ראשי / עסקאות נדלן / קניית דירה מוכנה לאכלוס או דירה על הנייר – מה עדיף?!

קניית דירה מוכנה לאכלוס או דירה על הנייר – מה עדיף?!

    adimage

הגיע הזמן לקנות דירה? מתלבטים בין קניית דירה מוכנה לאכלוס מידי ובין קניית דירה על הנייר? הגעתם למקום הנכון. מאמר זה יסייע לכם להבין טוב יותר מה הוא המסלול הנכון ביותר עבורכם. אנו ננסה להבין יחדיו את גובה החיסכון ואת המשמעויות של רכישת דירה על הנייר.

קניית דירה מוכנה VS קניית דירה על הנייר

נתחיל בהקדמה:

דירה מוכנה לאכלוס: דירה שבנייתה הסתיימה או קרובה מאוד לסיום. דירה אשר ניתן להיכנס אליה לבחינת התאמה וקבלת תחושת מגורים במועד רכישתה. דירות אלו נוטות להיות יקרות יותר מאחר והקבלן כבר שילם על בנייתן ולכן כבר אינו חייב להתפשר על מחירים בכדי להשיג מימון נמוך יותר. היתרון המשמעותי ביותר בדירות אלו הן כמובן היכולת להבין האם הדירה אכן מתאימה לנו ובכך שאין לנו צורך להמתין עד אכלוסה.

דירה על הנייר: דירה שעוד נמצאת בתכנונים. כלומר, ניתן לראות הדמיה ואו שרטוט לנראות הדירה אך היא איננה במועד הרכישה. במקרים מסוימים, דירות על הנייר משווקות טרם קבלת היתר בניה כך שמדובר במכירה שנעשית על סמך אמון בחברה היזמית בלבד. דירות אלו, זולות יותר מאחר והקבלן יכול להשתמש בכסף של הרוכשים לצורך בנייתן והסיכון עליו קטן בהרבה.

כעת נבין מה עדיף עבורנו:

איך בוחרים דירה לרכישה?

הנטייה הטבעית של רוכשי דירות היא לקנות דירה גדולה ככל האפשר וכזו המאפשרת אכלוס מידי. אך, לאחר בחינה מדוקדקת. נבין לרוב שאין ברירה מלבד בחירה במסלול מסוים אשר לרוב לא יתאים במאה אחוז לרצונות שלנו. כדי לעשות סדר בבלגן, עלינו להתחיל במענה על שאלה זו מלמעלה:

נפעל לפי התהליך הבא:

  1. נעבור אבחון לבדיקת יכולת כלכלית.
  2. נגדיר יעדים ברכישת הדירה.
  3. נבנה תקציב לצורך רכישת הדירה.
  4. נבחן את הסביבה הרצויה למגורים.
  5. נבדוק מה השוק מציע בתקציב שלנו.
  6. נבחר דירה..

בואו נעבור יחד את התהליך בזריזות,

1. נעבור אבחון לבדיקת יכולת כלכלית:

אבחון לקראת רכישת דירה יעזור לנו להבין את יכולותינו הכלכליות בצורה טובה יותר. אבחון זה יציג לנו מראה פיננסית ויבדיל בין מה שאנו חושבים על עצמנו ובין מי שאנחנו באמת. כדי להגיע לתוצאה הנכונה, עלינו לחשב את כלל ההכנסות, כלל ההוצאות, הוצאות משתנות, הוצאות קבועות, הוצאות צפויות ועוד שלל שיקולים נוספים. בעזרת אבחון זה, ביכולתנו לעבור לשלבים הבאים..

2. נגדיר יעדים ברכישת הדירה:

אי אפשר לקנות דירה מבלי שאנו מגדירים מה הם הצרכים שלנו. העובדה שיש לנו יכולת כלכלית לרכוש דירה של 4 חדרים, אינה אומרת שעלינו לקנות אותה. לעתים, נבחר לקנות דירה קטנה יותר או גדולה יותר מבין האפשרויות המוצעות וזאת בהתאם לתכניותינו בעתיד. יעדים מאפשרים לנו להתמקד באותן עסקאות שמתאימות לנו.

3. נבנה תקציב לצורך רכישת הדירה:

אחרי שאנו יודעים מה היכולת הכלכלית שלנו, לאחר שהגדרנו יעדים, ניתן ורצוי לבנות תקציב לרכישת הדירה. תקציב זה יכלול לא רק את עלות הדירה אלא גם הוצאות נוספות כדוגמת עלות קבלת משכנתא, עלות עורך דין, עלות שמאי מקרקעין, עלות מתווך וכן הלאה.. תקציב זה יכניס אותנו למסגרת ובכך בעצם ימנע מאיתנו לעשות טעויות בהמשך.

4. נבחן את הסביבה הרצויה למגורים:

עם התקציב המדויק, עם היעדים שהוגדרו, עלינו לבחון אילו מבין הנכסים מתאימים לצרכים שלנו. נוכל לבחון שכונות שונות, רחובות שונים, סוגים שונים של נכסים. כך לדוגמה, ניתן לבחון דירת גן, דירת גג, מיני פנטהאוז או פנטהאוז.. הסביבה תשפיע בסופו של דבר על המחיר אך אנו נעבור לשלב הבא בבחינת המחיר..

5. נבדוק מה השוק מציע בתקציב שלנו:

הגדרנו תקציב. לכן, קל יחסית לקבל החלטה על טיב הנכס ולחזור לנושא השאלה בכותרת המאמר, האם לקנות דירה מוכנה או דירה על הנייר?

במידה ואנו שוכרים, יש לנו עלות נוספת שחייבת להצטרף לתקציב והוא כמובן עלות ההמתנה לדירה שרכשנו על הנייר. כלומר, במידה ומחפשים דירות ויש לנו אפשרות לרכוש דירה על הנייר או דירה בנויה, ניתן לבחון את הבדלי המחירים ולבדוק האם ועד כמה הפערים במחירים מצטמצמים בניכוי עלויות השכירות בתקופת ההמתנה. במקרים רבים נופתע לגלות שעדיף לקנות דירה יקרה יותר ובנויה על פני דירה על הנייר במחיר מופחת.

את ההחלטה נקבל בסופו של דבר לפי מה שהשוק מציע לנו..

6. נבחר דירה..

בחירת הדירה פשוטה למדי. לרוב, כאשר יש לנו יעדים מוגדרים, תקציב מוגדר, הרי שמספר הדירות שפתוחות בפנינו בשוק מצטמצם למדי. בחירה בין מספר נכסים בודדים הופך לפשוט בהרבה ולכן עלינו יהיה לקבל החלטה מבוססת שתיטיב עמנו גם בעתיד.

בשלב זה ניתן להוסיף שיקולים נוספים כדוגמת טיב השכנים, אופי גמר הבניה, עלויות ארנונה ותחזוקה וכ"ו.

לסיכום,?

רוצים לקנות דירה, אך לא יודעים מה עדיף, קניית דירה מוכנה לאכלוס או קניית דירה על הנייר? פנו אלינו לקביעת אבחון והתייעצות עם יועץ השקעות נדל"ן. אנו נשמח לעזור לכם להגיע ליעדים שהגדרתם לעצמכם מבלי לפרוץ את התקציב לרכישת הדירה.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים