שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:30
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

דירה להשכיר: מגורים בפרוייקט דיור להשכרה לטווח ארוך

דירה להשכיר - שכירות ארוכת טווח

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירה להשכיר – חברה ממשלתית עם שם מעט מפתיע. כן, כמו הספר ילדים "דירה להשכיר" של לאה גולדברג עליה גדלו רבים מהילדים בדורות שקדמו לאייפון ולאייפד היא חברה שתפקידה לנצל שטחים חומים (שטחים ציבוריים) ומכרזים על קרקאות כדי לבנות עליהם בנייני דירות להשכרה לטווח ארוך. המשמעות של הדבר היא פרויקטים בלב העיר תל אביב ובאזורי הביקוש החמים ביותר בה יושכרו דירות במחיר שפוי ולפרקי זמן מספיק ארוכים שניתן יהיה להתבסס ולהתקיים בכבוד.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה מטרת חברת דירה להשכיר?

חברת דירה להשכיר פועלת במישורים שונים כדי להגדיל את היצע הדירות בישראל. החברה רוכשת בניינים, מוציאה מכרזים, יוזמת ומנהלת הקמתן של פרויקטים חדשים בלב הערים הגדולות ומתכננת ובונה מעונות מוזלים לסטודנטים. כאשר המטרה להגיע לכדי אלפי יחידות דיור המוצעות לציבור הרחב להשכרה לטווח ארוך וכל הטוב הזה גם מוצע לציבור במחיר מופחת דבר שמקל משמעותית על העמידה בתשלומים.

פרויקט זה מגיע יחד עם מחיר למשתכן, העלאת הריבית בארה"ב, ייבוא עובדים זרים ממזרח אירופה, העלאת מס רכישה, הפשרת קרקעות מהירה ועוד פעולות רבות עליהם נשמע רק בעתיד. התקווה בממשלה היא להגדיל את היצע הדירות באופן מהיר ולא מידתי דבר שיאזן את שוק הנדל"ן וישפיע לאורך שנים רבות ככל האפשר. חברת דירה להשכיר שהוקמה על ידי שר האוצר לשעבר יאיר לפיד פועלת במסגרת הועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) שמכוחה לזרז אישורים ותהליכי הבנייה דבר שמבטיח בנייה מואצת ומענה מיידי.

דירה להשכיר: כמה יעלה לגור בפרויקטים השונים?

מחיר שכירות בדירות בפרויקטים של דירה להשכיר יהיו נמוכים ב20% ממחיר השוק. כך לדוגמה בפרויקט ברעננה מחירי השכירות יעמדו על כ42 ש"ח למטר מרובע ביחס ל50 ש"ח המשלמים שוכרים בכל רחבי העיר בממוצע. מחיר השכירות בפרויקטים משקפים הוזלה של כ20% ביחס למחירי השכירות הרגילים דבר שיכול לחסוך עשרות אלפי שקלים בשנה וכאשר מדובר בשכירות ארוכה של חמש שנים הרי שמדובר במתנה שעומדת על סדר גודל של 100,000 ש"ח בסך הכל!.

דירה להשכיר: איך זוכים במכרז?

הדירות בפרויקטים אלו יושכרו רק לאלו העומדים בקריטריונים השונים שיקבעו על ידי מועצת מנהל מקרקעי ישראל. עוד לא ידועים תנאי הסף למכרזים אך יילקחו בחשבון: שירות צבאי, מצב סוציו-אקונומי ומספר ילדים. כמו כן ידוע שמשפחות עם מעל שלשה ילדים יהיו בעדיפות עליונה בתחרות על הדירות המוזלות.

דירה להשכיר: איך ייראו המגורים בפרויקטים?

מדובר ביזמות כלכלית בסך הכל, המדינה בעצם תאפשר ליזמים לבנות בניין אשר כולו נועד להשכרה לטווח ארוך כאשר 25% מהדירות יושכרו על ידי המדינה ותחת מחיר שכירות מפוקח וקבוע. היתרון המשמעותי ליזם עומד בכך שיחולו על הקרקע הוזלות במיסוי, הורדה של ערך הקרקע כקרקע לשכירות בלבד ועוד שלל הטבות. את שאר הדירות בבניין ישכיר היזם באופן עצמאי ויהיה פטור ממס הכנסה על רווחי שכר דירה

הדירות יושכרו לתקופה של בין 3-10 שנים כאשר הממוצע יעמוד על חמש שנות שכירות. המטרה לאפשר למשפחות לשכור במחיר מופחת במרכזי האוכלוסין כדוגמת תל אביב, רמת השרון, הרצליה וחיפה דבר שצפוי להיות משתלם מאוד לאותם משפחות שנדרשות ליציבות גבוהה כדי להתאושש מחובות או כל מורכבות אישית אחרת.

