ראשי / FAQ/ חוזה שכירות קצר – האם אפשר להסתמך עליו?

חוזה שכירות קצר – האם אפשר להסתמך עליו?

    adimage

חוזה שכירות קצר הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות כאשר רבים רוצים להשכיר את הדירה לזמן קצר וצריכים חוזה לצורך חוזה בלבד. חוזה שכירות קצר בהחלט מספק את המסמך הנדרש בכדי שתוכלו להתקשר עם משכיר או שוכר אך אין בו הגנה על הצדדים במקרים בהם יש פגיעה בנכס או בריהוט שנמצא בו.

חוזה שכירות קצר אמנם יכול להיחשב כחוזה אך אנו כמובן לא ממליצים להסתמך עליו משום שאין בו אזכור לדברים החשובים ביותר כדוגמת תנאי שימוש בנכס או שימוש באופציה להארכת חוזה לצד סעיפי הגנה עבור שני הצדדים. אם בכל זאת ברצונכם להוריד חוזה קצר הנה לכם:

>> מאמר על שכירות קצרת טווח עם חוזה שכירות קצר
>> חוזה שכירות סטנדרטי קצר להורדה

היתרונות בחוזה שכירות קצר:

  1. ניתן להיכנס לחוזה השכירות במהירות.
  2. מתאים לשימוש בין בני משפחה וחברים עליהם סומכים.
  3. מתאים לשימוש במקרים בהם מבצעים חידוש לחוזה השכירות.
  4. בצירוף נספחים מתאימים אין בכך בעיה.

החסרונות בחוזה שכירות קצר:

  1. הגנה רופפת במקרים בהם יש הפרה של חוזה השכירות.
  2. חוסר בפרטי הסכם שחשובים כדי לשמור על שכירות לטווח ארוך.
  3. חוזה שכירות קצר בין אנשים שלא מכירים יכול לפגוע בכם.
  4. לא תהיה לכם הגנה במקרים בהם יש חילוקי דעות בהבנת הנקרה בחוזה.

בימים כתיקונם וכאשר מדובר באנשים ישרים אין מניעה להיעזר בהסכם שכירות קצר אשר מאפשר את קיומו של החוזה למרות החיוב בחוזה כתוב. אך מאחר ויש כיום ריבוי הונאות ומקרים רבים בהם ישנם חילוקי דעות קשים בין השוכר והמשכיר לא ראוי להסתמך על טוב ליבו של השוכר ואף לא של המשכיר שהרי בסופו של דבר הצדדים עלולים להיפגע.

במידה ומדובר בחבר קרוב או אפילו בן משפחה ייתכן ואפשרי לחתום על חוזה שכירות קצר אך גם בין חברים טובים כאשר מדובר בכסף יכולים להתרחש בנסיבות שונות חילוקי דעות כואבים ולכן עדיף למנוע אי הבנות אלו על ידי הכללה של הסעיפים הראויים כבר בחתימה על החוזה הראשוני. – אנו בכל אופן ממליצים על שימוש בעורך דין לענייני מקרקעין שמתמחה בחוזי שכירות ובכך ליהנות מהגנה משפטית כוללת.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים
חוזה שכירות קצר – האם אפשר להסתמך עליו?
5 (100%) 1