סדרות מחיר למשתכן: מה ההבדל בין סדרה א' וסדרה ב' במחיר למשתכן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

סדרות מחיר למשתכן - דיור למשתכן
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

סדרות מחיר למשתכן צפוי להסדיר במעט את הבלגן השורר בכל הקשור לפרויקטים של מחיר למשתכן. בעוד, רבים נרשמים בכל יום ומנפיקים תעודת זכאות. עם כל יום שעובר ההתנפלות על ההגרלות הופכת לגדולה יותר וסיכויי הזכייה בחלק מההגרלות כל כך נמוכות שיש יותר ויותר אנשים שבוחרים להשוואת את מחיר למשתכן להגרלות הלוטו (פיס). כלומר, שולחים טופס אך לא באמת בונים על זה.. שר האוצר משה כחלון רוצה לקבע את המצב הקיים ולהעניק לבעלי תעודת הזכאות תקווה אמיתית שניתן להסתמך עליה.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

סדרות מחיר למשתכן

משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים כעת שכבר בקרוב התנאים להשתתפות במחיר למשתכן צפויים להשתנות. כלומר, כבר בקרוב נוכל לראות דרגות שונות של זכאים ועל כך במאמר זה:

שימו לב לדקויות:

 • תנאי הזכאות למחיר למשתכן – תנאי הזכאות צפויים להישאר זהים לכיום.
 • תנאי ההשתתפות במחיר למשתכן – התנאים צפויים להשתנות כמובא בכתבה זו.

כלומר, כל מחוסרי הדיור יהיו זכאים להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן ללא הבדלי דת גזע ומין וללא הקשר למספר ילדים כך שהשוויוניות בזכאות נשארת זהה אך סיכויי הזכייה, הן דווקא צפויים להשתנות כבר בקרוב ולהשפיע באופן דרמטי על הביקושים הגדולים בהגרלות הרבות בכל רחבי הארץ.

השינוי צפוי להיות כך:

 • סדרה א' במחיר למשתכן (דור א') – כל מי שמחזיק בתעודת זכאות עד 13.09.2016 ואו עד 60,000 המחזיקים הראשונים.
 • סדרה ב' במחיר למשתכן (דור ב') – כל מי שינפיק תעודת זכאות החל מ- 13.09.2016 ואו מ- 60,001 המחזיקים הראשונים.

כלומר, יהיו שני סדרות של משתתפים במחיר למשתכן. הראשונה בעלת תנאי זכאות טובים יותר. לעומתם, כל יתר הנרשמים שיירשמו בעתיד יזכו לסיכויי זכייה מופחתים לעת עתה ובעצם לעדיפות משנית בלבד. בצורה זו שר האוצר מנסה להשיג מספר יעדים:

 1. הגדלת מספר מחזיקי תעודת זכאות (עומד כיום על 53,000 בלבד).
 2. הגדלת סיכויי הזכייה של מחזיקי תעודת זכאות להישארותם במשחק.
 3. לגרום לזכאים להשתתף רק בהגרלות שבהם ירצו להתגורר בפועל.

הסתבכתם? להלן הסבר מפורט מעט יותר:

מה ההבדל בין סדרה א' וסדרה ב' במחיר למשתכן?

משרד האוצר מתקשה להבטיח לזכאים שהם אכן יזכו בדירה מאחר ויש כל כך הרבה זכאים שמשתתפים בכל ההגרלות בו זמנית ובעצם יוצרים תחושה שהסיכוי לזכייה דומה לפיס. בדיוק לשם כך מנסים לקבע לפחות את 60,000 הזכאים הראשונים ולהבטיח להם במידה רבה סיכויים מוגדלים לזכייה:

סדרה א' במחיר למשתכן (דור א')

כל מי שינפיק תעודת זכאות מחיר למשתכן ואו מחזיק בתעודת זכאות מחיר למשתכן עד 13.09.2016 ואו כל עוד נרשם בתוך 60,000 הנרשמים הראשונים, צפוי להיות מוגדר דור א'. המשמעות של שיוך לדור א' צפוי לבוא לידי ביטוי כך:

 • המשתייכים לסדרה א' ייהנו מ"שדרוג" תנאי ההשתתפות בהגרלות.
 • המשתייכים לסדרה א' ייהנו מהבטחה מוגבלת לזכייה בהגרלה מתאימה.

הישארות בסדרה א' מוגבלת ומותנת במספר פרמטרים:

 • על המשתתפים בסדרה א' להשתתף בהגרלה אחת לפחות בשנת 2016!.
 • במידה ומשתתף זכה בהגרלות, ביכולתו לוותר עד פעמיים לאחר מכן יועבר לסדרה ב'.
סדרה ב' במחיר למשתכן (דור ב')

כל מי שינפיק תעודת זכאות מחיר למשתכן החל מהתאריך 13.09.2016 ואו כל מי שנרשם לאחר ה- 60,000 הנרשמים הראשונים, צפוי להיות מוגדר דור ב'. המשמעות של שיוך לדור ב' צפוי לבוא לידי ביטוי כך:

 • המשתייכים לסדרה ב' ייהנו מתנאים מוגבלים כפי שנהוג כבר כיום.
 • המשתייכים לסדרה ב' לא יוכלו להיות בטוחים בזכייה עתידית בדירה.

כלומר, במידה והמדינה תעמוד בהתחייבויותיה לציבור, היא צפויה לבנות לא פחות מ-100,000 דירות. מה שמבטיח ל-60,000 חברי סדרה א' של מחיר למשתכן סיכויי זכייה גבוהים במיוחד. יתרה מזאת, מאחר והמשתייכים לדור א' לא ירצו לוותר על זכאותם ולעבור לדור ב', הרי שהם ישתתפו אך ורק בפרויקטים רלוונטיים בהם ירצו להתגורר בסופו של דבר וכך בעצם מקטינים את רמת היחס בין משתתפים בהגרלה לזוכים בפועל.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

לסיכום, חשוב מאוד להבין שמדובר במהלך חד פעמי שצפוי להשפיע באופן דרמטי על סיכויי הזכייה של רבים. במידה ואכן תשתייכו לסדרה א' הרי שאולי תיאלצו לחכות זמן מה, אך בסופו של דבר תזכו בדירה משלכם במחיר מוזל. לעומת זאת במידה ותירשמו לאחר מכן, אף אחד לא מבטיח לכם שאכן תזכו בדירה ותידרשו למזל גדול יותר.

המשמעות של מהלך זה היא כמובן להפסיק לשווק רק דירות במסגרת מחיר למשתכן ולחזור להציע דירות למשפרי דיור ולמשקיעים בכדי לאזן את השוק ולשמור על היצע דירות גדול במיוחד בעבור כל הציבור ולא רק בעבור מחוסרי הדיור ולכן יש לראות זאת כהזדמנות אחרונה. מהרו להירשם!

רוצים ליווי של עורך דין המתמחה במחיר למשתכן לאורך ההשתתפות בהגרלות ורכישת הדירה? השאירו פרטים ונשמח לעזור לכם!:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: