שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:31
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גידור סיכונים: איך ניתן להשיג גידור סיכונים בשוק ההון בעזרת נדל"ן?

נושאים מרכזיים

גידור סיכונים - גידור השקעות בנדל"ן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

אתם משקיעים בשוק ההון (מניות, אג"ח ועוד..)? בוודאי שאלתם את עצמכם לא אחת, איך ניתן להקטין את הסיכונים אליהם אנו נחשפים. ובכן, התשובה לשאלה זו הנה כמובן "גידור". גידור היא שיטת השקעה בה אנו מצמצמים את הסיכום להפסדים פוטנציאליים על ידי הצבת גבולות ברורים וידועים מראש לסיכון.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

במאמר זה אנו  לא רוצים להתייחס לאסטרטגיות הגידור המוכרות כדוגמת חוזים עתידיים, אופציות וכ"ו, אלא להציג פתרון המבוסס על שילוב של השקעות נדל"ן כחלק מתיק ההשקעות הכולל,

גידור סיכונים עם נדל"ן

כאשר נתסכל על גידור סיכונים בשוק ההון, נראה שמדובר באמצעי שאמור להגביל את גובה ההפסדים בעתות משבר ואו כאשר השוק תנודתי מידי. זאת, על ידי הגדרות שונות המתייחסות לעתיד לבוא ומקבעות שערים תקופה ארוכה קדימה. אבל, מה קורה כאשר אנו רוצים לגדר יציבות של משק בית פרטי? מה קורה כאשר משקיע מעוניין לישון טוב בלילה גם בעת משבר? כדי להשיג יעדים אלו, ניתן לחשוב מעט מחוץ לקופסה ולגדר את סך ההון להשקעה על ידי בניית תמהיל המשלב השקעות נדל"ן סולידיות כחלק מתיק ההשקעות הכולל.

כדי לגדר סיכונים עם נדל"ן, עלינו לקבוע את היעדים שלנו מראש:

היעדים הללו יקבעו איזו מידת סיכון נכונה עבורנו ואילו סיכונים יגשימו את מטרותינו.

איך ניתן להשיג גידור סיכונים בשוק ההון בעזרת נדל"ן?

כידוע, התשואה בשוק ההון גבוהה לרוב ביחס לתשואה על דירה או על כל השקעה אחרת בנדל"ן. זאת, בהתאמה לחשיפה של משקיעי שוק ההון לסיכונים. אך, גם כאשר רוצים להשיג תשואה גבוהה, ניתן ליהנות מיציבות גבוהה יותר על ידי כך שאנו לא משקיעים את כל כספינו באפיק תנודתי כשוק ההון ובמקום זאת מקציבים אחוז מסך תיק ההשקעות בשוק הכי יציב שיש – נדל"ן.

בואו נבחן כעת איך מגדרים השקעות בשוק ההון ביחס ליעדים רצויים:

גידור בעזרת נדל"ן לביטחון כלכלי:

כאשר אנו צעירים, ביכולתנו להשקיע בשוק ההון גם באפיקים מסוכנים למדי מתוך ידיעה שכל מה שיורד סופו לעלות ונראה תיקונים בטווח הארוך. לצעירים יש יכולת המתנה וזמן רב לתיקון. משום כך, צעירים יכולים להיחשף לסיכונים גבוהים. לעומת זאת, כאשר משקיע בשוק ההון מגיע לפיק בחייו, כאשר משקיע בשוק ההון חוצה את גיל 50 ומתקרב בצעדי ענק לפרישה לגמלאות, הרי שעליו להתחיל ולהקטין את החשיפה לסיכונים בכדי להבטיח יציבות בעתיד וכמובן – ביטחון כלכלי.

אך, משקיעים רבים כלל אינם מעוניינים לוותר על השקעותיהם בשוק ההון. לכן, ביכולתם להשאיר את השקעותיהם באפיקי ההשקעה אליהם התרגלו אך זאת במקביל להשקעה גם בשוק הנדל"ן. כאשר משקיע יכול להרשות לעצמו לרכוש מספר נכסי נדל"ן שמניבים תשואה תזרימית קבועה (דמי שכירות), ביכולתו להמשיך להיחשף לסיכונים גבוהים מאחר ותמיד יהיה לו מקור הכנסה שמושתת על צרכים אמיתיים של שוכרים בקורת גג.

גידור בעזרת נדל"ן לתשואה מקסימלית:

אתם צעירים, אתם מבוגרים, זה לא משנה. יש אפיקי השקעה בשוק ההון שנתפסים כספקולטיביים לכלל המשקיעים. אך, השקעות אלו גם מניבות תשואות מדהימות ויש משקיעים שאינם יכולים לוותר על השאיפה בכסף הגדול. אבל, כדי למנוע מצב בו משקיע מתנהג כמהמר ומאבד את כל כספו על בסיס כמה החלטות פזיזות, ביכולתו לגדר השקעות מסוכנות אלו על ידי הקצעת אחוזים ניכרים מתיק ההשקעות שלו לטובת אפיקי השקעות בסיכון נמוך לצד השקעות נדל"ן סולידיות במיוחד כדוגמת רכישת דירה להשקעה במרכז הארץ.

ככלל, הדרך להשיג את התשואה הגבוהה ביותר בטווח הארוך תהיה על סמך הגדרה ברורה מאוד של היעדים (וגבולות) ולאחר מכן בבניית תמהיל השקעות המורכב מהשקעות ספקולטיביות, השקעות ממוצעות והשקעות סולידיות. בצורה זו, המשקיע יכול לקחת סיכונים גבוהים ועדיין לא לחשוף את עצמו לפגיעה חמורה מידי ולכן כל עוד השוק מתפקד כהלכה ונמצא במגמת עליה ביכולתו להרוויח סכומים ניכרים שיופנו בהמשך לאפיקי השקעה בטוחים יותר. בתמהילי השקעות מסוגים אלו נרצה לשלב גם השקעות נדל"ן למגורים שיש בהם יציבות שאין בשום השקעה אחרת.

גידור בעזרת נדל"ן לתכנון לדורות:

תכנון לדורות הנו הליך השקעה שונה מזה הרגיל. בתכנון השקעות לדורות הבאים אנו משקיעים בכסף לעשרות שנים קדימה ולכן ביכולתנו להיחשף לסיכונים גבוהים יותר בשוק ההון בטווח הקצר מתוך תקווה ליהנות מתשואה גבוהה בהרבה בטווח הארוך. אך, שוק ההון תנודתי מאוד ומה שמתרחש היום לא בהכרח יהיה נכון גם למחר ולכן יש צורך בניהול מבוקר של תיק ההשקעות בכל שעה וזמן.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אחת הדרכים של משפחות אמידות לתכנן קדימה לדורות הבאים תהיה להחזיק בפורטפוליו עשיר המורכב ממגוון רחב במיוחד של השקעות. כאשר, ההשקעות החשובות ביותר אלו הן ההשקעות שישפיעו על הילדים והנכדים בעוד דור או שניים קדימה. ההגנה הטובה ביותר למנהלי תיקי השקעות לטווחים ארוכים הנה לרכוש קרקעות שיופשרו בעתיד ונכסי נדל"ן באזורים מתפתחים שמבטיחים תשואה גבוהה במיוחד בטווחי זמן של עשרות שנים קדימה. ביסוס תיק ההשקעות המשרת את הדורות הבאים על נכסי נדל"ן הנו חובה.

לסיכום,

גידור סיכונים בשוק ההון על ידי ביצוע השקעות נדל"ן הנו יותר מנדרש. במידה ואתם רוצים לבחון אפשרות לגידור ההשקעות שלכם בנכסי נדל"ן, ביכולתכם להתייעץ עם יועץ ההשקעות שלכם ואו לבחון את הנושא לעומקו בכוחות עצמכם. יתרה מזאת, ניתן לבנות תמהיל השקעות נדל"ן שיביא לידי תשואה הקרובה לזו המתקבלת בהשקעות בשוק ההון וזאת עם סיכון נמוך בהרבה בטווח הארוך. רוצים להתייעץ בנושא? השאירו פרטים ונסייע בידכם!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan