ראשי / עסקאות נדלן / קניית דירת מגורים: האם לחכות עם קניית דירה או לקנות בביטחון כעת?

קניית דירת מגורים: האם לחכות עם קניית דירה או לקנות בביטחון כעת?

    adimage

קניית דירת מגורים ובוודאי זו הראשונה אינה דבר פשוט. קניית דירת מגורים תהיה לרוב ההוצאה הגדולה ביותר במשק בית ממוצע ותהליך הרכישה מלווה בתחושות מגוונות כדוגמת חשש מירידת מחירים, חשש מתשלום גבוהה מידי על הדירה, חשש מאי יכולת עמידה בהחזרי משכנתא, חשש מבחירת דירה לא נכונה וכן הלאה.. ובמאמר זה אנו נעסוק בדילמות ובחששות אלו בצורה מעט שונה בכדי להעניק לכם את הביטחון הראוי לצאת לדרך ולרכוש דירה ללא הצורך לשמוע כל הזמן את רחשי השוק שמבלבלים אתכם ואינם משנים במאומה את הצורך שלכם בקניית דירת מגורים.

קניית דירת מגורים

בעבר הלא רחוק, קניית דירת מגורים נעשתה בצורה רגועה ואולי אפילו פזיזה. זוגות נדרשו לדירה ולכן הם רכשו אותה במחיר המוצע. במקרים רבים זוגות רכשו מגרש ובנו עליה את ביתם אך גם הם עשו זאת מבלי לעשות סקרי שוק ובחינה של מחירי הדירות בקרבת מקום כפי שנהוג כיום. בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט ועם היכולת שלנו להגיע למידע שבעבר היה נסתר מהעין כולנו התחלנו להתנהל כמשקיעים קטנים בניסיון לרכוש דירה אך לא רק למגורים אלא כהשקעה. כלומר, הם אומרים לעצמם אנו נרכוש דירה למגורים אך במקום בו צפוי להיות עליית ערך עם השנים דבר שיאפשר לנו בעתיד לשפר דיור לדירה מרווחת יותר במקום אחר והאמת היא שזה עובד מצוין עבור רבים.

הבעיה שעבור חלק קטן מהאוכלוסייה העובדה שיש שפע של מידע ויכולת השוואה תמידית והבטחות אין ספור לירידת מחירים לא רק שאינה עוזרת אלא אף מזיקה. רבים שומעים לעצות אנשי מקצוע שונים במערכת הממשלתית ובוחרים לחכות עוד ועוד ועוד ומגלים לאחר שנים שמחירי הנדל"ן רק המשיכו להאמיר מעלה ולאחר מכן הם אומרים כל הזמן שכעת הנדל"ן בשיא וממש בעוד חודש חודשיים המחירים יורדים ובמשך כל הזמן הזה הם שופכים כסף רב על דמי שכירות חודשיים שאף הם עולים בהתמדה שנה בשנה יחד עם מחירי הדיור שעולים ברוב העולם המערבי.

ועבור אותם אלו שמתקשים להחליט יש פתרון מצוין:

השקעה בביטחון

ייתכן וסדרי העדיפויות לא נכונים וייתכן ורבים פשוט לא חושבים על זה אך מעבר לממד הכלכלי של קניית דירת מגורים יש עוד השפעות והשלכות שכדאי לקחת בחשבון. הממד החשוב ביותר הוא כמובן ממד הביטחון. כאשר רוכשים דירה למגורים אחת ולתמיד יש לכם מקום להתגורר בו, מקום השייך לכם וזכותכם לעשות בו ככל העולה על רוחכם, מקום בו המשפחה כולה תוכל לגור ולהתפתח ולעתים ערך הביטחון המשפחתי עולה על זה הכלכלי וזאת מאחר וברגע שיש ביטחון ושקט נפשי ניתן להשקיע הרבה יותר בפיתוח אישי ואף בקידום במקומות העבודה.

במידה ומצליחים לשנות גישה ובוחרים להכיר בחשיבות הביטחון, השקט הנפשי, וכל יתר היתרונות בקניית דירת מגורים ניתן להזיז את הנושא הכלכלי הצידה ולבחון רכישת דירה בהתאם למחירה ומצבכם הכלכלי בלבד. כלומר, במידה ויש דירה שנמכרת במחיר גבוהה בעיניכם אך כלכלית אתם יכולים לרכוש אותה בבטחה רבה (כך לדוגמה, כאשר גובה החזרי משכנתא צפויים להיות בגובה זהה לזה של דמי השכירות שאתם בין כה וכה נדרשים לשלם..) הרי שאין סיבה להתעכב ברכישת דירה. קנו דירה ובמידה וירד המחיר הדבר כלל לא אמור להדאיג אתכם וזאת מאחר ואתם בחרתם להשקיע בביטחון על פני ההשקעה הדמיונית למידה ותרצו למכור את הנכס..

כדי להצליח להיכנס למוד מחשבה זה עליכם לקחת 2 דברים בחשבון:

  1. עליכם להכיר שבראי היסטורי ערך הנדל"ן תמיד עלה ואו שמר על ערכו בטווח הארוך.
  2. עליכם לבחור בדירה מתוך מחשבה על העתיד – דירה שתתאים לכם לשארית חייכם.

במידה ותבינו שבטווח הארוך מחיר הדירה שרכשתם יעלה, ובמידה ותבינו שאתם רוכשים דירה כדי להתגורר בו ולא לצורך השקעה לטווח מוגבל, הרי שכל אלמנט ההשקעה יוצא והופך ללא רלוונטי עבורכם – הרי בין אם תרוויחו יותר על הנייר ובין אם תרוויחו פחות על הנייר כל עוד הבית ממלא את ייעודו להעניק לכם חום וביטחון וכל עוד הבית מתאים בגודלו לצרכים שלכם אין סיבה למכור אותו גם עם מחירו ירקיע לשמיים.

האם לחכות עם קניית דירה או לקנות בביטחון כעת?

יופתעו רבים אך גם בשנת 2016 לא באמת נראה ירידת מחירים וכנראה גם לא בשנה שלאחריה. ייתכן שבטווח הקצר בינוני נראה ירידת מחירים של עד עשרות אחוזים כחלק מתהליך מחזורי שקיים בכל שוק אך בסופו שלדבר בראיה של 15-20 שנה קדימה ככל הנראה שתראו עליית מחירים עם ירידת ערך הכסף.. אין סיבה לחכות או לדחות קניית דירת מגורים אלא אם כן אתם מרגישים שיש לכם סיכוי טוב לעלות בהגרלות מחיר למשתכן אך לצורך כך יש להנפיק תעודת זכאות מחיר למשתכן וכמובן ללמוד על פרויקט מחיר למשתכן ולבחון האם הוא מציע לכם את מה שחשוב לכם באמת.

אז מה עושים?

מומלץ לחשוב רחוק ובצורה ראלית. כדאי לבחון עד היכן היכולת הכלכלית שלכם מאפשרת לכם להשקיע ולבצע את ההשקעה בזהירות הראויה בכדי שלא תיפלו לחובות מהם תתקשו להתרומם. ניסיון החיים מראה שעדיף לנסות ולחפש דירה שגובה ההחזרים החודשיים יהיה זהה להוצאה הקיימת נכון להיום על שכירות אם כי במידה ואתם מתכננים להרחיב את התא המשפחתי ויש לכם יכולת להוציא יותר הרי שהדבר מבורך. חפשו דירה בסמיכות לבית ההורים שיכולים לעזור עם הילדים במידת הצורך וחפשו מקום בו יש עבודה ויכולת התפתחות אישית שתעזור לכם לעלות מעלה מעלה ולהצליח להגיע בבוא הימים גם לדירה להשקעה בנוסף לנכס הקיים שמשמש כעוגן יציב לחייכם הסוערים לעתים.

אנו מאחלים לכם בהצלחה בתהליך קניית דירת מגורים ראשונה ונשמח לעמוד לרשותכם לייעוץ בנושא זה בכל עת, פנו אלינו בטופס הבא:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים