לא זול בימינו לעשות שימוש בעורך דין. לכן הבחירה הטבעית של שוכרים ומשכירים רבים להוריד מהאינטרנט חוזה שכירות סטנדרטי ברורה מאליה. ונכון, לא בהכרח שחייבים להיעזר בעורך דין עבור כל חוזה שכירות או עסקה שנרקמת בין בני אדם. אך מה קורה כאשר ברצוננו לרכוש דירה, לסיים שכירות לפני הזמן או אף לפנות שוכר בכוח לאחר שלא שילם דמי שכירות בזמן ולא עמד בהתרעות ששלחתם לו?..

מחירים לשירותי עריכת דין וחוזה שכירות

 

לפעמים פשוט אין ברירה ויש צורך בשירותי עורך דין. אמנם יש עורכי דין רבים וחלקם מובטלים אך המחירים בשוק די קבועים מראש וזאת כדי לא להוריד את הענף למחירים מגוחכים. אמנם יש אפשרויות למצוא דרכים חלופיות ולנסח חוזה בכוחות עצמנו אבל כאשר מדובר בנכס נדל"ן השווה ערך כספי גבוהה לא נוכל להרשות לעצמנו להתפשר.

שכירות דירה

כאשר מחברים חוזה שכירות דירה שנערכת לשם השכרה ארוכת טווח, חוזה שכירות מותאמת אישית, חוזה שכירות שמגנה על בעל הדירה בצורה הרמטית, אין קצורי דרך ויש לפנות לעורך דין שיכין עבורכם חוזה שכירות מותאם למידות הדירה וטיב השוכרים ומדובר בהוצאה לא קטנה כפי שניתן לראות:

עריכת חוזה שכירות לדירה על ידי עורך דין תעלה כחצי מעלות שכירות חודשית
כלומר, בהנחה ועלות שכירות ממוצעת עומדת על 4,000 העלות לעריכת חוזה תהיה 2,000 ש"ח

עריכת חוזה שכירות לעסק על ידי עורך דין תעלה סכום זהה לחודש שכירות.
הכנת חוזה שכירות לעסק מורכבת יותר ומחייבת בשימת לב לפרטים הקטנים ולכן התשלום גבוהה יותר מחוזה שכירות לדירת מגורים.

הגשת תביעה לפינוי שוכר בכוח מבית המשפט תעלה 2% מערך הנכס.
מדובר בסכום גבוהה במיוחד וזאת כי מדובר בתהליך לא קצר ומצריך שעות רבות של עבודה.
בדירה ממוצעת הסכום יכול להגיע ל25,000 ש"ח ויותר.

מחיר התרעה לפני פינוי שוכר תעמוד על 235 ש"ח לרוב.
בית המשפט מחייב שליחת התרעה בכתב קודם לקיום אפשרות לפינוי שוכר מהדירה. במקרים בהם נדרש התייעצות חוות דעת משפטית תיפרדו מ900 ש"ח נוספים להתייעצות ומעבר על המסמכים שמאשרים את טענותיכם ועוד 900 ש"ח עבור חוות הדעת.

קניית דירה

קניית דירה טומנת בחובה סיכונים רבים. תהליך קניית דירה מקבלן או מיד שנייה מחייבים זהירות רבה שהרי אחרי הכל מדובר בהוצאה גבוהה במיוחד. חשוב לוודא שהעורך דין רושם אזהרת רישום בנסח הטאבו ושכל תהליך הקנייה של הדירה מתבצע בצורה המקובלת ולא משלמים כסף לפני שכל השלבים של הקנייה כולל אימות בעלים נעשה ומאושר על ידי העורך דין.

קניית דירה מקבלן / קניית דירה חדשה: 1% מערך הדירה.
כלומר, מחיר עריכת חוזה לדירה ממוצעת השווה 1,300,000 תעמוד על 13,000 ש"ח.

עלויות רישום משכנתא מוערך ב 0.5% מהחוב המובטח לכם במשכתנא. כל שינוי במשכנתא כמו העברת משכתנא או ביטולו יעלו 900 ש"ח לערך. כל רישום מקרקעין יעלה לכם עוד מאות שקלים נוספים ויש להיערך לכך.

מחיר בדיקת חוזה קניית דירה על ידי עורך דין עומד על 0.25% מערכו של הדירה. בדומה לעריכת חוזה על העורך דין לבדוק את כלל הפרטים הקטנים ולעבור בצורה מסודרת על חוזה הקנייה הקיים, כלומר מדובר בפחות עבודה מחיבור חוזה אך העורך דין עדיין לוקח על עצמו אחריות לפרטי החוזה ותקינותו.

מחירים לשירותי חוזה שכירות אמנם נמוכים יותר מקניית דירה שמצריכה זהירות רבה אך העורך דין לוקח על עצמו אחריות לייעוץ, לחוות הדעת, להתרעה ולכל מסמך שיוצא תחת ידיו ולכן מן הראוי שתשלום לעורך דין בקניית דירה יהיה גבוהה מזה של שוכרי דירה.

אפשרות מיקוח על עלות עריכת החוזה – בגלל התחרות האדירה שיש לעורכי דין ומיעוט לקוחות רבים מהם מוכנים להתפשר על 0.5% בלבד לקניית דירה ותגלו חברות שיציעו עריכת חוזה קניית דירה ב5,000 ש"ח בלבד ללא תלות בעלות הנכס. חלק מעורכי דין אלו עושים זאת ללא דיווח מס כלומר "בשחור" ואין רישום לתהליך כולו. אחריותכם לוודא שמדובר בהליך חוקי ויתרה מזאת שיש רישום לשם עורך הדין שרשם עבורכם את העסקה כדי שיהיה לכם כתובת מוכחת במידה ומתגלים כשלים בחוזה.


מחירי הסכמים וחוזים לפי שווי העסקה:

העלות של עריכת הסכמים וחוזים בין עסקים ובין אנשים פרטיים נקבע על פי שווי העסקה. בכל מקרה יש מחיר מינימום של סך 670 ש"ח ומתחת לסכום זה לא משתלם לעורך דין לעסוק בתחום:
עריכת חוזה בשווי 0-80,000 ש"ח יזכה את העורך דין בשווי של 2% מערכו או 670 ש"ח הגבוהה מביניהם.
עריכת חוזה בשווי 80,000-300,000 ש"ח יזכה את העורך דין ב1.5% מערך החוזה מעבר לעלות של הסעיף הקודם כלומר מדובר ב1,600 ש"ח ובנוסף 1.5% משווי העסקה בסכומים הנקובים.
עריכת חוזה בשווי 300,000-650,000 ש"ח יזכה את העורך דין בסכומים הנקובים בסעיפים הקודמים וב 1.25% מכל סכום הגבוהה מ300,000 שח כך שמדובר ב4,900 ש"ח ובנוסף 1.25% משווי העסקה בסכומים הנקובים.
העלויות בהכנת חוזה משתנים בהתאם לטיב העסקה ושוויה. ישנם אמות מידה לעלויות עריכת חוזים עד למיליוני שקלים. ככל שהסכום עולה כך ממתנים את עלות סך העבודה. אך מאחר ומעל לסכומים אלו נהוג להגיע להסדרים עם עורכי הדין אין צורך לפרט מעבר לכך.
*במקרים ואין דרך להעריך את שווי העסקה ניתן תמיד לבצע הערכה שמקובלת על הצדדים.
לפנייה לעורך דין השאר פרטים כאן:

    שם מלא
    טלפון
    כתובת מייל
    בחר סיוע נדרש