ראשי / עסקאות נדלן / קניית דירה / משכנתא / משכנתא למוגבלים: איך ניתן לקבל משכנתא כאשר החשבון בנק מוגבל?

משכנתא למוגבלים: איך ניתן לקבל משכנתא כאשר החשבון בנק מוגבל?

    adimage

משכנתא למוגבלים, או בשמו המוכר יותר משכנתא למסורבים. הנו הלוואת משכנתא מעט שונה מהרגיל. במידה והבנק מסרב להעניק לכם הלוואת משכנתא ממגוון סיבות, הרי שעליכם להשיג את הכסף למרות הכל ומשכנתא למוגבלים זוהי הדרך הנכונה להגיע ליעד זה. במאמר זה אנו ננסה לענות על השאלות הבאות:

 • מהי משכנתא למוגבלים?
 • מתי נדרשים למשכנתא למוגבלים?
 • איך מקבלים משכנתא למוגבלים?

משכנתא למוגבלים

כאשר אדם מעוניין לרכוש דירה חדשה ואו יד שניה, למטרת מגורים ואו השקעה, הרי שביכולתו לחסוך כסף רב ולרכוש את הדירה בהון עצמי בלבד. אך, רוב מוחלט של האוכלוסייה אינו יכול לעשות זאת מאחר וערך הנכסים עולה מהר יותר מהיכולת שלהם לחסוך. המשמעות היא, שכיום כמעט ואין דרך אחרת להגיע לדירה בבעלות ללא הלוואת משכנתא.

משכנתא, הנה הלוואה גדולה במיוחד שנפרסת על פני שנים רבות. אך ניתן לקבלה אך ורק על בסיס משכון נכס כבטחונות להלוואה. ברוב המקרים, ניתן למשכן את הנכס שרוכשים לטובת ההלוואה. כך, כל עוד עומדים בהחזרים ניתן להתגורר בנכס ולשלם עליו בו זמנית. אבל, הבנק אינו מאשר הלוואת משכנתא לכל אדם ובמקרים מסוימים הבנק יסרב להעניק משכנתא בהתבסס על הסיבות הבאות:

 • הלווה מרוויח מעט מידי כסף.
 • הלווה אינו מספיק יציב בהכנסתו (עצמאי).
 • הלווה לא יכול לקבל ביטוח משכנתא (נכה).
 • הלווה מוגבל בחשבון הבנק מכל סיבה שהיא.
 • יש ללווה תיק פתוח בהוצאה לפועל.
 • יש ללווה רישום BDI שלילי.
 • ועוד..

מה עושים במקרים אלו? איך ניתן לקבל הלוואת משכנתא למרות בעיות שונות בעבר ואו בהווה? על כך נרחיב כעת,

איך ניתן לקבל משכנתא כאשר החשבון בנק מוגבל?

כדי לענות על שאלה זו, עלינו לחלק את התשובה ל-2 חלקים:

 1. פתרונות משכנתא לאוכלוסיות ייחודיות.
 2. פתרונות משכנתא למוגבלים בבנק!
1. פתרונות משכנתא לאוכלוסיות ייחודיות:

במידה ואתם משתייכים לאחד מהאוכלוסיות מעלה, פשוט לחצו על הקישור והמשיכו לקרוא בנושא המתאים. במידה ואתם אינכם מופיעים ברשימה זו, המשיכו לקרוא מאמר זה בכדי למצוא את הפתרון לבעיה שלכם.

2. פתרונות משכנתא למוגבלים בבנק!:

יש שני מצבים בהם תזכו לסירוב לקבלת משכנתא בבנקים למשכנתאות:

 1. משכנתא למוגבלים כיום – בעלי חשבונות מוגבלים נכון למועד בקשת ההלוואה.
 2. משכנתא למוגבלים בעבר – בעלי חשבונות שאינם מוגבלים כעת אך היו בעבר.

כעת נסביר מה עושים במצבים אלו:

1. משכנתא למוגבלים כיום:

לווים שרוצים לרכוש דירה ואו כל נכס אחר אך יש להם הגבלה בחשבון במועד זה, יתקשו לקבל הלוואה מהבנק בתנאים הנוכחיים. יתרה מזאת, הבנק לא יוכל להציע להם הלוואה גם אם ירצו בכך. לכן, אין מנוס מהצגת פתרונות יצירתיים יותר להשגת הכסף לצורך קניית דירה.

האפשרויות העיקריות שעומדות בפני לווים מוגבלים בבנק:

 1. משכון דירה קיימת לצורך משכנתא חדשה.
 2. נטילת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית.

הדרך הטובה ביותר להתגבר על מכשול זה שקיים לכם, תהיה לגשת להורים ואו בני משפחה אחרים ולבקש למשכן את דירתם לטובת המשכנתא שלכם. במידה והבנק יראה שיש לו בטחונות ראויים להלוואה, הרי שהסיכון מהלווה מכוסה בעזרת בטחונות שמעמידים אחרים ולכן אין מניעה להעניק הלוואה גם במצב מורכב זה.

הדרך הפחות טובה, אך אף היא אפשרית. תהיה לגשת למגוון חברות מימון חוץ בנקאיות אשר יבחנו את מצבכם הכלכלי הקיים ובמידה וישתכנעו בכך שיש לכם את היכולת לעמוד בהחזרים, יעניקו לכם הלוואת משכנתא דומה לזו שיציעו בנקים למשכנתאות אך עם הבדל ענק – הריביות צפויות להיות גבוהות יותר ולא לכולם זה יתאים.

2. משכנתא למוגבלים בעבר:

כאשר מבקש משכנתא מסורב כתוצאה מכך שחשבונו הוגבל בעבר, הרי שביכולתו לפעול בשני דרכים עיקריות:

 1. להמתין עד למחיקת הרישומים.
 2. לשכנע את הבנק שהמצב שונה מבעבר.

במקרים רבים, חשבונות הוגבלו ואף עוקלו כתוצאה מהתנהלות רשלנית של הלווה ואו מכך שחברות סלולרי ושירותים אחרים פעלו נגדם בגלל חובות זעומים ומיותרים כל כך. במקרים אלו, ניתן לשכנע את הבנק בכך שהגבלת החשבון בעבר נבעה מטעות אנוש ואו מאירוע קטן ולא משמעותי שאינו צפוי לחזור על עצמו ולעתים הבנק משנה את דעתו ואכן מאפשר קבלת משכנתא על אף הרישום.

במקרים אחרים, היה הצדקה לכך שהחשבון בנק הוגבל בעבר. במקרים אלו, הבנק לא צפוי להשתכנע ולהעניק לכם הלוואה גדולה בסיכון גבוהה. לכן, יש להמתין עד למחיקת הרישום. מחיקת רישום על חשבון מוגבל, מעוקל, BDI שלישי, עומד על 5 שנים מיום הרישום. כלומר, חשבו כמה זמן עבר ובדקו האם יש לכם יכולת לחכות עד יעבור זעם…

לסיכום,

במקרים רבים, החשבון בנק מוגבל מסיבות טיפשיות ומיותרות שניתן לפתור במהרה ואז לשכנע את הבנק שאכן מדובר היה ברישום כוזב שטופל ואינו מעיד על מצבכם האמיתי. במידה וזהו המצב, הרי שאתם צפויים לקבל הלוואת משכנתא רגילה. לעומת זאת, במידה ויש הצדקה לרישום בעבר או בהווה, הדברים קצת מורכבים יותר ועליכם לבחור בין המתנה של עד 5 שנים ובין נטילת הלוואה בריביות גבוהות יותר במערכת החוץ בנקאית.

ישנם מקרים בהם מבקש משכנתא נמצא במצב מורכב אך פתיר. אך, רוב הלווים אינם בקיאים במערכת הבנקאית ובשיקולי הסיכון של הבנק ולכן אינם יודעים להתגבר על הבעיה הקיימת. כדי לפתור בעיה זו, עליכם לפנות לכלכלן מנוסה ואו ליועץ משכנתאות הבקיא במשכנתאות מורכבות כמשכנתא למסורבים / משכנתא למוגבלים. בעזרתו ניתן יהיה להגיע לדירה בעלות סבירה ולהתחיל פרק חדש בחיים.

במידה ואתם רוצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי ואו לקבל שירות מיועץ משכנתאות פרטי, השאירו פרטים ונעזור לכם:

   
  צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
    

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
  Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים