שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך לחסוך כסף?: איפה יש שכירות זולה או מגורים חינם?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איך לחסוך כסף?

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך לחסוך כסף? שאלה קלה עליה יש מגוון תשובות קשות לעיכול. חיסכון כספי מתייחס לרוב למצב בו אנו עושים וויתור כלשהו על דבר שאנו אוהבים או רוצים לעשות וזאת על מנת לשמור מעט יותר בכיס. לפעמים חיסכון של כסף תהיה לקנות מוצר באיכות ירודה, לפעמים חיסכון תהיה לנסוע באוטובוס במקום ברכב ולפעמים רק לפעמים יש מבצעים אמיתיים אם כי לא במדינה שלנו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כאשר אנו מחפשים איך לחסוך כסף לרוב לא נסתכל אל תוך הבית פנימה אלא כמה שיותר החוצה וזאת מאחר ומאוד קשה להתפשר על מקום המגורים, הרכב בה אנו נוהגים והלבוש בו מיתגנו את עצמנו. היכולת לוותר על מעמד, על פוזה, שמורה למטי מעט וגם הם מתקשים בכך עד מאוד. אך חייבים לזכור שהחיסכון הגדול ביותר נעשה תוך ויתורים קשים שנעשים דווקא במקומות אליהם אנו חוששים להגיע כאשר בראש ובראשונה נמצאת דירת המגורים.

איך לחסוך כסף בשכירות?

חייבים להודות בדברים, לחסוך כסף במגורים זו בעיה קשה שהרי הורגלנו לרמת חיים גבוהה בה יש הכל. מעבר לעובדה שאנו רוצים לגור בסמוך לעבודה היכן שיקר מאוד אנו גם חייבים לרכוש את המוצרים הטובים ביותר כדי לרהט את הבית וכן הלאה. ולכן, כאשר שואלים איך לחסוך כסף בהוצאות על מגורים מדובר בשלב מתקדם מאוד בתהליך ההבנה שיש לנו צורך מידי לחיסכון משמעותי. לרוב בהקשר לתכניות עתידיות.

לחסוך בהוצאות כמשפחה

למרות הרצון הטוב יש מעט מאוד פתרונות לחיסכון במגורים עבור משפחות מאחר ויש לרצות את בת הזוג והילדים וכמובן לספק להם את מלוא הצרכים שלהם. אך בכל זאת חיפשנו כמה פתרונות יצירתיים שיאפשרו חיסכון משמעותי יותר עבור משפחה שרוצה לחסוך לטובת הון עצמי למשכנתא או לסגירת חובות שהצטברו עם השנים:

לעבוד בפנימייה / כפר נוער אינו דבר פשוט אך לפעמים מתגמל מאוד! מדובר במיקום עבודה מרוחק מן העיר ולרוב מחייב רילוקיישן למתחמי כפר הנוער או הפנימייה כחלק מתנאי הקבלה לעבודה. יש מגוון תחומי עבודה בבתי ספר ומוסדות מיוחדים שיכולים להתאים לכמעט כל אחד ולספק לכם מטרייה משמעותית בה אתם מכוסים בכמעט כל דבר אפשרי.

  • מגורים חינם – כפר הנוער מספק דירות לאנשי הצוות שנדרשים גם בלילות.
  • תחבורה נוחה – לפעמים יש רכב השייך למוסד אותו ניתן להשאיל לנסיעות פרטיות.
  • אוכל חינם – ניתן לאכול יחד עם התלמידים / צוות ההוראה ומשפחתם בחדר האוכל.
  • עלויות מחיה זולות – שכחו מארנונה, גז, חשמל, מים ועוד עליהם תשלמו מעט מאוד כסף.
  • ההכנסה מעבודה במקומות אלו אינה רעה בכלל בגלל הוויתור שנדרש מכם.

גם אם נודה בזה שמדובר בחוויה שלא מתאימה לכולם, יש אנשים שפשוט יתאהבו באווירה, במיקום ויחליטו שחלום הדירה מיותר עבורם ביחס לעבודה עם הנוער אך זו כמובן לא הסיבה שהגענו לעבוד במקום. חשוב להבין שמספיק שאחד מבני הזוג עובד במקום כדי שיהיה ניתן ליהנות מגב חזק בו ההוצאות החודשיות מצטמקות משמעותית ומאפשרות לחסוך כסף גם עם משכורת נמוכה יותר מזו שהורגלתם אליה בעיר הגדולה.

מגורים במכולה לא תתאים למרבית האוכלוסייה. ולא, לא בגלל שמכולה (יביל / קראוואן) אינה נוחה אלא פשוט בגלל שתדמיתית הדבר קשה לעיכול. היכן מניחים מכולה?, מה יגידו החברים?, ועוד אין ספור שאלות שעולות בראשינו. ולמרות זאת אם מתגברים על החששות יש מכולות שמותאמות למגורים ומרגישות בדיוק כמו בית קרקע למגורים. שכירות של מכולה למגורים תעלה לכם שליש מהסכום אותו אתם משלמים כיום.

ישנם יישובים שלמים שגרים במכולות ונהנים מרמת חיים לא פחות טובה אך עם חיסכון משמעותי. עיקר הפעילות של המכולות קיימת בערי יהודה ושמרון ביישובי המתיישבים היהודיים ולאחרונה גם אצל הבדויים. מכולות אלו ניידות ומאפשרות לעבור דירה / יעד בקלות רבה יחסית כך שהם רואים בכלי מגורים זה כפתרון האידאלי עבורם. נכון, כנראה שלא תרצו להתגורר בראש גבעה במיוחד אם אתם לא שייכים לזרם הציוני דתי אך במידה ויש להוריכם גינה מספקת זו בהחלט אופציה שניתן לקחת בחשבון…

לחסוך בהוצאות כסטודנט / רווק

השאלה איך לחסוך כסף? משמעותית עוד יותר אצל סטודנטים ורווקים שעובדים קשה למחייתם אך לא רואים איך הם צפויים לעמוד בהוצאות הגבוהות שהחיים הללו מזמנים לנו. גם העבודה הקשה מתגמלת כיום בכמה אלפי שקלים בודדים ואתם משלמים בעיקר שכירות ואוכל ובקושי נשאר כסף לבילויים. הסטודנטים שיודעים לחסוך ימעטו בבילויים אך בהוצאות היום יום אין מענה ישיר שיאפשר לצבור סכום כסף משמעותי בצד.

ולמרות זאת ישנם פתרונות חדשים שיש לבחון מקרוב מאחר ומדובר בהזדמנויות משתלמות במיוחד! כל אזור שונה מזו האחרת ולכן צירפנו כמה דוגמאות לפתרונות מגורים חינם או מגורים בשכירות זולה במיוחד כמובן שחלקם מחייבים ויתורים לא קלים אך.

כפרי סטודנטים שמוקמים בחבלי ארץ מרוחקים בנגב ובגליל מאפשרים לשלב חיסכון עם מלגות לימודים. סטודנטים מביאים ציונות ודוחפים קדימה את הסביבה כולה עם פעילות חברתית ומצד שני זוכים לחיסכון כלכלי משמעותי בהוצאות על מגורים מאחר ועלויות המגורים זולות לפעמים עד גיחוך ויתרה מזאת ניתן לקבל מלגות של 10,000 ש"ח לשנה דבר שבהחלט יכול לעזור בהוצאות על נסיעות ואוכל.

יש יתרון נוסף בכפר סטודנטים שנמצא מעבר לחיסכון הכלכלי וזו האווירה המיוחדת והקסומה בה אתם מתקיימים יחד עם סטודנטים נוספים בחיבור ישיר לטבע ונהנים משנות הרווקות עד תום. נכון, לא כל אדם ימצא את מקומו בכפר נידח הרחק מהעיר ובאמת מדובר על וויתור גדול מידי אך אם אתם רואים את עצמכם מתחברים לסביבה ולטבע הרי לכם דרך מצוינת לחסוך כסף!.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מגורים עם קשישים יכול להתאפשר באופן טבעי או על ידי פרויקטים ממשלתיים. כיום הקשישים חיים שנים רבות ובהחלט יותר מבעבר ובעוד חלקם שורדים שנים רבות חבריהם נעלמים בזה אחר זה כאשר משאירים את הקשישים שחיים ללא חברים וללא עשייה במגורים בבדידות וללא דאגה. ישנם משפחות אשר מפרסמות שהם מחפשים שוכר שיגור עם הסבא או הסבתא ויארח לו או לה חברה ובתמורה ייהנה ממגורים בזול או אף בחינם

"פרויקט כאן גרים" של משרד הבינוי והשיכון נועד לתפוס את החבל בשני קצותיו: הראשונה לסייע לקשישים להתגורר בגפם בדירות משלהם ללא תלות יתר במשרדי רווחה ובעזרת עובדים זרים כך ששומרים על כבודם. ואילו על בעיית המגורים שנוצרה עבור הצעירים שנהנים ממגורים בחינם בפרויקט.

בפרויקט כאן גרים סטודנטים צעירים בוחרים להתגורר יחד עם אדם מבוגר אשר נדרש לחברה / סיוע קל ומחזיק בדירה שבבעלותו. הסטודנט מקבל חדר שינה בדירה ומתחייב ללון בו לפחות שלשה לילות בשבוע ובתמורה למעט השתתפות עצמית של 250 ש"ח בחודש אינו משלם שכירות כלל. יתרה מזאת, הסטודנט זכאי למגלה על סך 8,000 ש"ח בכל שנת לימודים. כך ניתן לגור בדירה בקרבה למקום העבודה או האוניברסיטה מבלי לפשוט את הרגל ותוך עשיית טוב לקשיש אהוב.

בתים של תושבי חוץ שעומדים ריקים בכל השנה ניתן למצוא בעיקר בירושלים ובתל אביב. דירות אלו מעלות אבק ובעליהם משלמים כסף רב לחברות לניהול מבנים. בעלי בתים אלו חוזרים לביקור בישראל פעם או פעמיים בשנה כאשר הביקורים הללו לרוב בחגי ישראל בזמנים בהם אין לימודים בהכרח.

חלק מתושבי החוץ מחפשים אדם צעיר / רווק או סטודנט שישמור להם על הבית. כדי להגיע לאותם בעלי בתים יש להיות אקטיביים ולהציע את השירות. אתם תגורו בדירה (משופצת ומרוהטת כהלכה) ותדאגו לתקן, לסדר, לנקות וכל מה שנדרש ובתמורה תנהלו עבור בעל הבית את כלל הדרישות. במקרים מסוימים יהיה בין הצדדים חוזה שכירות בו יש מגבלות על השימוש בנכס כך שלא יעשו מסיבות או אירוח מכל סוג שהוא בדירה.

דירות שותפים הן אחלה דרך לחסוך כסף. לא רק שההוצאות נחתכות מידית אלא גם נהנים מאווירה חיונית וצעירה שמתאימה לגיל הסטודנטים. דירת שותפים לא חייבת להיות דווקא עם אנשים שאתם כלל לא מכירים אלא גם יכולה להיות עם בת זוג / חברה אשר גם היא מעוניינת לחסוך בהוצאות על מגורים.

חוזה שכירות לדירת שותפים חייבת לכלול מגוון סעיפים שקובעים מי הוא השוכר האחראי, מה הם התקנות בדירת המגורים ועוד מגוון נושאים שמחייבים ליבון לפני כניסה לדירה. ולמרות זאת מדובר בפתרון הטוב ביותר בו אתם זוכים לדירה במחיר מוזל יחד עם אווירה טובה וצעירה וזאת מבלי לאבד את הכבוד העצמי בדירה מיושנת או בדירה קפואה בה אין לכם זכות לגעת בשום דבר.

נכון הדאגה איך לחסוך כסף אינה פשוטה וכפי שפתחנו מלווה בוויתורים קשים אבל הוויתור על פרטיות, דירה משלכם היא אולי אחת הקשות ביותר ולכן מדובר במאמץ לא קל אך כמו כל דבר אחר בחיים גם לזה מתרגלים, בהצלחה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק