שדרוג דירה: איך ניתן לשדרג את עיצוב הדירה בזול ובמהירות?

נושאים מרכזיים

שדרוג דירה - מטבח משודרג

החלטה על שדרוג דירה מתקבלת לרוב כאשר אין ברירה אחרת. בין אם מדובר בדירה שלנו ובין אם מדובר בדירה שכורה, יש שלב בו כבר לא ניתן להתעלם ממצב הדירה ויש צורך בשדרוג לסטנדרט שיכבד את מעמדכם ויתאים לאופי ולאישיות שלכם. במאמר זה ננסה להבין איך ניתן לשדרג עיצוב דירה בזול ובמהירות בכדי ליהנות מחוויית מגורים מושלמת ולהעלות את ערכה בעינכם ובעיני המבקרים.

שדרוג דירה בזול ובמהירות

שדרוג דירה אינו חייב להיות יקר מידי וגם לא צריך לקחת זמן רב מידי. ניתן לשדרג דירה במגוון דרכים זולים כיקרים בהתאם לסוג הדירה והתכניות שלכם לעתיד. לעתים שדרוג דירה בהשקעה קטנה יכולה להפוך לדבר הטוב ביותר שעשיתם וזאת מאחר ולנראות הדירה שלכם יש השפעות רבות על ערך הנכס ועל מצב רוחכם והאופן בו אתם תופסים את חייכם.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

כאשר מקבלים החלטה על שדרוג דירה ניתן להשקיע סכומים קטנים ואו סכומים גדולים של כסף. המשתנה שישפיע על גובה ההשקעה ורמת הגימור יהיה כמובן סוג הנכס והמהות של השקעה זו בעבורכם. לכן, כאשר מדברים על שדרוג דירה יש לחלק נושא זה לשניים:

  1. שדרוג דירה בבעלות – דירה שרכשתם ואשר ישביח עם ההשקעה.
    • דירה חדשה למגורים – דירה שבה תתגוררו משך שנים רבות.
    • דירה ישנה למכירה – דירה קיימת אשר ברצונכם למכור ביוקר.
  2. שדרוג דירה שכורה – דירה אשר משמשת אתכם כעת אך אינה שלכם.

איך ניתן לשדרג את עיצוב הדירה בזול ובמהירות?

בין אם אתם בעלי דירה או שוכרים. לא בהכרח שעליכם להשקיע סכומי עתק בכדי להגיע ליעד הנכסף. לעתים קרובות ניתן להגיע לתוצאות מצוינות גם בהשקעה קטנה יחסית ואנו ננסה להסביר עוד על נושא זה במאמר זה בכדי שאתם תוכלו ליהנות משדרוג מדויק ונכון עבורכם הן ברמת הגימור והן ברמת המימון שביכולתכם להשקיע:

שדרוג דירה בבעלות:

כאשר מקבלים החלטה על שדרוג דירה בבעלות הדברים פשוטים יותר. נכס אשר שייך לכם ישביח עם כל שיפוץ הכרחי שתעשו בו ובעצם מבטיח לכם תשואה על ההשקעה שתבצעו בנכס. ולמרות זאת, יש להיות זהירים בשיפוצים מסוגים אלו וזאת מאחר וייתכן מאוד ששיפוץ יעשה לטעמכם האישי אך ממש לא לטעמם של מרבית הציבור הרחב דבר שישפיע עליכם בעתיד במידה ותחפשו קונים לדירה. יתרה מכך, לעתים אנו מחליטים להשקיע בשיפוץ דירה ומתמקדים בכל מיני אלמנטים שאולי משפרים את מצב הנכס אך כלל לא נראים לעין ובעצם לא יהוו השקעה כלכלית טובה במידה וברצונכם למכור את הנכס בעתיד.

כמובן שיש להבדיל בין שני המצבים בהם אנו משביחים ומעצבים דירה בבעלות:

שדרוג דירה חדשה מקבלן:

קניתם דירה חדשה מקבלן וברצונכם לבצע בו שינויים והתאמות אישיות? טוב שתעשו זאת עוד קודם לאכלוס הדירה אך לא בידי הקבלן עצמו אלא על ידי חברות שיפוץ פרטיות שיחסכו לכם כסף רב על אותה העבודה. שיפוץ דירה אשר בה אתם מתכננים לגור בעשור או שניים הקרובים בהחלט שווה את ההשקעה מאחר ואתם צפויים ליהנות מפירות השדרוג יום יום בחיים הפרטיים ובעצם לממד הכספי יש פחות השפעה על כדאיות ההשבחה של הנכס. במצבים אלו ניתן להשקיע במערכות מתקדמות ובשלל שדרוגים שיקלו על חייכם ויהפכו אותם לשלווים ונעימים יותר וזאת כמובן בהתאם למצבכם הכלכלי.

שדרוג דירה חדשה מקבלן יכול להיעשות במגוון דרכים. ניתן לעצב את הדירה בעזרת שימוש נבון ברהיטים ובצבעים לצד אפשרות להחלפה ושינויי מבנה לנוחות מושלמת בהתאם לדרישותיכם. אך יש לזכור שכאשר קבלן בונה ומעצב דירה חדשה, הוא עושה זאת בהתאמה רחבה ככל האפשר לציבור הרחב וייתכן מאוד שהתאמה אישית לצרכים שלכם תידרש מכם השקעה נוספת בעתיד במידה ותחליטו לעבור דירה או לבצע מה שמכונה שיפור דיור ולמכור את הנכס הקיים במחיר האופטימלי.

שדרוג דירה ישנה למכירה:

במידה ויש לכם דירה יד שניה, דירה ישנה שהשנים הסבו לו נזק ומסיבה זו תתקשו למכור אותו במחיר הראוי, הרי שניתן להשביח את הדירה בהשקעה סבירה בכדי ליהנות ממאה אחוז מערכה של הדירה במועד מכירתה. כיום רבים מבינים את המשמעות של הכנת דירה למכירה ומשקיעים מאלפים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים בכדי להתאים את הדירה לדרישות הבסיס של הציבור כיום. זאת מאחר וכיום הציבור מעוניין להתגורר ברמת חיים גבוהה יותר מבעבר וגם דירות במיקומים אסטרטגיים ומבוקשים חייבים להיות מעוצבים במראה עדכני בכדי לזכות בשווים המלא.

שדרוג דירה ישנה שנפגמה עם השנים תתמקד בעיקר בליקויים בטיחות ונראות ופחות בתיקונים הקשורים לתשתית הדירה והבניין. שדרוג דירה לקראת מכירה תיעשה על ידי סיוד הקירות, תיקון מרצפות שבורות וליטוש פגמים שונים בחדרי השירותים והאמבטיה לצד המטבח והסלון. עיקר הדגש חייב להיות במראה הנשקף בכניסה לדירה וזאת מאחר וקבלת ההחלטות מצד הקונים נעשית לעתים שניות ספורות מרגע הכניסה לדירה על סמך מראה עיניים ראשוני ועלינו לנצל רגעים אלו בחכמה.

שדרוג דירה שכורה:

שדרוג דירה שכורה תהיה בעייתית מאוד. אף אחד לא מעוניין להשקיע סכומי כסף גדולים על השבחת נכס של אדם אחר. כאשר אנו שוכרים דירה לתקופה ממושכת ורוצים ליהנות מרמת חיים גבוהה יותר ביכולתנו לנסות לדבר עם בעל הדירה ולבחון אפשרות להשבחת הנכס בתמורה לחודשי שכירות חינם ואו החזר יחסי על ההשקעה במועד עזיבת הדירה בעתיד. לרוב, אפשרויות אלו אינם מתקיימות ובעלי דירות לא ממש פתוחים לאפשרות בה הם מוציאים כסף או לחלופין אינם מרוויחים באופן זמני מהנכס אשר בבעלותכם.

לכן, אנו לרוב נמקד את מאמצנו דווקא ב"תפאורה", ברהיטים אשר קיימים לנו בדירה ומאפשרים לנו להשקיע כסף ובעתיד לעבור עם ערך השקעתנו לנכס הבא בו נתגורר. במקום להשקיע בתיקון ליקויים ואו בשדרוג מראה הנכס, אנו נעבוד קשה להסתיר את הליקויים ונכסה כל פגם בעזרת פריטי ריהוט צבעוניים ותוססים. כך לדוגמה, התקנת ווילונות צבעוניים, פריסת שטיח רחב ומסוגנן על רצפת הסלון וכמובן שימוש במגוון תמונות, טפטים ורהיטים אשר תופסים את העיניים ונותנים מראה צעיר וייחודי לדירה ישנה בה אתם מוגבלים ביכולתכם לעצב את הדירה בפועל.

מתלבטים לגבי שדרוג דירה? רוצים להתייעץ עם מומחי עיצוב פנים? השאירו פרטים: