ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / ניהול דירות להשכרה: איך בוחרים חברת ניהול נכסים עבור דירות להשכרה?

ניהול דירות להשכרה: איך בוחרים חברת ניהול נכסים עבור דירות להשכרה?

    adimage

שירותי ניהול דירות להשכרה נדרשים בעבור רבים. לפי בדיקות רשות המסים בישראל יש למעלה מ-60,000 בעלי 3 דירות ויותר אשר יתקשו לנהל את הדירות שלהם בכוחות עצמם. על בעלי דירות אלו ניתן להוסיף את כל אותם משקיעים קטנים שמחזיקים דירה אחת ויותר להשקעה ואנו עומדים על כמה מאות אלפי משקי בית בישראל. ניהול דירות להשכרה אמנם לא נדרש לכולם אך חלק ניכר מהם נעזר בשירותי ניהול מקצועיים ועל כך במאמר זה.

ניהול דירות להשכרה

ניהול דירות להשכרה הנה פעילות הנופלת תחת ההגדרה של ניהול נכסים. כמו בכל תחום, יש רמות שונות של ניהול (ניהול מבנים, ניהול נכסים מסחריים, ניהול בניינים, ניהול תעשייתי ועוד..) וישנם חברות רבות העוסקות בעשיה זו. אך רק מעטות עוסקות בניהול דירות להשכרה בעבור לקוחות פרטיים וזאת בעיקר מאחר ולא תמיד קל לחברה לנהל עשרות ואו מאות נכסים הפזורים בכל רחבי הארץ ובכל זאת ישנם חברות שפועלות בנישה זו ועלינו לנסות לזהות אותם ולבחור דווקא בהם:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

איך בוחרים חברת ניהול נכסים עבור דירות להשכרה?

מהות עיסוקה של חברת ניהול דירות להשכרה הנה בעצם להחליף אתכם. כלומר, להיות מתווכים בינכם ובין הלקוחות השוכרים ובעצם להיות שם במגוון השלבים עד להיווצרות התשואה הקבועה והעתידית על הנכס:

 • איתור השוכרים
 • חתימה מול השוכרים
 • ניהול הקשר עם השוכרים
 • תחזוקה וטיפול בליקויים
 • גביית כסף מידי חודש
 • ועוד..

בחירת חברת ניהול נכסים שצפויה להחליף אתכם בפועל אל מול השוכרים ובניהול נכס ששווה סכומי כסף גדולים אינו פשוט. עלינו לסמוך על החברה ולהיות בטוחים שלחברה זו יש את היכולות המובטחות ותודעת השירות הנדרשת הראויה כאילו זהו נכס של מנהל הנכס בעצמו. אנו ננסה להבין כעת איך אנו מזהים את אותו מנהל נכסים ואו חברת ניהול שתעמוד בציפיות ואכן תגשים את המטרה לשמה אנו נדרשים לשירותיה.

להלן 5 דרכים זיהוי חברת ניהול נכסים אמינה וטובה:

 1. קיום פגישה – אין דבר טוב יותר מפגישה פנים לפנים עם מנהל הנכסים.
 2. ניסיון עבר – חשוב מאוד לראות שיש למנהל הנכסים לקוחות מרוצים בעבר.
 3. הגנה מוחלטת – כדאי לבחון את רמת ההגנה המשפטית על הנכס המושכר.
 4. מהות השירות – יש לבחון מה מידת השירות המוצעת והאם היא מספיקה לכם.
 5. עלות השירות – יש לבחון את עלות השירות ביחס למתחרות בשוק זה.

נעבור כעת על חמשת הדרכים להבין מעט יותר על משמעותם:

פגישה עם חברת ניהול נכסים:

לא משנה מה בדיוק אתם מחפשים ואו מהו מכלול השירותים הנדרש לכם. חיוני מאוד שתגיעו לפגישה עם חברת ניהול הנכסים ובפרט עם מנהל הנכסים שצפוי לנהל את הנכס שלכם בפועל בכדי לבחון את אישיותו ואת רמת כשירותו לטפל בנכס שלכם. ניהול דירות להשכרה חייב להיעשות בצורה טובה ונעימה וזאת בכדי לוודא התקשרות ארוכת שנים עם החברה בביטחון גבוהה לכך שאתם ביידיים טובות.

בפגישה עם חברת ניהול נכסים ראוי להעלות את כל השאלות שעולות בראשכם ולאתגר את החברה בכל צורה אפשרית וזאת כדי לקבל תשובות אמת שיכולות לעזור לכם להבין האם מולכם עומד אדם ישר ואמין שיפעל מול השוכרים ביד רמה אך ביושרה ובסבר פנים נעימות או שמה מדובר באדם אשר עושה את עבודתו ברמה הבסיסית הנדרשת ממנו אך לא הרבה מעבר לכך. מנהל נכס חייב להתייחס בכבוד לשוכרים גם באמצע הלילה במידת הצורך ולכן יש לכך משמעות רבה.

ניסיון והתמחות של חברת ניהול נכסים:

כפי שפתחנו את המאמר, יש חברות ניהול רבות שעוסקות בתחומים רבים כדוגמת ניהול בנייני מגורים ובנייני משרדים לצד נדל"ן מניב מכל רחבי הארץ. חברות אלו יכולות להיות מצוינות אך באותה המידה יכולות להיות לא מתאימות לשירות שאתם רוצים וזאת מאחר ויש להם לקוחות גדולים מכם שייקבלו את מלוא תשומת הלב כאשר אתם תוזנחו ותקבלו שירות בינוני בלבד ויש לבחון מהי מידת השירות הפרטני שאתם צפויים לקבל.

כדאי מאוד לנסות לאתר חברה שעיקר עיסוקה בדירות מגורים להשכרה. חברה אשר יכולה להציג ניסיון טוב יותר מול לקוחות פרטיים קטנים כגדולים ולהבטיח לכם שירות חם ואישי ובעיקר מותאם למידות שלכם. במידת האפשר, יש לבקש טלפון של לקוחות קיימים בכדי לקבל חוות דעת בלתי אמצעית לגבי טיב השירות ומומחיות החברה.

רמת ההגנה שמספקת חברת ניהול נכסים:

ישנם חברות שעושות עבודה מצוינת בהחלפת בעלי הבית ובעצם יאתרו את השוכרים וינהלו את התהליך כולו בצורה מקצועית אך לא בהכרח ידעו איך להתמודד עם בעיות משפטיות שאכן צצות מידי פעם במהלך חיי ההשקעה בנכסים להשכרה. ישנם חברות ניהול נכסים אשר מנוהלות על ידי עורכי דין מקרקעין ובעצם מבטיחות הגנה משפטית טובה בהרבה וזאת על ידי הכנת חוזה שכירות מותאם אישית, חובת הצגת ערבות טובה וכמובן טיפול משפטי במידת הצורך לפינוי שוכר מהדירה במידה ויתקיים הפרה יסודית בחוזה או במידה והשוכר אינו מתפנה מרצון בתום התקופה.

אלו מרכיבי שירות מציעה חברת ניהול נכסים:

כל חברה פועלת כגוף עצמאי ולכן לכל חברה יש חבילת שירות שונה מהאחרות. נכון, כולן מחליפות את בעל הדירה בהתנהלות מול השוכרים אך בהחלט יש נקודות שיש לבחון וצפויות להשתנה בין חברה לחברה, כך לדוגמה:

 • ניהול דירות לטווח קצר – האם החברה מנהלת נכסים להשכרה לתיירים?
 • מועדי ביקור בנכס – מה תדירות הביקורים של מנהלי הנכס בדירה המושכרת?
 • שירותים משלימים – האם החברה מציעה שירותי ניקיון, סיוד ותחזוקה נלווית?
 • הגנה משפטית – האם יש עורך דין המטפל בפינוי שוכר במידת הצורך?
 • תקופת התחייבות – מהו משך תקופת המינימום לשירותי ניהול הדירה להשכרה?
 • ועוד..

ככלל, מומלץ לבחור בחברה המציעה את מכלול השירותים הטוב והמוחלט ביותר וזאת בכדי שלכם לא ישאר אחריות ובעצם תוכלו ליהנות מתשואה על הנכס מבלי ללכלך יידיים ומבלי לעבוד קשה ביום יום.

מהו המחיר עבור השירות לניהול נכסים:

נקודת המפתח והחשובה מכולן תהיה כמובן המחיר עבור השירות. ישנם חברות שגובות יותר, אחרות שגובות פחות, המחיר ייקבע לרוב בהתאם לגודל הנכס ומהות השירות המוצע.

טווח מחירים צפוי לנוע בין 7%-15% מגובה דמי השכירות המתקבלים מידי חודש. כאשר מדובר בדירת יוקרה או בדירה גדולה אשר מניבה רווחים נאים, מנהלי נכסים מוכנים להתפשר אל עבר אחוזים נמוכים יותר. במידה ומדובר בדירה קטנה ומרוחקת אחוז העמלה החודשית של מנהל הנכסים צפויה לעלות וזאת שוב מאחר ויהיה עליו להשקיע שעות רבות יותר בניהול הנכס ועל כך נהוג לגבות עלות נוספת.

2 נקודות לסיום:

 1. ניהול דירות לטווח קצר תהיה ברף הגבוהה של המחירים וזאת בגלל העבודה הנדרשת.
 2. מומלץ לבחור בחברת ניהול דירות להשכרה הסמוכה לנכס ובכל להוזיל במעט במחירים.

במידה והצלחתם לענות על חמשת הנקודות המוצגות מעלה לשביעות רצונכם הרי שבידכם חברה מצוינת לניהול הנכס שברשותכם וביכולתכם לצאת דרך בראש שקט ומתוך ידיעה שאתם בידיים טובות.

מחפשים חברת ניהול דירות להשכרה? השאירו פרטים:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים