שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:22
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

דירה חדשה: האם לקנות דירה חדשה מקבלן או דירה מיד שניה?

דירה חדשה - דירה חדשה וריקה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קיבלתם החלטה על קניית דירה חדשה? מזל טוב! עכשיו אתם צריכים לקבל החלטות חשובות שישפיעו רבות על המשך חייכם. האם אתם רוכשים דירת 3 חדרים קטנה, דירת 4 חדרים מרווחת ואו דירת 5 חדרים עם מחשבה על המשפחה המתרחבת בעתיד..? אבל לא רק, עליכם להחליט האם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן או שמה אתם מתפשרים על דירה יד שניה במחיר נוח יותר..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

קניית דירה חדשה

רוב רוכשי הדירות עושים זאת כאשר הם בני 30 ומעלה ולאחר נישואיהם. כלומר, כאשר עליהם להסתכל קדימה ולבנות משפחה. קניית דירה חדשה מאפשרת לרוכשים לזכות ביציבות גבוהה וביכולת להתמסד במיקום הנוח שנבחר על ידי שני הצדדים. קניית דירה חדשה הנה בהחלט אירוע מרגש ומלחיץ במקביל ולא תמיד הדברים נראים ברורים ובדיוק לשם כך אנו עושים מעט סדר בדברים ועוזרים לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם.

כאשר בוחנים את שוק הנדל"ן המקומי מגלים שיש בעיה קשה בהיצע הדירות. רוב הדירות החדשות גדולות ומרווחות יותר ומוצעות במתכונת 4 חדרים ומעלה. היצע הדירות המוגבל מקשה על קבלת ההחלטות ומחייב אותנו לעתים להתפשר לבחור בדירה שאינה מתאימה לצרכינו וזאת רק מאחר ואין לנו ברירה אחרת. כעת ננסה להבין את ההבדלים בין קניית דירה חדשה ובין קניית דירה יד שניה:

האם לקנות דירה חדשה מקבלן או דירה מיד שניה?

אנו נתייחס במאמר זה לרוכשי דירה למגורים ולא לרוכשי דירה להשקעה וזאת מאחר והפרמטרים שונים מאוד. כאשר אנו מבקשים לקבל החלטה נדרש לחלק את החלטתנו לשניים:

 1. החלטה על בסיס כלכלי – קבלת החלטה על סמך היכולת הכלכלית הקיימת לכם.
 2. החלטה על בסיס אישי – קבלת החלטה על סמך רצונות וחלומות אישיים.

אנו ננסה לשלב בהחלטתנו את שני המרכיבים הללו וזאת בכדי שנוכל להגיע קרוב ככל הניתן לדירת החלומות שלנו אך מבלי לפשוט רגל בדרך ובנטילת משכנתא שעל החזריה החודשיים תתקשו לעמוד.

שיקולים בעד ונגד דירה חדשה ודירה יד שניה:

קניית דירה חדשה מקבלן:

אין ספק שרכישת דירה חדשה מקבלן מפתה יותר מרכישת דירה יד שניה. יש משהו מיוחד באכלוס דירה בה לא התגוררו בעבר ושיש בה את הריחות החדשים, את רמת החיים הגבוהה וכמובן את התחושה שקיבלנו את המוצר הטוב ביותר לנו ולילדינו אך גם דירות חדשות אינם בהכרח חפות מחסרונות:

יתרונות בדירה חדשה:

 • זה דירה חדשה!!!
 • הדירה תהיה ככל הנראה ברמה גבוהה יותר.
 • הדירה בנויה לפי תו תקן עדכני נגד רעידות אדמה.
 • הדירה כוללת אבזור חדיש ועדכני למועד רכישתה.

חסרונות בדירה חדשה:

 • דירה חדשה עולה לא מעט כסף!!!
 • לא תמיד יודעים מי השכנים בבניין.
 • ייתכנו ליקויי בניה ואיחור במסירת הדירה.
 • לעתים יש לשלם עוד קודם למעבר לדירה.
 • לעתים אין בנמצא דירות חדשות וקטנות למידותיכם.

כמו בכל מוצר אחר שאנו רוכשים. יש יתרונות וחסרונות לרכישת דירה חדשה מהניילונים.. הדגש הנו כמובן על כך שאתם זוכים לדירה ברמת חיים גבוהה יותר ורמת ביטחון גבוהה יותר מאשר דירה יד שניה אך על תענוג זה אתם משלמים לא מעט כסף! העלות של דירה חדשה ביחס לדירה יד שניה תשפיע במקרים רבות ותפנה אתנו דווקא לרכוש דירה יד שניה תוך התפשרות מסוימת על החלומות שלנו..

קניית דירה יד שניה:

דירה שנרכשת מאדם פרטי כיד שניה בהחלט מרגשת אם כי לא כמו ההרגשה של רכישת נכס חדש. ולמרות זאת, במידה ואנו מסתכלים על התנהגות כלכלית הגיונית ועל המשקיעים שעושים הון מהחזקת נכסים רבים, נראה שרבים בוחרים להשקיע דווקא בדירות יד שניה שמאפשרות רמת וודאות גבוהה יותר ותמורה טובה לכסף:

יתרונות בדירה יד שניה:

 • דירה יד שניה עולה פחות כסף!!!
 • דירה יד שניה מאפשרת לנו לדעת מי השכנים.
 • דירה יש שניה יכולה להיות משופצת כרצוננו.
 • יש שפע של דירות קטנות של 3 חדרים ואף קטנים יותר.
 • אנו משלמים על הדירה רק באכלוסה בפועל.

חסרונות בדירה יד שניה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

 • דירה יד שניה יכולה להיות פחות בטוחה נגד רעידות אדמה.
 • דירה יד שניה אינה בהכרח במידת גימור גבוהה.
 • דירה יד שניה לעתים תכלול בעיות תשתיות סמויות מהעין.
 • לרוב דירה ישנה אינה דירת החלומות שלנו.
 • ועוד..

אמנם לא מדובר בדירה חדשה אשר אנו מתרגשים לאכלס ולמלא את החסר. אך גם דירה יד שניה ניתן לשפץ בקלות רבה יחסית ובעזרת השקעה נלווית של כמה עשרות אלפי שקלים להביאה לרמה סבירה שמתאימה לחלומות האישיים שלכם וכמובן שדירות יד שניה נמכרות במיקומים בהם כבר אין הרבה בניה חדשה ולפעמים המיקום חשוב מהדירה עצמה..

איך מקבלים את ההחלטה בפועל?

אחרי שחלמנו ורצינו דירה חדשה מקבלן ובחנו את האפשרויות שעומדות לרשותנו. נידרש לבחון את מצבנו הכלכלי ולהיות כנים עם עצמנו לגבי היכולת שלנו לעמוד בהחזרי המשכנתא מידי חודש. ההחלטה תתקבל לרוב על סמך מצבנו הכלכלי. כך לעתים אנו יכולים לבחור בין מצבים מהסוגים הבאים:

 • דירה חדשה אך קטנה -VS- דירה ישנה אך גדולה ומרווחת.
 • דירה חדשה במיקום מרוחק -VS- דירה ישנה במיקום רצוי.
 • דירה חדשה עם עלות גבוהה -VS- דירה ישנה עם עלות נמוכה.
 • ועוד..

יש לנו 2 נקודות שנרצה להבהיר בנושא זה:

 1. מיסוימשפרי דיור יכולים לזכות מפטור ממיסוי מקרקעין בשיפור דיור.
 2. תכניות לעתיד – לא תמיד חייבים לקנות גדול כאשר אין צורך בכך.

אנו ממליצים לקנות דירה קטנה וישנה ולחסוך כסף באופן המידי וזאת בניגוד לחלומותינו ולתקוות הוורודים שנצליח לעמוד בהחזרי משכנתא גבוהים גם בעתיד. במקום לרכוש דירה גדולה על סמך תכניותינו להרחיב את התא המשפחתי, כדאי לקנות דירה קטנה ועדיף יד שניה תוך חיסכון משמעותי בעלויות. בעתיד בבוא העת כאשר לא תהיה עוד ברירה תוכלו לשפר דיור ולמכור את הנכס הקיים תוך רכישת דירה מרווחת ואולי אף חדשה במידה ויש לכם הכנסה וחסכונות משמעותיים שנצברו עם השנים..

במידה ואתם מתלבטים בין האם לקנות דירה 3 חדרים, דירה 4 חדרים, דירה 5 חדרים, דירה חדשה, דירה יד שניה ועוד מגוון קומבינציות נוספות אנו ממליצים לכם להתייעץ עם יועצי נדל"ן בנושא. אתם מוזמים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מתאים בחינם וזאת על סמך מצבכם הכלכלי והמיקום בו אתם רוצים לרכוש את הדירה. פנו אלינו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan