משכנתא לדירה להשקעה: האם כדאי לקחת משכנתא לדירה להשקעה?

נושאים מרכזיים

משכנתא לדירה להשקעה - השקעות נדל"ן

קבלת משכנתא לדירה להשקעה בהחלט אפשרית. אבל האם אכן כדאי לקחת משכנתא לדירה להשקעה או שמה עדיף להשקיע בכסף קיים ללא מינוף נוסף? פעמים רבות אנו מעוניינים להשקיע דווקא בנדל"ן שהנו אפיק אשר מאפשר מינוף פיננסי על ידי נטילת הלוואת משכנתא. במאמר זה אנו ננסה להבין האם כדאי לקחת משכנתא לדירה להשקעה ואילו אפשרויות נוספות יש להשקעה ללא מימון נוסף?

משכנתא לדירה להשקעה

נדל"ן נתפס בעיני מרבית המשקיעים כאפיק השקעה סולידי ובטוח. מעבר ליציבות שהשקעות נדל"ן מעניקות לבעליהן, ניתן לנצל נכסים אלו לצורך רכישת נכסים נוספים ובצורה זו להכפיל את יכולת הקניה שלנו ובעצם להשקיע כסף שכלל אינו נמצא בכיסנו. הבעיה בביצוע השקעות בכסף שלווינו בעזרת הלוואה או משכנתא, היא כמובן שהתשואה המתקבלת מההשקעה צפויה להתחלק יחד עם הגורם הממן עד לכיסוי ההחזרים ובעצם מדובר בהליך מעט מורכב ומעייף ואנו רוצים לבדוק האם זה אכן כדאי?

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

האם כדאי לקחת משכנתא לדירה להשקעה?

כן. כל אימת שאנו יכולים להיות בטוחים בעצמנו ברמה סבירה שאכן יש ביכולתנו לממן את ההחזרים בעזרת שכר דירה או מקורות הכנסה אחרים. לא בכל ענף ניתן להשקיע בעזרת מימון חיצוני. השקעות נדל"ן זוכות למימון בנקאי במידת הצורך ובהצגת הביטחונות הראויות ובעצם על ידי כך ביכולתנו לרכוש נכס גדול יותר, מספר רב יותר של נכסים, ובעצם להגדיל את התשואה המתקבלת בסופו של דבר מהכסף הקיים לנו.

ולמרות זאת, התשובה מעט מורכבת יותר. יש להבדיל בין אחוזי מימון גבוהים ובין אחוזי מימון נמוכים. במידה ויש לנו יכולת לרכוש נכס הצפוי להניב תשואה גבוהה יותר בעזרת סיוע של מימון לדירה הרי שמדובר בדבר מצוין. מהצד השני, במידה ואנו רוכשים את הדירה כולה בעזרת מימון בנקאי, כלומר משכנתא. הרי שנדרש להיות זהירים הרבה יותר מאחר ומימון יתר יכול לפגוע בנו בצורה חמורה ואף להיחשב כהשקעה מיותרת שאינה מצדיקה את הסיכון אליו אנו נחשפים..

איך להחליט בעניין משכנתא לדירה להשקעה?

עלינו לבחון את האפשרויות העומדות בפנינו. כאשר הנקודות החשובות ביותר אותם עלינו לבחון הן:

  • גובה ההון להשקעה – מהו הסכום שיש לנו במועד ביצוע ההשקעה.
  • יכולת ההחזר שלנו – האם יש לנו יכולת להחזיר מידי חודש את הכסף בזמן.
  • גובה ההשבחה – מהו גובה התשואה הנוספת שנקבל כתוצאה מהמימון.

כלומר, במידה ויש לנו סכום כסף קטן והכנסתנו מספיקה לאורח חיינו אך לא מעבר לכך, הרי שנעדיף לא לקחת סיכונים נוספים על ההשקעה בנדל"ן. לעומת זאת, במידה ויש לנו הכנסה פנויה מידי חודש ויש ברשותנו יכולת לרכוש הזדמנויות נוספות בעזרת מימון בנקאי, הרי שבהחלט ניתן וראוי לשקול משכנתא לדירה להשקעה. את ההחלטה בעד או נגד נקבל בסופו של דבר על סמך התשואה הנוספת שתיווצר באופן ישיר מהמימון הבנקאי. במידה ובזכות המימון ולאחר חישוב ההחזר החודשי אנו יוצאים נשכרים הרי שמדובר במהלך משתלם. במידה ולא כך הדבר או שהתשואה הנוספת אינה משמעותית הרי שהסיכון הנוסף אינו משתווה להזדמנות החדשה והרי שנוותר על תענוג זה.

אילו תחליפים יש למשכנתא לדירה להשקעה?

ברצונכם לרכוש דירה להשקעה. יש בידכם הון עצמי מוגבל שמאפשר רכישת חצי דירה בלבד?, אתם מפחדים לקחת משכנתא על ההשקעה שלכם? הרי שכדאי לבחון את החלופות הקיימות בשוק הנדל"ן:

כמו בכל השקעה, גם בהשקעות נדל"ן יש רמות סיכון שונות. לעתים אנו בוחרים בהשקעת נדל"ן בדיוק מהסיבה שהסיכון באפיק זה לרוב נמוך יותר מאפיקים אחרים. הבעיה בשימוש במשכנתא לצורך ביצוע השקעה, שכעת הסיכון הנמוך הפך לגדול יותר ובעצם אולי כדאי לוותר כליל על אפיק זה.. מצד שני, במידה ואתם בוחרים אחת מהחלופות מעלה הרי שאתם נחשפים לסיכונים נוספים כדוגמת היותכם תלויים באדם נוסף או במנהלי קרן אשר אינכם בהכרח מכירים כנדרש.

אז איך כדאי להתקדם למימון דירה להשקעה?

במידה ואין לכם את מלוא הידע הנדרש לביצוע השקעות באפיקים אלו הרי שמומלץ שתפנו לקבלת ליווי מקצועי של יועץ השקעות נדל"ן. יועץ השקעות ידע לבחון את החלופות האפשריות, את מרכיבי המימון וכמובן את הסיכונים אליהם אתם נחשפים מטבע הדברים. לעתים קרובות השימוש ביועץ השקעות חוסך טעויות חמורות ומאפשר לפונים לקבל החלטות שמתורגמות בשלבים מאוחרים יותר לתשואה גבוהה יותר וזאת בזכות רמת מקצועיותו של היועץ.

אנו כמובן ממליצים לבחון את האפשרות לקבלת מימון בנקאי לצורך ביצוע השקעות וזאת פשוט כדי לתת לכסף שלנו לעבוד עבורנו ולהפיק את התשואה הגבוהה ביותר שניתן יהיה לקבל. ניתן לפנות ליועץ משכנתאות ביצירת קשר בתחתית העמוד וזאת כדי להתייעץ חינם ולבדוק האם מצבכם הכלכלי מאפשר נטילת סיכון נוסף בדמות משכנתא לדירה להשקעה או שמה עדיף יהיה שתשקיעו בכסף קיים בלבד?

להתייעצות בחינם עם יועץ משכנתאות מומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובות לשאלותיכם: