fbpx
ראשי / השקעות בנדלן / תשואה מובטחת – האם יש כזה דבר תשואה מובטחת בהשקעות נדל"ן?!

תשואה מובטחת – האם יש כזה דבר תשואה מובטחת בהשקעות נדל"ן?!

    adimage

הבטיחו לכם השקעה עם תשואה מובטחת? התחייבו לכם ל-36 צ'קים כהוכחה לכך שמדובר באפיק השקעה בטוח לגמרי? אתם לא לבד. יותר ויותר גופים המלווים השקעות בישראל ובחו"ל מתחייבים ללקוחותיהם בכך שהם צפויים להשיג תשואה מובטחת בגובה 8%-12% ואף יותר. במאמר זה אנו ננסה להבין האם הבטחות אלו מבוססות ומתי ניתן להסתמך עליהן..

ההבטחה: תשואה מובטחת

כחלק מעיסוקנו בייעוץ השקעות נדל"ן אנו נחשפים לעוד ועוד סיפורים מרתקים על עסקאות השקעה בנדל"ן ללא סיכון ועם התחייבות לתשואה יציבה מהיום הראשון. בתחילה חששנו שאנו לא מספיק מקצועיים ואולי אף רשלניים בתפקידנו. אך די מהר נוכחנו לדעת שאנו מתפקדים מצוין וחושפים את הלקוחות למארג סיכונים רחב וששחקנים רבים אחרים בשוק הנדל"ן משקרים ללקוחותיהם בפנים!.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

נפתח ונאמר, אין כזה דבר תשואה מובטחת!!! במידה ואתם מגיעים לפגישה בה מוכרים לכם חלום בדמות רווחיות בטוחה וקבועה, הרי שאתם חייבים לבחון את הנושא לעומקו ואו להתרחק מההצעה ככל שרק ניתן וזאת כי מדובר בהבטחה ללא כיסוי. יש השקעות סולידיות ובטוחות, יש השקעות בעלות תשואה גבוהה ויציבה, אך אין כזה דבר השקעה ללא סיכון = השקעה עם תשואה מובטחת.

כדי להסביר נושא זה לעומק אנו נעבור ונבין כמה נקודות חשובות:

 1. מהי תשואה מובטחת?
 2. מי יכול להציע תשואה מובטחת?
 3. מתי ניתן להסתמך על הבטחה זו?

1. מהי תשואה מובטחת?

כאשר מדברים על תשואה, מתייחסים לרווח הנקי שאנו צפויים לשלשל לכיסנו כתוצאה ישירה מביצוע השקעה באפיק נבחר. אנו נכנסים להשקעות בכלל ולהשקעות נדל"ן בפרט מתוך כוונה להשיג תשואה גבוהה ככל הניתן במינימום סיכון. יש 2 שיטות בהם אנו נבחן את התשואה המתקבלת:

 • תשואה חודשית – תשואה תזרימית (דמי שכירות) שנקבל מידי חודש מהנכס.
 • תשואה שנתית – סך התשואה התזרימית + עליית ערך הנכס בתום שנה.

בהשקעות נדל"ן לא בוחנים את השבחת הנכס כחלק מתכנון ההשקעה אלא אך ורק את התשואה ה"בטוחה" בדמות דמי השכירות שנקבל במידה והכל ימשיך להתנהל כמתוכנן. כעת שאנו מבינים מהי תשואה ואיך מחשבים אותה בהשקעות נדל"ן עלינו לענות על השאלה בכותרת:

 • מהי תשואה חודשית מובטחת?
 • מהי תשואה שנתית מובטחת?

אז זהו, שאין כזה דבר תשואה חודשית או שנתית מובטחת כתוצאה ישירה מהשקעות. כאשר מבטיחים לכם הבטחה מסוג זה, עליכם לבחון האם הגוף המציע אכן יכול לעמוד בהתחייבויותיו ועל כך נרחיב כעת:

2. מי יכול להציע תשואה מובטחת?

כפי שאמרנו, אין כזה דבר תשואה מובטחת. יש כזה דבר תשואה צפויה או תשואה המבוססת על תוצאות עבר. אז איך מבטיחים לנו תשואה מובטחת על השקעות נדל"ן בארץ או אפילו על השקעות נדל"ן בחו"ל? התשובה כמובן פשוטה למדי, הם מבטיחים בעל פה ובצורה לא רשמית מאחר וזה עוזר למכור. יתרה מכך, הבטחות לא עולות כסף ולכן אנשי שיווק ומכירות נעזרים בהם בתדירות גבוהה מידי..

למרות האמור, יש כזה דבר תשואה מובטחת אך בלתי תלויה בהשקעה. ישנם גופים רציניים שמנהלים סכומי כסף גדולים בעבור משקיעים, אשר בהתבסס על נתוני עבר ושיטת עבודה מוכחת, ביכולתם להתחייב כגוף לתשואה מובטחת מכיסם במידה וההשקעה לא תציג את התוצאות הרצויות. במקרים אלו, מדובר בתשואה מובטחת אך לא מעצם ההשקעה אלא מעצם התחייבות הקרן ואו החברה.

ישנם מקרים שאכן מעניקים לנו התחייבות בלתי תלויה בהשקעה. התחייבות בדמות 36 צ'קים לפדיון מידי חודש כתשואה מובטחת מראש ל-3 השנים הראשונות. במקרים אלו, עליכם להבין שאין הדבר נעשה מטוב לב ואו מביטחון גבוהה להצלחת ההשקעה. אלא, מכך שאתם שילמתם יותר מידי כסף והחברה שומרת חלק מכספכם לטובת החזר השקעה בשנים הראשונות ללא תלות בהשקעה.

3. מתי ניתן להסתמך על הבטחה זו?

כל עוד אתם לא שולטים בכסף המושקע, לא ניתן להסתמך על תשואה מובטחת. כאשר אתם נעזרים בגורם חיצוני לצורך ביצוע ההשקעה, אתם אינכם שולטים בכסף והמשמעות היא שאין לכם דרך ממשית לשפר עמדות במידת הצורך ולכן סיכויי ההצלחה יורדים. כאשר רוצים להסתמך על הבטחה לתשואה גבוהה ויציבה, יש צורך בבחירת גורם בלתי תלוי שיעניק לכם את המידע הנכון ביותר. אך זה עדיין לא אומר שתיהנו מתשואה מובטחת..

רוצים להסתמך על תשואה מובטחת? כדאי שפרמטרים אלו יתרחשו:

 1. אתם מקבלים ערבות אישית מהגורם המנהל את ההשקעה.
 2. אתם מחזיקים בבעלות ישירה ומלאה בנכס שנרכש כהשקעה.
 3. אתם זוכים לקבל הערכת תשואה נכונה וישירה מלכתחילה.

אז מה עושים? איך משקיעים את הכסף בצורה הנכונה?

כאשר משקיעים בנדל"ן, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע בלתי תלוי לחלוטין. כלומר, עלינו למצוא איש מקצוע שגובה שכר קבוע וידוע מראש על עצם הענקת שירותיו. במקרים אלו, שקוף למשקיע מה האינטרס של הגורם שמציע את ההשקעה ומשום כך ניתן להסתמך על כך שאכן דואגים לכם ומציגים לכם נתוני אמת. אך, במידה ולא גובים מכם כסף באופן ישיר על השירות, במידה ומסבירים לכם שגופים מכם רק דמי תיווך מינימליים, הרי שעליכם לשאול שאלות חשובות וזאת מאחר וכבני אדם אנו לא אוהבים לעבוד בהתנדבות ואם אתם לא יודעים מהו האינטרס של הצד השני, הרי שאתם צריכים לצפות לפגיעה.

כדי להבין נושא זה מעט יותר לעומק, מצ"ב 2 סרטונים חשובים במעלה:רוצים לבחון השקעה חכמה בנדל"ן? רוצים סיוע בבחירת אנשי מקצוע אמינים? השאירו פרטים וננסה לעזור לכם.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

13 תגובות

 1. האם הספקתם לבחון את חברת צוראל נדל"ן השקעות בארה"ב?

  החברה מבטיחה 10% תשואה שנתית למשקעים במשך שלוש שנים.

  נתי

  • לא בחנו את החברה המדוברת, אך מדובר בתשואה גבוהה למדי ויש לבצע בדיקה מעמיקה על סמך מה הם מעניקים הבטחה זו (במקרים רבים, ההבטחה ל-3 שנים אך לאחר מכן אין תשואה כלל או מדובר בתשואה נמוכה מידי. איך זה קורה? – משווקים למשקיע השקעה בסכום העולה על ערכה האמיתי ועם כסף זה משלמים את אותה "תשואה מובטחת"). קח את ההצעה שקיבלת בערבון מוגבל!
   בהצלחה!

  • צוראל נדל"ן קרסו לפני חודש וכל הכסף של המשקיעים נעלמו.. החברה בחובות של עשרות מילוני דולרים ובדרך להוצאה לפועל.. סיפור עצוב כי המשקיעים הם אנשים טובים ותמימים שהשקיעו את כל הפנסיות והחסכונות שלהם ואפילו לקחו הלוואות בעצת יוסי צוראל המנכ"ל

 2. אם מציעים לי השקעה, עם רווח חודשי (סה"כ 9% בשנה) ולאחר 3 שנים מחזירים לי את הקרן, לפעמים עם רווח נוסף.
  מה אכפת לי אם בית שמכרו לי ב80000 ד' עלה בפועל 25000 ד'? בהנחה שאני את אחוזי הרווח שלי אקבל.
  אשמח להתייחסותכם.
  תודה.
  ש.ק.

  • כשאת משקיעה ונוטלת סיכון את שואפת לתוצאות אופטימליות. כאשר אינטרסים מתערבבים, את האחרונה שדואגים לה ולכל נפגעת.
   אך כמובן שזה מורכב יותר ויש להתייעץ עם יועץ השקעות נדלן וכל מקרה לגופו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים