שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איפה להשקיע בשנת 2017: איפה כדאי להשקיע כסף בשנת 2017?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איפה להשקיע בשנת 2017 - מדריך השקעה בנדל"ן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איפה להשקיע בשנת 2017?! שאלה שרבים שואלים את עצמם בימים אלו. לשאלה זו יש מבחר תשובות והן ישתנו בהתאם לשואל ובהתאם לענף בו ייבחר להשקיע. בעוד בהשקעות בשוק ההון יש יכולת לשנות, להוסיף, להחסיר, תוך כדי ריצה. בענף הנדל"ן הדברים נראים מעט אחרת מאחר והשקעות נדל"ן נוטות להיות ארוכות יותר וברמות סיכון אחרות לגמרי. במאמר זה אנו נתעלם משוק ההון בכוונה תחילה וזאת כי ענף זה מושפע מפרמטרים רבים וככל שננסה להציג אפיק השקעה רלוונטי הוא אינו בהכרח יישאר כזה בעוד מספר חודשים..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איפה להשקיע בשנת 2017

בכדי לענות על השאלה איפה להשקיע בשנת 2017. עלינו להתייחס לשלשה נקודות חשובות במיוחד:

 1. רמת הסיכון – גובה החשיפה הרצויה לסיכון בהשקעה.
 2. טווח זמן – טווח הזמן בו אנו מצפים להחזיק בהשקעה.
 3. הון עצמי – גובה החיסכון שיש בידכם לצורך השקעה.

משתנים אלו יהיו בעלי משקל כבד במיוחד כאשר אנו מחפשים השקעה בנדל"ן בשנת 2017. מאחר ובשנה זו ענף הנדל"ן חשוף להתערבות ממשלתית בניסיון לצנן את השוק ממשקיעים ולהוריד את יוקר הדירות בישראל בדרכים שונות.

השינויים המהותיים בין שנת 2016 ובין שנת 2017 הן כדלהלן:

 • ריבית המשכנתאות עלתה דרמטית.
 • חוסר בהירות בעניין מיסוי דירה שלישית.
 • המשך מגמת ההתערבות הממשלתית בשוק.

בשנת 2016, על אף העובדה שהממשלה החלה לפעול על מנת להוריד מחירים. היה כדאי להשקיע בקניית דירה להשקעה ובמגוון אפשרויות נוספות וזאת מאחר ועל מימון ההשקעה נדרשנו לשלם ריבית נמוכה במיוחד וכך בעצם ניתן היה למנף את ההון הקיים בצורה ידידותית ונוחה ואף לקבע את הריבית לשנים קדימה במידה והתייעצנו עם יועץ משכנתאות פרטי. בשנת 2017, הריביות זינקו ובעצם הפכו את אפיק ההשקעה הטוב ביותר לכזה שמתאים כיום רק לאלו אשר מחזיקים בהון עצמי מלא לצורך ביצוע ההשקעה.

במקביל, במתכוון או בשוגג. מדינת ישראל ממשיכה לנער את שוק הנדל"ן אחת למספר חודשים על ידי ייבוא חברות בניה זרות, העלאת מסים וכמובן רצון למסות משקיעים כבדים אשר מחזיקים יותר מ-2 דירות להשקעה. התערבות ממשלתית בצורה לא מבוקרת ולא אחראית זו אינה מבשרת טובות אם כי לרוב השוק חזק יותר מכל גורם חיצוני וכל עוד הביקושים קיימים כך גם המשקיעים ממשיכים לרכוש דירות ולרשום אותם בדרכים שונות על בני משפחה וחברים.

איפה כדאי להשקיע כסף בשנת 2017?

לאחר שהבנו את מצב שוק הנדל"ן והשינויים בין שנת 2016 ובין שנת 2017. בהחלט ניתן להתחיל לבחון את אפיקי ההשקעה הטובים ביותר לשנת 2017. בכדי להציג את המלצתנו, בחרנו 2 גישות השקעה:

 1. השקעה ישירה:
  • השקעה ישירה בישראל.
  • השקעה ישירה בחו"ל.
 2. השקעה עקיפה:
  • השקעה עקיפה בישראל.
  • השקעה עקיפה בחו"ל.

אנו ננסה להציג כעת את האפשרויות הללו בפירוט רב ומסודר יותר:

השקעה ישירה בשנת 2017:

השקעה ישירה. משמעותה, שהמשקיע פועל בכוחות עצמו בבחירת ההשקעה, בניהול ההשקעה וכמובן גם ברווחים שאותה השקעה יוצרת עבורו. בקטגוריה זו ניתן למצוא את האפיקים הבאים:

 • קניית דירה להשקעה בישראל – קניית דירה באזורי הביקוש בישראל לשם השכרתה.
 • קניית דירה להשקעה בחו"ל – קניית דירה באזורים זולים בארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק.
 • השקעה בהשבחת נכסים – רכישת נכסים בארץ ובחו"ל. השבחתם ומכירתם ברווח מידי.
 • השקעה בנדל"ן מניב – רכישת שטח מסחרי בארץ ובחו"ל והשכרתם לעסקים מקומיים.
 • ועוד..

השקעה ישירה מחייבת לרוב ידע מקדים, ניסיון בעסקאות נדל"ן באזור המבוקש ואף ליווי של אנשי מקצוע שעלותם בצידם. השקעה ישירה תחייב אותנו להתמודד עם הפרמטרים עמם פתחנו את המאמר. כלומר, עלינו לבחור נכס בהתאם לרמת הסיכון שביכולתנו לקחת, על הון קיים ואו מימון חיצוני לטווח זמן ארוך ככל האפשר וזאת כדי להצדיק את עליות המס והחשש מפני ירידת ערך הנכס שבידינו לטווח של שנים מספר.

היתרון המשמעותי ביותר בביצוע עסקאות השקעה ישירה הנו כמובן העובדה שהנכס רשום על שמנו, מדובר בנכס פיזי אשר ניתן לעשות בו שימושים מגוונים ולמנפו גם לצורך רכישת נכסי נדל"ן נוספים בעת הצורך. כלומר, ההון העצמי שלנו גדל בהתמדה ובהחלט נוכל להרגיש זאת בכיס באופן מידי ותמידי כאשר נקבל מידי חודש שכר דירה ונסגור את המימון שנטלנו לצורך ההשקעה. לעומת זאת, הכדאיות בביצוע השקעה זו בשנת 2017 ירדה מאחר והריבית גבוהה ויתכנו מסים נוספים עליהם אנו לא יודעים בימים אלו..

השקעה עקיפה בשנת 2017:

השקעה עקיפה. משמעותה, שהמשקיע פועל באמצעות גורם ביניים (פרוקסי) כדוגמת קרן השקעות ואו חברת ניהול בבחירת ההשקעה ובניהולה לאחר מכן. בקטגוריה זו ניתן למצוא את האפיקים הבאים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

 • קניית דירה להשקעה בחו"ל – קניית נכסי נדל"ן בחו"ל על ידי חברות ניהול מקומיות.
 • הצטרפות לקרן נדל"ן פרטית – השקעה באופן יחסי על ידי קרנות פרטיות בנדל"ן.
 • הצטרפות לקרן ריט – השקעה בנכסי נדל"ן בנכסים בארץ ובחו"ל (קבלת דיבידנד שנתי).
 • השקעה במניות הנדל"ן – השקעה במניות המשקפות את מצב הנדל"ן בישראל.
 • ועוד..

השקעה עקיפה מאפשרת לבעל ההון לשבת רגל על רגל ולא ללכלך ידיים בעבודה קשה. במקום זאת, המשקיע סומך ידיו על מנהלי חברות הניהול והקרנות שיקבלו החלטות איתו ועבורו ויעזרו לו לקנות את הנכסים הטובים ביותר בהתאם למצב השוק הקיים וכמובן על סמך תחזיות פרטיות שהם מעדכנים מידי מספר חודשים בהתאמה מדויקת לתמורות בענף זה. בשונה מהשקעה ישירה, לעתים השקעות אלו מאפשרות כניסה ויציאה מהירים יותר ובעצם לא חייבים להשקיע לטווח ארוך במיוחד בכדי ליהנות מתשואה על הכסף.

היתרון המשמעותי בחלק מאותן השקעות עקיפות בנדל"ן הנו כמובן הנזילות שנשמרת ומאפשרת יציאה מהירה במידה ושוק הנדל"ן המקומי נכנס לסחרור. כלומר, בשנים בהם יש חוסר שקט בענף שהיה שנים רבות רדום ורגוע במיוחד, כדאי להשקיע חלק מהכסף בתצורות כאלו שמבטיחות לנו שליטה גדולה יותר בהון שלנו ואו לחלופין להשקיע את הכסף הרחק מישראל הקטנה והתנודתית לטובת ערי אירופה המבוססים ואו ארה"ב שמבוקשת על ידי רבים.

אז איפה ואיך להשקיע בשנת 2017?

עומדות לרשותנו מספר אפשרויות בולטות שהופכות למבוקשת יותר ויותר עם הזמן:

 • השבחת נכסים – רווח מהיר ובטוח (בכפוף לתשלום מס) גם בישראל.
 • השקעות בחו"ל – הברחת הכסף לחו"ל עד יעבור זעם והתבהרות הדברים.
 • השקעות ארוכות טווח – השקעות לטווחים של 20 שנה ויותר.

בשנת 2017 שוק הנדל"ן נותר מעורפל ולא ברור. ככזה ביכולתנו לבחון את החלופות קצרות המועד, ארוכות המועד, הרחוקות מחוסר הוודאות. שנת 2017 תהיה שנה בה ישראלים השקיעו יותר מאי פעם בנדל"ן בחו"ל. בשנה זו, כלל המשקיעים שרוצים ליהנות מתשואה אך חוששים להשקיע את כספם בישראל, יאלצו לנדוד הרחק לערי אירופה בהם ניתן למצוא מציאות נדל"ניות ולשלם מס אחיד וקבוע.

אלו שיבחרו בכל זאת להשקיע בישראל יעשו זאת לטווח ארוך בהקצנה ואו לטווח קצר בהקצנה וזאת בכדי להקטין ככל האפשר את גובה החשיפה לחוסר הוודאות ולמיסוי המוצע בישראל. כלומר, הפעילות בשוק הנדל"ן הישראלי תחייב מעקב צמוד אחר כותרות העיתונים הכלכליים והצהרות משרד האוצר ומשרד השיכון וזאת בכדי לקבל תמונת מצב ואיתותים בעד או נגד השקעה. במידה ואכן בוחרים להשקיע בישראל ככל הנראה שעדיף לעשות זאת דווקא בערי המרכז בהם פעולות הממשלה מייצרות אפקט דל ברמת ההיצע וכך בעצם מובטחת למשקיעים המשך עלייה בערך נכסיהם גם בעתיד הקרוב והרחוק.

לסיכום:

כיאה לתקופת מעבר בה ייתכנו שינויים רבים, מומלץ לעקוב מקרוב ולהתייעץ אחת למספר חודשים עם יועץ השקעות נדל"ן בכדי לקבל תמונת מצב עדכנית שתהיה נכונה לעת הבירור הנכון עבורכם. יועץ מקצועי יוכל להבהיר לכם מה היא יכולתכם הכלכלית, מה רמת הסיכון הנכונה שביכולתכם לקחת על עצמכם וכמובן איך לבצע את ההשקעה בצורה הטובה והבטוחה ביותר תוך יצירת תשואה אופטימלית להון שבידכם.

רוצה להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בחינם? השאר פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל