שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איפה כדאי להשקיע כסף: איפה להשקיע כסף לטווח ארוך לתשואה אופטימלית?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איפה כדאי להשקיע כסף - גרף רווח ארוך טווח

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איפה כדאי להשקיע כסף? שאלה שכולנו שואלים ברגע שיש לנו יכולת לחסוך מעט וברצוננו שהכסף יעבוד עבורנו. איפה כדאי להשקיע כסף? זו שאלה רוחבית מאוד אשר נשאלת לרוב בתחילת הדרך לבחינת אפיקי השקעה אפשריים. אנו ננסה לענות על שאלה זו דרך אפיק הנדל"ן שנחשב סולידי ובטוח, כאשר ייתכנו השקעות טובות יותר גם בשוק ההון ועולם העסקים הפרטי שעליהם תוכלו ללמוד באתרים אחרים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איפה כדאי להשקיע כסף?

בכדי לענות על שאלה זו עלינו להכיר במידה רבה את המשקיע (השואל) מאחר ולכל אדם יש יכולות שונות, מקורות מידע וכישרונות ייחודיים שיכולים להפוך אפיק אחד לבטוח ורווחי יותר מאפיק אחר. יתרה מזאת, כל משקיע מחזיק בהון עצמי שונה וביכולתו להיחשף לרמות סיכון אחרות לגמרי. במאמר זה אנו ננסה לעזור לכם לקבל החלטות על סמך שאלות שעליכם לשאול את עצמכם:

  • היכן אתם מתגוררים והיכן אתם מעוניינים להשקיע?
  • כמה הון עצמי יש לכם להשקיע?
  • האם אתם מוכנים למנף את הכסף שלכם?
  • מה גובה הסיכון שאתם מוכנים לקחת?
  • לאיזה טווח ביכולתכם להשקיע את הכסף?
  • האם צפויים שינויים בעתיד הנראה לעין?
  • מה מצב השוק ביום בחינת השאלה?

כלומר, מבלי שאתם יכולים לענות על שאלות אלו יהיה קשה למדי להבין איפה כדאי להשקיע כסף?!. במאמר זה ננסה לעזור לכם לענות על שאלות אלו וייתכן מאוד ולאחר קריאת המאמר תוכלו לקבל החלטות מבוססות לגבי אפיק ההשקעה הכדאי ביותר עבורכם.

איפה להשקיע כסף לטווח ארוך לתשואה אופטימלית?

במידה ובחרנו בהשקעות נדל"ן יהיה ביכולתנו לבצע השקעה במגוון רחב של ענפים וכמובן גם במיקומים שונים ברחבי הארץ ובעולם. בשונה משוק ההון, בנדל"ן יש משמעות אדירה למקום מגורכם ולמיקום ההשקעה. כך לדוגמה במידה ואתם רוכשים דירה להשקעה הרי שתרצו לקבל תמורתה תשואה גבוהה ככל האפשר אך לא בהכרח שתרצו לרכוש נכס בארץ אחרת או אף בעיר אחרת בה תתקשו לנהל את הדירה בכוחות עצמכם. כעת נעבור על השאלות החשובות ובסופם נהיה חכמים רק מעט יותר:

היכן אתם מתגוררים והיכן אתם מעוניינים להשקיע?

אתם מתגוררים בישראל או במדינה אחרת? אתם מתגוררים בפריפריה או במרכז הארץ? אלו שאלות שיש לשאול. לעתים קרובות אנו מתגוררים במרכז הארץ אך ההשקעה שלנו נמצאת הרחק בפריפריה וכן להפך. לעתים אנו מתגוררים בישראל אך בוחרים להשקיע דווקא בארצות הברית או באירופה מתוך הבטחה לתשואה גבוהה יותר. כאשר משקיעים במוצר מבוסס מיקום, חשוב מאוד לשאול את עצמנו האם אנו רוצים להיות בקרבת ההשקעה או שמה ניעזר בשירותי חברת ניהול נכסים שתעזור לנו בניהול ההשקעה הנבחרת. למיקומכם ומיקום הנכס להשקעה יש משקל כבד בעד או נגד אפיק השקעה זה.

כמה הון עצמי יש לכם להשקיע?

שאלה זו נראית בתחילה כשאלה פשוטה אך היא איננה כזאת. לצורך מענה על שאלה זו עלינו להתייחס להון נזיל היושב בחשבון הבנק לצד הון המושקע בדירה או בית בבעלותנו וכמובן עלינו לחשב גם קרנות השתלמות, קופות גמל ושלל חסכונות ופיקדונות נוספים שעומדים לטובתנו. חשוב מאוד לבדוק ולחשב את גובה ההון העצמי שעומד לרשותכם מאחר ועל בסיס הון זה תוכלו לבחון את הנכסים וההשקעות האפשרויות בטווח הסכומים אותם אתם מחזיקים בידכם. ככל שגובה ההון העצמי שלכם גדול יותר כך סביר להניב שכדאיות ההשקעה של הכסף גדולה יותר וזאת מאחר ויש לכם יכולת חיסכון גם לשנים הבאות.

האם אתם מוכנים למנף את הכסף שלכם?

בשוק ההון יהיה עליכם להשקיע את ההון העצמי שלכם במניות או אג"ח נבחרים. לעומת זאת, בשוק הנדל"ן ביכולתכם למנף הון קיים בעזרת הלוואת משכנתא להשלמה לסכום גדול בהרבה מהקיים לכם בעת הזו ובעצם לבצע השקעה גם על סמך חסכונות והכנסות עתידיות (מהנכס או מהעבודה). מינוף הון קיים מאפשר לכם להשקיע במיקומים רבים יותר ולבסוף גם ליהנות מתשואה גבוהה יותר תוך נטילת סיכון יחסית קטן וזאת מאחר ולרוב הנכס עצמו מכסה את החזרי ההלוואה מידי חודש. ככל שתסכימו למנף הון קיים כך כדאיות ההשקעה תהיה גדולה יותר ובעצם תרוויחו ככל הנראה יותר על הכסף.

מה גובה הסיכון שאתם מוכנים לקחת?

כמו בכל ענף, גם בשוק הנדל"ן יש רמות שונות של סיכון. כאשר ככל שהסיכון גבוהה יותר, לרוב הדבר מבטיח תשואה גבוהה יותר:

נהוג לבחור באפיק השקעה בה הסיכון נמוך ביותר והתשואה צפויה להיות גבוהה ביותר (ביחס לסיכון). בנדל"ן, לעתים יש לנו יכולת להשפיע על מידת הסיכון על ידי בירור מעמיק ותחקור נושאים שונים שנמצאים על הפרק. לעתים אנו יודעים על פיתוח תשתיות ותכניות עתידיות וכן דוגמאות נוספות שמאפשרות לנו להשקיע תוך הקטנת הסיכון במידה מסוימת.

לאיזה טווח ביכולתכם להשקיע את הכסף?

במידה ואתם מחפשים השקעה לטווח קצר ככל הנראה כדאי לכם לפנות לשוק ההון שהנו מהיר ומידי. מצד שני במידה ואתם מחפשים אפיק השקעה ארוך טווח בו ניתן ליהנות מתשואה אופטימלית, הרי שמומלץ להשקיע דווקא בנדל"ן שהנו סולידי, בטוח וכמובן מייצר תזרים קבוע אך גם השבחה לנכס שרכשתם עם השנים. בכדי לענות על שאלה זו, עליכם לבחון את השאלות הקודמות ולבדוק מה גובה ההון העצמי והיכולת שלכם להתקיים ללא הכסף המושקע וזאת בכדי שתוכלו לעבור טלטלות אפשריות בהמשך הדרך עד למכירת הנכס תוך יצירת תשואה משמעותית בעתיד.

האם צפויים שינויים במצבכם בעתיד הנראה לעין?

השאלה האחרונה תשפיע באופן משמעותי מאוד על קבלת ההחלטות. כדאי לבצע השקעות רק כאשר נכנסים ליציבות גבוהה בחיים האישיים והכלכליים. כלומר, במידה ואתם עוד צעירים ומתכננים להרחיב את המשפחה הרי שייתכן מאוד שתמנעו מכניסה להשקעות ארוכות טווח כי ייתכן ותידרשו לכסף. לעומת זאת, אם אתם מבוססים כלכלית והמשפחה שלכם לא צפויה לעבור שינויים רבים. הרי שניתן להיכנס להשקעות ארוכות טווח מתוך ציפייה עתידית לשמירה על איזון ובריאות. מומלץ לבחון את הנושא בזהירות ולענות תשובה כנא ככל האפשר.

מה מצב השוק ביום בחינת ההשקעה?

זוהי שאלה מורכבת הכוללת הבחנה של מצב השוק ביום זה לצד חיזוי העתיד לבוא. מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום בכדי להגיע לתשובה נכונה ומדויקת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אז איפה כדאי להשקיע כסף?

תשובה זו נחלקת לשניים:

  1. השקעה לטווח קצר – השקיעו בשוק ההון או במוצרים פיננסיים.
  2. השקעה לטווח ארוך – השקיעו בשוק הנדל"ן במגוון אפיקים.

עם ההחלטה לגבי טווח ההשקעה והכסף שעומד לרשותכם ביכולתכם לראות כעת את השיקולים החשובים ולבחון את אפיקי ההשקעה בכל ענף בצורה חדה יותר. יש משמעות גדולה מאוד לחשיבה והבנה מלאה למצבכם הקיים ולצפוי לכם לעתיד מאחר וישנם השקעות שהרווחיות בהם מגיעה רק בטווח הארוך ביותר.

לא ממש יודעים איפה כדאי להשקיע כסף? פנו אלינו וננסה לעזור לכם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק