שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

במה כדאי להשקיע כסף? איפה להשקיע כסף לטווח ארוך? – מדריך השקעה

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

במה כדאי להשקיע כסף

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

במה כדאי להשקיע? רבים שואלים את עצמם במה כדאי להשקיע לטווח ארוך? אף אדם לא יכול לחזות את העתיד. היום יותר מתמיד קשה לחזות את העתיד וזאת מאחר והטכנולוגיה מביאה אותנו למקומות עליהם אפילו לא דמיינו לפני עשור. האם שוק ההון אכן ימשיך להציג תשואה נאה בטווח הארוך? האם ערך הכסף יישאר כפי שהוא היום או שאולי אנו הולכים מכאן לעולם סוציאלי הרבה יותר בו הכסף מהווה ערך חשוב אך לא מרכזי בחיינו..? סימני השאלה רבים הרבה יותר מהתשובות שיש לנו להציע וזאת מאחר ובראיה של 20 שנה קדימה הכל יכול לקרות.. אז איך מקבלים החלטה במה כדאי להשקיע?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

במה כדאי להשקיע כסף

קבלת החלטה להשקעה חייבת להתבסס על כמה שיותר נתוני אמת. הבעיה שאם בעבר העולם התקדם בקצב מתון ואפשר לנו להתבסס על מידע קונקרטי הרי שכיום קצב ההתפתחות כה מהיר שמשקיעים רבים מרגישים פחד מסוים מהבאות. אז נכון שניתן להשקיע כסף לטווח קצר ברמת וודאות די סבירה באפיקים מסוימים אך מה בנוגע להשקעות לטווח ארוך? האם אכן ניתן לקבל החלטה במה כדאי להשקיע לעשור הקרוב, לשני עשורים מהיום, לרבע מאה קדימה? במאמר זה ננסה לאמוד על השיקולים החשובים ביותר בהשקעות לטווח ארוך:

בשלב ראשון עלינו לאתר את אותן השקעות שניתן לראות כבטוחות ואמינות בראי היסטורי. כלומר, ננסה לאתר אפיקי השקעה שנחשבים כבטוחים מאוד לטווחי זמן ארוכים. ניתן לדוגמה לקחת את האג"ח של מדינות כהשקעה בטוחה וסולידית מאוד ואו את הנדל"ן למגורים שהוכיח את עצמו בעשורים החולפים כהשקעה מצוינת. שני השקעות אלו מייצרות כמובן רמת תשואה נמוכה יותר מהאלטרנטיבות וזאת מאחר והסיכון שנוטלים המשקיעים נמוך יותר אך כמובן שכאשר מסתכלים שנים רבות קדימה מדובר בהשקעה מניבה ומוצלחת במרבית הפעמים.

במה כדאי להשקיע – נדל"ן

במאמר זה אנו כמובן נתייחס לאפשרויות ההשקעה בנדל"ן. השקעה בנדל"ן יכולה להיות פתרון מצוין לטווח הארוך וזאת מאחר ומדובר במוצר פיזי שיכול לשמש אותנו למגוון רחב של ייעודים. כך לדוגמה, אנו יכולים להשקיע בדירת מגורים להשכרה אך בבוא העת להעניק אותה לילדינו ואו להשקיע בקרקע באזור הקרוב למרכזי הביקושים וזאת בידיעה שערך הקרקע רק יעלה ויעלה ככל שהצפיפות תגבר והצורך בשטח יגדל.

לצורך העניין נתייחס לשני סוגי נדל"ן:

  1. נדל"ן למגורים – דירות המושכרות והמשמשות זוגות צעירים ומשפחות למגורים.
  2. נדל"ן מניב (עסקי) – מפעלים, בנייני משרדים ומתחמי קניות ופנאי כקניונים.

בעוד לא ידוע לנו מה צופן העתיד. קל מאוד להניח שבני אדם עדיין יידרשו למקום מגורים בטוח משלהם. הביקוש לדירות רק צפוי לעלות ולעלות ואזורי הביקוש ייהנו מעליית ערך הנכסים ומתשואה שהולכת וגדלה גם בעתיד. קל להניח שאזורים מסחריים / תרבותיים יידרשו גם בעתיד וזאת מאחר והטבע האנושי מחייב התקשרות עם בני אדם ויציאה מהבית ובילוי. נדל"ן הנו מוצר פיזי שעונה על צורך קיומי של בני אדם והמשמעות היא שהדרישה הקיימת מזה אלפי שנים תימשך גם בעתיד.

כאשר שואלים במה כדאי להשקיע את הכסף לטווח ארוך חשוב מאוד להתייחס לרמות הסיכון השונות. ישנם משקיעים שרוצים להרוויח תשואה גדולה ובתמורה מוכנים ליטול על עצמם רמת סיכון גבוהה יותר, משקיעים אלו ישמחו להשקיע בנדל"ן מניב ובמגוון רחב של השקעות אחרות. אך חלק גדול מהמשקיעים מעדיפים לפעול בתווי ההשקעות הסולידיות והבטוחות וכאשר מדברים על השקעות בטוחות אנו נוטים להתייחס לנדל"ן. לנדל"ן למגורים בפרט וזאת מאחר ובמידה ומבצעים השקעות בצורה הנכונה מדובר באחת ההשקעות הכי בטוחות לטווח הארוך.

אך גם השקעות לטווח הארוך יש לגדר ולבחור נכון:

במה כדאי להשקיע כסף לטווח הארוך

כאשר מחליטים על השקעה בנדל"ן לטווח הארוך כדאי מאוד להתייחס לצרכים מהותיים של בני אדם ולהבין לאן פני שוק הנדל"ן. בעשור החולף ניתן לראות את ההגירה הגדולה מערי הפריפריה לערים הגדולות בישראל ובעולם כולו. הנהירה לערים מוכיחה את הצורך של אנשים להגיע לידי סיפוק עצמי במקום העבודה וברמת התרבות והפנאי שהעיר הגדולה יכולה להציע. השקעה בנדל"ן בערים הגדולות בישראל ובעולם כולו צפויים להוכיח את עצמם בטווח הארוך ככל שהביקוש מצד עוד ועוד מהגרים יוצר צוואר בקבוק ומיעוט בהיצע דבר שמייקר את הדירות.

כאשר משקיעים לטווח זמן של 20 שנה ומעלה כדאי מאוד להתייחס גם לטכנולוגיה שמשנה את האופן בו אנו עובדים, מנצלים את הזמן הפנוי שלנו וכמובן צורכים את האוכל והתרבות שלנו. בעוד הערים הגדולות צפויות להגדיל את ההיצע ולשפר את רמת השירות לתושבים, הערים המרוחקות והעניות יתקשו למשוך אליהם את האוכלוסייה החזקה בעתיד. דבר שיגביר את תנועת הכינוס לערים הגדולות גם בעתיד. השקעה נכונה תהיה כזו הממוקמת בסמוך לעיר הגדולה אך לא בהכרח בעיר עצמה:

בעתיד אנו צפויים לראות דגש גבוהה יותר ויותר על רמת חיים ועל רמת התרבות המוצעת. ככזה יהיו רבים שיבחרו להתגורר ביישובים סמוכים לערים הגדולות תוך הנאה משני העולמות. הנאה מרמת חיים גבוהה אך גם מרמת תרבות ופנאי שיש לעיר להציע. השקעה בערים – תל אביב – ירושלים – חיפה – באר שבע – וביישובים הסמוכים לערים להם צפויים להניב תשואה נאה במיוחד בטווח הארוך ולאפשר לכם ולילדיכם לשמור על רמת חיים גבוהה גם בעתיד שאיננו יודעים איך יראה..

כך שלסיכום במידה ואנו רוצים לשמור על עושרנו בעתיד כדאי מאוד שננסה לבצע רכישות של נכסי נדל"ן שמבוססים על הבנת הצורך האנושי בביטחון, בתרבות ופנאי, בחיי חברה ובעוד שלל צרכים נוספים. ככל שנבצע רכישה שיש לה הגיון רב יותר ברמת הצורך האנושי של בני אדם כך הסבירות שההשקעה תישאר רלוונטית גבוהה יותר גם בעתיד.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק