טיפים לכתיבה של הצעת מחיר וחוזים

נושאים מרכזיים

טיפים לכתיבה של הצעת מחיר וחוזים יכולים להיות מאוד משמעותיים כאשר אתם לא מגיעים מהתחום וחוששים מכך שתיקחו על עצמכם אחריות רבה מידי שלא תוכלו לעמוד בה. מאחר והצעות מחיר וחוזים הן מחייבות, טיפים להדרכה בנושא בהחלט יכולים להיות בעלי משמעות וימנעו מכם לעשות טעויות עליהם תצטערו לאחר מכן.

טיפים לבדיקת רקע להצעת המחיר

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

בחוזים ובהצעות מחיר מעורבים בני אדם, חלקם אמינים אחרים ינסו להונות אתכם ולכן חשוב לברר היטב עוד קודם לכן עם מי יש לכם עסק והאם הצד האחר מכבד הסכמים ועומד במילתו. כיום ניתן לקבל מידע רב בקלות על ידי חיפוש מהיר בגוגל של שמות המעורבים בהסכם. במידה והאדם האחר נתבע בעבר או תבע אחרים תוכלו לראות זאת באופן מיידי בתוצאות החיפוש ובכך להדליק אצלכם נורה אדומה של זהירות.

אמנם גוגל זה אחלה מקום לקבלת תמונת מצב כללית על אדם אך אין דבר טוב יותר מלתשאל את האנשים הקרובים אליו, לפעמים האינטרנט משקר אותנו וקל בימינו לבנות פרופיל מדומה ולפגוע באחרים ולכן כאשר יש מישהו שניתן לסמוך עליו וממנו לקבל את המידע הרצוי הרי זה משובח.

טיפים למעבר על החוזה או הצעת המחיר

כאשר אתם לא אילו שכותבים את החוזה / הצעת המחיר חשוב מאוד לעבור מספר פעמים על הנתונים ולוודא שאכן זה מה שהוסכם ביניכם. חשוב לקרוא כל שורה ולשנות מילות אשר ניתנות להבנה בכמה אופנים וזאת כדי למנוע אי הבנות בעתיד.

כאשר אתם אילו שכותבים את החוזה שימו לב שכל הפרטים שחשובים לכם מופיעים בחוזה ושימו דגש על ההתחייבות שלכם אל הצד השני, וודאו שהכל קריא וברור ושאתם באמת מסוגלים לעמוד בכל האמור. במידה ואתם מציעים הצעה שיש בה התחייבויות שאינם תלויות בכם הוסיפו נספח להסכם שמגן עליכם מפני הדברים שאינם בשליטתכם.

טיפים לחתימה על הסכמים וחוזים

לא חותמים על חוזה שכירות או הצעת מחיר לפני שרואים את המוצר ומוודאים שזהו המוצר אותו ביקשתם. בין אם מדובר ברכב, דירה או בהסכם שירות, עליכם לבדוק פעם אחר פעם כדי שתהיו בטוחים שאכן תקבלו את מה שהובטח לכם. במקרים בהם ניתן לכם שירות ועליכם לחתום על חוזה קריטי שתבקשו לראות תיק עבודות או טוב יותר, לראות עבודות קודמות כך שיהיה לכם את היכולת לצפות למשהו מוגדר ולא תופתעו בסופו של העסקה.

  • כאשר מדובר בהצעת מחיר באנגלית חשוב להיות זהיר שבעתיים ולוודא שאתם אכן מבינים את המשמעות של ההסכם עליו אתם צפויים לחתום.

כאשר אתם בטוחים באדם שעומד מולכם וביצעתם את כל המחקר ולמדתם על הרקע של האחר. לאחר שעברתם על החוזה / הצעת המחיר וראיתם אותו לשביעות רצונכם – אתם יכולים לחתום בראש שקט אך למרות זאת עליכם להשגיח ולדאוג שכל המוסכם מתרחש. גם האנשים הישרים ביותר ובעלי רקע נקי נופלים לפעמים ומבטיחים דברים שאין ביכולתם לעשות ולכן התפקיד שלכם לפקח ולראות שהם אכן עומדים במילתם.