שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חוזה שכירות לתקופה קצרה או ללא תמורה

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חוזה שכירות לזמן מוגבל

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יש הרבה מקרים בהם אנשים מקבלים טובות מחברים או מבני משפחה. פעמים אילו יכולים להיות שימוש ברכב לתקופה קצרה או שימוש בדירה של חבר בזמן שהוא טס לחופשה וכן הלאה. חלק מהפעמים מדובר במחיר זול לתקופה קצרה ואחרים כלל אינם דורשים תשלום מהאורח ובעצם נותנים לו שכירות בחינם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

ברוב המקרים אין צורך בחוזה או בכל מסמך רשמי מאחר ומדובר בערך נמוך עליו חברים יוותרו ולא יריבו אתכם אבל כאשר מדובר בנכס או בדירה ניתן להוסיף על כך גם רכבים או כל מוצר יוקרתי הדברים יכולים להסתבך מאחר וכידוע כאשר מדובר בכסף החברים כבר לא כל כך נעימים ולרוב אין להם כוונה להפסיד בגלל טובה לחבר.

אמנם לרוב האחריות היא על המקבל אבל יהיו פעמים בהם מתרחשים תאונות שאינם באשמת הצדדים בסופות או בפגיעות שנעשו בזמן השימוש וגוררים ריבים קשים במיוחד גם בין חברים ובני משפחה. דוגמה לכך ניתן לראות ברכש שמושאל לחבר אך בזמן חנייה נהג אחר שורט את צד המכונית.. האשמה והאחריות נופלת על המשתמש או שמה זו לא הייתה אחריותו? נשמע שאלה בנלית אך לא חסרים מקרים מסוג זה.

כאשר חושבים על זה לעומק.. הסכם פשוט בין חברים ברוח טובה בה מוגדר שכל נזק באשר הוא שנגרם לרכב בזמן ההשכרה או ההשאלה באחריות הלוקח והרי לכם פתרון קל שימנע את הריב האפשרי. אותו הדבר בדירה בעוד כולנו כמובן נעשה הכל לשמור על הנכס יכולים להתרחש אין ספור אירועים שישבשו לכם את התכניות ועדיף בטוח ומוגן מעל פני כל אפשרות אחרת.

אנו ממליצים לכל אדם להחזיק בביתו מספר חוזים מודפסים ולהחתים את החבר או בן המשפחה או בכל שימוש אחר על מסמך המחייב אותו בכל הוצאה ונזק בזמן השימוש, לא מסובך ובהחלט כדאי. כאשר מתייחסים לשכירויות קצרות טווח של חלק מדירה או לדירה כולה באמצעות אתר AIRBNB יש לאתר תקנון ברור המכסה על כל נזק ומגן על המשכיר כך שבמקרים בהם יש בעיות האתר עצמו משלם על חלק מהנזקים אך ניתן ומומלץ להוסיף הגנה באמצעות מסמך משפטי הקביל בכל בית משפט בעולם.

חוזה שכירות לזמן מוגבל וחוזה שכירות לדירה במתנה אמנם אינם דברים שנחשוב עליהם בצורה טבעית אבל בואו נודה בזה.. על רוב ההפתעות בחיים אנחנו לא מוכנים. תשלומים לחברת ביטוח על הגנה נעשית לשם השקט הנפשי כך גם צריך לראות חוזה משפטי שנכתב על ידי עורך דין כאל ביטוח לנכס או לדירה שלכם.

צריכים עורך דין? השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל