שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

ביטחון כלכלי: איך מצליחים להגיע לכדי ביטחון כלכלי בעזרת השקעה בנדל"ן?

נושאים מרכזיים

ביטחון כלכלי - חיי אושר ושמחה

ביטחון כלכלי, מאין תחושה חמקמקה של ביטחון בכך שלא משנה מה יקרה בעוד שנה או עשור, נוכל לשמור על רמת חיים טובה. כלומר, אדם עם ביטחון כלכלי אינו טרוד בעבודה היומית ואו בהישרדות אלא יכול להתרכז בדברים שגורמים לו אושר ושמחה גם אם מדובר בהמשך עבודה כרגיל..

ביטחון כלכלי = שקט נפשי

בגיל צעיר, רובנו חושבים בגדול. אנו רוצים לפרוץ ולהצליח, אנו רוצים להרוויח כמה שיותר כסף. אך, עם השנים נגלה שרמת החיים וההתפנקות שלנו בהחלט הנעימו את זמננו בהוויה בה אנו חיים אך העתיד אינו בהכרח וורוד כפי שנטינו לחשוב בתחילת דרכינו. עוד ועוד בני 40 ומעלה שואלים את עצמם, איך הם מגיעים לביטחון כלכלי? איך הם מבטיחים לעצמם יכולת הכנסה גם בהגיעם לגיל פנסיה? או במילים אחרות, איך הם יוצרים לעצמם שקט נפשי בכך שגם בעתיד רמת חייהם לא תיפגע..

במאמר זה אנו ננסה לענות על השאלות הבאות:

 1. מה זה ביטחון כלכלי?
 2. איך משיגים ביטחון כלכלי?
 3. איך בונים את הביטחון הכלכלי?
 4. איך משמרים ביטחון כלכלי?

מוכנים? יצאנו לדרך!

1. מה זה ביטחון כלכלי?

במידה ואנו רוצים לענות על שאלה זו בקצרה, ביטחון כלכלי קיים כאשר סך ההכנסות הבטוחות גדול מסך ההוצאות הקבועות והמזדמנות. הדגש יהיה כמובן על אותן הכנסות בטוחות. הכנסות בטוחות, הן הכנסות אשר אינם מיגיעה אישית או בשמם המוכר יותר "הכנסות פסיביות".

יש דרכים רבות ליהנות מהכנסה פסיבית:

 • דיבידנדים ממניות.
 • שותפות בעסקים ובחברות.
 • תמלוגים וזכויות יוצרים.
 • תשואה מנכסי נדל"ן.

במאמר זה אנו נתייחס לאפשרות הנוחה והבטוחה מבין אפשרויות אלו. אנו נתמקד ביצירת ביטחון כלכלי בעזרת דירות להשקעה.

2. איך משיגים ביטחון כלכלי?

בשלב ראשון, יש להפריך מחשבה נפוצה: כסף רב מבטיח ביטחון כלכלי. כסף מטבעו נוטה לעבור מיד ליד כאמצעי למסחר אך ערכו נשחק עם השנים ופעמים רבות אף ניתן להפסיד את כולו במהירות רבה במידה ומקבלים החלטות שגויות ולכן כסף אינו בהכרח מבטיח ביטחון כלכלי!.

כעת שהבנו זאת, עלינו לנסות להבין איך אנו משיגים ביטחון כלכלי בעזרת רכישה של נכסי נדל"ן,

בשונה משוק ההון ומאפיקים אחרים, שוק הנדל"ן יציב ונוטה לשמור על ערכו (כנגד שחיקת ערך הכסף – אינפלציה). לכן, כאשר משקיעים בנכסי מקרקעין, אנו מחזיקים בנכסים ששומרים על ערכן אך בו זמנית אף יוצרים לנו תשואה חודשית שעליה ניתן להסתמך לטווח ארוך. כלומר, במידה ואתם מחזיקים בהון עצמי נזיל בחשבון העו"ש, כדאי לכם לקחת את הכסף ולרכוש דירה להשקעה ואו אפילו לבנות תמהיל השקעה המורכב מאפיקים שונים בשוק הנדל"ן ובכך להבטיח תשואה אופטימלית שרק תלך ותגדל בראיה של עשרות שנים קדימה.

רבים שואלים אותנו איך ניתן להתמודד עם שינויים רגולטוריים ועדכוני מיסוי מקרקעין. התשובה על כך יחסית פשוטה. במידה ומשקיעים לטווח קצר, שינויים במיסוי וגזירות על משקיעים בהחלט יכולים לגרוע מכדאיות ההשקעה בנכסי נדל"ן למגורים. לעומת זאת, במידה ומשקיעים לטווח ארוך לשם השגת ביטחון כלכלי הדברים יראו אחרת לגמרי. זאת מאחר ועתודות הקרקע במדינת ישראל נמוכות מאוד וכאשר רוכשים נכסי נדל"ן היום, אין כיוון אחר מלבד מעלה בטווח הארוך. כדי להבין נושא זה מעט יותר לעומק אנו ממליצים על קריאת המאמר הבא:

3. איך בונים את הביטחון הכלכלי?

לא לכולם יש הון נזיל לרכישת דירות להשקעה. האמת היא, שרוב מוחלט של הציבור אינו מחזיק בעו"ש חיובי. לכן, עלינו להיות יצירתיים במקרים רבים. השלבים שעלינו לעבור הן כדלהלן:

 1. איסוף די הון עצמי למשכנתא במידת הצורך.
 2. רכישת דירה ראשונה למגורים בהון עצמי / משכנתא.
 3. מינוף דירה קיימת לטובת דירה חדשה להשקעה.
 4. החזר משכנתא בעזרת דמי שכירות חודשיים מהנכס.

במידה ואין לכם הון עצמי למשכנתא, ביכולתכם להיעזר בבני משפחה ואו לעבוד קשה ולצמצם הוצאות עד לצבירת הון מספק. במידה ויש לכם יכולת רכישה, הרי שבשלב ראשון ראוי להשקיע בדירה למגורים. דירה שייעודה לשרת אתכם ולאפשר לכם רמת חיים סבירה לשארית חייכם. לאחר שסילקתם את המשכנתא עם השנים, ביכולתכם לנצל את הנכס הקיים כהון עצמי לטובת רכישת דירה נוספת, אך הפעם הדירה תשמש אתכם כהשקעה וכמקור הכנסה פסיבי לטווח ארוך. את הנכס משכירים ועם דמי השכירות משלמים את החזרי המימון כך שבגיל פרישה, כבר תסיימו לשלם החזרים ותעברו ליהנות מפירות ההשקעה.

4. איך משמרים ביטחון כלכלי?

במידה ופעלתם כשורה, ייתכן ויש לכם כבר מספר דירות להשקעה. לא מורכב מידי לנהל נכסי מקרקעין ולכן שימור המצב הקיים אינו מורכב במיוחד. אך, למרות האמור. יש צורך לבצע את המטלות הבאות:

 • איתור שוכרים אמינים ולטווח ארוך.
 • מעקב אחר הנכסים וביקורים תכופים בהם.
 • גביית שכר דירה כל חודש בחודשו.
 • השבחת הנכסים ושדרוגם במידת הצורך.
 • ועוד..

נכסי נדל"ן בישראל אינם מחייבים תחזוקה שוטפת כפי שנדרש בחו"ל. למרות זאת, עליכם מוטלת המשימה לעקוב ולאכוף את תנאי החוזה אשר חתמתם אל מול השוכרים כך שתוודאו שערך הנכס אינו נפגע כתוצאה משימוש חורג או כל ניצול לרעה של הנכסים שלכם.

לסיכום,

רבים שואפים לזכות בביטחון כלכלי בעת פרישה לגמלאות. מעטים מצליחים להשיג יעד חשוב זה וזאת מאחר והם החלו לתכנן את צעדיהם לקראת פרישה בגיל מבוגר מידי. במידה ואתם עוד צעירים, מומלץ להתחיל לתכנן את צעדיכם כבר מעתה ולבחון את האפשרויות שעומדות לרשותכם מול יועץ השקעות נדל"ן שיוכל לשקף את היכולת הכלכלית לצד מצבכם המשפחתי ובכך בעצם להציג בפניכם פתרונות השקעה יוצאי דופן ומשתלמים לטווח ארוך. במידה ואתם אכן שוקלים זאת, הרגישו חופשי לפנות אלינו ולהתייעץ:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *