משרד תיווך: איך בוחרים משרד תיווך שימכור עבורכם את הדירה?

נושאים מרכזיים

משרד תיווך - סלון דירה למכירה

מחפשים משרד תיווך שינהל עבורכם את מכירת הנכס? כדאי מאוד שתחברו נכון מאחר וישנם משרדי תיווך טובים יותר וטובים פחות אך העמלה שתשלמו תהיה זהה. כלומר, מאחר ושכר המתווך נגזר מגובה העסקה אין הבדל משמעותי במה שמכונה עמלת תיווך בין משרד תיווך למשנהו. המשמעות היא שיש משקל גדול מאוד על אופן בחירת משרד תיווך ואו המתווך בעסקאות נדל"ן וככל שמשרד התיווך יהיה טוב יותר כך תזכו לתוצאות מהירות וטובות יותר בסופו של התהליך. אז איך בוחרים משרד תיווך? בדיוק לשם כך חיברנו מדריך זה:

בחירת משרד תיווך

ניתן לומר בזהירות שרוב מוכרי הדירות מתחילים בניסיון מכירה עצמאית של הנכס. תמיד ישנו תקווה שימצא לנכס ביקוש מהיר וניתן יהיה להשלים עסקה ללא התערבות של מתווך דירות שגובה סכום לא קטן על שירותיו. הבעיה היא שלאחר מספר שבועות מוכרי הדירה מבינים שמשהו לא פועל כשורה ואין די מתעניינים והם נדרשים לפנות לקבלת שירותי תיווך שבכל זאת יודעים לנהל את תהליך המכירה בצורה מקצועית וטובה הרבה יותר ובעיקר יודעים לפנות בצורה הנכונה ללקוחות הפוטנציאליים.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

כאשר מקבלים החלטה שיש צורך בתיווך דירות מגיעה ההחלטה החשובה באמת. היא כמובן, איך בוחרים מתווך דירות ואו משרד תיווך אמין ומקצועי שיצליח למכור את הנכס במחיר הגבוהה ביותר ובזמן הקצר ביותר. כאשר האפשרויות שעומדות לרשותנו הן כדלהלן:

 • מתווך עצמאי שפועל בכוחות עצמו.
 • משרד תיווך המאגד מספר מתווכים.
 • רשת תיווך כלל ארצית עם מאגר קונים.
 • יועצי שיווק / יועצי נדל"ן פרטיים.

לכל אחד מהאפשרויות שעומדות לרשותנו יש יתרונות וחסרונות. כך לדוגמה, בעבודה מול מתווך דירות עצמאי יש רמת אמינות ומסירות גבוהה יותר מאחר ושמו של המתווך תלוי בהצלחותיו. לעומת זאת ברשת תיווך יש יותר כוח אדם ויותר אמצעים למכור את הנכס במהירות רבה יותר אם כי לא בטוח שתזכו לאותה רמת מסירות ואו לאותה רמת מקצועיות. וכמובן שישנם עוד דוגמאות רבות למקרים בהם יש הבדלים בין משרדי התיווך השונים.

מדריך בחירת משרד תיווך

כפי שהזכרנו מעלה יהיה חשיבות מכרעת לבחירת משרד תיווך מנצח ונקבל את ההחלטות שלנו על סמך מספר פרמטרים:

 1. המהירות בה עלינו למכור את הנכס – לעתים עלינו למכור ומהר!
 2. הסכום אותו נרצה לקבל על הנכס – לעתים אין לנו יכולת להתפשר!

חשוב מאוד להגדיר מראש יעדים אלו בבחירת המשרד תיווך מאחר ואילו ישפיעו על קבלת ההחלטות:

במידה ואנו רוצים למכור מהר, ננסה תמיד לפנות למשרדי תיווך גדולים ואו לרשתות תיווך גדולים (Anglo-Saxon, Remax, Century21) וזאת מאחר ויש להם יכולת להגיע לקהל רוכשים גדול הרבה יותר וזאת בעזרת מערכות מורכבות שמאפשרות לכלל המתווכים להיחשף לנכסים ולקונים המיוצגים על ידי יתר המתווכים ברשת.

במידה ואנו רוצים ליהנות ממכירה אופטימלית בסכום הגבוהה ביותר אם זאת נעדיף מתווך מקומי שיודע בדיוק מה צפוי ומה עתיד להיות ויכול לשכנע רוכשים לשלם מעט יותר ממה שהדירה שווה בפועל וזאת על סמך העברת מסרים לגבי הערך העולה של הנכס ורמת הביקוש הצפויה לאזור מגורים זה.

בין אם בחרנו במתווך בודד ובין אם בחרנו במשרד תיווך או רשת תיווך ישנם סט כללים שעליהם נקפיד והם יעזרו לנו לקבל את ההחלטות בצורה הנכונה:

 • מוניטין – חשוב מאוד לבחון את המוניטין ולקוחות מרוצים מהעבר של המתווך או משרד תיווך.
 • מקומיות – תמיד עדיף לשכור שירותי תיווך מקומיים שמחזיקים ביכולת מכירה טובה הרבה יותר.
 • אמינות – עסקה של מיליוני שקלים נפקיד בידי משרד או אדם שמוכרים ואמינים בסביבה ובעיננו בפרט.
 • מסירות – חשוב לבדוק כמה מאמץ ואילו פעולות משרד התיווך או המתווך עושה למען הלקוחות.
 • חיבור – חשוב שיהיה הבנה לצרכים וחיבור אמיתי בין המוכרים למתווכים וזאת לשיפור יכולת המיקוח.

בכל בחירה שנעשה האינטרס של המתווך זהה לאינטרס של מוכר הדירה וזאת מאחר ושיניהם רוצים למכור ושניהם רוצים להרוויח כמה שיותר מהעסקה ומעצם העובדה שהמתווך זכאי ל-2% מגובה העסקה מכל צד הרי שיש לו אינטרס למכור בכמה שיותר כסף. אבל כאשר המתווך אינו מקצועי או אינו מסור הרי שהתוצאות מאחרות לבוא וכולם סופגים הפסדים.

ברוב המקרים חמשת התנאים הללו הולכים יד ביד. זאת מאחר ומשרד תיווך / רשת תיווך / מתווך בודד שמחזיק במוניטין טוב וניסיון ארוך שנים תמיד ידאג לשמר יתרון זה. כלומר, רשתות התיווך ומשרדי התיווך לוחצים ודואגים בכל עת שכל מתווך ומתווך יפעל בסטנדרטים גבוהים ככל האפשר. רף האמינות והמסירות שנדרש ממתווך גבוהה מאוד ובמידה ולא יספק את הסחורה הרי שהמתווך לא ימצא לעצמו לקוחות וממילא לא יוכל להמשיך בעבודתו.

משרדי התיווך נוטים להיות מקומיים. רשתות התיווך נוטות להחזיק זכייניות בכל אזור ואזור וכך בעצם הם יוצרים פריסת ידע גבוהה יותר ברשת בכלל וכך הם יכולים להתחרות עם המקומיים ועם המתווכים הוותיקים שפועלים בסביבת הנכס.

קבלת ההחלטה על משרד תיווך

גם כאשר אנו פועלים מול משרד תיווך ואו מול רשת תיווך נעשה זאת תמיד מול אדם אחראי. מישהו שתפקידו המוגדר למכור את הנכס ולכן אנו נחתום מולו על בלעדיות בתיווך. בין אם נבחר במתווך בודד ובין אם נבחר במתווך הפועל כחלק מרשת תיווך עלינו לזהות את האדם עליו אנו סומכים ועמו יש לנו חיבור טוב. הוא זה שבסופו של דבר ייצג את האינטרסים שלנו וידאג לדחוף את המכירה קדימה. הדגש בבחירת משרד תיווך צריך להיות על האדם מולו אתם פועלים ולא בהכרח מול הרשת ואו המשרד כולו ובוודאי שכאשר לרשת או למשרד יצא שם טוב ומוניטין של הצלחות הרי שהדבר מקל על עצם הבחירה.

חשוב לבחון את הדברים הבאים:

 • האם יש למתווך רישיון תיווך בתוקף? – אחרת אינו יכול לגבות מכם דמי תיווך על העסקה.
 • כמה שנות וותק יש למתווך הדירות? – חשוב שיהיה למתווך מספר שנות וותק והצלחות קודמות.
 • באיזה שיטות שיווק המתווך פועל? – חשוב לוודא שהמתווך פועל גם בערוצים טכנולוגיים ובאינטרנט.

לסיכום, הגדירו בשלב ראשון יעדים ובחרו את משרד התיווך בהתאם ליעדים שהוגדרו. בחרו משרד תיווך בהתאם לאדם מולו אתם צפויים לעבוד אך חשוב מאוד לבחון את היתרונות והחסרונות שכל מתווך ואו משרד תיווך מביא עמו לשולחן וכך בעצם לזכות בשירות הטוב ביותר וזאת מאחר ואחרי הכל אתם צפויים לשלם עמלה זהה בין כה וכה וכדאי מאוד שתקבלו החלטות נכונות בעניין זה.

רוצים למכור את הדירה? רוצים שאנו נעזור לכם בתהליך המכירה? השאירו פרטים: