שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
21/09/2021 17:23
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

בית עם בריכה: האם משתלם לקנות בית פרטי עם בריכה כהשקעה?

נושאים מרכזיים

בית עם בריכה להשקעה והשכרה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שקלתם פעם לקנות בית עם בריכה? חלום של רבים לרכוש בית עם גינה, עם בריכה, עם חניה פרטית וכן הלאה אך רק מעטים מגיעים ליכולת הכלכלית לרכוש בית שיושב על חלקת קרקע כה גדולה ובטח שלא בלב אזורי הביקוש במרכז הארץ. במאמר זה אנו ננסה להבין האם משתלם לקנות בית עם בריכה כהשקעה?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

בית עם בריכה

האם בית עם בריכה יכולה להפוך להשקעה כדאית ומשתלמת? האם באמת ניתן לכסות את ההוצאות על השקעה כה גדולה על ידי השכרת הנכס? האם שווה להיכנס להשקעה מסוג זה? אלו שאלות מצוינות עליהם ננסה לענות כעת.

נתחיל בעובדות, בית פרטי עולה הרבה כסף. מעבר לעלות החד פעמית לרכישתה יש עלויות בלתי נגמרות לתחזוקה השוטפת, תשלומי ארנונה גבוהים ובעצם מדובר בהוצאה קבועה ויקרה מאוד שהופכת את החלום לבית פרטי עם בריכה לרחוקה מאוד כאשר אנו מסתכלים על רכישתה למגורים. השאלה שאנו ננסה לשאול, האם הדבר נכון גם כאשר ההסתכלות על הדירה נעשית ממבט של השקעה? האם ניתן להפוך בית פרטי עם גינה למקור הכנסה ולרווחים קבועים?

כדי לבחון נושא זה ננסה להבין את הפרטים הבאים:

 • כמה עולה בית קרקע עם גינה?
 • אילו שוכרים ימצאו את הנכס כאטרקטיבי?
 • מה גובה הרווחים שניתן לדרוש מהשוכרים?
 • מה גובה העלויות על ניהול בית עם גינה?
 • מהו השורה התחתונה – לקנות או לוותר?

מוכנים? בואו נתחיל!

כמה עולה בית קרקע עם גינה?

כפי שידוע לכולם. ככל שהביקוש גבוהה יותר כך גם העלות גבוהה בהתאם. רכישת בית עם בריכה במרכז הארץ תעלה הון עתק. מצד שני קניית בית עם בריכה ביישוב בצפון הארץ או בכל מקום אחר בפריפריה בהחלט יכולה להיחשב כאופציה לא רעה וכאפשרות השקעה בעלת פוטנציאל גבוהה לתשואה נאה וקבועה.

 • עלות בית עם בריכה במרכז הארץ: טווח מחירים שנע בין 3,5 מיליון לכמה עשרות מיליונים בהתאם לגודל.
 • עלות בית עם בריכה בפריפריה: טווח מחירים שנע בין 1.5 מיליון ל5-6 מיליון בהתאם לגודל.

כאשר בוחרים להשקיע בבית כהשקעה חייבים להיות ראלים להבין שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לדרוש סכומי כסף גדולים מידי על השכרת בית מסוג זה במרכז הארץ ולכן מדובר בהשקעה שכבר כעת ניתן להגדירה כמסוכנת. (השקעות באזורי תעשייה עדיפים..) לעומת זאת השקעה בבית להשקעה בפריפריה בפאתי היישובים ובמרחק מבתים אחרים אך בקרבה מספקת לערים הגדולות בהחלט מאפשרת השכרה של הנכס למגוון מטרות ובמחירים שפויים תוך סיכון קטן יותר.

אילו שוכרים ימצאו את הנכס כאטרקטיבי?

ניתן לחלק אני השוכרים השונים לשלשה קטגוריות:

 1. שוכרים לפרקי זמן קצרים של יום או לילה בודד.
  • בית עם בריכה להשכרה ללילה
  • בית עם בריכה להשכרה למסיבה
  • בית עם בריכה לאירועים
 2. שוכרים לפרקי זמן קצרים עם בינוניים לחופשה משפחתית.
  • בית נופש עם בריכה
  • בית קיץ עם בריכה
  • בית המושכרת לתיירים מחו"ל
 3. שוכרים לפרקי זמן ארוכים למגורים סטנדרטיים.
  • בית פרטי עם בריכה למגורים

לכל שימוש יש יתרונות וחסרונות שונים:

אלו ששוכרים ליום בודד / לילה או סופ"ש עבור מסיבה מוכנים לשלם לא מעט כסף. השכרת וילה למסיבה עולה כיום אלפי שקלים לערב בודד וזאת תוך הענקת ערבויות שונות עבור כל נזק ופגיעה ברכוש בזמן המסיבה. למרות שהדבר מחייב תחזוקה שוטפת, תיקונים ומרחק מסוים מבתי מגורים אחרים יש בעלי בתים שהצליחו להפוך את ביתם למקום מבוקש מאוד שזוכה לשוכרים מגוונים מידי חודש ובעצם הם מרוויחים סכומים גדולים מאוד של כסף מעצם הפעילות במקום.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אלו ששוכרים לתקופות בינוניות. כלומר, סופי שבוע ואו חופשות עם המשפחה מוכנים אף הם לשלם לא מעט כסף אך הפעילות בשכירות בתים אלו קיימת ברובה בחודשי הקיץ כאשר ביתר השנה יש רגיעה משמעותית ותקופות ארוכות שהבית יכול לעמוד ריק וללא שוכרים ולמרות זאת על ידי ניצול אתרי קופונים ומגוון רחב של כלים ניתן לוודא שיהיו שוכרים למשך מרבית השנה.

אלו ששוכרים לתקופות ארוכות. כלומר, שוכרים את הבית למגורים בלבד הופכים את הנכס לכזה שדומה מאוד לכל דירה להשקעה אך בשונה מדירה במרכז העיר יכולים להיות תקופות לא קצרות בהם הבית יעמוד ריק עד למציאת השוכר הבא שישמח לשכור את הנכס ולשלם את המחיר המבוקש.

מה גובה הרווחים שניתן לדרוש מהשוכרים?

ניתן להפוך בית פרטי עם גינה שממוקמת נכון למכונת כסף. לא כולם מסוגלים לעשות זאת מאחר והדבר כרוך בניהול שוטף לנכס וחשיבה מחוץ לקופסה אך כמובן שבמידה ומשלבים נכונה את סוגי האוכלוסייה השונים יחד ניתן לבנות תמהיל פעולות בטוח בו אתם מאתרים שוכרים מסוגים שונים ולפרקי זמן מגוונים וכך שומרים על רווחיות גבוהה לנכס. ניתן לחלק את השימוש בנכס לתקופות.

 • תקופת החורף בה תנסו להשכיר את הנכס לתקופה קצובה ואו אתם תתגוררו בנכס ותנצלו את תנאי המחיה המעולים כבית נופש משלכם.
 • תקופת הקיץ בה הדירה מושכרת במהלך ימות השבוע למסיבות רווקים, אירועים פרטיים, ימי הולדת ובעצם כל דבר אפשרי שמצריך השכרת בית ומצד שני בימי שבת הבית יכול להיות מושכר למטיילים שמגיעים ונדרשים למקום ללון ולתפקד כצימר לכל דבר ועניין.

כדי להצליח להפוך נכס מסוג זה ליותר מעוד השקעה רגילה עליכם לאהוב את מה שאתם עושים ולהיות בעלי סבלנות ועצבי ברזל דבר שנדרש בהתמודדות עם חלק מהאוכלוסיות המתארחות בנכס שלכם.

מה גובה העלויות על ניהול בית עם בריכה?

מדובר בעלויות לא קטנות בכלל! עליכם לרכוש את הבית, לבצע שיפוץ והתאמה לסוגי השימוש שהגדרתם לנכס. לאחר מכן יש הוצאות מגוונות על מים, חשמל, ארנונה, מסים על הרווחים שנצברו (יש לברר מול רואה חשבון את הסטטוס על רווחי השכרת דירה ללילה או אירוע בודד ביחס לשכירות למגורים שמזכה למסלולי מיסוי נוחים) ומעבר לכך עליכם להשקיע הרבה מאוד זמן בניהול המקום. עליכם לפרסם את הנכס, לתאם טלפונית ולפגוש את השוכרים כל פעם מחדש וכמובן גם לנקות אחריהם לא אחת מאחר ולא כולם מנומסים ואו השוכרים האידאלים.

במידה ואתם רוצים שאחרים ינהלו עבורכם את הנכס יהיה עליכם לשכור חברת ניהול נכסים שתעשה זאת עבורכם וגם היא תגזור קופון נאה מתוך הרווחים שלכם.

מהו השורה התחתונה – לקנות או לוותר?

אין ספק, ניתן להרוויח כסף מבית עם בריכה שנרכשה להשקעה אך הדבר כרוך בסיכון לא קטן בכלל. כאשר במרכז אין על מה לדבר, ביישובים הסמוכים לערים הגדולות בפריפריה בהחלט יש פעילות ענפה מסוגים אלו ויש רבים שמרוויחים לא מעט מעסקאות קצרות מועד אם כי קשה מאוד לדעת כמה וזאת מאחר וכל בעל בית פועל בשיטות שונות להבאת קהל השוכרים ומוציא סכומים שונים על פרסום ואו שיתופי פעולה עם אחרים. אנו חושבים שניתן במקרים מסוימים להצליח להפוך בית לעסק כלכלי ומוצלח מאוד אך יש לעשות זאת בזהירות רבה ומתוך הבנה והכנה נפשית שמדובר בעבודה לא קלה בכלל ותחייב ניהול שוטף לנכס.

אנו לא נמליץ להשקיע בבית עם בריכה להשקעה אם זאת, ישנם פתרונות טובים הרבה יותר לעשות כסף מדירה המושכרת לפרקי זמן קצרים ותוך סיכון נמוך משמעותית מאלו המצוינים בכתבה זו. פנו אלינו במידה ואתם מחפשים השקעות ייחודיות בנכסים שיניבו לכם כסף מידי חודש:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan