טיפים למכירת דירה: איך למכור דירה במחיר הגבוהה משווייה האמיתי?

נושאים מרכזיים

טיפים למכירת דירה - דירה נקייה ומעוצבת

טיפים למכירת דירה אינם עוד סדרה של רעיונות חסרי משמעות. טיפים למכירת דירה יכולים לגרום לכך שתמכרו את הדירה במהירות גבוהה יותר ובמחיר הגבוהה לעתים ממחיר השוק האמיתי של הנכס. רוצים לדעת למה? כי בני אדם חושבים שהם שולטים בעצמם כאשר בפועל הם רוכשים על פי רגש ואמוציות והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בנשים. כאשר אנו מנצלים ידע זה לטובתנו כמוכרים ביכולתנו לזהות קונים אשר חוו חוויה טובה בביקור בבית שמועמד למכירה ויסכימו לשלם הרבה יותר ממה שהבית שווה. אבל איך עושים זאת? כמה זה עולה לנו? – קראו ותבינו:

טיפים למכירת דירה לפי סדר פעולות

1. הכנת הדירה לשיווק יכולה להיעשות על ידי איש מקצוע כדוגמת מתווך דירות או איש מכירות מקצועי. הכנת הדירה לרוב תעלה לא מעט כסף אך המשמעות לעלות זו יכולה להיות מכירה מהירה של הדירה או לחלופין מכירה של הדירה במחיר יקר בהרבה דבר שמעביר את ההוצאות הללו על חשבונו של הקונה מבלי שידע על כך.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

1. צילום הנכס מהזוויות הנכונות יהיה בר משמעות רבה מאחר ומרבית הדירות מוצעות למכירה בלוחות השונים ברחבי האינטרנט ומאחר והאינטראקציה הראשונה של הקונה עם הדירה נעשית עוד כאשר הוא בביתו עלינו לעשות רושם טוב כדי לעודד אותו להגיע וכדי לפתח אצלו ציפיות. (בדומה לעולם ההיכרויות יש משמעות רבה לרצון ולתחושת הבטן של הקונה).

2. סיוד הדירה נדרש ב90% מהבתים. גם דירות אשר סוידו לפני מספר שנים בודדות יכולות ליהנות מסיוד נוסף ואו הדבקת תמונות קיר / טפטים על קירות חשופים או אותם הקירות אשר נחשפו לפגעי מזג אוויר כדוגמת עובש או רטיבות. אמנם עליכם ליידע את הרוכשים הפוטנציאליים על כל נזק או בעיה בבית וזאת חובת תום הלב בשלב המשא ומתן אך גם הידיעה על כך כאשר לא רואים את המשמעות בעיניים לא תשפיע על החלטת הקונה.

3. שיפוץ הדירה הכרחי במקרים רבים. שיפוץ דירה אותה קיבלתם בירושה או דירה אשר לא תחזקו אותה שנים רבות בהחלט יעלה את הביקוש ואת הסכומים אותם אנשים מוכנים לשלם. שיפוץ דירה לרוב מתייחס בעיקר לחדר הראשון אותו רואים בכניסה לדירה כאשר מדובר בפועל לרוב בסלון הבית ובמטבח. אף קונה אינו מוכן לשלם מליון שקל ומעלה ולמצוא עצמו לאחר מכן בכמה חודשי שיפוצים ואם תבצעו זאת עבורו הוא ישלם לכם על כך בלא משים לב וברווח ניכר לצידכם.

4. פרסום הנכס אינו קל כפי שניתן לחשוב. מדובר בהליך משמעותי מאוד שרק מעטים יודעים לעשות בצורה הנכונה. יש משמעות לתמונות שצולמו בשעות הנכונות ביום, יש משמעות לפירוט רב ככה הניתן אודות הנכס ומיקומו לצד היתרונות הבולטים שידועים לכם כאלו שגורמים להגירה חיובית לשכונה או לרחוב שלכם. חשוב לפרוט על מיתרי הרגש של הקונה ולנסות לבחון מי הוא אותו קונה פוטנציאלי ולדבר אל ליבו כבר בשלב המודעה בעיתון או בלוח המודעות באינטרנט.

2. הצגת הדירה למתעניינים תיעשה לאחר שהשלמנו את שלב 1. השלב בו עשינו את המקסימום להביא את הדיירים אלינו. כידוע הגעת מתעניינים זו ברכה אך יש לתאם אותה בצורה כזו שהם ירגישו שנדרש מהם להחליט מהר בנושא הקרוב ללבם. כדי שתחושה זו תעבור לקונים עלינו להכין את הדירה בצורה המיטבית ולחשוב על כל אותם פרטים קטנים שיגרמו לפרופיל הקונה שלנו להחליט בתת מודע שעליו לרכוש את הדירה.

1. גופי תאורה בדירה הם אלו שמשלימים את התחושה החמימה והביתית. מאחר ורוב רוכשי הדירות נשואים ומגיעים יחד כבעל ואשה הרי שהחלטות רבות נעשות על ידי האישה שתבחין ללא ספק בגופי התאורה ותדע ישר האם הם יפים או לא בעיניה. ייתכן מאוד שתחושת החמימות שנובעת מגופי תאורה נכונים הם אלו שייגרמו לכך שהזוגות ישב על הספה וירגיש את אותו חיבור לבית שאנו כה עמלים להשיג.

2. וילונות המסתירים את החסרונות שבחוץ בהחלט ישמשו אתכם כדי למכור את הדירה. במקרים רבים בניין הדירות בו הדירה שוכנת מוקפת בבניינים נוספים. מבנים אלו מסתירים כל נוף וכל משב רוח מהדירה דבר שבדירה פשוטה יגרמו לבריחת הקונים אך במידה ונתלה וילונות לא יקרים אך יפים ומתאימים לדירה הרי שהעיסוק יהיה בהם ולא בהכרח בנוף הניבט מהחלונות דבר שיכול להפוך את הזיכרון של הקונים לטוב וככזה שמשפיע על ההחלטה לרכוש את הדירה.

3. ריח בדירה משמעותי יותר ממה שנהוג לחשוב. כאשר יש ריח רע מהדירה מוחנו מייצר זיכרון לא נעים וכל מה שראו עיננו נמחק כלא היה כך כאשר אנו מבקרים בדירת מרתף אשר נראית מצוין אך הריח בה בלתי נסבל לא תהיה דומה לדירה רגילה בה הדירה מריחה בריחות של בישולים ושל בושם. כמובן שריח בישולים יהיה הריח הנכון ביותר מאחר והתחושה של המבקרים תהיה שהם בבית.

4. ניקיון הדירה נחוץ בעיקר כאשר בני הזוג מגיעים יחד. אישה שרואה בית נקי מדמיינת כך בדיוק את ביתה שלה ובמידה והבית מלוכלך החיבור שלה לדירה אינו נעשה והסיכוי שהיא תחליט שבית זה מתאים עבורה קטן. השקעה בשטיפה ובצחצוח החלונות לפני הגעת הקונים תעלה את הסיכוי לעסקה מוצלחת.

5. הראו את הדירה לכמה מבקרים בו זמנית! וזאת כדי שכולם יחוו תחושת שייכות ורצון עז להתגורר בדירה אך יבינו שיש אחרים שחושבים בדיוק כמוהם. תחושה זו יוצרת כמה רגשות שאותם קשה מאוד לעצור והן אלו שיגרמו לכך שהעסקה תיחתם במהירות רבה מכל דמיון שהיא לכם:

  • תחושת ההחמצה האפשרית במידה ולא מחליטים מהר.
  • תחושת התחרותיות שכה נחוצה למוכר כדי לגבות יותר כסף.
  • תחושת שנאת ההפסד – תחושה לא מוסברת שרבים קונים בגללה.

3. נהלו את המשא ומתן ביושר ובנאמנות. למרות שבניתם את הציפייה ויצרתם את התחושה הנכונה ללקוחות כך שהם נהנו מחוויית בדיקה נעימה אין זה אומר ששיקרתם או רימיתם את הקונה אלא זה אומר שאפשרתם לקונה הפוטנציאלי לדמיין את הדירה בדיוק כפי שהוא אוהב אותה. ולכן בשלב המשא ומתן עליהם לשמור על נאמנות ויושר ועליכם לוודא שהכול מתרחש מהר וזאת כדי שהקונה לא יחשוב פעמיים על המחיר הגבוהה יותר שהוא משלם על דירה סטנדרטית.

רוצים לפנות אל מתווך? לחצו כאן למעבר ליצירת קשר.

אז מה בעצם עשינו?

אנו ניגנו על רגשות וציפיות של הקונה. נתנו לו לראות ולדמיין בדיוק את החלום שלו וכך גרמנו לו בלא משים לב לשכוח מכל אותן דירות אחרות ופשוטות למראה ולהתרכז אך ורק בדירה שלנו. וכאשר יש בחירה בין הדירה שלנו לדירה שלנו קרוב לוודאי שאנו נהיה אלו שזוכים. חושבים שזו שיטה חדשה? טעות! זה בדיוק מה שעושים בדירות התצוגה בפרויקטים חדשים ובחנויות האופנה ובעצם בכל מקום אחר בעולם העסקים. מוכר טוב אינו מוכר חפץ אלא אשליה מתוקה ומדויקת בדיוק לרצון הקונה.

בעזרת השקעה קטנה יחסית של כמה אלפי שקלים קיצרנו את זמן ההמתנה לקונה, העלינו את מחיר הדירה בסכום הגבוה לרוב מעלות ההשקעה ונהנינו ממהלך שיווקי פשוט להחריד אך יש שימצאו אותה ככיפית ומחמיאה לאגו העצמי. ולמרות זאת חשוב לזכור, ברגע שעוסקים בעיצוב הבית הרי שיש כאן מקום לטעם אישי והמשמעות לכך היא שיש מבקרים שלא יאהבו את השינוי והעיצוב שעשיתם בדירה וכלל לא יתחברו לתחושה אותה אנו מוכרים ולכן חשוב לעצב לא לפי מידותינו אלא לפי האופי הצפוי של הקונים שלנו ובשביל זה צריך לצאת לרגע מחוץ לקופסא ולבחון את הדברים מזווית מעט אחרת משלנו.

התבלבלתם? רוצים שאיש שיווק יעשה זאת עבורכם? – פנו אלינו ונחבר אתכם עם איש מקצוע מתאים!