איפה יש פרויקטים של דירה להשכיר?

יש מספר פרויקטים שכבר יצאו לדרך ואחרים שנמצאים בשלבים שונים:

  • פרויקטים שנמצאים בבנייה בערים: רמת השרון, הרצליה, חיפה.
  • פרויקטים שנמצאים בשיווק בערים: תל אביב, ירושלים.
  • פרויקטים שנמצאים בתכנון בערים: שוהם, גן יבנה, ירושלים, אור יהודה, 2 בתל אביב.

כדי ללמוד פרטים נוספים על פרויקטים של דירה להשכיר לחץ כאן.

הבנייה מואצת ואישורים ניתנים במהירות במסגרת "השכר ומהר" בה מגיעים להסכמות במהירות ומאפשרים התקדמות מואצת כך שישתלם ליזמים. לאחר 20 שנה הבעלות על בניינים אלו יועברו לידיהם של היזמים שיוכלו לעשות בהם כרצונם. כך שמדובר בפלסטר זמני על בעיה כואבת. אך, אלו שיזכו לגור בבניינים אלו בהחלט יחסכו כסף רב ומומלץ לעקוב אחר התקדמות הבנייה והשיווק של אותם פרויקטים.

מדובר בסך הכל בכמה אלפי יחידות דיור שיושכרו במחיר הנמוך במחיר השוק ועוד כמה סכום משולש של דירות שיושכרו במחיר מלא אך לתקופות ארוכות לכל אדם באשר הוא. כמו בכל שכירות גם בפרויקטים אלו הצדדים חותמים על חוזה שכירות כדת וכדין ולכל צד יש זכויות וחובות ואי מילוי אחר חובות ימנע מהדייר לזכות בזכויות המגיעות לו ודבר זה יכול לגרור ביטול חוזה שכירות ופינוי השוכר מהדירה גם בניגוד לרצונו כך שהטבה זו מוצעת לאנשים נורמטיביים שמעריכים את המתנה שקיבלו.

תחומים נוספים בהם עוסקים בחברת "דירה להשכיר":

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

  1. הובלה של תכנון ושיווק של שכונות מגורים חדשות בערים המרכזיות בישראל. (ותמ"ל)
  2. האצת בנייה בפרויקטים פרטיים להשכרה לטווח ארוך.
  3. האצת בנייה בפרויקטים על שטחים חומים (שטחי ציבור) להשכרה לטווח ארוך.
  4. בנייה של מעונות סטודנטים בסביבת אוניברסיטאות מובילות בהם נדרשים דירות לסטודנטים.

ישנם פרויקטים שעדיין מוצעים למכרז ויזמים יכולים להגיש הצעה לבניית בניין להשכרה כאשר 75% מהנכס יושכר על ידם במחיר מלא ולמשך 20 שנה דירות רבות יושכרו במחיר מוזל. כדי לעודד את היזמים להשתתף המדינה מסירה חסמים שונים בעזרת החברה וכדאי לבחון את הנושא – מדובר בהשקעה בטוחה ומשתלמת מאוד ליזם ולשוכרים.

עדכון: חברת דירה להשכיר הוציאה קול קורא לקבלנים שכבר בונים בנייני דירות שעוד לא שווקו במרכזי הביקוש להציע את הפרויקט כולו לקנייה. אך לא רק, גם שטחים בעלי זכויות בנייה יתקבלו בשמחה – וזאת לשם הגדלת ההיצע בזמן קצר יותר של דירות להשכרה לטווח ארוך. תוקף ההצעה: 31.1.2016 בשעה 11:00 בבוקר.

עדכון: נדחתה בחודש תאריך סגירת המכרז בפרויקט בתל אביב וזאת מאחר והקבלנים נדרשים לזמן נוסף להיערך. התאריך החדש: 21.01.2016.
עדכון: (25.1.2016) דירה להשכיר תבנה 4 מגדלים בגובה 18 קומות בשכונת קרית יובל בירושלים. 225 דירות בשכירות ארוכת טווח.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan