להשקיע 100 אלף שקל: איפה ואיך ניתן להשקיע 100 אלף שקל בנדל"ן?

נושאים מרכזיים

להשקיע 100 אלף שקל - גרף רווחי השקעה

איפה להשקיע 100 אלף שקל? איך להשקיע 100 אלף שקל? אלו שאלות מורכבות מאוד. במאמר זה נסביר מה עושים כאשר יש הון עצמי מוגבל שסתם שוכב בחשבון. ננסה להסביר איך גם סכום יחסית קטן של 100,000 יכול ללכת כברת דרך ארוכה מאוד ולייצר לנו רווחים מידי שנה במקום לאבד מערכו.

מדריך איך להשקיע 100 אלף שקל

יש לכם חיסכון קטן של 100,000 ש"ח אולי אפילו 200,000 ש"ח. מדובר בכסף נזיל שעמו הבנק יכול לבצע השקעות או הלוואות לאנשים פרטיים ולהרוויח לא מעט כסף. אך אתם לא רק שאינכם מרוויחים כסף אלא בפועל מפסידים כסף כתוצאה מהאינפלציה (ירידת ערך המטבע שמתבטאת במדד המחירים לצרכן). מאחר והכסף עומד לרשותכם, מאחר ואין אדם שאינו רוצה שהכסף יעבוד עבורו, אנו ממליצים לכם לבצע השקעה עם ההון שצברתם וזאת כדי שתצאו נשכרים.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

אבל אז אנו מגיעים לשאלות הבאות:

 • איך להשקיע 100 אלף שקל?
 • איפה להשקיע 100 אלף שקל?

מדובר בשאלות כבדות משקל שלא כל אדם יודע איך לענות עליהם. הקושי קיים בעיקר בבחירת אפיק השקעה אידאלי ובתוכו את המוצר הפיננסי ואו הנכס המתאים ביותר ליכולת ההשקעה המרבית שלכם. כדי לסדר את הדברים בצורה טובה יותר, אנו נציג כעת את אפיקי ההשקעה בהם ניתן להשקיע סכומים של 100,000 ש"ח:

 • השקעה בהלוואות בין אנשים.
 • השקעה בעזרת מינוף בנקאי (משכנתא).
 • השקעה בשוק ההון במניות ואג"ח.
 • השקעה בעסקים פרטיים.
 • ועוד..

כלל האפיקים מעלה כוללים מרכיבי סיכון שונים ורובם אינם מתאימים למשקיע קטן עם חיסכון מוגבל. במקום זאת אנו ננסה להציג את האלטרנטיבות שמבטיחות את הפרמטרים הבאים:

 1. הון נמוך – השקעה של 100,000 ש"ח עד 200,000 ש"ח.
 2. סיכון נמוך – סיכון נמוך מאוד להפסדים על ההשקעה.
 3. תשואה גבוהה – רווח גבוהה ככל האפשר ביחס לגובה ההשקעה.

משקיע קטן אינו יכול להרשות לעצמו להפסיד הון שנחסך בעמל רב ועל פני שנים. לעומת זאת, כל תשואה על הון קיים תהיה מבורכת ויעילה ותשפיע במידה רבה על חייו של המשקיע. בדיוק מסיבה זו עלינו לחפש את אותן אפיקים אשר בראי היסטורי מציגים ביטחון גבוהה ואפיקים אלו אנו נוכל למצוא דווקא בשוק הנדל"ן:

איפה ואיך ניתן להשקיע 100 אלף שקל בנדל"ן?

כאשר מדברים על אפשרויות השקעה, אחד הדברים הראשונים שנשאלים הנו כמובן גובה הסיכון אליו אנו מוכנים להיחשף. התשואה על שאלה זו תשפיע במידה רבה על יכולתנו להרוויח סכומים גדולים יותר ופחות מההון הקיים לנו. כמשקיעים קטנים המחזיקים סכום של 100,000 ש"ח ביד לרוב אין רצון בסיכון גבוהה ולכן אנו מתייחסים בעיקר לאותן השקעות סולידיות ובטוחות הקיימות בענף הנדל"ן. בין היתר ניתן להתייחס לאפשרויות הבאות:

המכנה המשותף לכלל ההשקעות מעלה הנו שכולן ממוקדות בנדל"ן ובכולם ניתן להשקיע גם עם סכומים נמוכים ביחס לרף הגבוהה של שוק הנדל"ן הישראלי. הבעיה באפשרויות הללו שמדובר באפיקים המחייבים ידע מקדים וליווי מקצועי ברמות שונות. כך לדוגמה עסקאות נדל"ן יכולות לכלול בין היתר את השירותים הבאים:

כך שלמעשה במידה ואנו רוצים להשקיע 100,000 ש"ח בצורה בטוחה וסולידית נותרת לנו אפשרות אחד בלבד – השקעה בקרנות השקעה בנדל"ן:

השקעה באמצעות קרנות נדל"ן:

במידה ואנו רוצים לרכוש נכס בכוחות עצמנו ואו עם שותף, הרי שיש לנו הון מוגבל ומקום לבעיות לא מעטות, מעבר לכך עלויות ביצוע העסקה אף הן משמעותיות ולכן במידה ואנו משקיעים בנדל"ן מוטב שנעשה זאת בסכומים גדולים יותר ולפרקי זמן ארוכים במיוחד. מאחר ואנו לא באמת רוצים לנעול את כספנו ל-20 שנה ובטח לא בעבור תשואה שולית שלא תשפיע על רמת חיינו, נחפש אלטרנטיבה שמאפשרת לגשר על מגוון הבעיות והמורכבויות שבהשקעות נדל"ן אך זאת תוך שמירה על מלוא היתרונות הקיימים בשוק זה.

הדרך הבטוחה והחכמה ביותר להשקיע סכומים נמוכים כדוגמת 100,000 ש"ח ו-200,000 ש"ח תהיה בעזרת קרנות השקעה שהוקמו בדיוק לשם כך. קרנות אלו מציעים את תמהיל ההשקעה הנכון ביותר ואשר כוללות בין היתר מענה למגוון המורכבויות הבאות:

 • הון עצמי מוגבל – קרן השקעות תחבר בין משקיעים רבים לרכישת נכסים מניבים ויקרים.
 • מימון השקעה – ניתן להשקיע ללא צורך בנטילת מימון חיצוני מבנקים ומחברות אשראי.
 • טווח השקעה מוגבל – קרן השקעות מאפשרת מכירת החזקות בין שותפים בכל עת.
 • עלויות ביצוע עסקה – קרן השקעות נוטלת עלויות אלו על עצמה באופן עקבי ויעיל.
 • בחירת נכס מניב – קרן השקעות מחזיקה בידע ואנשי המקצוע לבחירת נכס משתלם.
 • סיכונים קטנים – קרן השקעות מפזרת את הכסף שלכם בין השקעות וכך מקטינה סיכונים.
 • תשואה הולמת – ניתן לעקוב ולקבל תשואה נאה על השקעה משתנה (הוספת הון עם הזמן..)
 • ועוד…

כפי שניתן לראות, במידה ויש בידכם הון עצמי מוגבל בסכומים העולים על 100,000 ש"ח. בהחלט כדאי לבצע השקעה ולהרוויח תשואה שנתית על הכסף וזאת ביחס להשארת הכסף כהון השוכב בחשבון הבנק. אך במידה ואתם בוחרים להשקיע את הכסף, ראוי שתבדקו טוב טוב את קרן ההשקעות בכדי להקטין ככל האפשר את אי הוודאות ולהגיע לכדי ביטחון מקסימלי בקרן ההשקעות שנבחרה.

רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בחינם על אפיק השקעה זה או על כל אפיק אחר? השאירו פרטים בטופס מטה ונעזור לכם לקבל החלטות נכונות ולבחור את קרן ההשקעות הנכונה ביותר עבורכם: