שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

ביטוח תכולת דירה: האם כדאי לבטח תכולת דירה שכורה? (שוכר ומשכיר)

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

ביטוח תכולת דירה - בית קרקע

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שוכרים רבים מתחבטים עם השאלה האם עליהם לבטח את הדירה השכורה? לעתים בעל הדירה מחייב ביטוח דירה כחלק מהסכם השכירות, אך ברוב המקרים התשובה לשאלה זו תלויה אך ורק בכם.. במאמר זה אנו נדון בכדאיות של ביטוח תכולת דירה שכורה משני צידי המתרס, מצדו של השוכר ומצדו של המשכיר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

ביטוח תכולת דירה שכורה

לפי נתוני הלמ"ס, מעל 2 מיליון ישראלים מתגוררים בשכירות. שוכרים אלו עוברים בין דירות שונות אחת למספר שנים. כאשר, ככל שמתרחקים ממרכז הארץ משך הזמן בו השוכרים מתגוררים בדירה אחת הולך ועולה. ישנם משפחות שגרות בשכירות אף עשרות שנים באותן הדירות וזאת מטעמי נוחות והרגל לאורח חיים נוח ואופטימלי.

ככל שמשך השכירות ארוך יותר, כך אנו מבססים את חיינו בדירה השכורה ואוגרים עוד ועוד פרטי ריהוט ואביזרים החשובים ללבנו. לכן, עולה השאלה האם כדאי לרכוש ביטוח תכולת דירה (תכולת הדירה של השוכר)? כעת נענה על שאלה זו על ידי הבחנה בין השואלים השונים:

ביטוח תכולת דירה שכורה – צד משכיר

בעלי הדירות מתעקשים לרוב על ביטוח מבנה לדירה אך פחות על ביטוח תכולה לדירה. יש לכך סיבה פשוטה. לרוב, הדירה מושכרת ללא תכולה בעלת שווי משמעותי. אך במקרים מסוימים, דירות מושכרות עם ריהוט מלא לתקופות קצרות (סאבלט) וארוכות (דירות יוקרה) ובמקרים אלו שאלה זו עולה ביתר שאת.

מתי כדאי לרכוש ביטוח לתכולת דירה:

מחזיקים בדירת יוקרה? מחזיקים בדירה מרוהטת בטוב טעם? בהחלט משתלם לרכוש ביטוח תכולת דירה ללא תלות בשוכרים שיכולים "לשכוח בטעות" לחדש פרמיה ואתם תמצאו עצמכם ללא כיסוי. אך לא רק במקרים המובנים מאליהם כפי שפרטנו מעלה, ביטוח תכולת דירה מכסה לרוב גם את הנפשות המתגוררות בו על אורחיהם. כלומר, במידה ואתם רוצים להרחיק סיכון לתביעה במידה ומי מהמתגוררים בנכס יפגע כתוצאה מכשל תכנוני ואו מכל סיבה אחרת, הרי שאין מנוס מלרכוש ביטוח תכולה לדירה.

מתי לא כדאי לרכוש ביטוח לתכולת דירה:

כמשכירים, אנו פועלים כדי להרוויח כמה שיותר כסף. כאשר אנו משכירים דירה סטנדרטית וריקה מתכולה, אין סיבה אמיתית לבטח את אשר לא קיים. לכן, אנו יכולים לוותר על הביטוח הלא רלוונטי ואו להטיל אותו על גביו של השוכר שיהיה אחראי לכל בעיה במידה ולא זכר לחדש את הביטוח בזמן.

ביטוח תכולת דירה שכורה – צד שוכר

שוכרים אינם עשירים במיוחד, שהרי במידה והיה להם כסף, היו רוכשים דירה משל עצמם. לכן, שוכרים יעדיפו להימנע מכל הוצאה שאינה בעלת הקשר ישיר לחייהם. או במילים אחרות, רוב מוחלט של השוכרים אינו מחזיק בפוליסת ביטוח לתכולה של הדירה. אנחנו ננסה להבין מתי כדאי ומתי לא כדאי לרכוש ביטוח מתאים:

מתי כדאי לרכוש ביטוח לתכולת דירה:

אתם משפחה עם ילדים, אתם שוכרים דירה אחת למשך שנים רבות, הרי שאתם במצב זהה לזה של בעלי דירות. קבלת ההחלטה בעד או נגד ביטוח תכולה תתבסס על טיב הרכוש שאתם מחזיקים בדירה ושוויו המצרפי. ככל שאתם מחזיקים ביותר תכולה יקרה, כך הצורך שלכם בביטוח לתכולה שאספתם בעמל רב צפויה לעלות.

במידה ואתם מקיימים פעילות נוספת בדירה כדוגמת אירוח בתדירות גבוה, מחזיקים משרד בבית, מעבירים סדנאות והרצאות בבית, הרי שאתם חשופים לתביעה במידה ומישהו ייפול ואו יפגע בביתכם. במקרים אלו, מומלץ לקחת ביטוח מתאים שיגן עליכם וימנע מכם להיחשף לתביעות אלו במידה והן ידרשו.

מתי לא כדאי לרכוש לביטוח תכולת דירה:

אתם סטודנטים, זוג צעיר, שוכרים דירה פשוטה המשמשת אתכם לשינה בלבד? הרי שאין לכם יותר מידי רכוש בעל ערך גבוהה. לכן, אין סיבה אמיתית להשקיע כסף בביטוח מיותר. יתרה מזאת, במידה ואתם מוצאים דירה שבעליה מחייב בביטוח, ביכולתכם להמשיך הלאה ואו להתמקח על הצורך בביטוח זה..

לסיכום,

ביטוח הנו מוצר פיננסי. מוצר שאנו מקווים לא לצרוך לעולם. הצורך בביטוח נובע מכך שאנו רוצים שקט נפשי ולדעת שאף מקרה חריג לא יפיל אותנו מהרגליים ושנוכל להמשיך בשגרת חיינו. בהתאם לכך, אנו נרכוש פוליסת ביטוח רק על ערך שדרמטי עבורנו. כך לדוגמה, במידה ואנו רוכשים רכב בעלות של 40,000 ש"ח לא נטרח לצרוך ביטוח מקיף אלא רק ביטוח חובה וצד ג'. כך הדבר גם במקרקעין, רק במידה ושווי תכולת הדירה עולה על סכום של חצי שנת עבודה, רק אז שווה לבטח את התכולה ולהרגיש בטוחים ומוגנים.

רוצים להתייעץ בנושא זה? רוצים עזרה בבחירת פוליסה מתאימה? השאירו פרטים באתר!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל