שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

זכות לדירה במחיר למשתכן: 50,000 דירות יוגרלו כשוברים לזכאי מחיר למשתכן!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

זכות לדירה במחיר למשתכן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

זכות לדירה במחיר למשתכן הנו אפיק נוסף וחדש ששר האוצר משה כחלון מעוניין לדחוף קדימה. לאחר שפרויקט מחיר למשתכן כבר מתקדם במהירות, כעת שוקלים במשרד האוצר את האפשרות להבטיח לכ-50,000 בעלי תעודת זכאות למחיר למשתכן "שובר לדירה". כלומר, המדינה תעניק לזוגות צעירים ורווקים בני 35 ומעלה אשר נחשבים כמחוסרי דיור הבטחה לדירה מוזלת במיקום ובמחיר ידוע מראש.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

זכות לדירה במחיר למשתכן

לראשונה נבחנת האפשרות שכבר אחרי החגים יוצעו לעשרות אלפי זוגות צעירים שוברים לדירה. כן. כן.. ממש כך, קופונים לרכישת דירה בסבסוד המדינה. לא רק שהזוכים בשוברים אלו יזכו לדירה מוזלת, הם אף ידעו את המיקום המדויק של הדירה אותה הם צפויים לקבל. במילים אחרות, בעלי תעודת זכאות בתוקף יוכלו להירשם להגרלה ענקית בה יחולקו 50,000 שוברי "זכות לדירה" אשר תגרום למספר שיא של מבקשי דירות להפסיק את התהליך לחיפוש דירה באופן מידי לאחר שהובטח להם דירה מוזלת כאשר המשמעות תהיה הורדה משמעותית בביקושים לדירות בטווח המידי דבר שיכריח את הקבלנים והיזמים הפרטיים למכור את מרכולתם במחיר נמוך יותר.

זכות לדירה – הגרלת ענק לדירות מחיר למשתכן

שר האוצר משה כחלון נמצא תחת לחץ גדול ממדים וזאת מאחר ולמרות שפרויקט מחיר למשתכן צפוי לכלול לא פחות מ-100,000 יחידות דיור שישווקו עד סוף שנת 2017, בפועל שווקו אלפי דירות בודדים וכיום סיכויי הזכייה בהגרלות מחיר למשתכן עומד על אחוזים בודדים במקרים הטובים וחלקיקי אחוזים במקרים הגרועים דבר שגורם לצעירים רבים לוותר על החלום לדירה מוזלת ולצאת לרכישת דירה בשוק החופשי והיקר. החשש הוא שעצם העובדה שיש חוסר וודאות בידי הציבור גורמת לכך ששוק הנדל"ן נהנה מביקושים גדולים מידי וכך בעצם למרות תכניות רבות מחירי הדירות עדיין ממשיכים לעלות וזאת בניגוד להבטחת הבחירות של השר.

באוצר מקווים שבמידה ותהיה הגרלה מסיבית של כלל בעלי הזכאות (נכון לאוגוסט 2016 הנפיקו רק 50,000 תעודות זכאות..) הביקושים בשוק הנדל"ן יצנחו וכפי שכל בר דעת יודע, כאשר ההיצע גדול מהביקוש הרי שמחירים חייבים לרדת. אמנם לבנות את אותן דירות בתוך מספר חודשים אף אחד לא יכול לעשות, אך להתחייב לצעירים לדירה במחיר מוזל מראש בהחלט ניתן וכך בעצם תוצאות הפרויקטים במחיר למשתכן יבואו לידי ביטוי בהקדם האפשרי ויזעזעו את השוק בצורה מהירה ומידית.

איך ההגרלה על זכות לדירה תיראה:

  1. ההגרלה תיפתח רק לבעלי תעודת זכאות מחיר למשתכן בתוקף!.
  2. 50,000 הזוכים המאושרים שיעלו בגורל יקבלו "אישור זכאות לדירה".
  3. רק! הזוכים יוכלו להשתתף בהגרלות שעתידות להיפתח בעתיד.
  4. הזוכים ימתינו עד שיעלו בגורל השני ויקבלו את המפתח לדירה בפועל.

כלל הזוכים ידעו שמגיע להם דירה מסובסדת מהמדינה. הם יוכלו להשתתף בהגרלות במיקומים המועדפים עליהם בלבד עד שהם יזכו בהגרלה וזאת מתוך ידיעה שביכולתם להמתין אף שנים מספר מאחר וזכותם עומדת להם ולבסוף המדינה תהיה חייבת לאפשר להם לזכות בדירה מוזלת במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.

המורכבויות ביזמת זכות לדירה:

כמו כל תכנית ממשלתית, גם תכנית זו אינה חפה מבעיות וחששות ויש לא מעט סימני שאלה לגבי הנכונות של מהלך זה כאשר הבולטות שבהן:

  • האם שוק הנדל"ן והמשק כולו יוכלו להתמודד עם זעזוע כה משמעותי?!
  • האם ניתן להבטיח למחזיקי "זכות לדירה" דירה בתקציב ידוע מראש?
  • האם ניתן להבטיח למחזיקי "זכות לדירה" דירה במידה מתאימה לצרכים שלהם?
  • האם זכאות זו לדירה מוגבלת בזמן / מוגבלת בממשלה הנוכחית?
  • ועוד..

ישנם מספר רב של סימני שאלה. מעבר לשאלות המוצגות מעלה חייבים להבין שמשרד האוצר בעצם מנסה לצבוע את הזכאים בזכאות מידית כך שיוכל להיערך לסבב הגרלות נוסף וכך בעצם לעמוד את הצרכים של הציבור ולא "סתם" להציע הנחות באופן גלובלי ויקר. יהיו 50,000 זכאים מאושרים שיזכו לחתום על קניית דירה בטווח הזמן של השנתיים הקרובות כאשר לאחר מכן במידת הצורך תיפתח הגרלה נוספת.

אנו ממליצים להמשיך ולעקוב ולבחון האם יזמה זו תצא לפועל בסופו של דבר ואיך מבצעים זאת ברמה המשפטית לאחר שהמדינה התחייבה לשוויון זכויות בין כלל מחזיקי תעודות הזכאות ללא התניה בהגרלות ביניים אך בהחלט מדובר במהלך שיעזור לאוכלוסיה רחבה להבין שאכן, חלום הדירה יכול להפוך בפועל למציאות!

רוצים ליווי של עורך דין המתמחה במחיר למשתכן? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק