יועץ נדל"ן: למה להיעזר ביועץ נדל"ן וכמה עולה השירות?

נושאים מרכזיים

מסמכים וגרפים - יועץ נדל"ן בפעולה

יועץ נדל"ן הוא אדם אשר מחזיק בניסיון הנכון בענף הנדל"ן ויכול ללוות אתכם יד ביד עד לאיתור דירת המגורים ואו הדירה להשקעה שאתם כה מחפשים. רבים יוותרו מראש על שירותיו של יועץ נדל"ן, אחרים ישמחו לקבל ליווי מתאים שיעזור להם לקבל החלטות נכונות ולהימנע מטעויות יקרות בתחום שהם פשוט אינם מכירים.. במאמר זה נסביר מיהם יועצי נדל"ן, מה תפקידם ומתי כדאי להיעזר בשירותיהם..

יועץ נדל"ן

רוב רוכשי הדירות מאמינים שהם מתנת האל לא פחות. הם חכמים, נבונים, כישרוניים ובטוחים בעצמם. יש רק בעיה קטנה, אין להם שום מושג במונחי פיננסים ונדל"ן וכתוצאה מכך הם חשופים לעוקצים, הונאות, השקעות גרועות ומגוון רחב של טעויות אנוש פשוטות למדי שיכולות לעלות לא מעט כסף..

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

לחלל זה נכסים יועצי הנדל"ן (מתווכים אינם יועצי נדל"ן מאחר והם אינם צד ניטרלי בעסקה..), יועצי הנדל"ן מחזיקים בניסיון עשיר בליווי עסקאות נדל"ן ולכן ביכולתם לזהות בעיות ולהגן עליכם בזמן אמת. לחלק גדול מיועצי הנדל"ן אין השכלה תאורטית בדמות תואר, אך כבעלי ניסיון בעסקאות אלו ביכולתם להציג תוצאות טובות במיוחד עבור לקוחותיהם שרוצים ליהנות מביטחון בבחירה שהם עשו הן ביחס לסכום ששילמו והן ביחס לערך הישיר של הנכס לצרכים שלהם.

למה להיעזר ביועץ נדל"ן?

החלטתם. אתם רוצים לקנות דירה! מזל טוב, כעת עולים שאלות רבות שלא תמיד יודעים איך לענות עליהם בצורה הטובה והראויה ביותר. גם לאחר שעניתם על השאלות הרבות שצצות לראשכם, יש חשש אמיתי לצאת לשטח ולחפש דירה כאשר תמיד יש סיכון שמחירי הדירות ירדו ואו יעלו, תמיד יש סיכון שניפול על דירה לא טובה וזאת מבלי שנדע לזהות זאת, וכן מגוון רחב של חששות נוספים. כדי לענות על חששות אלו אנו שוכרים את שירותיו של יועץ נדל"ן.

תפקידו של יועץ נדל"ן:

 • לעזור לנו להבין מה הם הצרכים שלנו.
 • לעזור לנו להבין היכן כדאי לבצע את העסקה.
 • לעזור לנו להבין מה גובה ההשקעה הרצוי.
 • לעזור לנו לבחון ולבחור את הנכס המתאים.
 • לעזור לנו להתגבר על הפחדים ולקנות דירה!

כפי שניתן לראות, תפקידו של יועץ לעזור לנו אך לא לקבל את ההחלטות עבורנו. יועץ נדל"ן מקצועי יבהיר לכם כבר מההתחלה שאמנם הוא שם לעזור לכם. אך, האחריות בסופו של דבר נופלת על כתפיכם ואתם אילו שתישארו בסופו של דבר עם החזרי משכנתא לשנים רבות גם אם זה לא התברר כעסקה טובה..

כלומר, תפקידו של יועץ נדל"ן להוות עבורכם מקור למידע בתחומי הנדל"ן. ביכולתו לענות על כל אותן שאלות שעולות בשלבים ראשוניים ובשלבים מתקדמים ולספק לנו את המידע הרצוי והבלתי תלוי אך הוא לא יקנה עבורנו את הנכס אלא ילווה אותנו ויצביע על יתרונות וחסרונות בכל נושא ונושא וישאיר לנו את קבלת ההחלטות בהתאם לסטנדרטים הרצויים על ידינו.

איך נראים שירותי ייעוץ נדל"ן?

כאשר מתייחסים לשירותי הייעוץ ברכישת דירה כדאי לחלק את שירותיו של יועץ נדל"ן ל-2 חלקים:

 1. שלב קבלת ההחלטות – עזרה בהגדרה ובבחירת יעדים לרכישת הדירה.
 2. שלב ביצוע ההחלטות – עזרה בליווי ובמידע במהלך בדיקה ורכישה בפועל.

נעבור כעת ונסביר איך נראים שירותי הייעוץ בכל שלב:

שלב קבלת ההחלטות:

שלב זה מתייחס לאותו פרק זמן בו משק בית מקבל החלטה אסטרטגית להשקיע את כל ההון העצמי הקיים וליטול הלוואת משכנתא בכדי להגיע לבית משלהם. קבלת החלטה זו אינה קלה והיא כוללת לא מעט לחצים וחששות אך ברגע שעוברים אותה מגיעים לעולם חדש של אי וודאות וחוסר הבנה בהגדרת היעדים:

 • האם לקנות דירה עכשיו או לחכות עוד?
 • האם לקנות דירה 3 חדרים או 4 חדרים?
 • האם לקנות דירה בפריפריה או במרכז?
 • האם לקנות דירה חדשה או יד שנייה?
 • באיזה תקציב לקנות את הדירה החדשה?
 • באיזה דרך כדאי לקנות את הדירה החדשה?
 • ועוד ועוד..

ישנם רוכשי דירות אשר מגיעים עם תשובות לכל השאלות הללו. (חלקם מגלים לאחר מכן שטעו..) אך רבים אחרים כלל אינם יודעים לענות על שאלות אלו. הם מבינים שלכל תשובה יש השלכות משמעותיות על רמת החיים שלהם, על רמת החוב שהם ייטלו וכמובן על עתידם בכללותו. יועץ נדל"ן צפוי לתשאל את רוכשי הדירות ולעזור להם להגיע אל התשובות הנכונות והמבוססות על נתוני אמת עם שני רגליים על הקרקע.

שלב ביצוע ההחלטות:

שלב זה מתייחס לאותו פרק זמן בו אנו כבר אחרי קבלת ההחלטות החשובות וניגשים ללוחות המודעות, למתווכים ולכל אנשי המקצוע הרלוונטיים בניסיון לאתר את אותה דירה מיוחלת. שלב זה מבלבל במיוחד מאחר ולפעמים אין לנו מושג היכן מתחילים, אילו דירות כדאי לבדוק ראשונות ותמיד יש חשש שיש בשוק דירה טובה יותר במחיר זול יותר וזה בהחלט מלחיץ.

יועץ נדל"ן נכנס לתמונה במקרים בהם רוכשי הדירות רוצים ביטחון רב יותר בעסקה וכאשר יש בלבול גדול שמונע מרוכשי הדירה לאתר את זו המתאימה להם. יועץ הנדל"ן יציע בשלב זה את השירותים הבאים:

 • סדר בבלגן – סידור היררכי של חיפוש הנכסים בהתאם לעיר, שכונה, רחוב, בניין.
 • סדרי עדיפויות – הגדרה של פרמטרים שונים שנמצאים בעדיפויות שונות.
 • הערכת עלויות – הכוונה לאזורים בהם התקציב מאפשר רכישה של דירה.
 • ליווי בשטח – ביקור בנכסים יחד עם רוכשי הדירה בכדי להקנות ביטחון לרוכשים.
 • בחינת ליקויים – איתור והדגשה של ליקויי בניה, בעיות חניה, בעיות עתידיות.
 • ניהול משא ומתן – ניהול משא ומתן בעבור הרוכשים בכדי להוזיל עלויות על הדירה.
 • ועוד ועוד..

חיפוש אחר דירה יכול להיות תהליך מעיק וארוך. הסיבה היא כמובן חוסר סדר בתהליכים שאנו מבצעים, חיפוש רנדומלי בעיר שלמה לא תעזור לנו יותר מידי כך גם בשכונה רחבת ידיים. במקום זאת אנו פעל בשיטה טלסקופית על פי סדרי העדיפויות שהגדרנו בכדי לאתר את הנכס במיקום הטוב ביותר. ומשכך, היצע הדירות יקטן פלאים ויהיה עלינו לראות רק דירות שמתאימות למידותינו ולצרכים שלנו וזאת כל עוד הן עומדות בתקציב מה שמקל משמעותית על קבלת ההחלטות.

בשונה ממה שנהוג לחשוב, קניית דירה דומה מאוד לכל קניה אחרת. מדובר בעסקה אמוציונלית בה הרוכשים מדמיינים את ביתם ואינם שמים לב לבעיות שונות כדוגמת היעדר חניה בשעות מסוימות, ליקויי בניה ואו חריגות בניה שלא הוסדרו מול הרשות המקומית ומגוון נושאים נוספים.. יועץ נדל"ן שרואה לא מעט דירות בעסקאות מגוונות כבר יודע לפעול על פי סדר מסוים ובכניסתו לדירה הוא עבור על רשימה מסודרת ובודק שלב שלב את הדירה בכדי לנצל פרטים אלו לשימוש במשא ומתן על המחיר ואו בכדי לוותר על הנכס ולעבור לנכסים אחרים.

כמה עולה יועץ נדל"ן?

כאשר אנו משלמים על שירותים ובכללם שירותי יועץ נדל"ן, אנו משלמים על זמנו של היועץ ולכן עלות השירות תשתנה בין יועץ ליועץ בהתאם למידת הביקושים בשוק ובהתאם לרמת מקצועיותו בתחום זה שנדרש לכם. ולמרות זאת ניתן להגדיר עלויות בסיס:

 • יועץ נדל"ן בשלב קבלת ההחלטות: כ-300 ש"ח לפגישה יחידה של שעתיים בבית הלקוח.
 • יועץ נדל"ן בשלב ביצוע ההחלטות: כ-150 ש"ח לשעת ליווי פיזי בשטח בהתאם לצורכי הלקוח.

עלות שירותי הייעוץ בתחום הנדל"ן מתומחרת לפי שעה כאשר הסטנדרט בשוק עומד על 150 ש"ח לשעה. עלות זו נכונה למרכז הארץ (חדרה-גדרה) בה היועץ אינו נדרש לנסוע מרחק רב אל הלקוח. במקרים בהם הייעוץ ניתן במרחק גבוהה המחיר יכול לעלות בהתאם לזמנו ולעלות הדלק עד הלקוח. לפגישה הראשונית נדרשים לשעתיים עד שלוש שעות. לליווי בשטח נדרשים לרוב לעשר עד עשרים שעות כך שעל הליווי נשלם סכום של בין 1,500 ש"ח ועד 3,000 ש"ח.

האם השירות משתלם?

אנו מאמינים שכן, במקרים רבים יועצי הנדל"ן חוסכים לכם טעויות יקרות שכלל לא תדעו מהם, במקרים אחרים יועצי הנדל"ן יחסכו לכם סכומים גבוהים במהלך המשא ומתן מתוך ניסיון והיכרות עם השוק נכון למועד רכישת הדירה. במידה ואתם מעוניינים בשירותי יועץ נדל"ן השאירו פרטים בטופס צור הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם: