שיפוץ דירה למכירה: מה היתרונות במכירת דירה משופצת?

נושאים מרכזיים

שיפוץ דירה למכירה - תכניות שיפוץ

שיפוץ דירה למכירה הנו נושא מורכב וזאת מאחר ובהחלט ניתן להרוויח לא מעט משיפוץ דירה לפני מכירה אך באותה המידה ניתן להפסיד כסף במידה ולא עושים זאת נכון. שיפוץ דירה למכירה חייב להיעשות במידה הנכונה ועל ידי אנשי מקצוע שיודעים להעריך מה הם הרכיבים שעל ידי שיפוצם אנו זוכים לעליית ערך הנכס. דירה משופצת בחכמה יכולה להימכר בשיעור של עד 30% יותר ממחיר השוק!. כן, מחיר דירה משופצת ומודרנית שווה הרבה יותר בעיני הרוכשים הפוטנציאליים ועלינו לדעת איך לפנות אליהם בצורה הנכונה ביותר.

שיפוץ דירה למכירה

כאשר בוחרים להתקדם אל עבר שיפוץ דירה למכירה כדאי מאוד להתבונן היטב על שוק הדירות שנמכרו לאחרונה. כדאי מאוד להבדיל בין סוגי השיפוצים וסוגי האוכלוסיות שצפויות להתעניין בדירה שאתם מוכרים. כך לדוגמה, שיפוץ דירה על ידי הרחבת הדירה וצמצום חדרים לא יתאים בסביבה בה מתגוררים משפחות אשר נדרשות להפרדה ולמספר חדרים רב יותר. אותן הדגשים קיימים גם כאשר בוחרים לשפץ דירה בה האוכלוסייה פשוט אינה יכולה לשלם יותר כסף בעבור הדירה המוצעת גם במידה והם ממש ירצו בכך..

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

במאמר זה אנו ננסה להבין מה היתרונות במכירת דירה משופצת ואיך אנו משיגים אותם במחיר הזול ביותר. כן, כולנו רוצים למכור את הדירה במחיר המקסימלי תוך השקעה מינימלית אך יש לזכור ששיפוץ כללי לנכס אינו בהכרח הדבר הנכון ביותר לעשות ויש להתנהל אחרת כאשר ניגשים לביצוע שיפוץ דירה למכירה – כלומר, שיפוץ דירה עבור אנשים אחרים.

היתרונות בשיפוץ דירה למכירה:

היתרון הבולט והחשוב ביותר במכירת דירה משופצת היא כמובן המחיר אך לא רק, ישנם יתרונות אחרים שכדאי מאוד להיות מודעים אליהם:

 • העלאת ערך הדירה למכירה – דירה משופצת בטוב טעם תשביח את הדירה בטווח שבין 20%-30%.
 • מכירת דירה במהירות רבה – דירה משופצת תימכר בפרק זמן קצר משמעותית מדירה מוזנחת ומיושנת.
 • פטור ממס על ההשקעה – במידה וזהו דירה יחידה הרי שמדובר בהשקעה קצרת טווח עליה לא תשלמו מסים.
אז איך לבצע שיפוץ דירה למכירה?

ישנם שני סוגי נכסים שניתן להשקיע כסף במה שמכונה השבחת נכסים, ולהגיע לתוצאות טובות כאשר מדובר בדירה:

 1. דירה בירושה / דירה במתנה – דירות אלו לרוב מיושנות ומוזנחות מאוד וכדאי לשפץ אותם.
 2. דירה בה אתם התגוררתם – דירות בהם התגוררו משפחות שלא טיפחו או השביחו את הדירה לאורך השנים.

כדי להימנע ממצבים בהם אנו משקיעים כסף על שיפוץ דירה למכירה אך לא מרוויחים תמורה הולמת בעבור ההשקעה, עלינו לתכנן את המהלכים שלנו מראש וזאת מתוך ניסיון לחזות את התוצאה בהתאם לתנאי השוק וקהל הרוכשים הפוטנציאליים לנכס. ישנם מקרים בהם תכנון מוקפד וביצוע נכון של השיפוץ מייצר עבור היזם (בעלי הדירה) רווח נאה שכלל לא היה נראה הגיוני בשלבים הראשונים.

בשלב ראשון עלינו ללמוד את "הלקוחות שלנו":

חשוב מאוד להכיר את הצרכים של הלקוחות שלנו. ברוב המקרים הלקוחות שלנו רוצים לקנות דירה יד שניה מאחר והיא זולה יותר אך מצד שני רוצים ליהנות מרמת חיים גבוהה ככל הניתן. כאשר יש להם מבחר דירות שאינם משופצות ולעומתם דירה משופצת ומודרנית בה הם ירגישו טוב ויוכלו להזמין חברים הם בהחלט יסכימו לשלם יותר בתמורה. אך, ניתן להגיע ליעד הנ"ל במבחר דרכים ועלינו לעשות זאת על ידי השקעה קטנה ככל האפשר וזאת כדי שהרווח על הדירה יהיה משמעותי הרבה יותר.

בשלב השני עלינו להחליט אילו שיפוצים לעשות:

כדאי לקבוע תקציב מוגדר מראש לצורך שיפוץ דירה למכירה, התקציב צריך להיות מוגבל וראלי. כלומר, עלינו לשפץ רק את הדברים שיש הכרח מהותי לצורך נראות הדירה ולא את התשתיות ואו כל מיני תוספות מיותרות. לצורך שיפוץ דירה למכירה אנו נתמקד לרוב בתיקונים, שיפוצים וליטושים של המראה החיצוני של הדירה. כלומר, רק מה שנראה לעין בדירה פנימה ומחוצה לה אכן שווה את ההשקעה. כל דבר שנסתר מהעין איננו נדרשים לשפץ אותו. ולכן נקבע מראש להיכן להשקיע את הכסף ונחלק את התקציב בצורה שתוסיף כמה שיותר לדירה למכירה.

בשלב השלישי עלינו להתחיל לעבוד בפועל:

לצורך שיפוץ הדירה נבקש את שירותיהם של אנשי מקצוע או במידה ויש לנו זוג ידיים טובות נוכל לעשות זאת בכוחות עצמנו. נשקיע את מרב המאמצים בכל אותן השקעות קטנות במיוחד שלא עולים לנו הרבה כסף אך מייצרים תחושת ביתיות ונראות טובה. כך לדוגמה ניתן למצוא מגוון שיפוצים:

 • שיפוץ המבוא לדירה – הקונים מודדים את הדירה ומקבלים החלטות בשניות הראשונות.
 • שיפוץ המטבח – המטבח משחק תפקיד חשוב מאוד בעיני נשים רבות (מקבלי ההחלטות בפועל).
 • שיפוץ שירותים – נראות השירותים חשובה מאוד לרבים מסיבות מגוונות.
 • התקנת פרקטים בחדרים – מוסיף לנראות הביתית ואינו עולה הרבה כסף.
 • התקנת ווילונות – הוספת מראה נעים לחדרים והסתרת נוף לא סימפתי בחלונות.
 • הוספת שטיחים – הוספה של פרטי עיצוב שונים שמוסיפים לחמימות הדירה.
 • סיוד הקירות – צבעים נעימים ואוניברסליים יעזרו לרבים להרגיש בנוח בדירה.
 • תיקון ליקויים – תקנו כל ליקוי הנראה לעין (שקעים, אריחים, ידיות לדלתות ועוד..).
 • הוספת גופי תאורה – הוסיפו גופי תאורה שמוסיפים צבע נעים וביתי לחדרים.
 • ועוד..

כלל השיפוצים הללו נעשים באמצעים קוסמטיים. כלומר, לא נחליף את המטבח כולו אלא רק נחליף את דלתות המטבח. במידה והשירותים מחייב טיפול נוסיף אריחי קרמיקה מעל האריחים הקיימים. במידה והחלטנו להוסיף גופי תאורה או לטפל בליקויים, נעזר באופציות הזולות ביותר אך תוך דגש על נראות טובה. בהשבחת נכסים, רשתות ריהוט כדוגמת איקאה בהחלט עוזרים מאחר ויש בהם הכל ובזול וניתן בקלות להפוך דירה מכזו המיושנת ומוזנחת לבעלת נראות מודרנית ומטופחת ואף ניתן למכור את הדירה על התכולה שלה לרוכשים וכך להרוויח אף יותר על הנכס.

לסיכום, מומלץ מאוד להיעזר באנשי מקצוע שעשו זאת בעבר. ככל שהשיפוץ יהיה זול יותר, קוסמטי יותר ובעיקר בעל נראות טובה יותר כך רבים יותר יחפצו בה ועם הביקוש עולה המחיר ובסופו של תהליך אתם מוכרים נכס הקיים לכם ממילא במחיר גבוהה יותר שיאפשר לכם לעבור לדירה גדולה ומרווחת יותר מבלי לקחת הלוואות נוספות. בהצלחה.

מסובך לכם ובכל זאת תרצו לשפץ דירה לפני מכירה? השאירו פרטים ונעזור לכם: