שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירה במחיר למשתכן: איך בוחרים גודל ומיקום לדירה במחיר למשתכן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירה במחיר למשתכן - בחירת דירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

המרוץ לרכישת דירה במחיר למשתכן רק החל ורבים רצים להנפיק תעודת זכאות מחיר למשתכן כדי שיתאפשר להם להשתתף במגוון ההגרלות של מחיר למשתכן במכרזים הרבים בכל רחבי הארץ. יתרה מכך, מאחר ותנאי ההשתתפות במחיר למשתכן מאפשרים הרשמה בו זמנית לכלל ההגרלות הפעילות בכל רחבי הארץ נוצר מצב בו בכל הגרלה משתתפים עוד ועוד מועמדים כאשר כולם בעצם שווי זכויות ויש צורך בלא מעט מזל בכדי להגיע לדירה משלכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דירה במחיר למשתכן

במידה ואתם זוג צעיר ונשוי ואו רווק בן 35 ומעלה ולא היה לכם דירה או זכות לדירה בששת השנים החולפות אתם ככל הנראה עומדים בתנאים ובקריטריונים לרכישת דירה במחיר למשתכן. כעת, אתם מעוניינים לדעת לאלו מכרזי מחיר למשתכן כדאי להירשם ובאלו מהם יש לכם סיכוי לעמוד בעלויות הרכישה.

במדריך זה נעבור על שני נקודות עיקריות שרבים לא ממש מודעים אליהם:

  1. איך בוחרים מיקום דירה במחיר למשתכן?
  2. איך בוחרים גודל דירה במחיר למשתכן?

על פניו התהליך נראה פשוט והגיוני. אתם זכאים, נרשמים להגרלות, מחכים ואולי יתמזל מזלכם ותרכשו דירה מוזלת. אך זהו שלא. בכל פרויקט יש טווח מחירים שונה ובכל פרויקט יוצעו לציבור דירות בגדלים שונים ובעלויות שונות שלכולם מכנה משותף אחד – מחיר נמוך ממחיר השוק. אך זה לא אומר שאתם תוכלו לעמוד ברכישת דירות אלו גם כאשר מדובר בדירה מוזלת

כעת נתחיל בבירור הנתונים:

איך בוחרים מיקום דירה במחיר למשתכן?

יש היצע נכבד מאוד של דירות במחיר למשתכן בכל רחבי הארץ. ניתן למצוא מכרזי מחיר למשתכן בערים ראש העין, ראשון לציון, הרצליה וערים אחרות במרכז הארץ (אם כי במינונים נמוכים למדי) וניתן למצוא שפע אדיר של עשרות אלפי יחידות דיור חדשות בפריפריה בדרום הארץ ובצפון הארץ ובכלל הפרויקטים מוצעים דירות במחירים זולים ממחיר השוק אך בטווחים שונים לחלוטין בהתאם לביקוש בסביבה זו.

שיא הביקוש צפוי להיות במכרזים במרכז הארץ. בהגרלה למחיר למשתכן בראשון לציון אנו צפויים לראות זינוק אדיר בהתעניינות ובנרשמים וזאת מאחר ומדובר במיקום הטוב ביותר ובכמות דירות נאה במיוחד. כך גם בראש העין בה משווקים אלפי יחידות דיור ובמאות דירות נוספות בהרצליה וביתר הערים במרכז הארץ. במכרזים אלו דירות מוצעות במחירים שמתחילים ב-840,000 ש"ח לערך לדירה של 3 חדרים ומזנק עד לסכומים גבוהים כשל דירה ממוצעת אם כי מדובר בדירות פנטהאוז ודירות גדולות במיוחד.

ביקושים גבוהים נראה גם בפריפריה בה רבים מאוד מבני המרכז ומכל שאר חלקי הארץ ינסו את מזלם במסגרת מחיר למשתכן בניסיון לרכוש דירה בטווחי מחירים נמוכים בהרבה ובסכומים שמתחילים במעט מעל 500,000 ש"ח בלבד במקומות כדוגמת ירוחם ואו עפולה לדירות קטנות. הבניה ברוב הפרויקטים אינה בהכרח מתחשבת בצורך של הזוגות הצעירים כך שייבנו לא מעט דירות של ארבע וחמש חדרים למרות הצורך בדירות קטנות וזאת מאחר והדבר נתון לשיקול דעתו של הקבלן המבצע.

אז איך לבחור דירה במחיר למשתכן:

חשוב מאוד להירשם אך ורק לפרויקטים בהם אתם אכן יכולים לעמוד כלכלית. חשוב לבחון את כל נושא המימון לדירה במסגרת משכנתא מחיר למשתכן בו זכאי מחיר למשתכן מקבלים תנאים מיוחדים ומחויבים בהבאת הון עצמי נמוך במיוחד.

אנו ממליצים בחום ללמוד היטב על היצע הדירות בפרויקטים השונים ולבחון האם אתם יכולים לעמוד בהוצאות ובהחזרי המשכנתא. משכנתא אינו דבר פעוט ויש לשקול את הדברים ולרכוש לפי הצורך ולא לפי הרצונות שלכם בהכרח. המשמעות של הדבר, שייתכן ואנו רוצים להתחרות על דירה במחיר למשתכן במרכז הארץ אך נידרש להתפשר ולפנות לאותן הגרלות בהם יש לנו סיכוי לעמוד בנוחות מקסימלית בהחזרים החודשיים מבלי לפשוט רגל.

חשוב לזכור! דירות במחיר למשתכן אמנם זולות ממחיר השוק אך עדיין מדובר בהוצאה גדולה במיוחד. ניתן להשוואת את מחירי דירות במחיר למשתכן לשנת 2012-13 ובעצם חשוב שתבינו שמדובר בהטבה שיש לנצל בחכמה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך בוחרים גודל דירה במחיר למשתכן?

רבים שואלים אותנו איך בוחרים את הדירה במחיר למשתכן? שאלה מצוינת ובעייתית בו זמנית! רכישת דירה במחיר למשתכן אמנם מזכה בהנחה משמעותית אך דומה מאוד לרכישת דירה מכונס נכסים בכך שאין לנו יותר מידי בחירה ואנו נאלצים פעמים רבות לקחת מה שניתן ולא בהכרח מה שרצוי. למה כוונתנו?

לפי המכרזים בלוד, עפולה, ראש העין ואחרים שהחלו להיסגר ניתן ללמוד נתון מרתק! עשרות אחוזים מהזוכים בדירות וויתרו על זכאותם ובחרו שלא לנצל את ההטבה! חלקם מאחר והם לא קיבלו משכנתא (בעיה שטופלה על ידי ערבות מדינה לפרויקטים הללו) אך רבים לא ניצלו את זכאותם פשוט כי הם לא יכלו לעשות זאת.

בחירת דירה במחיר למשתכן נעשית לפי סדר הזוכים. כלומר, קוראים לזוכה זוכה אחד אחרי השני ומבקשים מהם לבחור את הדירה אותה הם ירכשו. בעוד הזוכים הראשונים במחיר למשתכן נהנים ממבחר גדול של דירות קטנות, דירות גדולות, דירות פנטהואז וגן הבאים אחריהם נתקעים עם יתרת הדירות כאשר פעמים רבות הדירות שנותרו כלל לא מתאימים לצרכים של הרוכשים ובעצם גורמים לכך שהם מעדיפים להמשיך הלאה להגרלה הבאה.

קבלנים רבים מוסרים שהדירות הקטנות אכן נחטפות אך מעטים אכן זכאים לדירה במחיר למשתכן ויכולים לעמוד בהוצאות על רכישת דירה גדולה של חמישה חדרים במרכז הארץ ובעצם נוצר מצב בו עשרות זוכים נהנים פעמיים גם מדירה מוזלת וגם מדירה לבחירתם ואילו העשרות אחריהם נתקלים לא אחת בדילמה לא קטנה – האם לקחת דירה לא מתאימה או לוותר.

אז איך לבחור גודל דירה במחיר למשתכן?

אין דרך ממשית לשלוט במזל. חשוב מאוד שיהיה לכם מזל כפול. פעם ראשונה לעלות בגורל, פעם שניה לעלות בין המקומות הראשונים בגורל כדי לבחור את הדירה הטובה ביותר עבורכם. רצוי להירשם לכלל ההגרלות למרות המגבלה הזאת מאחר וניתן לוותר על הזכיה אך עדיף שיהיה לכם יכולת לבחור על פני ויתור מיידי על זכויותיהם במכרז כלשהו ברחבי הארץ.

מצד שני, במידה ואתם משפחה גדולה ובידכם היכולת לעמוד ברכישת דירה של חמישה חדרים במחיר גבוהה יותר ייתכן מאוד וסיכוייכם גבוהים יותר מאחר ורבים יבחרו לוותר על זכאותם על פני כניסה להרפתקאה שממנה לא בהכרח יעמדו. כמובן, שבמידה ואתם יודעים את גבולות היכולת הכלכלית שלכם ומבינים שאין לכם ייכולת לעמוד בהגרלות על דירות במחיר למשתכן במרכז כדאי שתבחרו מלכתחילה השתתפות בהגרלות בפריפריה בהם תוכלו לעמוד בכלל הדירות שמזלכם יאתר לכם.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק