שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

אפשרויות השקעה בנדל"ן: 5 אפשרויות מובילות להשקעות נדל"ן ארוכות טווח!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

אפשרויות השקעה בנדל"ן - בחירה קשה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

רבים רואים את שוק הנדל"ן כשוק בו יש רק דירות להשקעה. אך, האמת רחוקה מכך. מדובר בשוק רחב עם מגוון רחב של אפיקי השקעה שמתאימים לסוגים שונים של משקיעים וכן לטווחי זמן משתנים. במאמר זה אנו מסייעים לכם להבין מעט יותר טוב מה הצעד הנכון עבורכם על ידי הגדרת יעדים להשקעה ובחירת אפיק השקעה מותאם אישית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

5 אפשרויות השקעה בנדל"ן

אם אנו נעניק לכם חמישה אפשרויות השקעה בנדל"ן ללא הסבר לאופן הבחירה מביניהם, לא עשינו דבר. לכן, אנו נפתח מאמר זה בבניית יעדים להשקעה,

יעדים אפשריים להשקעה:

 1. תשואה מקסימלית.
 2. ביטחון כלכלי.
 3. תכנון לדורות.
 4. גידור לשוק ההון.
 5. ועוד..

כלומר, כל משקיע מגיע לבצע השקעה בנדל"ן מזווית שונה משל חברו. לכן, בחירת ההשקעה תבוא מתוך ציפייה ליעד שונה לגמרי. כעת שהבנו זאת, עלינו להגדיר מהו היעד שלנו בביצוע ההשקעה ובהתאם לכך לבחון אילו מבין 5 אפשרויות השקעה בנדל"ן מתאים למטרות שלכם!

בואו נתחיל..

5 אפשרויות מובילות להשקעות נדל"ן ארוכות טווח!

כלל האפשרויות הללו מתייחסות להשקעות ארוכות טווח:

 1. השקעה ביחידות דיור.
 2. קניית דירה להשקעה.
 3. קניית קרקע להשקעה.
 4. הצטרפות לקרן השקעות.
 5. הצטרפות לקרן ריט.

אנו נעבור כעת על חמשת האפשרויות הללו בכדי להבין מה משמעותם:

1. השקעה ביחידות דיור:

השקעה ביחידות דיור בבית הפרטי נחשבת כהשקעה הבטוחה והחכמה ביותר לטווח ארוך. בעצם מדובר בהשקעה כפולה בערכה, השקעה במשפחה (שמירת הילדים בקרבת מקום) והשקעה ממנה אנו נהנים משכר דירה משוכרים חיצוניים. כדי שהשקעה זו תתאים לנו, עלינו לתכנן את המהלך בחכמה:

 • לתכנן כניסה פרטית ליחידות דיור.
 • לתכנן יחידות דיור מותאם לקהל היעד.

יחידות דיור מושכרות בדמי שכירות גבוהים ביחס למ"ר. כלומר, ישנם קהלים כדוגמת גרושים וגרושות, זוגות צעירים, סטודנטים רווקים, שרוצים להתגורר לבד ונדרשים ליחידת דיור קטנה שמתאימה לצרכים שלהם ולא יותר.

2. קניית דירה להשקעה:

כולם מכירים את האפשרות לרכישת דירה להשקעה. דירה להשקעה מבטיחה לנו תשואה הונית עם השנים בהשבחת הנכס וכמובן גם הכנסה תזרימית מידי חודש מדמי השכירות הנגבים מידי חודש. מעבר לאפשרות זו, יש לנו אפשרות למנף את הנכס לטובת רכישת נוספת בבוא העת ולממן את החזרי המימון בעזרת דמי השכירות הקבועים.

קניית דירה להשקעה משתלמת רק כאשר נכנסים לתקופת זמן משמעותית. במידה ורוכשים דירה להשקעה למספר שנים בודדות בלבד, גובה התשואה על הנכס לא תספיק לכסות את עלויות הכניסה והיציאה לעסקאות מאין אלו (עורך דין, מתווך, שמאי, מיסוי מקרקעין ועוד).

3. קניית קרקע להשקעה:

מעטים יודעים להעריך נכונה את שווי הקרקע בבעלותם. מעטים אף יותר יודעים לצפות לטווח ארוך ולהבין שערך קרקעות הנו בטווחי זמן ארוכים במיוחד של עשרות שנים לרוב. לעומת זאת, משקיעים שבוחרים השקעות מתוך חשיבה על תכנון לדורות, בהחלט יכולים להשקיע בקרקעות חקלאיות ואו בקרקעות אשר ייעודן בתהליך הפשרה מתוך ראיה ארוכת טווח והבנה שאולי הם לא ייהנו מהתשואה המידית אך ילדיהם בוודאי ייהנו מכך.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אך, חשוב לדעת, קניית קרקע להשקעה אינה משימה פשוטה. יש לבצע בדיקות רקע רבות הן ברמת המעמד של הקרקעות והן ברמת ההיתכנות ליצירת תשואה בטווחי זמן שונים. במקרים רבים אנו מגלים שיש בעיות משמעותיות בקרקע. בעיות אלו יכולות למנוע אפשרות לבניה על גבי הקרקע גם בעתיד ולכן ערך הקרקע צפוי להישאר נמוך – יש להיעזר בשמאי מקרקעין מומחה לצורך כך.

4. הצטרפות לקרן השקעות:

קרנות השקעה פרטיות בנדל"ן, הן קרנות אשר מנוהלות לרוב על ידי אנשי מקצוע שיכולתם בביצוע השקעות נדל"ן גדול יותר מיתר השוק. מסיבה זו, רף הסיכון יכול לעתים להיות נמוך יותר וניתן להשקיע כסף בראש שקט ולטווחי זמן ארוכים במיוחד. אך היתרון המשמעותי ביותר בקרנות השקעה בנדל"ן, הנו היכולת להחזיר את התשואה מההשקעות חזרה למערכת פעם אחר פעם לניצול אופטימלי של הכסף.

מאחר וקרנות השקעה בנדל"ן מבוססות בסופו של דבר על אנשי המקצוע שפעילים בהם, יש חשיבות גבוהה במיוחד לבדיקת המומחים שפועלים במסגרת הקרן ולכך שנבין מה היתרון של הקרן על פני המתחרות בשוק. הסוד בקרנות אלו יהיה לבדוק את רמת הקרן באמצעות היכרות עם משקיעים וותיקים שנהנים מתשואה זה שנים רבות וכן על ידי חיפוש שם הקרן במנועי החיפוש ובחינת מקרי עבר ותביעות ששם הקרן נכללה בהם.

5. הצטרפות לקרן ריט:

בשונה מקרנות נדל"ן פרטיות, קרנות ריט שונות בתכלית. קרנות ריט ייחודיות בכך שמנהלי הקרן משקיעים את כספי העמיתים בנכסים רבים אך מחויבים לשלם לכל העמיתים את חלקם בתשואה מהשכרת הנכסים מידי שנה. קרנות אלו מבוססות על משקיעים קבועים שמחזירים את התשואה השוטפת חזקה לפעילות הקרן וכל עוד שוק הנדל"ן עולה, הקרן והעמיתים מרוויחים סכומי כסף גדולים.

קרנות ריט דומות במבנה שלהם למניות בבורסה, מצד אחד אנו לא מחזיקים בבעלות ישירה בנכסי נדל"ן, מצד שני אנו מחזיקים בבעלות על נכסים באופן יחסי ביחס לחלקנו בהחזקות הקרן. ביצועי הקרן והדיבידנדים שנקבל מושפעים מביצוע שוק הנדל"ן המקומי ומשום כך, אנו יכולים ליהנות מתשואה בדומה להשקעה ישירה בנכסים אך זאת במקביל לפריסת סיכונים רחבה יותר לצד מיסוי מקרקעין נוח יותר..

לסיכום,

האפשרויות רבות. ניתן להשקיע בכל כך הרבה סוגי השקעות שלפעמים קבלת החלטה מבלבלת אותנו. בכדי להגיע לכדי החלטה, עלינו לבנות עבור עצמנו פרופיל משקיע שכולל בין היתר שיקוף של מצבנו האישי, הכלכלי והמשפחתי. בכך, אנו נצליח להשיג את היעדים שהגדרנו מעלה בהתאמה מוחלטת ליכולת הקיימת לנו וללא נטילת סיכונים נוספים. בכדי לקבל עזרה בבניית פרופיל זה, מומלץ לתאם עמנו פגישת אבחון (ייעוץ השקעות נדל"ן) ואנו נשמח לעזור לכם להגיע ליעד שהגדרתם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל