שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:18
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מחיר שכירות ממוצע לדירה של משפחה – כמה נשלם על הכל ביחד?

נושאים מרכזיים

מחיר שכירות דירה ממוצעת

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחיר שכירות ממוצע לדירה משתנה בין מיקום למיקום ולמרות זאת כאשר בונים משפחה וכאשר נדרשים לחפש מקום בו המשפחה תוכל להתרחב ולהתפתח חשוב מאוד למצוא דירה מתאימה. חשוב לא פחות מכך להגיע לשכירות דירה מוכנים כנדרש. כלומר, האחריות עבור בני המשפחה היא בין השאר כלכלית וכניסה לשכירות דירה שאינכם יכולים לעמוד בה יכולה לפגוע במשפחה כולה ולכן חשוב להבין בדיוק היכן אתם נמצאים ובאילו עלויות מדובר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

למעבר למחיר שכירות ממוצע לדירה קטנה או דירת שותפים

מחיר שכירות ממוצע לדירה של משפחה

משפחה ממוצעת בישראל מתעניינת בדירה של כארבעה חדרים. דירה בסדר גודל זה יכולה לעלות פחות ממיליון שקל בפריפריה ולמעלה משני מליון שקל במרכז. מאחר ודמי השכירות נקבעים ברמה מסוימת על בסיס העלות של הנכס מדובר בעלות לא מבוטלת כאשר בוחרים לעבור מהצפון והדרום למרכז.

חשוב לבדוק טוב טוב מה הם היכולות הפיננסיות שלכם ועל פיהם לפעול. חתימה על חוזה שכירות יכולה להיות התחלה של הצלחה והתפתחות של המשפחה אך במקרים מסוימים יכולה לגרור את כולם למטה. דירה המיועדת למשפחה בוחרים ברוב המקרים לפי טיב האוכלוסייה והשירותים המקומיים אך אסור לשכוח את הפן הכלכלי ולהלן כמה נתונים בנושא:

הוצאות לפני הכניסה למגורים בדירה

ההוצאות הרבות על מגורים מתחילות עוד קודם למעבר דירה והן כוללות מהפך משמעותי באורח החיים. ההוצאות השונות גדלות וקטנות לא תמיד בצורה שתכננו. כך לדוגמה גן הילדים יכול לעלות הרבה יותר כסף ומצד שני עלויות התחבורה יורדת בגלל נגישות רבה יותר לתחבורה ציבורית מהירה ונוחה במקום שימוש ברכב. הדבר נכון בצורה הפוכה גם כן. כל מעבר טומן בחובו הרבה הפתעות ותקופת הסתגלות שנמשכת זמן מה.

הוצאות חד פעמיות יהיו מכה קלה בחסכונות ועליהם תוכלו להתגבר יחסית בקלות. עבודה של מעט יותר שעות והכנת חיסכון לקראת מעבר דירה יכולים להיות בהחלט היערכות טובה שיש לשקול טרם קבלת ההחלטה הסופית. יש להיערך לעלויות הבאות:

שימוש במתווך דירות: אמנם עושה לכם חיים קלים במהלך איתור הדירה אך יעלה לכם סכום דומה לדמי השכירות של החודש הראשון. מדובר בסכום לא מבוטל במיוחד כאשר אתם מוגבלים מבחינה תקציבית, כיום עם קבוצות פייסבוק ואתרים כדוגמת יד2 ניתן בקלות לאתר דירות גם ללא צורך במתווך ומומלץ לעשות כך.
מחיר שימוש במתווך להשכרת דירה: 4,000 ש"ח בממוצע.

רכישה של ציוד בסיסי לדירה: כדוגמת כלי אוכל, סכו"ם חדש, מצעים למיטות, וילונות לחלונות, מגבות ושטיח למקלחת לצד ציוד הכרחי כדוגמת חומרי ניקוי ושימורי אוכל וקטניות אינם בהכרח דבר זול ותופתעו לגלות כמה יקרים יכולים להתברר חלק ניכר מרשימה מצומצמת זו ובמידה וניתן לקחת מבית ההורים או לרכוש יד שנייה מומלץ לעשות זאת.
מחיר קנייה של ציוד בסיסי לדירה: 2,600 ש"ח בממוצע.

רכישה של ריהוט לדירה: יכולה להיות יקרה מאוד אך באותה מידה ניתן למצוא מציאות בחנויות ריהוט כדוגמת איקאה או לחפש באתרי יד שנייה. ריהוט בסיסי לרוב כולל פינת אוכל, ארון בגדים, ספה או פינת ישיבה, מקרר, תנור, מכונת כביסה, בדירות שותפים לרוב כבר יש את אותם רהיטים ועליכם להשתתף רק בחלק מההוצאות דבר שחוסך לכם כסף רב וכמובן גם את הצורך בהובלה.
מחיר קנייה של ריהוט בסיסי לדירה: 7,500 ש"ח בממוצע.

הובלה של ציוד וריהוט לדירה: אמנם לא תמיד נדרשת אבל אם אתם נכנסים לדירה ריקה ונאלצתם להיפרד מסכומי כסף על רכישה של ריהוט וציוד בסיסי לבית ההובלה של הדברים יכולה להגיע לסכומים לא מבוטלים במיוחד כאשר מוסיפים על דמי ההובלה הבסיסיים את הטיפ שנהוג לתת לסבלים.
מחיר הובלה לדירה: 1,600 ש"ח בממוצע.

צביעה ותיקונים שונים בדירה: יכולים להיעשות בכוחות עצמכם או באמצעות שימוש בבעל מקצוע. לא כולם בוחרים לעשות תיקונים וצביעה מחודשת לדירה אבל לאלו שרוצים להתגורר בדירה משך זמן רב ורוצים ליהנות מהשהות בה הרי שזה בהחלט אופציה חשובה. בדירת שותפים אנו צובעים ומתחזקים רק את החדר בה נגור.
מחיר חומרי גלם וצביעה: 2,500 ש"ח בממוצע.

סה"כ הוצאות חד פעמיות: 10,000-18,000 ש"ח בהתאם לדירה

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

הוצאות חודשיות אחרי הכניסה למגורים בדירה

לאחר שעברתם את המשוכה הראשונה ונכנסתם לדירה מדובר בהוצאה לא מעטה בכל חודש ובמידה ואתם לא ערוכים לכך מומלץ לחשוב פעם נוספת על הדברים. יש מגוון הוצאות קבועות ומשתנות בהחזקה של דירה בבעלות או בשכירות ולפני שחותמים על חוזה שכירות חשוב לשים עליהם את הדעת – להלן כמה דוגמאות להוצאות צפויות:

הוצאות קבועות לחודש הן כל אותם הוצאות שניתן ופשוט לחזותן מראש, מדובר בהוצאות שעלותם מחושבת בקלות וניתן להסתמך עליהם שלא צפויים שינויים דרסטיים בעלותם בשנה הקרבה הוצאות קבועות אלו משתנות בכל זאת במקרה ועברתם לעיר אחרת בו רמת החיים גבוהה או נמוכה יותר.

שכר דירה הנו עלות קבועה ואין דרך לצמצם אותה, גם כאשר אתם בוחרים לנסוע לטייל ולא מתגוררים בדירה עליכם לשלם שכר דירה כפי שהתחייבתם בחוזה השכירות במקרים מסוימים בעל הדירה מאפשר לכם להשכיר את הדירה כסאבלט ואז אתם יכולים לצמצם הפסדים אך יש לבחון זאת בנפרד יש לבדוק האם שכר הדירה מאפשר לכם שימוש בחניה ובמחסן לצד זכויות בשירותים נוספים.
עלות שכר דירה לדירת משפחה: 4,000 ש"ח לחודש בממוצע.

ארנונה אף היא קבועה ומשתנה בין עיר לעיר בעלותה ועליה לא ניתן במרבית המקרים לקבל החזרים והנחות ולמרות זאת במידה ואתם משפחה מרובת ילדים ייתכן והעירייה מזכה אתכם על חלק מעלות הארנונה בהתאם להחלטות שהתקבלו במשא ומתן בין החברים במועצה. בעלי הכנסה נמוכה אף הם לעתים זכאים להנחה ואף לפטור מארנונה – בדקו זאת.
עלות ארנונה לדירת משפחה: 350 ש"ח לחודש בממוצע.

טלוויזיה בכבלים לא ממש זולה ורבים מבקשים לוותר עליה מאחר והעלות אינה פעוטה. היום עם התגברות התחרות יש כלים חלופיים שיכולים לעזור לכם לצמצם עלויות באופן משמעותי כך לדוגמה ניתן להסתפק בטלוויזיה של סלקום או של מתחרות אחרות שמועברת על בסיס האינטרנט אך יש לבדוק שיש לכם רוחב פס מתאים לכך.
עלות טלוויזיה בכבלים בדירת משפחה: 175 ש"ח לחודש בממוצע.

אינטרנט מהיר הנו מוצר חובה בכל דירה באשר היא. לאחר הרפורמה האחרונה ניכרת צניחה משמעותית במחירים וכיום ניתן לקבל אינטרנט מהיר במיוחד בפחות ממאה שקלים דבר שהופך מוצר זה לכדאי במיוחד. על ידי משא ומתן קצר ניתן להוזיל את העלויות משמעותית ולהגיע לרף של 85 ש"ח לרוחב פס מהיר בהחלט
עלות אינטרנט בדירת משפחה: 100 ש"ח לחודש בממוצע.

קו טלפון אמנם הולך ונעלם אך יש כאלו שעדיין אוהבים את היכולת הזו להתנתק ולתת מספר טלפון נייח שניתן לכבות בכל עת. ניתן לקבל קו טלפון בחבילת טריפל של חברות התקשורת ולא לשלם תוספת עלות על השימוש בו ומומלץ לבדוק זאת.
עלות טלפון ביתי בדירה: 60 ש"ח ליחיד לחודש בממוצע.

ועד הבית הנו נושא מורכב מאחר והוא נקבע בהתאם לרמת השירותים שמקבלים בבניין המגורים. חברות החזקה דורשות סכומים גדולים, במקרים רבים מדובר בסכומים לא הגיוניים וחשוב לזכור שזהו הוצאה קבועה ולא נעימה וכדאי לבדוק מה ניתן לעשות בעניין – חשוב מאוד לקבוע הוצאות אלו בחוזה השכירות וכמובן להסדיר את הדברים מול בעל הדירה.
עלות ועד הבית בדירה ממוצעת: 125 ש"ח לחודש בממוצע.

הוצאות משתנות לחודש הן כל ההוצאות הללו שאנו לעולם לא יכולים לדעת כמה בדיוק הם יצאו. בחודשי הקיץ יש עליות מסוג אחד ובחודשי החורף עלויות מסוג אחר וכך גם המחירים שלהם נוטים לעלות ולרדת בהתאם לעונה ובהתאם לביקוש. הוצאות משתנות מצד שני במקרים רבות ניתנים להתאמה אישית וניתן לחסוך על ידי בחירה בצמצום הצריכה וכ"ו..

חשמל הנו מצרך בסיסי והעלות בו משתנה בהתאם למיקום במדינה ובהתאם לרמת הצריכה האישית של כל אדם בנפרד. בדירות בירושלים לדוגמה השימוש במזגן אינו נדרש בלילות ובכך חוסכים כסף וכמובן ששימוש במאוורר יכול אף הוא להוות חסכון משמעותי. כאשר מתגוררים בדירת משפחה יש צורך תמידי במזגן ובבישולים ולכן מדובר בהוצאה לא קטנה בסופו של דבר למשפחה.
עלות חשמל בדירת משפחה: 400 ש"ח לדירה בהתאם לצריכה.

מים וביוב יהיו די סטטיים מאחר ומדובר בעלויות נמוכות משמעותית. למרות זאת שימוש נכון במים והתייחסות למקלחת ולמים בצורה רצינית יכולה להוזיל כמה עשרות שקלים מידי חודש סכום שהולך ומצטבר במהלך השנה.
עלות מים וביוב לדירת משפחה: 250 ש"ח לחודש בממוצע.

גז המשמש לבישול אינו עולה הרבה כסף והחלפה של בלון גז אחת לחצי שנה או מילוי מצבור גז לבניין אינו דבר משמעותי ולכן פחות שמים לב אליו. שימוש בגז לבישול בדירה משפחתית נעשה מידי יום כמה פעמים ביום אבל מאחר ומדובר בסכום יחסית נמוך יש לו משמעות נמוכה בהרבה בתכנון של התקציב.
עלות גז לדירת משפחה: 25 ש"ח לחודש בממוצע.

תחבורה ציבורית ודלק יקרים מאוד. בין שאתם מחזיקים רכב ובין שאתם נוסעים בתחבורה ציבורית העלות החודשית אינה נמוכה בכלל. השימוש בתחבורה ציבורית וברכב נותר לשימוש אישי בלבד ולכן ככל שמספר הנפשות בדירה עולים כך ההוצאה גדלה בהתאם. ישנם משפחות עם שני רכבים אחרים ללא רכבים כלל וגם אז הוצאה על תחבורה ציבורית אינה זולה
עלות החזקת רכב / שימוש בתחבורה ציבורית: 1,300 ש"ח לחודש בממוצע (לזוג).

אוכל ומצרכי בסיס כחלק מתרבות הצריכה ולצד הצורך החיוני לאוכל ומצרכים נוספים כחומרי ניקוי, נייר טואלט, אבקות כביסה, כלים חד פעמיים ובעצם כל מה שאנו רוכשים בחנות המקומית אנו משלמים לא מעט כסף וחייבים לשמור על איזון כלכלי כל הזמן. משפחה שהולכת ומתרחבת חייבת להיות כל הזמן עם היד על הדופק כדי שיישאר מספיק כסף לשלם את כלל ההוצאות.
עלות אוכל ומצרכים בסיסיים: 3,450 ש"ח למשפחה קטנה לחודש בממוצע.

תחזוקה לדירה אמנם נשמעת כמיותרת אבל חייבים לחשב אותה בהוצאות הדירה מאחר ובכל מספר חודשים הדירה נצרכת לטיפול החזקה או החלפת גופי תאורה לצד טיפולי חירום שיש להיערך לקראתם כדי שלא תתפסו לא מוכנים. כאשר יש ילדים צריך להגדיל את הסכום ואף להכפילו מאחר ויש אינספור נזקים צפויים…
עלות תחזוקה לדירת משפחה: 100 ש"ח לכל הדירה בממוצע.

סה"כ הוצאות חודשיות בחוזה שכירות: 9,000-10,285 ש"ח ליחיד / לזוג.

*המידע בכתבה זו מבוססת על נתוני ממוצע של משרד האוצר "האוצר שלי" ונועדו להנגיש את המידע בצורה אופטימלית לגולש הממוצע במנועי החיפוש.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan