שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך לחסוך בחכמה: איך חוסכים כסף בטווח הארוך על ידי השקעות נדל"ן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איך לחסוך כסף - מטבע ושטר כסף

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

גם אתם שואפים לחסוך כסף? רוצים לדעת איך לחסוך כסף בצורה חכמה? במאמר זה אנו נסביר על המורכבות בניהול חסכונות ולמה רוב ציבור החוסכים לא באמת מתקדם לשום מקום. כדי לחסוך כסף לטווח ארוך, ליציאה לגמלאות, יש להתחיל מוקדם ולפעול לפי סדר פעולות מתוכנן היטב בהתאם ליכולת האישית שלכם. להלן הדרך הטובה ביותר לחסוך הון לטווח ארוך:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך לחסוך בחכמה

אתם עובדים בעבודה אחת שנים רבות? נהנים מהכנסה יציבה ובטוחה שמאפשרת הקצאת סכומי כסף לטובת הילדים ואו לקראת פרישה לגמלאות? זה מצוין! אך, האם אנו אכן מצליחים לחסוך את המקסימום או שמה אנו מרגישים טוב כעת ונגלה בשלבים מאוחרים יותר שהחסכונות שלנו אינם מספיקים? כאשר מגלים את התשובה על שאלה זו, זה קצת מאוחר מידי לתקן. לכן, מומלץ לנסות ולהבין איך חוסכים נכון כבר בגיל צעיר ובהתאם לכך לפעול להשגת חסכונות אופטימליים.

כאשר עוסקים בחיסכון יש 2 פרמטרים חשובים שיש להכיר:

  1. גובה החיסכון החודשי מוגבל מראשיתו.
  2. ערך הכסף הולך ונשחק עם השנים.

גם מי שמצליח להפריש סכום ניכר מהכנסתו לטובת חיסכון, אינו יכול להפריש את מרבית הכנסתו. בפועל, רוב החוסכים מצליחים להקצות סכומים שנעים בין 5%-10% מערך הכנסתם לטובת חיסכון. כאשר רבים כלל אינם מגיעים לאפשרות חיסכון בכלל.. אלו שכן הצליחו לחסוך כסף מידי חודש, נדרשים להתמודד עם שחיקת ערך הכסף (אינפלציה) שניתן לחוש במידה ועוקבים אחר מדד המחירים לצרכן.

אז מה עושים? איך משדרגים את החיסכון לרווחיות אופטימלית בטווח הארוך?!

מדריך לחיסכון בעזרת השקעות נדל"ן

כדי להגיע לתוצאות טובות ככל הניתן, עלינו לבחון מה גדולים וחזקים מאיתנו עושים עם הכסף שלהם. ניתן לבחון 2 אוכלוסיות עיקריות:

  1. גופי ביטוח / גופי פיננסים / גופי השקעות.
  2. בעלי עסקים עצמאיים שזוכים להצלחה.

נבחן את חברות הביטוח לדוגמה. חברות אלו גובות סכומי עתק ונדרשות להחזיר כספים רק במידה וישנה תביעה מוצדקת. כדי להעניק את השירות, על חברות אלו לחסוך את הכסף ולהחזירו לתובע בעת הצורך. אך חברות אלו יפסידו כסף במידה וישמרו על הונם בערך כספי. לכן, הן משקיעות את כספן באפיקי השקעה שונים כדוגמת שוק ההון ושוק הנדל"ן ושומרות רק חלק קטן מהכסף בנזילות למענה על תביעות מידיות כאשר יתר הכסף מציג תשואה ומעשיר את קופת החברה.

נבחן את העצמאים לדוגמה. עצמאים אינם זכאים לקרן פנסיה, קרן השתלמות, דמי אבטלה ועוד. עוסקים פרטיים אלו חייבים לדאוג לעתידם כבר מיומם הראשון בעבודה. זוהי משימה לא פשוטה בכלל אך רבים פועלים בכדי להבטיח את עתידם גם לאחר פרישה לגמלאות. בשונה מחברות גדולות, הם אינם יכולים להרשות לעצמם להשקיע את כספם באפיקים ארוכי טווח עם דיבידנד נמוך. במקום זאת, הם בוחרים להשקיע את הרווחים הגבוהים מפעילותם העסקית בנכסים מהם ניתן לקבל תשואה שוטפת מידי חודש שתשמש אותם בבוא העת גם כמקור הכנסה יציב ובטוח לאחר פרישה.

אז איך לחסוך כסף בטווח הארוך?

לאחר שאנו יודעים איך פועלים הגדולים והקטנים, לאחר שאנו מבינים את הלוגיקה שעומדת מאחורי פעולות השקעה כחלק מתכנית חיסכון, הרי שעלינו לבחור את אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורנו. אפיק זה יתבסס על 3 קריטריונים עיקריים:

  1. גובה ההון שנחסך ומיועד לחיסכון ארוך טווח.
  2. מקור הכנסתנו ורמת יציבותו בטווח הארוך.
  3. גילנו ומצב בריאותנו (עדכון השקעה מעת לעת).
גובה ההון לחיסכון:

ישנם חוסכים שמרוויחים מידי חודש סכומים גדולים, אחרים מרוויחים סכומים נמוכים. ככל שאנו יכולים לחסוך יותר כסף מידי חודש, כך כדאי לנו להשקיע את כספינו במגוון רחב יותר של אפיקי השקעה. במידה מסוימת, עלינו לפעול כמו החברות הגדולות ולפזר את החסכונות שלנו במספר נישות שונות בכדי לגדר השקעות מסוכנות בעזרת השקעות בטוחות למדי בטווח הרצוי.

מקור הכנסה / יציבות:

חיסכון נועד לענות על צרכים שונים בעתיד. לפעמים, עולים צרכים פתאומיים שמחייבים פתיחת תיק חסכונות באופן מידי. כך לדוגמה, אירוע בריאותי, אירוע משפחתי, תקופת אבטלה ועוד.. ככל שיש לנו מקורות הכנסה יציבים יותר, כך ביכולתנו להשקיע את החסכונות באפיקים ארוכי טווח ובעלי פוטנציאל גבוהה יותר להשבחה משמעותית. אך יש לקחת נושא זה ברצינות רבה.

גיל / קו בריאות:

במידה ואנו צעירים וחסרי מנוח, במידה ויש בכוונתנו לחסוך לטווח ארוך, הרי שאין סיבה לא לקחת סיכונים גבוהים יותר ולהשקיע באפיקים שמחייבים סבלנות רבה ועצבי ברזל. לעומת זאת, במידה ואנו מבוגרים ומתקרבים לפרישה, הרי שנעדיף להשקיע את הונינו באפיקים סולידיים ובטוחים בהם אנו נוטלים סיכון מינימלי ונהנים מתשואה מידית כבר מהיום הראשון.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך לחסוך והשקעות נדל"ן:

רבים משקיעים את כספם בשוק ההון. אך, שוק ההון תנודתי מאוד ומפחיד מאוד את אלו שעבדו קשה בכדי לבנות תיק חיסכון מרשים עם השנים. לעומת זאת, השקעות נדל"ן מבטיח יציבות ושקט נפשי שמורכב משני פרמטרים חזקים מאוד:

  1. נתוני עבר מרשימים – עליות מתמשכות בערך הנכסים.
  2. תשואה תזרימית – דמי שכירות פטורים ממס (עד 5,010 ש"ח) מידי חודש.

כלומר, במידה ואנו שואפים להבטיח יציבות בחיינו, במידה ואנו חוסכים לקראת פרישה, הרי ששילוב של קצבת זקנה, קרן פנסיה ממקום העבודה (במידה ויש) יחד עם הכנסות מהשכרת נכסים צפויות לאפשר המשכיות לרמת החיים אליה התרגלתם בעודכם עובדים בעבודה קבועה וסדירה.

במידה ואתם רוצים לבחון חיסכון בעזרת השקעות נדל"ן, השאירו פרטים והתייעצו עמנו..

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל