ראשי / עסקאות נדלן / מתווך נדלן: האם להיעזר בשירותי מתווך נדלן למכירת דירה?

מתווך נדלן: האם להיעזר בשירותי מתווך נדלן למכירת דירה?

    adimage

מתווך נדלן הנו איש ביניים שעומד בין המוכר ובין הקונה. בשנים האחרונות מתווך נדלן נתפס בעיני הציבור בצורה בעייתית במקצת. הסיבה לכך היא כמובן הטכנולוגיה שגורמת למרבית הקונים לנסות לרכוש דירה בכוחות עצמם מבלי לשלם עמלת תיווך על העסקה. מצד שני, כמעט כל הדירות המוצגות בלוחות הדירות למכירה מיוצגים על ידי מתווכי דירות דבר שמעורר תסכול לא קטן בעיקר אצל רוכשי הדירות.

בסופו של דבר המוכרים הם אלו שקובעים איך דירתם תימכר ובפועל רבים מאוד מנסים את מזלם במכירת הדירה בכוחות עצמם אך נשברים ופונים לקבלת שירותי תיווך בסופו של דבר. במאמר זה אנו ננסה להבין האם למוכר דירה אכן כדאי להיעזר בשירותיו של מתווך נדל"ן או אולי אפשר להסתדר גם בלעדיו?!

מתווך נדלן – מתווך דירות

מתווך נדלן אחראי למכור עבורכם את הדירה. מכירת דירה אמנם יכולה להישמע כמשימה די פשוטה אך בפועל מדובר במשימה לא פשוטה בכלל שכרוכה בהוצאות מגוונות ובעיקר בהשקעת זמן יקר. מתווך נדלן חייב לבצע סדרה ארוכה של פעולות בצורה המדויקת והנכונה ביותר בעבור הנכס שלכם בכדי למכור את הדירה במהירות ובמחיר הגבוהה ביותר שניתן להשיג. מתווך נדלן מקצועי יוכל למכור את הנכס במחיר האופטימלי ובטווח זמן הקצר ביותר וזאת מאחר וזהו עיסוקו המרכזי והוא מקדיש לכך את כל מרצו והונו מידי יום עד לאיתור הרוכש לדירה.

רבים רואים בעין צרה את עבודתו של מתווך נדלן ומבכים על גובה שכרו מכל עסקה אך הם שוכחים שלמתווך דירות יש מספר עסקאות מצומצם מידי שנה וכדי להוציאם אל הפועל הוא נאלץ להילחם בכוחות אדירים כדי להשיג כל קונה פוטנציאלי ועליו להשקיע זמן בהצגת הדירה פעם אחר פעם לקונים שונים בתקווה שאכן אחד מהם יבקש לרכוש את הדירה בסופו של דבר. משימה שנראית מבחוץ כקלה מתבררת די מהר כמורכבת וקשה ובעלי דירות שניסו לעשות זאת בכוחות עצמם פונים בלית ברירה למתווכי הדירות באזור מגוריהם.

האם אין תחליף למתווך נדל"ן?

בעבר חלק משמעותי מאוד מעסקאות הנדל"ן נסגרו בעזרתם המקצועית של המתווכים. לא באמת היה דרך אחרת להגיע לקונים ומוכרים אלא באמצעות מתווך נדלן שהחזיק בקשרים רבים עם מתווכים אחרים והכיר את הדירות המוצעות למכירה. בעשור האחרון דברים השתנו באופן משמעותי עם הקדמה הטכנולוגית ובפרט עם האינטרנט. כיום, רבים מעוניינים למכור את הדירה שברשותכם בדומה לאופן בו הם מוכרים את המכונית או כל פרט אחר – בעזרת לוחות, אתרי יד שניה ומגוון רחב של אפליקציות וכלים נוספים שעומדים לרשותם.

באופן מפתיע, למרות הטכנולוגיה שחיסלה עבודות שונות ומבטיחה לעשות זאת גם בעתיד. לא נראה שיש תחליף ראוי לתיווך דירות אנושי באופק. כדי למכור נכס מקרקעין יקר ערך בהצלחה יש צורך בחיבור אנושי, בהבנת הלקוחות ובשימוש רב בתבונה אנושית שנכון להיום אינה קיימת ברמה מספקת בכלים הטכנולוגיים. זאת מהסיבה שנכסי נדל"ן מקבלים את ערכן ביחס למגוון רחב מאוד של פרמטרים ואת חלקם קשה יהיה למדוד בנתונים מספריים יבשים על ידי אלגוריתמים. יתרה מכך, רוב האנשים יתקשו לקבל החלטות ולסמוך על מכונות בהערכת שווי הנכסים שלהם (בשנים הקרובות)..

ולמרות זאת יש ירידה ניכרת במספר העסקאות המבוצעות בעזרת מתווכים בשנים האחרונות. כאשר מצד שני ערכם של העסקאות מזנק ומאפשר למתווכים להמשיך ולהתקיים בכבוד לעת עתה.

האם להיעזר בשירותי מתווך נדלן למכירת דירה?

בקצרה. כן. 

מכירת דירה הנה משימה לא קלה ובטח שאינה פשוטה עבור אדם שאינו בקיא בנדל"ן. מכירת דירה לרוב מחייבת השקעה של משאבים שונים ועליהם אנו משלמים למתווך הדירות:

  • השקעת משאבי זמן – הצגת דירות בזמנים לא שגרתיים בהתרעה קצרה.
  • השקעת משאבי כסף – פרסום הדירה, הוצאות דלק ועלויות נלוות לקידום העסקה.
  • השקעת משאבי ידע – השקעה בלמידה, שכנוע והסברים לכך שמדובר בעסקה טובה.

מכירת דירה בישראל אורכת 4-5 חודשים בממוצע. נכון, אילו חודשים רבים בהם המתווך דירות עובד על חשבונו ומוציא עוד ועוד כסף ומשקיע זמן כדי לאתר את הקונים הפוטנציאליים. ניתן לומר שמתווך דירות מוציא בממוצע מאות שעות עבודה על מכירת דירה אחת. כאשר משקללים את ההשקעה הכספית, ההשקעה של הזמן וכמובן את הידע הרב שיש למתווך שזהו עיקר עיסוקו ניתן להגיע למסקנה די מהר שאכן מדובר בהשקעה משתלמת לבעלי הדירה.

מעבר לעובדה שמתווך דירות מסיר מכם אחריות רבה ומונע מכם להתעסק עם עסקה אמוציונלית ישנם יתרונות נוספים בשירותי מתווך נדלן:

  • מתווך דירות מאפשר לכם לקבוע מחיר מדויק ומבוסס לנכס.
  • מתווך דירות מאפשר לכם להמשיך ולעבוד וכך לא להפסיד כסף.
  • מתווך דירות מאפשר לכם להוציא את המקסימום מהדירה.

כאשר אתם בוחרים למכור דירה הרי שאתם לא באמת יודעים מה ערכה האמיתי. ביכולתכם לנסות לנחש ולבצע הערכת מחיר דירה בכוחות עצמכם. אך במידה ואתם תטעו יש סיכוי שתמכרו את הדירה בחסר ואו לחלופין לא תזכו בהתעניינות מצד קונים מאחר והמחיר גבוהה מהמחיר בשוק. יתרה מזאת, גם עם עבודה קשה לא באמת תוכלו להציג את הדירה לקונים פוטנציאלים באינטרנט ואו בהצגה פרונטלית של הדירה בצורה הדומה ליכולותיו של מתווך דירות שידע איך להכין את הדירה, להדגיש את היתרונות של הדירה וכמובן לגרום לכך שעוד עסקה תצא לפועל בהצלחה.

קבלת החלטה על שירותי תיווך דירות:

כאשר אנו מתלבטים בין לשכור מתווך דירות ואו לנסות למכור את הדירה בכוחות עצמנו נוכל לקבל החלטות על פי השיקולים הבאים:

  1. מהו ערך הנכס – האם יש לנו חיבור רגשי לדירה שעומדת למכירה?
  2. מהו ערך הזמן – האם יש לזמן עד למכירת הדירה משמעות עבורנו?
  3. מהו שווי הזמן – האם הזמן שיושקע למכירת הדירה משמעותי עבורנו?
  4. מהו הידע הקיים לנו – האם יש לנו ידע מקדים שיעזור למכור את הדירה?

במידה ויש לנו זמן רב פנוי, במידה ואין לנו לחץ במכירת הדירה, במידה ויש לנו ידע מקדים על הסביבה ועל הדירה ובמידה ואין לנו חיבור רגשי לדירה, הרי שייתכן מאוד שכדאי לכם לנסות בתחילה למכור את הדירה בכוחות עצמכם. במידה ואתם אנשים עובדים, במידה ואתם עוברים לדירה אחרת ונדרשים לכסף מהר, במידה ויש לכם קשר רגשי לדירה ותתקשו להעמיד את ערכו בצורה נכונה, הרי שעדיף שתשכרו איש מקצוע שיטפל עבורכם בעסקה וידאג לכך שתצאו נשכרים וזאת על אף ששילמתם עמלת תיווך בתמורה לשירותיו.

רוצים לשוכר מתווך דירות אך לא יודעים במי לבחור? השאירו פרטים ונעזור לכם:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים