לרוב תהיה דומה לזו בישראל, הבניה בקומפלקסים מצד שני תהיה לא אחת מעץ ומחומרים שמחייבים ניהול שוטף. כאשר משקיעים בנדל"ן רחוק מהבית, ראוי לבחון מה מידת הניהול שתידרש מכם ומה העלויות הנלוות שקיימות באפיק השקעה הנבחר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

סוג האוכלוסייה השוכרת:

בערים הגדולות, רוב השוכרים הם רווקים וזוגות צעירים אשר נמצאים בתחילת דרכם ושואפים לגדולות. שוכרים אלו מחזיקים בתואר אקדמי ומשתייכים למעמדות הבינוניות ומעלה ולכן ניתן לעבוד מולם בצורה פשוטה ונעימה לרוב. לעומת זאת, במידה ואתם משקיעים בקומפלקסים ואו בדירות בערים מרוחקות, לא אחת תגלו שהשוכרים הם מהמעמדות הנמוכות ביותר והמשמעות היא שלעתים קרובות יש קושי לגבות את דמי השכירות וחמור מכך, לפעמים יש צורך בפינוי פיזי של השוכר ויש לכך עלויות לא קטנות בכלל.

איך קונים דירות בארצות הברית?

לאחר שהבנו את ההבדל בין הדירות לבתי הקרקע, לאחר שהבנו את ההבדל בין דירות בעיר ודירות בקומפלקסים בערים מרוחקות, ייתכן מאוד שנרצה להשקיע כסף בדירות בארצות הברית. אך, כדי להשקיע באותן דירות בערים הגדולות יש צורך בסכומי כסף גדולים במיוחד. כלומר, רוב מוחלט של המשקיעים בחו"ל אינם פונים להשקיע באותן דירות שפשוטות לניהול ולהשכרה וזאת מאחר והעלות שלהן גבוהה. אלא, פונים להשקיע באותן אזורים מורכבים שבהם ניתן ליהנות בסופו של דבר מתשואה גבוהה בהרבה אך זאת תוך חשיפה לסיכונים לא קטנים..

טיפים לקניית דירות בארצות הברית בצורה בטוחה:
 1. בקשו ליווי להשקעות נדל"ן בחו"ל.
 2. חלקו את השקעותיכם בין נכסים.
 3. סננו שוכרים על החשש הקטן ביותר.
 4. שכרו שירותי חברת ניהול מקומית.
 5. עקבו באדיקות אחר חדשות מהסביבה.

המלצותינו הן לבקש מלכתחילה ליווי של איש מקצוע עליו אתם סומכים ואשר מכיר את הסביבה הרצויה בצורה טובה ככל הניתן. במידה ויש לכם סכום נאה להשקעה, מומלץ לפצל את הכסף בין סוגים שונים של נכסים בהתאם לרמות סיכון שונות, חתמו על הסכם ניהול מול חברה מקומית שבאחריותה לתקן ולתחזק את הנכס כאשר אתם לא נמצאים בסביבה. והכי חשוב, הפעילו סינון מדוקדק ופעלו בזהירות רבה באיתור השוכרים וזאת מאחר ובמידה ותבחרו שוכרים נוחים, רף הסיכון צונח והסיכוי שלכם ליהנות מתשואה קבועה ובטוחה עולה.

בשלב זה אתם אמורים ליהנות מתשואה קבועה ובטוחה ולשבת בנחת בביתכם. בפועל, זהו מתכון לאסון. עליכם להיות קשובים ובמעקב תמידי אחר עדכוני חדשות ואו כל מידע שיכול להשפיע על ערך הנכס ואו מצבם של השוכרים שלכם. ארצות הברית שונה מאוד מישראל בכך שלאנשים אין בהכרח קשר רגשי ואו משפחתי לסביבה מסוימת וביכולתם לעבור למדינה אחרת בקלות רבה. המשמעות היא, שבמידה ומפעל נסגר, במידה ושירותים כלשהם אינם מוצעים עוד בעיר בו השקעתם, מספר השוכרים יצמח וייתכן ולא תמצאו שוכרים. לכן, יש לפעול מהר ולהתנהל נכון בשעות משבר וזאת ניתן לעשות רק כאשר אנו עוקבים באדיקות אחר מצב המשק בסביבת הדירה שרכשנו.

רוצים להשקיע כסף? רוצים לקנות דירה או בית בארצות הברית / אירופה? פנו אל יועץ השקעות נדל"ן בחינם וקבלו טיפים והוראות להשקעה בטוחה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל