שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:42
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

לגור בגולן ובגליל: איך מחפשים שטחים והרחבות למכירה בצפון?

נושאים מרכזיים

לגור בגולן ברמת חיים אחרת

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

לגור בגולן מעולם לא היה קל. בטח ובטח כאשר דיברו שנים על החזרת שטחים לסוריה בהסכמי שלום שונים. ולמרות זאת שנים רבות לאחר מכן אנו עדיין כאן בגליל ובגולן גרים בגאון ונהנים בעיקר לבקר בנופים הירוקים בכל קיץ, ללון בצימרים חמימים בימות החורף וכמובן לקנא אותם תושבי המקום שבחרו לגור בגולן ונהנים ממשהו שאנו כנראה לא נצליח לחוש ללא מעבר למגורים בגולן.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שנים רבות דיברו על החזרת קרקעות. גם בעתות שקט ושלום בהם אף אחד לא דרש זאת מהממשלה בישראל היו שנשאו ונתנו על חבל הארץ של רמת הגולן היפיפייה כדי לרצות את האמריקאים ומדינות אירופה האחרות אך בשנים האחרונות נראה שיש שינוי מגמה ולאחר שדאע"ש השתלט על חלקים נרחבים מעיראק, וסוריה ואסד וצבאו כלל לא מצליחים להתגונן בפניהם ובפני המורדים אף אחד לא מדבר עוד על החזרת שטחי הגולן אלא להפך מצהירים שכעת חבל ארץ זו חיונית לביטחונה של מדינת ישראל.

מה גורם לאנשים לרצות לגור בגולן ובגליל?

צפון הארץ ורמת הגולן בפרט מרוחקים מהערים הגדולות בצורה דומה ליישובים השוכנים בנגב הרחוקה. ובעוד לנגב לא רבים שוקלים לנבוע לביקור וחמור מכך להתגורר דווקא הצפון זוכה לערגה ולביקורים תכופים של העירוניים שמחפשים מעט שקט מחיי היום יום הסוערים שדורשים מהם לתת את כל כולם לעבודה. בצפון הארץ יש תחושה שהזמן עוצר מלכת, הנהיגה על הכבישים נעשית בסבלנות רבה יותר והרוגע משתלט על המתגוררים במקומות אלו באופן מידי.

לגור בגולן ובגליל משמעות התרחקות ביודעין מלחצי העיר, מלחצי היום יום ובחירה בחיים בקצב אחר. בקצב בו ניתן לעצור לרגע ולחשוב, לגדל ילדים תוך מתן ערכים וביטחון. לגור בגולן משמעו ליהנות משקט של בוקר ושקט של ערב. זמנים לטעון בהם אנרגיות לקראת יום המחר בו תגרשו לנסוע הרחק כדי להתפרנס אך המשפחה כולה זוכה להתגורר בשקט ובשלווה שאין שני לה בכל אזור אחר בישראל. מגורים ברמת הגולן היא חלומם של אלפי ישראלים ולא סתם.

מה המשמעות של מגורים ברמת הגולן או בגליל?

כידוע, ככל שמתרחקים מהעיר כך מספר החברות, מפעלים שפועלים בסביבה הולכים וקטנים. כתוצאה מכך מספר העבודות שמוצעות לבני הצפון והדרום נמוכים משמעותית מאלו שמוצעים בערי המרכז ובדיוק מסיבה זו גם שכר העובדים בצפון ובדרום נמוך יותר (ביקוש והיצע) ולכן כאשר בוחרים לקנות שטח ולהתגורר בצפון הארץ בדגש על יישובים מרוחקים בגליל וברמת הגולן הרי שהנסיעות לעיר הקרובה הופכות לתדירות ומצריכות לפעמים יותר משעה לכל כיוון.

רבים מתושבי רמת הגון והגליל עוסקים בעבודות הקשורים למשרדי ממשלה כך שניתן לחיות ולעבוד גם בצפון הארץ. דוגמה טובה לעבודות ניתן למצוא במקצועות ההוראה או עבודות במשרדים ממשלתיים לצד עבודה בחברות כדוגמת הדואר או הבנקים שנמצאים גם הרחק בפריפריה.

כמה קשה למצוא שטח בהרחבות של היישובים?

אם כל הטוב שיש בצפון מתאים עבורכם הרי שאנו כעת בתקופה מאוד משמעותית בהתיישבות בגליל ובגולן וזאת לאחר שכבר אין ויכוח על בעלי הקרקעות ביישובים הללו בצפון. כמעט כל יישוב וכל קיבוץ בצפון הארץ מניעה או כבר מציעה שטחים למכירה עבור רוכשים מבחוץ והם עושים זאת על ידי קבלת אישורים להקמת "הרחבות" הרחבות בצפון מאפשרות ליישובים וקיבוצים להתפתח ולגדול וזאת מבלי להעניק לתושבים החדשים זכויות שוות במגוון דברים כך שכל מה שמוצע לדייר החדש הוא מגורים.

הרחבות בגליל ובגולן אמנם לא קשורים לקיבוץ עצמו אך בהחלט לוקחים חלק בפעילויות הקהילתיות המורחבות שיש ביישובים אלו. ההשתתפות בפעילות הקהילתית ביישובים הדתיים יכולה להתבטאות בבית כנסת, פעילות לילדים בשבתות, תנועות נוער ועוד ואילו ביישובים החילוניים בהם יש מעט פחות תרבות קהילתית ישנם טקסים שונים במהלך השנה ופעילויות בחגים לצד תנועות נוער ובתי ספר מעולים בהם הילדים לומדים יחד דבר שמבטיח בכלל המקרים חינוך מהמעלה הראשונה.

כיום לא קשה למצוא שטח למגורים באזור הגליל. בגולן מעט יותר קשה אך לא משמעותית. בגולן ובגליל לרוב לא קונים דירה בנויה אל קונים שטח קרקע בה אתם תבחרו מיהו הקבלן המבצע שייבנה עבורכם את הנכס. בהרחבות שונות יש מספר קבלנים שפועלים על כך הבתים יחד כך שמדובר בחיסכון משמעותי בכסף כאשר מתחילים לבנות עשרות בתים במקום רק את האחת לבדה.

יש גם קרקע בחינם ברמת הגולן!

ברמת הגולן לצד אזורים בעייתיים נוספים כגבול חבל עזה או גבול לבנון המדינה מציעה שטחי קרקע לבניית בתים בחינם! כן, הקרקע ניתנת לגמרי בחינם וניתן לבנות עליה בית או צימרים ולפעמים את שניהם יחד ללא עלות הקרקע. אין זה אומר שאתם לא משלמים דמי פיתוח שיכולים להגיע לכדי 100,000 ש"ח לבית אבל בואו נודה בזה, מדובר בסכום מגוחך כאשר באזורים שונים בגליל חלקת הקרקע לבדה יכולה להגיע לסכום כפול ומשולש.

אין ויכוח שכאשר תשומות הבנייה עומדות על כ4,000 ש"ח למטר רבוע ואין צורך לממן את הוצאות השטח הכדאיות עולה משמעותית! אם נחשב זאת על בית בן 100 מטר רבוע נוכל לגלות שמחירה הממוצע של בית קרקע עם גינה ירוקה תעמוד על כחצי מליון שקל בלבד. כלומר, ניתן להשכיר את הדירה שלכם בעיר במידה ויש לכם ולקחת משכנתא נוספת ללא קושי מיוחד כדי לממן את הבית הנוסף שיהיה מעתה ברשותכם.

יש מספר מגבלות על זכייה בקרקע:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

  1. יש צורך להמתין עד לקבלת אישורי הבנייה (יכול לקחת גם שנה..)
  2. תהליך הבנייה אורך כשלוש שנים.
  3. לא ניתן להשכיר את הדירה לאחרים ב5 השנים הראשונות בדומה ל"מחיר למשתכן".
  4. זה תלוי במכרז (עליו תציעו 0 שקל מאחר ואין מתמודדים אחרים על מרבית הקרקעות)

ברגע הזכייה קל מאוד להציג את ההון הראשוני לקבלת משכנתא וכך ניתן לעמוד בהוצאות הבנייה של הבית שנפרס בקלות על פני 10 שנים ויותר ולהיות בעלים גאים של בית ראשון או שני ללא לפשוט את הרגל.

מתגעגעים לעיר?

אמנם רמת הגולן מרוחקת במעט מערי המרכז אך גם לה יש מה להציע וניתן לזכות בקרקע בחינם גם בקצרין שמשלבת בין הכפר לעיר. התחושה בקצרין שיש יותר מקום לתנועה ויותר שירותים לאזרח. בקצרין יש קניון קטן ועסקים מכל הסוגים כך שכל דבר שתדרשו נמצא במרחק די קצר מהבית.

הערים הקרובות ביותר לרמת הגולן והגליל הן:

(מרחק מראש פינה)

  1. טבריה (40 דק' נסיעה)
  2. ראש פינה (25 דק' נסיעה)
  3. קרית שמונה (35 דק' נסיעה)
  4. חיפה (90 דק' נסיעה)

התחבורה ציבורית אינה הטובה ביותר כך שיש צורך ברכב משפחתי שיכול לנייד את המשפחה כולה בהתאם לצורך. אך בשורה התחתונה לגור בגולן אינה בחירה שנעשית על בסיס כלכלי או נוחיות אלא בעיקר על בסיס ערגה ותשוקה לנופים המרהיבים לצבעי הירוק הטבעי וכמובן לריחות של פעם, לחופשיות ולילדות האהובה.

 

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan