שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך לקנות דירה: מדריך האם לקנות או לא לקנות דירה ואיך עושים זאת?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איך לקנות דירה - מטבח בבית

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

גם אתם שואלים איך לקנות דירה? מתקשים להחליט האם לקנות או לא לקנות דירה? לא בטוחים איך עושים את זה? מדריך זה נכתב עבורכם. במאמר זה אנו ננסה לענות על הפחדים והחששות שלכם בעזרת הסברים מפורטים לכל שלב ושלב בתהליך קניית דירה מרגע קבלת ההחלטה על כך שאתם אכן שוקים לרכוש דירה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך לקנות דירה – מדריך

הגעתם למסקנה שאתם מוכנים לקנות דירה אבל לא ממש יודעים איך  לקנות דירה. אתם לא לבד, רוב רוכשי הדירות כלל אינם יודעים מה הם עושים אך מנסים את מזלם בכל זאת. אנו אומרים את "מזלם" מאחר ללא ידע מקדים וליווי מקצועי רכישת דירה אתם מסתמכים בעיקר על המזל והתקווה שאכן רכשתם את הדירה במחיר הראלי.

לפני שניגשים לתהליך קניית דירה אנו נשאל את עצמנו האם כדאי לקנות או לא לקנות דירה? מצד אחד מחירי הדירות בשמיים ומצד שני לא נראה שמחירי הדירות צפויים לרדת ובוודאי שלא במרכז הארץ. אמנם שוק הנדל"ן קריא הרבה יותר משוק ההון ושווקים אחרים וניתן לזהות היפוך מגמות מוקדם יחסית אך כל עוד לא רואים היפוך מסוג זה ניתן להסיק שמחירי הדירות יישארו גבוהים וימשיכו בטיפוס מעלה. בראיה היסטורית ניתן לזהות בשוק הנדל"ן את המחזוריות שמשמעותה שיהיו מתי שהוא ירידות מחירים של עד עשרות אחוזים לתקופה מסוימת אך כמו שהמחירים ירדו כך הם צפויים לשוב ולעלות לגבהים חדשים שלא הכרנו כך שכהשקעה ארוכת טווח ניתן להעריך עליה ראלית של 2% לשנה בערך הראלי של דירות עם השנים.

למה אנו פותחים במקדמה זו? חשוב לנו להבהיר שכמו השקעות בשוק ההון במניות שזוכות לעליות וירידות בהתאם לדוחות ומגוון גורמים אך נוטים לעלות בסופו של דבר במידה ומדובר במניה טובה, כך נדל"ן עולה ומשתלם במידה ומחזיקים בו לטווח זמן ארוך מספיק. מאחר ואנו מאמינים שקניית דירה עבור רובכם נועדה לשרת את היציבות שלכם, את הביטחון שלכם, את השליטה בחייכם, הרי שרכישת דירה למגורים בהחלט משתלמת גם אם בעתיד נראה ירידות מחירים לפרקי זמן שונים וזאת מאחר ויש לזכור שנכס מקרקעין רוכשים כדי לחיות ולהתפתח בו ולכן על השאלה האם לקנות או לא לקנות דירה אנו תמיד נמליץ בתשובה – כן.

איך לקנות דירה?

עכשיו שהבנו שהשקעות בנדל"ן בהחלט צפויות לשמור על ערכן ולעלות עם השנים, עכשיו שהבנו שמחירי הנדל"ן יכולים לספוג גם ירידות, עכשיו שהבנו שיש משמעויות גדולות להחזקת נכס מקרקעין מעבר לפן ההשקעה ניתן להתחיל במשימת קניית דירה:

נחלק משימה זו לשלשה חלקים:

  1. החלטה על מהות קניית הדירה:
  2. החלטה על גובה ההשקעה בקניית דירה:
  3. יציאה לחיפוש אחר הנכס המושלם עבורכם:

אין ספק שעבור אדם מן השורה הדברים יכולים להסתבך ולהתבלגן מאחר ויש כל כך הרבה משימות לעשות בו זמנית וזאת תוך ניסיון איתור הנכס ואו ההשקעה הטובה ביותר לתקציב שעומד לרשותכם. ניתן להתייחס לרכישת דירה בכל כך הרבה דרכים שחלק מרוכשי הדירות מקבלים blackout ומתקשים לתפקד. האם הקרבה להורים הכי חשובה? האם לקחת הלוואה גדולה יותר? האם לקנות דירה 3 חדרים או 4 חדרים? על מה להתפשר ועל מה להתעקש? כל הדברים הללו חייבים להתברר ועליהם חייבים להחליט עוד קודם ליציאה לאיתור הדירה וזאת כדי שתדעו מה הם גבולות הגזרה שלכם.

להלן השאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם:

  • איך לקנות דירה שערכה יעלה עם הזמן?
  • איך לקנות דירה שהכי מתאימה לצרכים שלכם?
  • איך לקנות דירה בגבולות היכולות כלכלית שלכם?
  • איך לקנות דירה בקרבה למקומות המגורים / עבודה?

הסיבה שאנו שואלים שאלות אלו היא כי יש פתרון לכל בעיה. ניתן לרכוש דירה חדשה במרחק מה מבית ההורים ואו דירה יד שניה באזור יקר יותר בסמיכות לבית ההורים. ניתן לקנות דירה בקומה ראשונה בבניין ללא מעלית או בקומה עליונה בבניין עם מעלית וכן כמובן עליכם להשוואת את הדרישות שלכם עם היכולת הכלכלית הראלית שעומדת לרשותכם כהון עצמי וכאישור עקרוני מהבנק למתן הלוואת משכנתא, אחד הנושאים החשובים ביותר שאנו מזהים אצל לקוחותינו הוא הרצון לקנות דירה בקרבה למקומות העבודה ולסביבה בה הרוכשים מכירים ושכרו נכס בעבר וזאת מאחר וההתאמה גבוהה בהרבה לרצונותיהם וכמובן הם מכירים את כל הסביבה על האוכלוסייה והשירותים שמתקבלים מהרשות המקומית.

ישנן מקרים בהם ברור באופן מובהק מה ההון שעומד לרשותכם וגובה המשכנתא המקסימלי שאתם מוכנים לקחת. מעבר לכך ברור היכן רצוי להתגורר ובמידה ואכן ביכולתכם לממן זאת אינכם צריכים יותר מידי ליווי מקצועי ואו כל עזרה לצורך העניין וביכולתכם לפעול לפי המדריכים מעלה כדי לאתר את הנכס המתאים לכם (בהתאם להערכת שווי דירה נכונה) אך במידה ושכרתם בתל אביב ולא ראלי שתוכלו לרכוש נכס באזור בו התגוררתם, תיאלצו לחפש דירה בערים ראשון לציון, חולון, בת ים, רמת גן, פתח תקווה, או כל עיר סמוכה שיכולה להתאים לצרכים שלכם וכאן כבר נתקלים בהרבה חוסר ידע ותחושת הימור ברכישה של דירה.

במידה ורוכשים דירה בסביבה לא מוכרת אנו ממליצים לשלם מעט יותר ולקחת מתווך דירות מקומי או יועץ נדל"ן מקומי שיוכל לסייע לכם לאתר את הנכס הטוב ביותר בתקציב הקיים לכם. אמנם יש עלות לשירותי תיווך / ייעוץ אך במידה והדבר יחסוך לכם עגמת נפש ובעיות עתידיות הרי שמדובר בכלי עזר מהדרגה הראשונה מאחר ואנשי מקצוע מקומיים מכירים כל רחוב ובניין באזורי הפעילות שלהם ויכולים לספר לכם פרטי מידע עסיסיים שיכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטות הקשות.

רוצים סיוע בתהליך קניית דירה? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק