שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
27°C
Few clouds
22/09/2021 09:41
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

בדיקת רקע על השוכרים לפני השכרת דירה

נושאים מרכזיים

שכר דירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השכרת דירה לאחר אינה פשוטה מאחר וערכו הגבוהה של הדירה מחייב את בעלי הנכס בזהירות יתרה קודם להפקדת הדירה בידי אחרים. משכירים רבים דורשים מעין בדיקת רגע לשוכרים כדי לאמת את זהותם ואת היכולת שלהם להמשיך לשכור לאורך זמן יחד עם העלאת המחירים הממוצעת במשק השכירות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שוכר שמתאים לדירה ועונה לדרישות המשכיר יכול להיות בר מזל ולהמשיך לשכור את הדירה לשנים רבות. כדי לענות על דרישות בעלי הדירות לרוב יש צורך בעמידה בכמה תנאים: רצון ומוטיבציה לשכור לאורך זמן, יכולת פיננסית לתשלום בזמן, התאמה חברתית ואנושית למרקם החיים בבניין מגורים או ביישוב המשותף – כאשר תנאים אילו מתקיימים מדובר בשידוך טוב שעתיד להחזיק מעמד שנים רבות לרווחת שני הצדדים.

בדיקת רקע עניינית לשוכרים

לא כל דירה נחטפת במהירות ולפעמים לוקח כמה חודשים ואף שנה עד למציאת שוכר מתאים לדירה. כדי לוודא שמדובר בהזדמנות טובה חשוב מאוד ללבן את הפרטים הבסיסיים ולהבין האם השוכר מתאים לפרופיל הרלוונטי אליכם. אם מדובר באדם שמבקש לעבור דירה לעיר אחרת ובה מצא עבודה יציבה קרוב לוודאי שמדובר בהזדמנות טובה מאחר והיציבות מאפשרת שכירות ארוכת טווח.

משפחה שמתגוררת בעיר ועוברת דירה מתוך אילוץ יכולה להיות שוכרת מושלמת מאחר והם חייבים מקום להתגורר בו והם כבר מכירים את האזור מצד שני במידה ויש להם ילדים קטנים והמשכיר חושש לחפצים ומצב הדירה לאחר תקופת השכירות יכול לבקש התחייבויות גדולות יותר או לוותר על ההזדמנות כאשר כל מקרה נבחן לחוד.

בדיקת רקע פיננסית לשוכרים

שכירות זה עסק יקר מאוד. לכן חשוב לבדוק שיש לשוכר את כל האמצעים לתשלום שכר דירה בזמן ואת זה עושים בדרכים שונות. ניתן לבקש 3 תלושי משכורת אחרונים כדי לראות את היכולת הפיננסית של השוכרים או ניתן לבקש תדפיס עו"ש במקרים בהם אתם ממש חוששים. כמובן שמציאת ערבים לתשלום זה משהו שחובה בכל חוזה שכירות אבל עדיף לא להגיע לכך.

שוכר רווק בעל אמצעים שאינו מתכנן להתחתן יכול להיות השוכר האולטימטיבי מאחר והוא שומר על הדירה ובעל היכולת לשלם בזמן בכל חודש ומצד שני שינוי סטטוס בחייו יכול להפוך את הקערה על פיה ולגרום למעבר דירה. מצד שני משפחה בעלת ילדים שלרוב תבחר להשתקע במקום אחד תתקל בבעיות כלכליות שונות בהתאם לעונות השנה בהם ההוצאות גדלות ולכן חשוב לבדוק כל מקרה לחוד ולזהות את טיב מקורות ההכנסה ולהעריך האם יש להסכם זה עתיד משמעותי או לא.

בדיקת רקע חברתית לשוכרים

השתלבות חברתית באזור השכירות חשובה מאוד לכל חוזה שכירות. בשונה מרכישה של נכס השוכרים אינם מוגבלים ובמידה ולא ישתלבו ביישוב או בבניין מגורים ייתכן והם יאלצו לעזוב גם אם אתכם הם מסתדרים מצוין ומשלמים טוב. כאשר השוכרים מתאימים לאוכלוסיה המקומית ומחזיקים ברקע דומה הם צפויים להישאר לזמן ארוך ולאפשר לכם רוגע.

משפחה המתגוררת בעיר ועוברת למושב יכולה להיות שוכר מצוין מאחר וגידול ילדים ביישוב זהו חלומם אבל אם הם לא ישתלבו בסביבה הם ישברו ויחזרו לעיר. מצד שני שוכר בעל רקע דתי תורני העובר להתגורר בישוב קהילתי לדתיים תורניים כמוהו עתיד להשתלב נהדר בפעילויות החברתיות וסביר להניח שיישאר להתגורר במקום כל עוד יוכל.

סיכום דברים

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

בצעו כל בדיקה שנראית לכם לעין והימנעו מהשכרת הדירה לאנשים מפוקפקים שלא עתידים להשתלב בסביבה. זהו את הלקוח והחליטו האם הוא מתאים לפרופיל השוכר שאתו תרצו לעבוד מאחר ואם תעשו כן תוכלו לזכות בשוכר המושלם שיתגורר שנים רבות בנכס משלכם וישמור עליו כשלו והתשלומים יעברו בזמן כמו שעון בכל חודש – זהו ההשקעה הטובה והאמינה ביותר וחבל לפספס אותה על שוכרים לא מתאימים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan