שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הלוואת משכנתא: מהי הלוואת משכנתא ומתי כדאי לקחת הלוואה זו?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

הלוואת משכנתא - משכנתא לקניית דירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

רוצים הלוואת משכנתא? לא ממש מבינים מה זה אומר ומה ההשלכות של הלוואת משכנתא? מאמר זה יעשה עבורכם מעט סדר בדברים רגע לפני שאתם נכנסים לשותפות ארוכת שנים עם הבנק שכידוע אינו חבר שלנו אלא עסק כלכלי המתבסס עלינו, הלקוחות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הלוואת משכנתא

כדי לעשות סדר בנושא הלוואת משכנתא, חילקנו את המאמר לחמישה חלקים שצפויים לענות על השאלות החשובות ביותר בעניין זה:

 1. מה זה משכנתא?
 2. מתי כדאי לקחת משכנתא?
 3. מתי לוקחים משכנתא?
 4. אילו סוגי משכנתאות ניתן לקבל?
 5. האם להיעזר ביועץ משכנתאות?

מהי הלוואת משכנתא ומתי כדאי לקחת הלוואה זו?

מוכנים? בואו נעבור כעת שאלה שאלה!

מה זה הלוואת משכנתא?

משכנתא, הנה הלוואה שאנו הלווים נוטלים מן הבנק. הלוואה זו מוענקת לנו שלא מטוב לב אלא מרצון של הבנק להרוויח כסף על ידי גביית ריבית (תשלום) על ההלוואה. הלוואת משכנתא, בשונה מהלוואה רגילה שניטלת לרוב בסכומים קטנים תהיה במאות אלפי שקלים ולטווחים ארוכים של עד 25 שנים.

הלוואת משכנתא, קיבלה את השם הייחודי כל כך "משכנתא" מעצם הפעולה שעליה הלוואה זו נסמכת והיא כמובן משכון דירה. אנו ממשכנים את הדירה שזה עתה רכשנו לטובת הבנק וזאת כערובה לכך שנשלם את החוב מידי חודש בחודשו. במידה ולא נשלם ולא נעמוד בהחזרים כנדרש, הבנק זכאי למכור את הדירה ולכסות עמה את יתרת החוב.

מתי כדאי לקחת הלוואת משכנתא?

ככלל, אנו תמיד נעדיף להימנע מנטילת הלוואות באשר הן. כל הלוואה שאנו נוטלים עולה לא מעט כסף ונעדיף להימנע מהוצאה מיותרת זו. אך, יש מקרים ייחודיים בהם לא רק שרצוי לקחת משכנתא אלא חובה עלינו לקחת משכנתא וזאת כאמור כאשר אנו רואים שמחירי הדירות עולים בהתמדה וכל חיסכון לא יעמוד בקצב של מחירי הדירות מה שמאלץ אותנו למנף את עתידנו ולקחת משכנתא על אף מחירה היקר.

בין אם רוכשים דירה ראשונה ובין אם רוכשים דירה להשקעה, בהחלט כדאי לקחת הלוואת משכנתא וזאת מאחר וכך אנו יכולים להגיע רחוק עם כסף שאינו שלנו ואין בכך בעיה. אך, כדי להימנע ממצבים לא נעימים, ראוי לקחת הלוואת משכנתא בגובה דמי השכירות של הדירה בה אתם מתגוררים וכך בעצם לדעת שזוהי הוצאה שבין כה וכה הייתם נדרשים לשלם גם לולא רכשתם דירה עם משכנתא.

מתי לוקחים הלוואת משכנתא?

הלוואת משכנתא אמנם משמשת אותנו לצורך קניית דירה אך ניתן לקחת אותה במועדים שונים. אנו ממליצים לבחון מול הבנק את תנאי המשכנתא אותם תוכלו לקבל עוד קודם לתחילת החיפוש אחר הדירה המושלמת. כדאי לקבל אישור עקרוני למשכנתא ולצאת לדרך בחיפוש אחר דירה מתאימה. רק במועד בו אכן אותרה הדירה שתרצו לקנות שכדאי לגשת וליטול את הלוואת המשכנתא.

במקרים מסוימים, אנו רוכשים דירה על נייר. כלומר, דירה שתאוכלס על ידינו רק בעוד מספר שנים לאחר השלמת בנייתה. במקרים אלו, עלינו ליטול הלוואת משכנתא לפני חתימה על חוזה מכר דירה מול הקבלן ואו יזם נדל"ן מבצע אך זאת רק לאחר שביררתם היטב את תנאי הרכישה ופריסת מועדי התשלום מאחר ויש מקרים בהם כדאי לקחת הלוואת גישור ואו להיעזר בהון עצמי כל עוד הדבר אפשרי על פני נטילת משכנתא מוקדם מידי.

אילו סוגי הלוואות משכנתא ניתן לקבל?

יש מגוון סוגי משכנתאות. יתרה מכך, ניתן לשלב בין סוגים שונים של משכנתאות כך שתשלמו בכל עת את הריביות הנמוכות ביותר בהתאמה למצב השוק במועד נטילת ההלוואה. יש להכיר את סוגי המשכנתאות העיקריות ואילו הן:

1. משכנתאות שקליות צמודות למדד:

 • משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד.
 • משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד.

2. משכנתאות שקליות שאינם צמודות למדד:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

 • משכנתא צמודה לפריים.
 • משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד.
 • משכנתא משתנה על בסיס מק"מ (מלווה קצר מועד).

3. משכנתאות שקליות אשר הוצמדו למטבע חוץ:

 • משכנתא צמודה לדולר.
 • משכנתא צמודה לאירו.

כל לווה בוחר את סוג המשכנתא שמתאימה בצורה הטובה ביותר לו בהתאם לגובה הכנסתו, בהתאם לשיקולים אישיים ומשפחתיים ועוד..

האם להיעזר ביועץ משכנתאות?

שאלה מצוינת! אנו מוציאים לא מעט כסף על שירותים ברכישת דירה. האם אנו צריכים גם יועץ משכנתאות? התשובה המפתיעה היא שכן. כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע שמכיר את כלל האפשרויות והמונחים הפיננסים ועל ידי כך להתמקח מול הבנקים השונים ולקבל את התנאים האידאלים על מוצר פיננסי זהה.

יועץ משכנתאות צפוי לפגוש אתכם, להבין מכם מה הם היכולות הכלכליות שלכם, מה הם המורכבויות שיש לפתור, תפקידו לשקף את מצבכם בצורה הטובה ביותר וכמובן לבנות עבורכם תמהיל משכנתא שעונה על הצרכים והיכולת שלכם בצורה מושלמת. עם תמהיל זה, יועץ המשכנתאות יכול לגשת ולבצע מה שמכונה "מכרז משכנתאות" בו הוא מבקש משמונת הבנקים למשכנתאות הצעת מחיר על התמהיל המבוקש ואתם תלכו עם הבנק שמציע את התנאים הטובים ביותר.

לסיכום,

הלוואת משכנתא הנה הלוואה בסך הכל. אך הלוואה זו מורכבת ויקרה מכל הלוואה אחרת שנטלתם בחייכם. הבנקים דואגים לאינטרסים העסקיים שלהם ולכן לא מותירים לכם ברירה מלבד צריכת שירותי ייעוץ משכנתאות פרטיים שיאזנו את המצב הקיים וישמרו על האינטרסים שלכם. ככל שיועץ המשכנתאות טוב יותר, כך אתם צפויים לשלם פחות כסף ולעתים שירותיו של יועץ משכנתאות חוסכים עשרות ומאות אלפי שקלים. לכן, בהכרח שכדאי לקבל ליווי בעסקה כה חשובה ומורכבת.

רוצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות על הלוואת משכנתא? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל