שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך בוחרים קרן או חברת השקעות לעסקאות נדל"ן בחו"ל?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

איך בוחרים קרן או חברת השקעות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בישראל פועלות מספר רב של חברות וקרנות השקעה בנדל"ן. כלל הגופים הללו מצהירים על כך שהם מביאים את הנכסים החמים ביותר והמומלצים ביותר להשקעה. בפועל, מרבית הקרנות והחברות פועלות בצורה דומה ואין לחברות וקרנות המתמחות בנדל"ן עדיפות כזו או אחרת על האחרות מלבד החומר האנושי שמתפעל אותה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך בוחרים קרן או חברה להשקעות נדל"ן?

אז יש לכם סכום כסף להשקעה, סכום שיכול לנוע מ-100,000 ש"ח ועד למיליוני שקלים רבים. בוודאי שמעתם על האפשרות להשקיע מעבר לים במגוון פרויקטים והזדמנויות באמצעות חברות תיווך וקרנות נדל"ן. במאמר זה אנו מנתחים את האופן בו אנו נבחר את הגוף שינהל את כספינו.

כדי לסייע לכם להבדיל בין החברות והקרנות השונים, נסביר לכם מעט על השיטה:

חברות תיווך וקרנות נדל"ן לומדות להכיר יזמים מקומיים בארצות הברית ובאירופה, הגופים הללו משתתפים כגורם מממן וכשותפים לפרויקטים שנבנים על ידי אותם יזמים זרים שאמינים בעיני הקרנות והחברות. מבחינת הקרן, אין ניהול של עבודות בשטח, אין תכנון ואו התנהלות מול הרשויות, אין שום פעילות מלבד תיווך בין המשקיעים הקטנים והגדולים ובין היזמים שנדרשים להון בכדי לקדם את הרעיונות השאפתניים שלהם. כל עוד היזם מביא תוצאות, הדברים עובדים מצוין. אך, כאשר היזם הזר עושה טעות ומפשל, הרי שכספם של המשקיעים בסכנה.

כלומר, זהו התהליך:

 1. איתור יזמים אמינים בארצות הברית ואירופה.
 2. ניהול משא ומתן על שותפות ומימון הפרויקט.
 3. השגת משקיעים מקומיים בישראל לטובת הפרויקט.
 4. מימון ובניית הפרויקט על ידי היזם והכסף הישראלי.
 5. גזירת רווחים בעת גמר הפרויקט ושיווקו / השכרתו.

כאשר כולם פועלים בשיטה די דומה, איך בוחרים את הקרן או החברה שתנהל את כספיכם?

אופן בחירת קרן השקעות / חברת השקעות:

כאשר מקבלים החלטה על השקעה בנדל"ן באמצעות חברה מתווכת, הרי שעלינו להשקיע את מלוא המשאבים במחקר אודות מייסדי החברה ומנהליו (או מייסדי הקרן ומנהליו). יש משמעות אדירה לאופיים ויושרם של מנהלי הגוף בו תשקיעו את כספיכם. מומלץ להשקיע כסף בגופים בהם ברור לכולם מי הם מנהלי החברה ואיך הם מתנהלים על פני שנים רבות.

רק לאחר שבדקנו את מנהלי החברה או הקרן, נבדוק גם את הנושאים הבאים:

 • מיקום הפרויקט בו אנו משקיעים.
 • סוג הנכסים בהם אנו משקיעים.
 • ביטוחים / הגנה משפטית בפרויקט.
 • תשואה צפויה מפרויקטים קודמים.
 • ועוד..

אבל איך בודקים את אותם מנהלי גופים?

יש שני סוגי קרנות וחברות:

 1. גופים בהם המנהלים מוכרים ומתגאים בעבודתם.
 2. גופים בהם המנהלים נסתרים מעין ולא מוכרים בציבור.

אנו נרצה להשקיע את כספינו בגופים בהם הבעלים מוכר וגאה בעבודתו. כן, נחפש את אותם מנהלים שיש להם מה להפסיד במידה ואתם תיפגעו כתוצאה מרשלנות ואו כל הונאה בכספכם. מעבר לכך, לעובדה שהמנהלים גלויים ומוכרים יש להם אחריות אישית לדאוג שהלקוחות יהיו מרוצים מאחר והמוניטין האישי שלכם נמצא על השולחן.

לאחר שזיהינו את אותם מנהלים, חשוב לבדוק שהם נגישים לכם. כלומר, העובדה שיש שם נוצץ בראש הפרמידה, אינה אומרת שהוא בהכרח מנהל את הקרן ואו מתפעל את העסקים בעצמו. במידה ואנו משקיעים על סמך האמונה באדם, נרצה שאותו אדם יהיה אכן מעורב בפעילות ולא רק שם יפה שעוזר להשיג משקיעים נוספים. כלומר, בקשו פגישה עם מייסד הקרן ואו עם מנהלים בכירים אחרים בכדי להבין מה רמת פעילותם בשוטף.

לבסוף, הכי חשוב לקבל המלצות מעמיתי קרן ואו משקיעים בחברה על שביעות רצונם על פני שנים רבות. משקיעים וותיקים יכולים לשפוך אור על כדאיות ההשקעה על ידי כך שהם יספרו על תהליכים ועל אופן ניהול הגוף לאורך זמן. במידה והגוף מציע לכם לדבר עם לקוחות מרוצים, בקשו לקבל פרטים של לקוחות הנמצאים בחברה או בקרן למעלה מחמש שנים כך שתוכלו לסמוך על חוות דעתם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

לסיכום,

רוצים להשקיע סכומי כסף גדולים? אתם מבינים שלא כל הנוצץ זהב? בעולם השקעות הנדל"ן ובהשקעות נדל"ן בחו"ל בפרט יש הרבה שרלטנים שימצאו דרכים ללבכם ובסוף גם לכיסכם. חשוב מאוד לעשות שיעורי בית לפני שמפקידים סכומי כסף בידיים של אנשים זרים עליהם אסור לסמוך.

במידה ואתם בדרך לבצע השקעה, אנו ממליצים לכם לעצור, לחכות מעט ולפנות אלינו בכדי לקבל ייעוץ השקעות ראשוני חינם. בכך, אנו יכולים להציל אתכם מפני טעויות חמורות ואף להציג לכם אלטרנטיבות טובות ומתאימות יותר ליכולת האישית שלכם. פנו אלינו להתייעצות, השאירו פרטים!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק