שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 15:06
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שכונת אברמוביץ ראשון לציון: האם כדאי לגור בשכונת אברמוביץ?

נושאים מרכזיים

שכונת אברמוביץ ראשון לציון

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שכונת אברמוביץ ראשון לציון הנה אחת השכונות הוותיקות ביותר בעיר. השכונה נהנית מהגירה חיובית של זוגות צעירים עם ילדים בשל הקרבה למקומות העבודה וליציאה לתל אביב ולערים מרכזיות נוספות. שכונת אברמוביץ נמצאת במיקום מיוחד מאוד מאחר וקל להגיע אליה הן מכביש 4 והן מכביש 431 מדרום. השכונה עוברת בשנים האחרונות שינויים משמעותיים כחלק מתכנית התחדשות עירונית ובפרויקטים לבניה של בנינים חדשים כחלק מפינוי בינוי ובעידוד העירייה דבר שמשפיע על מדד מחירי הנדל"ן בשכונה וצפוי להשפיע גם בעתיד.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

העיר ראשון לציון ממוקמת מדרום לערים תל אביב ולחולון ומצפון לרחובות ונס ציונה. העיר ממוקמת במיקום מרכזי מאוד וכתוצאה מכך ניתן להגיע למקומות עבודה רבים בערים רבות במהירות רבה. העיר ראשון לציון הנה העיר הרביעית בגודלה בישראל ואחת הערים הצומחות והעשירות ביותר ולכן ישנה הגירה חיובית וביקוש רב לדירות בכל ראשון לציון. חשוב מאוד להבדיל בין מערב העיר שתוכנן בקפידה לפי סטנדרטיים גבוהים הכוללים כבישים רחבי ידיים ותשתיות מתחת לפני האדמה לצד מתחמי עסקים, מתחמי בילוי וקרבה לחוף הים לבין מזרח העיר ומרכזה אשר בהם יש דירות ישנות יותר, קטנות יותר, אך מארג עסקים ומגורים שאין שני לו ומתאים בעיקר לזוגות צעירים ומשפחות עם ילדים קטנים.

המערב הישן בראשון לציון נקרא כך מאחר ומערב העיר יחסית חדש ובעבר מרכז העיר היה נחשב המערב. כיום המערב הישן משתייך למזרח העיר הן ברמת התשתיות והן באוכלוסייה ורמת החיים. המערב הישן בראשון לציון מלא בעסקים ומתחמי בילוי אשר מתאימים לכל הגילאים אך בעיקר לצעירים. המערב הישן בראשון לציון זוכה לביקוש גבוהה ממזרח העיר מאחר והכבישים הראשיים כדוגמת הרצל וז'בוטינסקי אשר מובלים לערים אחרות עוברים דרכו.

שכונת אברמוביץ ראשון לציון היא אולי השכונה המבוקשת ביותר במערב הישן של ראשון לציון בדומה לשכונת רמב"ם ולשכונת רמז. השכונה ממוקמת בין הכבישים הרצל, ז'בוטינסקי ורוטשילד, כבישים אילו מחברים את המערב הישן בראשון לציון לערים מסביב לה ולשכונות נוספות בעיר אך בעיקר מספקים לה את מתחמי הקניות והבילוי שנמצאים במרחק הליכה קצר מהבית. יתרונות אילו מאוד משמעותיים עבור זוגות צעירים ומשקיעים שמחפשים דירות בעלי ביקוש גבוהה להשכרה ומכירה כדי שניתן יהיה להפיק תשואה מקסימלית מהנכס הן ברמת חיסכון בכסף על החזקת רכב עבור הצעירים והן עבור משקיעים שזוכים בשוכרים רבים. המשקיעים רואים בשכונה פוטנציאל אדיר להשבחה ולכן רוכשים בשכונה דירות נוספות.

דירה 3.5 חדרים, משופצת מוארת וממוקמת במרכז השכונה למכירה – לחץ כאן לצפיה

מה מיוחד בשכונת אברמוביץ ראשון לציון?

יש יתרונות רבים למגורים בשכונת אברמוביץ בראשון לציון. את יתרונות אילו ניתן לחלק על פני חמישה תחומים החופפים זה לזה וחשוב להבינם לפני שמשקיעים בקניית דירה בשכונה. יתרונות אילו יכולים להיחשב גם כמגרעות בטווח הקצר אך צפויים להסב תשואה נאה לרוכשים בה בית:

זוגות צעירים ומשפחות קטנות אינם האוכלוסייה העמידה ביותר אך הם העתיד של מדינת ישראל והשכונה בפרט. צעירים אילו מגלים עניין רב בשכונת אברמוביץ בגלל מיקומה האסטרטגי ויכולת שאין בשכונות רבות בעיר. אוכלוסייה זו שוכרת דירות או רוכשת דירות תוך נטילת משכנתא. הסיבה שזוגות אלו רוכשים דירה דווקא בשכונת אברמוביץ ובדומות לה היא מאחר ומחירי הדירות בשכונת אברמוביץ עדיין יכולים להחשב כהגיוניים ומאפשרים השקעה. מחירי דירות בשכונת אברמוביץ עומדים כיום על סכום הנע בין 1,100,000 בבניינים ותיקים ועד 1,850,000 בפרויקטים החדשים אשר נבנים כחלק מפינוי בינוי שמתאפשר בעידוד העירייה.

תחבורה ציבורית אשר עוברת מסביב לשכונה ברמת נגישות גבוהה אך לא נכנסת לשכונה עצמה מאפשרים שילוב של שקט מצד אחד ותנועה רבה לאזורים אחרים בעיר מצד שני. היתרון בתחבורה הציבורית אשר עוברת בסמוך לשכונה היא שניתן לעשות שימוש בקווי אוטובוס המגיעים מערי הדרום ומרחובות ונס ציונה ונוסעים עד לעיר תל אביב בתדירות גבוהה מאוד ובנתיבים ייעודיים. ההגעה לתחנת הרכבת הסמוכה "תחנת רכבת ראשונים" נעשית בעיקר על ידי מוניות שירות אשר מגיעות אחת למספר דקות ונעות על גבי ציר הרצל עד הרכבת כך שהניידות מתאפשרת גם לאילו שאין ברשותם רכב ולכן מתאים לשוכרים צעירים.

קרבה למקומות עבודה במרכז העיר הכוללים את כלל החנויות מגדלי המשרדים ועסקים בערים סמוכות הופך את השכונה למקום אידאלי עבור שכירים אשר צריכים להגיע למקום עבודתם במהירות המקסימלית. גם בעלי רכב אשר נדרשים לנסוע בכל יום לעיר תל אביב מוצאים עצמם נוסעים בתחבורה ציבורית מכמה סיבות:

  • נתיבים מהירים לתחבורה ציבורית מקלים על ההגעה למקום העבודה.
  • פקקי הבוקר הופכים את הנהיגה ללא נוחה ולכן עדיף תחבורה ציבורית.
  • מחסור החניה במרכז אשר מונע מבעלי הרכב להוציא רכב למקום העבודה.

כיום יש משמעות גדלה והולכת לשכונה ממנה ניתן לצאת במהירות לעיר תל אביב וערי המרכז הנוספים וכאשר מחפשים שכונה הממוקמת כמה שיותר צפונה ומשלבת תחבורה ציבורית מצוינת אין שכונה טובה משכונת אברמוביץ ושכונת רמב"ם בראשון לציון.

קרבה למוקדי בילוי משחקת תפקיד חשוב בקבלת ההחלטות אצל זוגות צעירים בהחלטה היכן הם רוצים לגור. משקיעים רבים שמחים על ההזדמנות להשקיע במיקומים אטרקטיביים אשר הביקוש בהם גבוהה. מתחם הבילוי הקרוב ביותר הנו "רובע הבילויים" שנבנה על גבי אזור התעשייה הישן ואליו מגיעים מראשון לציון ומהערים הסמוכות. תושבי השכונה נהנים גם משורה של ברים לקהלים שונים על רחוב הרצל הסמוך לשכונה וזאת במרחק דקות הליכה. למרות הקרבה למקודי הבילוי השכונה עצמה שקטה, נקייה ובטוחה לילדים כך שיש שילוב אופטימלי עבור משפחות צעירות הרוצות לשלב עבודה ופנאי.

פרויקטים של תמ"א 38 ניתן לראות בכל רחוב בשכונה. על בתים משותפים רבים בשכונה יש שלט המבשר על בנייה צפויה והרחבה של הבניינים ואנו צפויים לראות בנייה רבה תוך השקעה בתשתיות בשכונת אברמוביץ בשנים הקרובות דבר שצפוי להשביח מאוד את הנכסים באותם הבניינים וכתוצאה מכך על השכונה כולה. פרויקטים של תמ"א 38 בראשון לציון מלווים פעמים רבות על ידי החברה הכלכלית של ראשון לציון והעירייה עצמה שדואגת לסייע ולזרז תהליכים ככל האפשר כדי לשפר את נראות שכונות מזרח העיר והמערב הישן כך שלא צפויות התנגדויות רבות מצד הרשויות.

שכונת אברמוביץ ראשון לציון: מה החסרונות בשכונה?

שכונת אברמוביץ כמו כל שכונה אחרת במיוחד אלו הוותיקות אינה חסה ממגרעות ולפני שרוכשים דירה בשכונה חשוב מאוד לפנות למתווכים בראשון לציון אשר פועלים בשכונה ויודעים פרטי פרטים שלא בהכרח גלויים לציבור הרחב. מאחר ומדובר בשכונה בה הבניינים נבנו בשנות ה60 וה70 בהם הבניה נעשתה על עמודים ולפי סטנדרטים אחרים ישנם בניינים אשר מועדים לנזק משמעותי במידה ויתרחש אירוע טבע כדוגמת רעידת אדמה משמעותית וניתן להיעזר גם באתר ההנדסי של עיריית ראשון לציון אשר ניפתה בניינים אילו ופתחה רישומים אילו למתעניינים בקניית דירה בעיר. נקודות נוספות שיש לתת אליהם את הלב:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מחסור בגנים ירוקים לילדים אשר בהם ניתן לשחק בחופשיות רבה לאחר שעות הלימודים. בעוד במערב ראשון לציון נבנו גנים רבים אשר מתאימים למגוון מטרות וכן מגרשי כדורגל ומתחמי ספורט, במזרח העיר ובמרכזה יש מיעוט של ריאות ירוקות ומתחמים בהם ניתן לשחק בחופשיות. שכונת אברמוביץ בחלקה הצפוני זוכה למספר גני ילדים ירוקים ונאים אך בצידה הדרומי אין בה גנים וחבל. אך למרות זאת שכונת אברמוביץ נהנית מעצים ירוקים ומטופחים אשר מספקים צל ואוויר נקי לתושבים.

מיעוט בחניות מטע מטריד את תושבי השכונה אשר נאלצים לפעמים לתור אחר חנייה מספר דקות בחזרה מהעבודה. לבניינים רבים יש חניות בבניין עצמו אך לחלקם אין חנייה ועליהם לחנות ברחוב אך חניות אלו נתפסות די מהר בעיקר בשעות הצהריים כאשר אזרחים חונים בהם בביקורם במרכז העיר לקניות. פרויקטים של תמ"א 38 אינם צפויים לשנות את מפת החניות מאחר והחוק מחייב אספקת חניה עבור הדיירים החדשים אך בהחלט נראה בעתיד גם עומס יתר על הכבישים הצרים של שכונת אברמוביץ.

רעש מפרויקטים לבניה מורגש מאוד ומעצבן רבים וצפוי רק ללכת ולהתחזק בשנים הקרובות ככל שבניינים רבים זוכים לאישור הבנייה מיוחלים. פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 יכולים לקחת שנים רבות בהם השכנים סובלים מרעש, אבק, ופקקים במקרים רבות אך מאחר ומדובר ברעש חיובי כלומר, רעש אשר בסוף יביא לעליית המחירים הדבר נסבל ואין עד כה יותר מידי תלונות. רעשים אלו בהחלט יכולים לפגוע זמנית במשקיעים שמחפשים להשכיר את הנכס אך מתקשים למצוא שוכר במחיר מלא עד שהפרויקטים בסביבה יסתיימו ולכן חשוב לבחון נושא זה לעומק לפני קניית דירה להשקעה.

כביש חוצה שכונה יש בשכונות רבות אבל מאחר ואברמוביץ שוכנת בין שני כבישים מרכזיים מאוד הדבר מורגש במיוחד. כבישים שעוברים בין רחוב ז'בוטינזקי ורחוב הרצל משפיעים על אורח החיים בשכונה על ידי כך שלא ניתן לשחרר ילדים לרוץ ולחצות את הכביש מחשש שנהג ידרוס אותם בטעות ובנוסף לכך לפעמים העשן הנפלט מרכבים הנוסעים בכביש מפריע לתושבי רחובות אלו. ולמרות זאת ניתן להתגבר על הרעש והעשן על ידי רכישת חלונות אוטמים שמשאירים את עשן הרחוב מחוץ לדירה.

שכונות נוספות בראשון לציון:

האם לקנות דירה בשכונת אברמוביץ ראשון לציון?

כן. קניית דירה בכל הארץ מומלצת וכדאית ולו בגלל העובדה שנכס נדל"ן לרוב ישמור על ערכו גם בעתות משבר. אך האם לקנות דירה דווקא בשכונת אברמוביץ? אולי אפשר לבחון את שכונות רמז ורמב"ם הסמוכות? התשובה לשאלה זו אינה ברורה ונבחנת לגופו של אדם. ייעוץ עם בן המקום בהחלט יכולה להיות משמעותית ושימוש בשירותי עורך דין ומתווך דירות מקצועי בהחלט יכולים להשפיע על ההחלטה שתקבלו בסופו של התהליך. בכל שכונה יש יתרונות וחסרונות ואנו בחרנו לדון בארבעה סעיפים שבעיננו חשובים מאוד:

מחיר הדירה הוא הגורם מספר אחד במשוואה האם לקנות דירה או לחכות? האם לקנות בשכונת אברמוביץ או בשכונה אחרת? המחירים בשכונת אברמוביץ נמוכים משמעותית מאזורים אחרים בעיר. השכונה בעלת פוטנציאל השבחה גבוהה ועם מחירים כפי שהם היום בהחלט מפתים. משקיעים בהחלט רואים אפשרות להשקיע בשכונה, משפחות צעירים רואים בשכונה את אחת המקומות האחרונים בראשון לציון בהם ניתן לרכוש נכס, ושוכרים הם בהחלט אוהבים את השכונה אז המחיר בהחלט קובע.

עליית ערך הדירות בשכונה מורגשת ועלתה בצורה תלולה משנת 2007 בדומה לשאר חלקי הארץ. לא ניתן לזקוף את עליית מחירי הדירות בשכונה לטובת פקטור זה או אחר מאחר ובכל הארץ הורגשה התייקרות נדל"ן חמורה אך בהחלט ניתן לצפות לעליית מחירים עתידית בשכונה כתוצאה מהשבחה, כניסת אוכלוסיות חזקות בפרויקטים החדשים ובהתחזקות העיר כולה.

מאפייני הבתים בשכונת אברמוביץ הם בעיקר בנייני דירות מיושנים, נמוכים ומצריכים תחזוקה שוטפת אך בסמוך לשכונה בנחלת יהודה ניתן למצוא בתי קרקע יקרים המתאימים למעמד העליון. בנייני הדירות בשכונה הם ללא מעליות או חניות בהכרח אבל מצב זה משתנה במהירות בשל שיפור פני העיר בפרויקטים מגוונים.

ביקוש לשכירות מצד זוגות צעירים גבוהה מספיק בכדי שיתאפשר להשכיר את הנכס שברשותכם בסכום המאפשר כדאיות השקעה. הביקוש לשכירות בשכונת אברמוביץ נובעת בעיקר מבנים חוזרים של משפחות שמתגוררות בשכונה ומעוניינים בקרבה להורים שצפויים לסייע להם בטיפול בילדים כאשר ההורים יוצאים לעבודה, דבר זה מצביע על כך שהשוכרים בשכונה אינם מגיעים לתקופה קצרה אלא מחפשים נכסים בהם ניתן להתפתח ולהשתקע לאורך זמן דבר שיכול להיחשב לחיובי מאוד בעיני המשקיעים.

לסיכום, שכונת אברמוביץ היא שכונה מצוינת למגורים והשקעה אך מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע קודם לקבלת החלטה. בהצלחה

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan