שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:37
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

הלוואת גישור: מתי נוטלים הלוואת גישור לדירה בצמוד למשכנתא?

נושאים מרכזיים

הלוואת גישור - הורה לילד

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הלוואת גישור הנה הלוואה ייחודית וזאת משום שנוטלים אותה לרוב אנשים שאינם צריכים הלוואות בדרך כלל. מדובר במשפרי דיור שנוטלים הלוואת גישור עם המשכנתא על הדירה החדשה והיא תוחזר ברגע שהדירה הקיימת תימכר. הלוואת גישור מיועדת בעיקר לשני אוכלוסיות:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

  1. משפרי דיור שמתקשים למכור את דירתם אך התחייבו לקנות דירה חדשה.
  2. משפרי דיור שנזקקים למימון ביניים עד למכירת הדירה הישנה.

למה נדרשת הלוואת גישור?

הלוואת גישור נועדה לחפות על חלל שנוצר בין שלב רכישת דירה חדשה למכירת הדירה הקיימת. במקרים רבים יש לנו ציפיות בראש שאינם מתגשמות במלואן אך על בסיסם אנו פועלים. התחייבות לרכישת דירה חדשה על סמך הון שיש לנו בדירה הנוכחית מחייבת אותנו למכור את הדירה שבבעלותנו בהקדם האפשרי אך לא תמיד יש מספיק קונים פוטנציאליים ואנו נתקעים עם שני דירות בו זמנית. פעמים רבות הדבר נובע מכך שנמנענו מלקחת את שירותיו של מתווך דירות מנוסה וביצענו הערכת שווי דירה שאינה נכונה ובכך גרמנו נזק לעצמנו שמחייב בנטילת הלוואת גישור.

הלוואת גישור תהיה לרוב על סכום כסף לא קטן. סכום כסף שיוכל לאפשר לנו לזרז את הליך המכירה של הדירה הקיימת ולהתקיים בכבוד בתקופת הביניים. במקרים רבים השלב בו נוטלים הלוואת גישור הנה ההזהרה אותה אנו נדרשים לקבל כדי להעביר את האחריות למכירת הנכס לבעלי מקצוע מנוסים שיוכלו לתמחר ולשאת ולתת עבורכם בצורה הנכונה ועל ידי כך לשחרר אתכם מהעול שרובץ עליכם.

למרות שהדבר נשמע כנדיר, רבים מאוד מוצאים עצמם נוטלים הלוואות גישור וזאת מאחר וקשה מאוד לתכנן דברים שאינם תלויים בנו ועלויות מעבר דירה יחד עם שינוי אורח חיים לעתים (חיפוש עבודה, הפסד ימי עבודה ועוד) מקשים עלינו את ההתאוששות במיוחד כאשר יש עיכוב במכירה של הדירה הקיימת אפילו לחודש בודד. ולמרות זאת, בנדל"ן אסור לפעול מהר ותחת לחץ ולכן רבים יבחרו בנטילת הלוואת גישור שתאפשר מרווח נשימה ומתן האפשרות למכור את הדירה במחיר האופטימלי.

קראו עוד: הלוואת בלון: מתי רצוי לשקול נטילת הלוואת בלון לדירה?

מה המשמעות של הלוואת גישור?

הלוואת גישור לקניית דירה ניתנת לכם על סמך הנכסים שיש בידכם ולא על סמך הכנסה עתידית או נתונים אחרים. הבנק מסתמך על הנכס שבבעלותכם ויודע שאתם תוכלו לעמוד בהחזר ההלוואה שנטלתם. משום כך ניתן להתחיל לחפש דירה חדשה או אף לקפוץ על הזדמנויות כדוגמת מחיר מטרה בה גם משפרי דיור יכולים לרכוש דירה במחיר הנמוך ב-20-30% ממחיר השוק. כלומר, במידה וברצונכם להשתתף בתחרויות, הגרלות, מכרזים על פרויקטים באזור מגוריכם או בכלל ברצונכם להתחיל לחפש דירה חלופית ביכולתכם לעשות זאת על סמך הלוואת גישור שהבנק מתחייב לתת לכם וזאת הבנק עושה בביטחון רב מאחר ויש לכם נכסים שווי ערך גבוהה.

הלוואת גישור יכולה לנוע בין עשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים והיא שונה מאוד מהלוואות אחרות אותן נטלתם ולכן גם נפרדת מהם. את התשלום על ההלוואה שנטלתם תאלצו להחזיר ביום קבלת הכסף על מכירת הדירה הקיימת כקרן וריבית או שתוכלו לדרוש להחזיר את ההלוואה כריבית בכל חודש כאשר במכירת הדירה תשלמו רק את הקרן חזרה. כמובן שלא ניתן לקבל הלוואת גישור סתם כך ולפרק זמן לא מוגבל, לרוב הלוואת גישור תעמוד על כשנתיים עד שלוש שנים במקסימום

המסלולים המוצעים בהלוואות גישור:

  • החזר קרן + ריבית בסוף התקופה (מכירת הבית)
  • החזר ריבית כל חודש וקרן בסוף התקופה (מכירת הבית)

כאשר בשונה ממשכנתא בה תשלמו עמלת פירעון מוקדם בחלק מהמקרים בהלוואת גישור הבנק שמח על המכירה יחד אתכם ותוכלו להחזיר את הכסף שלוויתם עם יתרת הריבית באותו היום וגם הרבה לפני המועד להשבת ההלוואה וזאת מבלי קנס או תשלומים נוספים כדוגמת היוון, הפרשי ריביות, הודעה מוקדמת…

כמו כל הלוואה גם בהלוואת גישור ישנם מסלולי הצמדה שונים:

  • צמוד מדד.
  • לא צמוד מדד.
  • צמוד לערך דולר.
  • צמוד לערך יורו.
  • מסלולי פריים

נטילת הלוואה לרוב אינה מומלצת וזאת מאחר והלוואות גוררות אותנו לשאול תחתית אך דווקא הלוואה מסוג זה מאפשרת לנו לזכות בהזדמנויות יוצאות מגדר הרגיל וזאת מאחר וביכולתנו להתמודד בידיעה זו על מגוון פתרונות דיור שמוצעות לציבור בימים אלו וכמובן לדאוג למשפחתנו לטוב ביותר וללא פשרות. ההבנה שניתן להלוואת כסף על סמך הנכס שברשותנו יכולה להרגיע אותנו ולאפשר לנו לנהל תהליך מכירת דירה בצורה מסודרת ולהרוויח ממנה את המקסימום.

רוצים לפנות אל יועץ נדל"ן? לחצו כאן למעבר ליצירת קשר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ניתן להתמקח עם הבנק על הריבית בשלב נטילת ההלוואה וזאת מאחר והבנק נמצא במקום בו הוא רגוע שאת כספו יראה חזרה כאשר הסיכון עבור הממסד הבנקאי אפסי ולכן ברשותו להתגמש ולהתאים עצמו לדרישותיכם ולכן חשוב מאוד לבחון את מסלולי ההלוואה ולבחור בזאת הזולה והמשלמת ביותר וכמובן גם ללחוץ מעט על הבנק כדי להוריד גם עמלות בסיסיות וריבית נמוכה לנמוכה אף יותר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan