שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

גוש חלקה – איתור גוש חלקה לפי כתובת ועסקאות אחרונות בכתובת

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

גוש חלקה - המרכז למיפוי ישראל

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

גוש חלקה זהו האופן בו מחולק הקרקע בספרי הרישומים של רשם המקרקעין הקרוי גם טאבו. איתור גוש חלקה לפי מידע חלקי ככתובת או פרטי רחוב בהחלט אפשריים ועימם אנו יכולים לברר פרטים רבים יותר אודות הסביבה של הנכס אותו אנו רוצים לקנות או לבחון. כידוע, כדי לבצע הערכת שווי דירה או מענה לשאלה כמה שווה הדירה שלי נדרש בין השאר להבין מה צופן העתיד וכמובן כמה דרשו מוכרי דירה דומה בעסקאות קודמות ומשכך להבין מהו המחיר בשוק של הנכס שלכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כדי לאתר גוש חלקה ומידע אודות סביבה אנו יכולים להיעזר במבחר כלים שחלקם המוחלט די פשוטים לשימוש ולכן לא תתקשו להבינם. אנו נבחן את כלים בהם משמשתים מתווכים, שמאים ויועצי נדל"ן לצד משקיעים שרוצים לבחון את כדאיות העסקה:

 1. כלי "מידע נדלן" של רשות המיסים לעסקאות אחרונות. – למעבר לחץ כאן
 2. איתור גוש חלקה לפי כתובת מגורים – למעבר לחץ כאן
 3. איתור גוש חלקה לפי מפה אינטראקטיבית – למעבר לחץ כאן
 4. מפת "קווים כחולים" לזיהוי תכניות עתידיות לפי גוש חלקה – למעבר לחץ כאן
 5. מפות נוספות למגוון מדע לפני עסקה – למעבר לחץ כאן
 6. אתר "מדלן" – עושה סדר לפשוטי העם – למעבר לחץ כאן

שימוש בכלים אלו כאמור יאפשר לכם להגיע לכדי עסקה טובה יותר עם הידע הנחוץ כדי לקבל את ההחלטות בצורה מושכלת ואחרית. כאשר אנו בוחנים את הגושים והחלקות מהם מורכבות הערים והשכונות בהם אנו מעוניינים להשקיע, נוכל לבחון האם צפוית להיבנות מול ביתנו בעתיד מגדלים שיחסמו את הנוף, האם צפויים לבנות קו חשמל או אנטנה סלולרית ממש ליד הבית אותו אנו שוקלים לרכוש? פעמים רבות משקיעים רוכשים דירה בבניין יוקרתי מול הים ולאחר כמה שנים בניין נוסף נבנה בינם ובין הים. שימוש בכלים אלו יכול היה לבשר על כך שישנם תכניות או אישורים לבנייה עתידית עד לקו המים ועל ידי כך המשקיע היה יכול לשנות את החלטתו או להמתין לבניין החדש יותר שחוסם אותו כעת.

איתור גוש חלקה והשימוש בו לפי הכלים מעלה:

1. מידע נדל"ן של רשות המסים

רשות המסים משתפת את הציבור עם כל עסקה שנעשתה בכל רחבי הארץ. מאחר והחוק מחייב בדיווח על כל עסקת מכר מקרקעין הרי שיש רישום מדויק של כל מכירה של דירה והסכום אותו שילם הקונה. מאחר והחוק מחייב את גופי הציבור לשתף אותנו במידה, ניתן לגשת הישר לכלי זה כדי לקבל מידע אודות דירה אותה אנו מתעדים לקנות או למכור כדי לברר את שוויה האמיתי לפי כתובת הדירה בלבד. כמובן שגם שימוש בנתוני עסקאות קודמות יכול להתגלות כבעייתי מאחר ולרוב הדירות אינם זהות וכאשר אחת נמכרת משופצת או עם חנייה צמודה השנייה תהיה בלי, במידה ורוצים לקבל מידע מדויק בהרבה ניתן כמובן לפנות למתווך דירות שיודע לבצע הערכה מדויקת על סמך מכלול הנתונים.

2. איתור גוש חלקה לפי כתובת מגורים

כתובת קל מאוד להשיג, במידה ואתם בוחנים מודעה באינטרנט ביכולתם לבצע את המטלה במספר פעולות פשוטות. נכנסים לקישור המופיע מעלה ומזינים את הכתובת בדיוק כפי שאתם מכירים אותו, והמידע מתקבל מידית כך שהמרת כתובת לגוש וחלקה פשוטה מאי פעם ודי נוחה ביחס לאתר ממשלתי.

3. איתור גוש חלקה לפי מפה 

לא תמיד יודעים מה כתובתו של דירה או בית אותה אתם מתכננים לרכוש. מקרים כדוגמת רכישת דירה ביישוב בו לא רשומים מספרי בתים. אך למרות זאת ניתן לנצל את המפה האינטראקטיבית של GOVmap שבאמצעותה ניתן להתקרב אט אט למיקום של הנכס עד לאיתורו. בעזרת מפה זו אפשר גם לאתר גוש חלקה לפי כתובת כך שבסך הכל מאוד נוח להגיע לנתונים הרצויים. אנו ממליצים להשתמש בטאב השכבות בצד המפה ולהוסיף על גבי הנכס גם את הפרטים הבאים:

 • בתי ספר
 • גני ילדים
 • אנטנות סלולריות
 • תחנות אוטובוס
 • וכמובן גוש חלקה כדי לקבל תשובה

כאשר בטאב היישומים אף אפשר לצפות בתכניות בניין עיר שיכולות לספר לכם סיפור שלם אודות הנכס וכדאיות ההשקעה בו.

4. מפת "קווים כחולים" לזיהוי תכניות בעתיד

קווים כחולים היא אולי אחת היוזמות המעניינות והחשובות ביותר שיש. בעזרתה, בעזרת המפה ולפי הזנת גוש וחלקה ניתן לברר האם צפויות להיבנות שכונות נוספות או מגדלי דירות שיחסמו את הנוף שלכם או האם צפויים שינויים שאמורים להשפיע לטובה או לרעה על ערכו של הנכס. במסגרת אתר זה (הקישור למעלה) ניתן לצפות בכל תכנית שהוגשה לוועדות השונות לתכנון ובנייה בכל רחבי הארץ. כך לדוגמה כאשר מתוכננת להיסלל רכבת קלה או כאשר מוקמים מבני ציבור חדשים בקרבת מקום לצד בנייתן של יחידות דיור נוספות אתם תוכלו לדעת מזה ולקבל החלטות בהתאם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שימוש במידע המפורט פשוט מאוד ובעזרתו ניתן לגשת ולקבל כל מידע על פרטי התכנית המבוקשת ולצפות היכן היא עומדת ומתי היא צפויה לצאת לדרך. מקרים מסוימים שניתן לזהות השקעה אטרקטיבית על ידי קבלת תמונת מצב שתשתיות חדשות צפויות להיבנות ואשר יהפכו את ערך הדירה לגבוהה יותר ומבוקשת בהרבה. מקרים אחרים ניתן לגלות שעדיף להימנע מההשקעה הזו מאחר וערך הקרקע צפוי לרדת עם בנייתן של יחידות דיור נוספות בשכונה או כל פרט אחר שיכול להדאיג אתכם.

5. מגוון מפות משלימות לתמונה כוללת

אמנם התמונות שמתקבלות מהשירותים האחרים בהחלט אמורים לספק אתכם אך במידה ותרצו לקבל מידע נוסף ורחב יותר ישנם מפות נוספות ובכל אחת מהן יש את הייחודיות שלה. אנו לא חושבים שיש צורך במידע זה אך בהחלט מותר וכדאי לעשות בהם שימוש במידה ומרגישים ספקות בנוגע לסיכונים שונים.

6. אתר מדלן 

אתר מדלן הוא ללא ספק הדבר החם בתחום הנדלן. באתר זה, תוכלו לקבל את כלל הפרטים מכל המפות והנתונים יחד בצור הפשוטה והידידותית ביותר למשתמש. כלומר, במקום לעבור שלב שלב על כל הפרטים כאן, תוכלו להזין כתובת ולקבל את כל המידע אודות:

 • עסקאות אחרונות שנעשו בסביבה.
 • מפגעים ונושאים שמעלים תהיות.
 • מוסדות לימוד וחינוך לצד מבני ציבור.
 • היסטוריית מחירים ונתונים השוואתיים נוספים.
 • מידע על האוכלוסייה המקומית.

אתר זה די מייתר את הקודמים למעט את פרויקט קווים כחולים אשר עוד לא זכה למענה אחר. כלומר שימוש באתר מדלן יחד עם כניסה לקווים כחולים תוכל לספק לכם את הצפי הטוב ביותר לגבי הסביבה וכדאיות ההשקעה בנדל"ן.

חשוב לזכור: גוש חלקה הנו אמצעי מדידה וזיהוי בלבד כאשר הקונה או המוכר עוסקים בכתובת אמיתית. גוש חלקה תופיע בחוזה מכר דירה או אצל רשם המקרקעין בלבד ולכן במידה וברצונכם להקל על הקונה ביכולתכם לפרסם גם את מספר גוש חלקה במודעה בעיתון כך שיוכל לגשת לפרטים הנעלמים ביתר קלות.

ההמלצה הגורפת היא להיעזר בבעלי מקצוע שמכירים את כלל הכלים הללו לצד כלים אחרים ויכולים לזהות תנודות בשוק וכך בעצם ליידע אתכם מראש האם עסקה כדאית או לא.

לסיום נספר על סיפור שקרה לנו:

בחיפוש אחר דירה בעיר ראשון לציון, עשינו את כל האמור והגענו מוכנים ויחד עם מתווכים צפינו במספר בנייני דירות היכן שידינו משגת במזרח ראשון לציון בשכונות הוותיקות כדוגמת שכונת אברמוביץ או שכונת רמז לצד אחרות ועל פניו המחירים היו ברורים לנו עד שהתברר שבבניין אחד בו בחנו דירות יש "בעיה" ובעיה זו לא פורטה במודעה, לא פורטה בכלים ממשלתיים או בכל אתר אחר, הבעיה הייתה שהבניין שוקע… כן, בכל שנה הבניין כולו שוקע מעט ובעצם מדובר בבניין שכיום תקין וראוי למגורים אך לא ניתן לדעת מה צפוי להיות בעוד כעשור.

הסיבה שאנו מספרים סיפור זה אינה כדי להפחיד אתכם אלא כדי להעביר מסר, רכישת דירה לא עושים רק על סמך נתונים סטטיסטיים ומספרים, לא עושים על סמך מפות או תכניות עתידית בלבד, אלא גם נעזרים בהון האנושי ובידע הצבור בסביבה בו אתם בוחנים רכישת נכס. דבר עם בני השכונה ועם השכנים ושמעו מהם על ה"צרות שלהם" כך שתוכלו לקבל הצצה אל העולם האמיתי של הנכס. אנו הרי לא נשמע בשום מקום על שכן עבריין או על אדם מורשע המתגורר בסמוך ובכל זאת לא נרצה להתגורר בקרבתו..

שימו לב! אין טוב מידע אנושי ומשיחות עם בני המקום – בהצלחה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל